אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך מארגן שר הבינוי הטבות דיור למצביעיו

58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

56.
גורנישט
סבתי ז"ל הייתה אומרת ש20% מגורנישט זה גורנישט- ו20% מ"הסך" - נשאר הרבה.1 הפחתה של 20% ממחיר עתק משאירה אותו מחיר עתק! המחרים עולים ולא יורדים: לכן, גם אם הדירות תימחרנה ב80% ממחיר שוק עולה, יוקרן יהא כזה שרק מי שהפרוטה מצויה בכיסו יוכל לרכוש דירהץ חסרה חשיבה לאומית שמטרתה בניית דירות זולות עם מפרטים בסיסיים על קרקעות מוזלות באזורי ביקוש- לא על ידי יזמים אלא על ידי קבלנים שיעבדו עבור המדינה או הרשות המקומית- ירוויחו טוב, יבנו היטב והתוצא יהיה שווה לכל נפש. רק כך
נדלניסטה | 20.11.14
51.
הסופר סול בלו (חתן פרס נובל) כבר אמר: האנשים הכי
מסוכנים הולכים לפוליטיקה. כמה שהוא צודק. יש לנו שר אוצר ללא בגרות והשכלה, שר שיכון שדואג אך ורק למתנחלים ומקורביו, ראש ממשלה שרוב פעולותיו הן להישרדותו שלו ושל אישתו, שר חוץ שמתנהג כמו הביריון השכונתי, שר חינוך שמבזבז את כספי הציבור ברפורמות אחרי רפורמות ללא תכלית אמיתית ואין כמעט קשר למה שאומר ולמה שעושה. כמעט לא ניתן למצוא כיום בממשלה אנשי ציבור למען הציבור.
האזרח הקטן | 19.11.14
45.
חפרתם מתחת לאדמה ועדיין לא מצאתם
יותר דתיים לאומיים משפרים דיור? יותר דתיים לאומיים משתתפים בקבוצות רכישה? יש לכם נתונים שתומכים בשקר הזה או שמצצתם אותו הרגע מהאצבע? את מה שבאמת רציתם לומר אתם לא יכולים - הכתבות לא יקבל הטבה כי הן השתמטו מהצבא, אין להן משפחה, לא קטנה ולא גדולה, והן רוצות דירת חדר בתל אביב.
רפי | 19.11.14
38.
גם אם הכותרת נכונה, הם אזרחים ככולם, מגיע להם פתרונות, כנסו , תבינו
כדאי להפסיק כל אחד להסתכל בצרות עין בשני. כל דירה שנבנית בארץ, לכל מיגזר, בכל גודל, בכל מקום, מורידה מהלחץ הכללי של סיר הלחץ הדיורי. כל הזמן מיללים למה בונים לחרדים, אחר כך מיללים למה הם מתפשטים לתוך שכונות חילוניות, כולנו באותו סיר, אם נבנה להם (ואיני חרדי) גם זה חלק מהפתרון.
עמי | 19.11.14
36.
בושה
אני לא מבינה את משרד השיכון .ידוע שהמנהל מושחת ומספסר קרקעות לקבלנים .הדאגה לצעירים ירדה מהפרק .בנית 3 חדרים במחיר 600 אלף יכול להיות בר ביצוע .במקום זה משחררים קרקעןת לקבלנים שבונים 4 חדרים ומי שיקנה זה כאלו שיש להם 3 חדרים ועוד יקבלו הטבה .מספיק עם הלוקשים .בראשון יש ראש עיר טוב שאם יתנו לו האפשרות הוא ידאג שבצריפין ייבנו דירות רק למי שאין בבעלותו דירה והוא זוג צעיר .מאכילים את הצעירים בשקרים .
נילי אקב | 19.11.14
34.
זה לא פתרון אלא פלסטר בלבד !!
20 אחוז זאת בדיחה עלובה התכנית הזאת אולי תביא להפסקת עליית המחירים אולי גם זה לא בטוח. צריך להפסיק לראות בדירות כהכנסה למדינה אלא כשרות לאזרח למען עתיד המדינה וחוסן הציבור, לבנות דירות סטנדרטיות עם מחיר מטרה ולהוריד את המיסים הגבוהים על דירות, דירה יכולה לעלות 500 אלף שקל וגם המדינה וגם הקבלנים עדיין ירוויחו. במקביל צריך לשכלל את שוק ההשכרה לקבוע חוזים הוגנים ותעריפי השכרה.
נ' | 19.11.14
29.
מגיע לנו!!
ככה זה שבחרנו (בין באופן אקטיבי או באופן פאסיבי) באדם שכל מה שמעניי אותו זה המשך ההחזקה בשטחים ושם דבר אחר, והוא יעשה הכל כדי שזה יימשך לעד.. אבל, ההסיוריה מלמדת שזה לא יימשך לעד תוך 20 שנה מקס לא יהיה מתנחל אחד בכל השטחים מעבר לקו הירוק ובינתיים העוני מכה מכל כיוון אפשרי
יובל | 19.11.14
27.
תוכנית מע"מ 0 היא תוכנית מפלה, מחיר מטרה מפלה פחות
שתי התוכניות הן תוכניות מפלות המגבילות רכישת דירה שניה ומאפשרות רק רכישת דירה ראשונה בהנחה ורק מקבלן ורק בתחום גדול דירה מסוים. אך בתוכנית מע"מ 0 יש הרבה אפליות נוספות, חרדים וערבים שלא שרתו בצבא, מופלים לרעה במחירה הדירה המקסימאלי , גם אם רוצים להיטיב עם מי ששירת בצבא, אפשר לבצע את ההטבה רק בגובה ההנחה ולא במחיר הדירה. ע"י כך חוסמים משפחות כאלו מרכישת דירות בהנחה באזורים רבים בארץ. התוכנית מפלה לרעה מי שיש או היתה לו דירה אחרת ב 5 השנים האחרונות או שביטל עסקה לרכישת דירה בחודשים האחרונים. תוכנית מפלה היא תוכנית גרועה גם כאשר היא באה לשרת מטרות טובות וצודקות.
אחד העם | 19.11.14
24.
שימו לב מי הוציא את המחקר באוני' ת"א ואת מי אנחנו מממנים
שימו לב מי הוציא את "נייר העמדה האובייקטיבי" הנ"ל: מרכז הגר למחקר ופיתוח מדיניות דיור הוגן באוניברסיטת תל אביב, מנהלת אקדמית - נטע זיו, לשעבר מנהלת המחלקה המשפטית באגודה לזכויות האזרח בין השנים 1986-1996 - מממונת ע"י הקרן החדשה סבסטיאן ולרשטיין - ראש אגף מחקר, כתב מחקר (תיזה) בנושא דחיקה של אוכלוסייה ערבית עקב ג'נטריפיקציה ביפו וכלים למניעתה טל רוזנפלד - טל התמחתה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, עבדה תקופה כפרקליטה בפרקליטות מחוז ירושלים - שם קוד לסניף של הקרן החדשה שאלה מי מממן את אוניברסיטת ת"א - אנחנו הפראיירים - אל תאמינו לאף מילה הכל בחסות הקרן החדשה
אלי | 19.11.14
23.
אפליה לציבור הדתי לאומי???????
חילונים אינם משפרים דיור?רק דתיים רוצים/צריכים דירה גדולה? לא הבנתי איך הקריטריונים מפלים לטובה את הציבור הדתי? צמודי קרקע זו בניה מקובלת בפריפריה באשר היא. גם בנתיבות, אופקים, ישובי עוטף עזה וכו' יש המון בניה צמודת קרקע והם לא בהכרח יישובים דתיים. האם לכתב הנכבד יש נתונים שמראים שדתיים שקונים בקבוצות רכישה אחוזם רב יותר מאשר אחוזם באוכלוסיה ביחס לחילונים שקונים בקבוצות רכישה?חוץ מזה שזו לא הטבה רק לקבוצות רכישה אלא גם לקבוצות רכישה. כלומר מרחיבים את הקריטריונים לציבור גדול יותר. אני ממש לא מבין למה יש פה אפליה. מישהו יכול להסביר לי?
אבי | 19.11.14
22.
עובדות מדויקות - פרשנות חצופה !!
משפחות גדולות שמצטופפות בדירה קטנה עונות להגדרה "עשירים"?? קראתי את הכותבת ואצתי רצתי לקרוא את הכתבה. שוב שר שמסדר הטבות למגזר שלו, חשבתי שיהיו גילויים על שחיתות, קריטריונים הזוים וכו'. אך לא היא, שר השיכון אפשר *גם* למשפרי דיור (שמה לעשות, הינם אזרחים שווי זכויות במדינת ישראל) להנות מהתוכנית, כל עוד הם מוכרים תוך שנה את דירתם הקודמת - ובכך גם משחררים לשוק דירה נוספת, מה שיגדיל את היצע הדירות ויוריד מחירים. הוספת בתים צמודי קרקע נועדה בעיקר עבור יישובי עוטף עזה, איפה יש בית צמוד קרקע בפחות מ 1.6 מליון באזורים רלווונטיים אחרים??? יש לי הרבה ביקורת על התוכנית וכמו מע"מ 0, היא לא תעזור בכלום להורדת המחירים. 12,000 דירות במחיר מטרה בשנה + 10,000 דירות במע"מ 0, אפילו לא מתקרבות לכמות שצריך. בנוסף, כל הנחה לזכאים תגרום מידית עליית מחירים לאחרים. אבל עם כל הביקורת שלי על התוכניות הללו, זו לפחות ביקורת עניינית. לצערי הכתבה הזו פשוט בזויה ומחפשת כל דרך אפשרית להשמיץ, לפלג ולסכסך.
חילוני | 19.11.14
17.
מוכרחים לחייב את משפרי הדיור למכור את הנכס הישן תוך חצי שנה מקבלת המפתח לדירה החדשה
לא צריכה להיות להם בעיה למכור תוך חצי שנה, בעיקר אם הם מתחילים בפעולות המכירה עוד לפני קבלת המפתח. הם יכולים להתנות את ביצוע עסקת המכירה בכך שאכן תושלם הבניה של הפרויקט שהם קנו ושהם אכן יקבלו מפתח. היום החוק נדיב ונותן להם שנה שלמה למכור. עד שהם לא מוכרים, לא משתחרר היצע של דירות לשוק. חייבים להגדיל את היצע הדירות הנמכרות בשוק היד השניה, כי שוק זה גדול פי 3 משוק הדירות החדשות. כל שינוי של כמה אחוזים בכמות המוכרים, משפיע הרבה על יחס הביקוש/היצע בישראל
גלעד | 19.11.14
16.
התוכנית כן תוריד מחירים- ביקושים יוסטו מדירות במחיר מלא אל הדירות שבמסגרת התוכנית, ואז
מה שיקרה זה שיהיה פחות ביקוש לדירות הרגילות, ויותר ביקוש לדירות במחיר מטרה. אני לא אומר שלא יהיה ביקוש בכלל לדירות רגילות, כי הרי במחיר מטרה צריך לזכות בהגרלה וזה קשה וחלק מהקונים יתייאש ויחליט כן לקנות דירה במחיר מלא (מאות אלפי שקלים יותר), אבל אין ספק שהביקוש יירד. שימו לב, עודף הביקוש בתוכנית מחיר מטרה לא יכול ליצור עליית מחירים, כי המחיר שם מפוקח וקבוע מראש. לעומת זאת, המוכרים בשוק החופשי יישארו עם תת-ביקוש, ויאלצו להוריד מחירים.
גלעד | 19.11.14
15.
סוף סוף עושים משהו לטובת מעמד הביניים
לא הבנתי את התלונות על התוכנית., סוף סוף משהו עושה כאן משהו לתקן את נזקי ממשלת נתניהו. אי אפשר לדאוג כל הזמן רק למסכנים, אנו מעמד הביניים נושאים ברוב הנטל ומקבלים קדחת. התוכנית מיועדת לכולללללם וזה השינוי הגדול לעומת ההגמוניה המתמשכת של ש"ס שדאגה בעיקר למגזר שלה.
עינת | 19.11.14
9.
אף פעם לא הבנתי איך עוזרים לבעלי הכנסות נמוכות
אם סטודנט שלא עובד מקבל מלגה סימן שיש לו הורים שעוזרים לו. למה אני ובעלי שעובדים גם שעות נוספות ובשלוש עבודות לא זכאים להנחות? עכשיו ביטלו לנו את גם את ההנחה במעון כי אנחנו מרווחים "הרבה" בגלל שאנחנו עובדים הרבה. למה לא מתייחסים לזה שיש לנו הוצאות חריגות על בריאות (רק בחודש האחרון 2,000 ש"ח, בלי להחשיב את אובדן ימי העבודה) וזה למרות שהמדינה וקופות החולים לוקחים מאתינו הרבה כסף כל חודש....
ליטל | 19.11.14
5.
איזה בולשיט!!
חילונים לא רוצים לגור בדירות גדולות. ברור. הרי חילונים אוהבים לגור צפוף. חילונים לא משפרים דיור. ברור. ממש הייתם צריכים לחפש מתחת לאדמה כדי להשמיץ תוכנית מעולה שסוף סוף תוריד פה מחירים. את זה שהתוכנית תחול בשלב הראשון בערים שאין בהם כמעט אוכלוסיה דתית "פספסתם". ראש העין לדוגמה, עיר ללא אוכלוסיה דתית לאומית כמעט.
יהודי | 19.11.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת