אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חוק שכירות הוגנת יוצא לדרך: שכר דירה קבוע לשלוש שנים

92 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

88.
שוד כספי הציבור במגזר הציבורי
כמובן שיש הגיון בחוק החדש אך מה בדבר סכומי הארנונה המטורפים, מחירי החשמל המופרכים ומונופול תאגידי המים השודדים?.. והמס על ההשכרות.והמיסים על רכישת דירות ועל הקרקעות?. בכול אלה אין הנחות או ירידות , כי עובדי הציבור אוכלי החינם, ניזונים מכספינו.. נמאס מהמדינה המוטרפת ,אוכלת יושביה הזו.. הפתרון לשוכרים ולדורות הבאים..הוזלת הקרקעות והמיסים העירוניים ופיטורי עובדי ציבור שאינם דרושים וחיוניים.. ובנית מתחמים להשכרה בלבד , בסיבסוד המדינה ובכמויות.. ..זה לא יקרה ובקיצור הצחקתם אותי..
אייל | 21.09.15
86.
החוק לא מאוזן לכן יהיו הרבה בעיות איתו וניראה לי כי הוא יגרום לעלית המחירים כדי
לקזז את מה שהחוק הלא מאוזן עושה כאן. יש הרבה שוכרים "לא נחמדים" והשוכר חייב להגן על עצמו מה שהחוק הזה לא עושה ולא דואג למשכיר(ביל הדירה) לכן המשכירים יקחו את החוק לידים כדי להגן על עצמם. חוק בל יעבור - כל מה שלא מאוזן סופו להיתפרק - זהוא חוק טבע ,שזה רק עניין של זמן עד שיתממש. יתכן וזה גם יגרום לבריחת השקעות לחול ששם התשואה הרבה יותר טובה מה שיביא לחוסר נוסף של היצע דירות להשכרה
מושיקו | 15.02.15
85.
חוק שכירות הוגנת יוצא לדרך
חוק שכירות הוגנת צריך להיות דו-כיווני ולא רק לטובת השוכרים. לכן הוא צריך לכלול גם הגנה למשכיר (בעל הדירה) מפני שוכרים תחמנים, כלומר מי שלא משלם שכר-דירה - תהיה אפשרות חוקית לפנות אותו מידית מהדירה. כנ"ל לגבי סרבני תשלום מים, מיסים, ו-ועד-הבית. באשר להצמדת שכר-הדירה - רבותי וגבירותי - חברי הכנסת הנכבדים - כל מבוקשנו הוא ששכר-הדירה יוצמד לעליית שכרכם. או להיפך שעליית שכרכם תוצמד לעלית שכר הדירה בחוק השכירות ההוגנת. וזה מה שנאמר נאה דורש ונאה מקיים. למען השקיפות - הכותב משכיר 3 דירות קטנות בשכ"ד הוגן וזאת ההשלמה לפנסיה שלו ולתמיכה בילדים ובנכדים הדירות נרכשו מחסכון שלו ושל משפחתו לאורך השנים וכעת רוצים להפקיע את רכושו והכנסותיו כדומת לחוק דיירים מוגנים בדמי-מפתח.
הכלכלן הקלקלן | 13.02.15
79.
איזה יפה ששוכרים, שאין להם נכסים, מייעצים ומנתחים את השוק, המחירים, ההשקעות. . .
וואו, כמה חבל שהם לא יודעים על מה הם מדברים. בישראל התשואה על השכרת דירות היא מהנמוכות בעולם המערבי. אם לא ה. נכון שמחירי השכירות במדינות אחרות יותר זולים (כלומר, יש כמה מקומות שיותר זול, אני לא מכיר) אבל גם מחיר הדירות עצמן הרבה הרבה יותר זול. לכן מחירי הדירות זולים: יש משקיעים, הם קונים בזול, מרויחים 10% לשנה, מזה משלמים מס ועדיין התשואה הוגנת - ולישראלים זה נראה יופי. אז בישראל כמו בישראל: סתו שפיר אימצה חצי מן המשוואה. היא לא דאגה להוזיל את מחיר הדירות, לא דאגה לתשואה, לא דואגת למיסוי הוגן, ורק מורידה את התשואה. התוצאה תהיה, לאחר זמן מה, הפוכה כמובן: כי איזה אדם שפוי, שיש לו קצת כסף להשקעה, ישקיע בדירה בישראל, בתשואה של פחות מ-2% (ברוטו, על זה עוד צריך לשלם מס), אם הוא יכול לקבל 10% (ברוטו גם כן, אבל יישאר לו נקי ביד 6%) בארצות הברית, בגרמניה או בספרד? ואז, מה שיקרה, שפשוט לא יהיו משקיעים בדירות, ולא יהיה ממי לשכור דירות. אז, כמו ליאיר לפיד, כל הכבוד לסתו שפיר! עוד שניים כאלה בבטחון בממשלה ואנחנו מסודרים עד הסוף.
 | 29.01.15
75.
כל השוכרים צריכים לעזוב את הדירות עד שייצא החוק,ואז לחזור לשכור במחירים מוזלים
זו הזדמנות הוריד את מחירי השכירות להרבה שנים - כל השוכרים צריכים לעזוב את הדירות עד שייצא החוק לשכירות הוגנת- המשכירים יורידו את המחירים כי הביקוש יירד ואז השוכרים יחזרו לדירות בשכירות נמוכה להרבה שנים.
מגיב | 30.11.14
72.
דואגים לשוכרים ומה עם המשכירים שלא פעם השוכרים הורסים להם את רכושם?
מה עם שוכרי דירות שלא עומדים בהתחיבויותיהם למשכירים? אם לא יהיו חוקים שיחייבו את השוכרים כלפי המשכיר אנשים לא ישכירו דירות ושוב יהיה מחסור בדירות. יפה שרוצים להגן על השוכרים אבל למען ההגינות צריך לדאוג גם לחייב בחוק את השוכרים לשמור על הדירות של המשכירים. החוקים האלו יגרמו שמשכירים לא יהיו מוכנים להשכיר דירות בלי שתהיה גם להם הגנה מעוגנת בחוק שתחייב את השוכרים.
בן עמי הקטן | 22.11.14
71.
רוצים לסגור את כל הדירות הקטנות בתל אביב? הם רק קטנות לא מחולקות!
היו זמנים שהממשלה עודדה הסבת מחסנים לדירות מגורים בתנאי שהם ראויים למגורים. עכשיו זה פשע? דירה 15 מ"ר בתל אביב עם כיוני אוויר, חדר גדול עם פינת מטבח חדר אמבטיה עם דלת וחלון - לסגור את הדירה? זה דירה לכל דבר, לא חלק בשום דירה.
דירות קטנות מ 26 מ"ר- לסגור? | 23.11.14
65.
46 - חבל על שנאת החינם וההכללות שלך על סטודנטים
פשוט תמכור את הדירה שאתה משכיר. לא אתפלא אם יהיה לך רווח מהמכירה ותמצא אפיק אחר להשקעה. מה ששכחת להגיד הוא כמה עלתה לך הדירה שאותה אתה משכיר? אני בטוח שהמחיר הוא לא כמו בירושליים. כפי שראית רוב הסטודנטים בב"ש דיי מאוגדים עם סטנדרט של מחירי שכירות. צדק חברתי לא רק דורשים מתנובה. וגם לא אופתע אם אתה בעל דירה חדש, כי כנראה לא ראית את קפיצת מחירי השכירות בב"ש שקפצו יותר מרוב הערים בארץ מה שהביא הרבה משקיעים לב"ש כולל אותך. כנראה שסטודנטים הם האוכלוסיה היחידה שתשכור דירה בזוהמה של שכונות ג' וד' אף הייטקיסט/קצין עם משפחה לא ירצה שהילד שלו ילמד ויגדל בשכונות האלה. צר לי, כל עוד הדירה היא לא משופצת ברמה שאתה תשפץ את הבית שלך (בלי קירות גבס ויותר משירותים אחד ל3 דיירים. לא משהו יוקרתי) ולא קרוב לאוניברסיטה. אז המתווך שלך עשה עליך קופה ואתה מעביר את זה הלאה אל הסטודנטים וצר לי על כך.
עומר | 22.11.14
62.
הריבית יורדת ויורדת, תשלומי המשכנתא הוזלו, והמשכירים דווקא דורשים יותר שכר דירה.....
ב 3 השנים האחרונות המשכירים משלמים פחות משכנתא כי הריבית רק יורדת, אבל גובים יותר מהדיירים כדאי שתפנימו שכל ישראלי הוא טייקון קטן בפוטנציה, כלומר ברגע שהוא יכול לעשוק הוא עושה זאת בשמחה. כבר 3 שנים שהריבית במגמת הוזלות. אגב, גם מי שהמשכנתא שלו צמודה למדד הרוויח כי המדד בשנה האחרונה לא עלה אלא דווקא ירד. אבל הירידות בריבית חוסכות מאות שקלים כל חודש לבעל הבית שלכם וכמובן שהוא מנסה בכל שנה לגבות מכם יותר, בגלל שהוא יודע שאם תסרבו תצטרכו לבזבז חודש מהחיים על חיפושים, לבזבז כסף על הובלות, לקנות רהיט או שניים כי הישן לא מתאים לדירה החדשה, ואולי גם לשלם למתווך סכום של 4,000 שקלים. כל הדברים האלה הם סוג של "קנס יציאה" כלומר חסם מעבר שמונע תחרות חופשית. הלקוח קצת שבוי אצל בעל הבית, ובעל הבית יודע זאת וסוחט עוד קצת. אם החוק יחייב לתת לשוכר 2 אופציות הארכה, הרי שאיום בפינוי מהדירה יוכל להעשות רק פעם ב 3 שנים וזה מאוד יחזק את השוכרים.
חושף הדמגוגים | 22.11.14
58.
זה לא מספיק !!! יש להוסיף מיסים כבדים במשקיעי נדל"ן
מי זה משקיע נדל"ן ? לקחת טרמפ על גב כולנו,,, להרוויח יותר ולהזיק יותר ,,, לכן יש לקחת מיסים מוגדלים ממשכירי דירות משקיעי נדל"ן בנוסף שגורמים להעלאת מחירי נדל"ן ללא היגיון כלכלי וספקולצייה, הם גורמים בהזנחה של בניינים רבים,,, בניין שיש אחד או כמה משקיעי נדל"ן מצבו הכי גרוע ומוזנח ,,, לכן יש לחייב את דירות מושכרות שבעל דירה לא פעיל במס ועד כפול ומשולש !!!
pan | 22.11.14
57.
זה פשוט מצחיק
אני בעל דירה בת"א שלא העלה את שכ"ד כבר 4 שנים. אבל מעכשיו, בגלל החוק, אני אעלה אותו כל שנה ב-2%. ואני לא לבד. אני מכיר לפחות 3 אחרים כמוני, שמשיקולי שמירת דיירים, לא העלינו את שכר הדירה.... אז החוק, במקום להוריד את שכר הדירה, הולך ליצור מנגנון התייקרות אוטומטי. כל שנה. איזה רעיון מטומטם.
דן | 22.11.14
48.
לבני "יהיה גם סכום מקסימלי של ערבות לא יעלה יותר משליש. -אז תני ערבות מדינה
לבני ציינה כי "יהיה גם סכום מקסימלי של ערבות והוא לא יעלה על יותר משליש מדמי השכירות". ,ואם הדייר לא משם חודשים ,אז למי בעל הדירה יפנה ?ממתי אומרים לבעל נכס איך להבטיח את עצמו ? אני צריך להיכנס לחשיפה כי הממשלה לא מסוגלת לפטור את הבעיות ? כל כך נאורים ?תנו ערבות מדינה מעבר לשליש..חוק כל כך חד צדדי ...לא כל בעלי הדירות חזירים...ולא כל השוכרים צדיקים מנוצלים
פנסיונר | 21.11.14
47.
לפיד הביתה
אנשים קנו דירות שילמו כול מס אפשרי כדי להשכיר ושיהיה להם פנסיה ואכשיו אתה בא להיכנס להם לכיס . אתה חוצפן שלא יודע לעשות כלום בימקום ליבנות בתים להשכרה ולהשכיר במחיר הוגן ולהפשיר קרקעות אתה בא לקחת מאנשים שחסכו כול שקל כדי ליקנות עוד בית בימקום מלונות וחוץ לארץ . למה מכרתם את כול הדירות של עמידר ועמיגור במחיר כלום איפו הכסף הזה ? לאן נעלם אים זה היה כול כך ריווחי לא הייתם מוכרים . הרבה תיקונים בלאי דירים שפושטים רגל לא הכול ורוד . ואתה בא עים שפכתל הזהב ווהןלך למקום הכי קל חוקים מטופשים וחסרי כול בסיס למה שוב מעמד הבנים צריך לשלם את המחיר . ניכשלתה בגדול ושום חוק מטופש שכזה לא יפטור את בעית הדיור אתה פשוט מנותק מהצרכים הבססים של העם
שי | 21.11.14
46.
בעלי הדירות בבאר-שבע מנוצלים לרעה ע"י שוק השכירות כנסו!!!
תפסיקו לבכות!!! בבאר שבע למשל סטודנטים הם לא רוצים לשלם שכ"ד ורוצים לחיות על חשבון בעל הדירה.כל הסטודנטים שבוכים כמה יקר בת"א,חיפה וירושלים לכו תראו כמה זול בב"ש ותלמדו שם!!ותגלו גם כמה סטודנטים בוכים להם!! שיקר להם לשכור חדר לשותף פחות 1200 ש"ח ממש בדיחה!! והדירות מרוהטות כולן ומשופצות קומפלט. זה הסטנדרט בב"ש.אז שלא יעבדו אליכם!! לפי שיטתם בעל דירה חייב וצריך להוציא אלפי שקלים!! על שיפוץ וריהוט בסטנדרט שאינו ראלי למצב השוק בארץ.קרי ריהוט קומפלט ומצורי חשמל,שיפוץ הדירה וכ"ו... יחד עם זאת כמות ההיצע היא גדולה ויש מגוון רחב של דירות ויש בעלי דירות שבצדק לא ישפצו כי אינם מקבלים את התמורה שלהם. אם כבר בעלי הדירות בב"ש הם מסכנים ופריאריים שמנוצלים לרעה!!! דירות בחיפה ובירושלים שאינם מטרופולין כמו ב"ש,עדיין רמת תמחור הדירה היא כפולה ומכופלת באשר לזו של ב"ש.יחד עם זאת טיב האכלוסיה ושוק השכירות בב"ש אינו בנוי רק על סטודנטים שמגעים מהמרכז ומכנסים תרבות רעה שלעתים מוציאה דיבה על בעלי דירות טובים. רק בשביל לסבר את האוזן-עיר הבהד"ים,קציני צה"ל,פארק ההייטק-אנשי הייטק-סגל הרפואה בעיר והייחודי לסרטן,תיירים ועוד... הם עוד הוכחה ששוק השכירות אינו בנוי כלל על סטודנטים. יבוא יום ובעלי דירות לא ישכירו לסטודנטים,כי זה לא ישתלם להם. ואתם כנראה תדחקו לשולי העיר לאותם מקומות לא משופצים ומתחזוקים כיאה לתקציב נמוך.וכבר היום יש מהפכה. אני קורא לבעלי הדירות לא להשכיר דירות!!! למי שלא משלם את הסטנדרט הדרוש לפי ההשקעה שהשקיע. עדיף דירה ריקה מאשר דירה עם שוכר בעייתי ולרוב סטודנטים שבחלקם כאלו,מבחינת תשלום שאינו יודע להעריך דירה מושקעת ומשופצת,לכן יש לחפש אופציות אחרות כגון אנשי קבע,הייטק רופאה וסאבלט בעתיד לתיירים מחו"ל. ולא להשכיר להם את הדירות. הזכות להשכיר דירה או לא היא בזכות בעל הדירה ולא בזכות השוכר ולכן יש להתעקש לקבל שוכר איכותי שמשלם את התמורה שהוא מקבל אליה.
בעל דירה | 21.11.14
39.
מי שחושב שמחירי הדירות יירדו מתעלם מהדברים הבאים
האוכלוסיה בארץ גדלה בקצב מהיר מאשר בחו"ל התרבות כאן ממשיכה להיות שאנשים רוצים דירה משלהם ולא משנה המחיר הריביות בעולם ימשיכו להיות נמוכות בגלל מיתון עולמי מתמשך ריביות המשכנתא נמוכות והכסף זול הבורסות גבוהות והסיכון לנפילה גבוה יהודים מכל העולם ימשיכו לעלות לארץ בגלל התגברות האנטישמיות כל פינוי של ישובים יגביר את הלחץ על מחירי הדיור התרחבות הפער בין העשירים לעניים ידחך לכיוון עליה בסטנדרט הבניה והמחירים יעלו המדינה קטנה וכולם רוצים לגור במרכז הממשלה לא מסוגלת לקצר את תהליכי האישור והבניה ולכן ההיצע לא יגדל במהירות יהודים בעולם ימשיכו לקנות כאן דירות ככל שתגבר האנטישמיות כמקום מפלט הכלכלה בארץ צומחת מהר יותר משאר העולם המחירים כאן תמיד עולים מאז קום המדינה להרבה גופים יש אינטרס שמחירי הדיור לא יירדו: בעלי ההון, הבנקים, בנק ישראל ועוד
כלכלן | 20.11.14
36.
הגנת בעלי הדירות
ניראה לי שלפיד וחבריו כמו סתיו שפיר טועים . אני לא מתייחס למצב המושכר ואו לסכום השכירות וגובהו שכל מה שהוצע נכון אלה רק לדבר אחד . מי מגן על בעלי הדירות מיפני נזק שאותם שוכרים גורמים לדירה ואו מפסיקים לשלם חודש ואו חודשיים ,האיםניתן ליזרוק אותם מהדירה ללא המתנה של שנה או שנתיים ? וללא שליחת מיכתבים מיתחנחנים ופניה לבתי המישפט ?? אולי תפנו שאילה זו לסתיו שפיר !! . הדירה זה כספי הפנסיה שלנו , האים אסכים שאיזה אדם לפתע יחליט לא לשלם שהרי אני צריך את הסכום למיחייתי . אשמח לתשובה
עמי | 20.11.14
35.
מה קורה אם שוכר לא משלם?
זאת הצעה לא חכמה ולוקה בחסר , הנושא חייב להיות הדדי בין משכיר לשוכר, המדינה מתערבת ...בסדר ... אני מוכן להשכיר את הנכנס שלי עם עוד כל מיני דרישות שהחוק יסדיר אין לי בעיה אבל אני דורש שהממשלה שתהיה אחראית עבורי לקבל את מה שרשום בחוזה מול השוכר, אם ובמידה יהיה דייר סרבן הממשלה צריכה לרדוף אחריו כמו חברת חשמל ולא למשכיר להתרוצץ אחריו רק ככה החוק יהיה שווה והגיוני
תום | 20.11.14
33.
דייר עוף מהדירה
שלב ראשון בעודי משכיר את דירתי לא אתן אופציה לשכירות מעבר לשנה אחת. כל שנה אעיף את הדייר מהנכס. אמתין שבוע ואכניס דייר חדש בתנאים חדשים. ולכל אלו שמציעים הצעות שונות ומשונות. אילו היה בידכם נכס כדירה האם הייתם רצים להשכיר לי במחיר ריצפה? לא. אז תפסיקו עם העתעלקות הזו על כספי שהרווחיתי ביושר. איני חיב דבר לאף אחד. יש לי נכס להשכרה. יאצה מישהוא להשכירו בברקשה יתכבד נא למלא את תנאי החוזה. לא מקובל עליו אין בעיה שילך לשכן. גם אם דירתי תעמוד ריקה אעדיף זאת מאשר לקבל דייר אשר יכתיב לי מה לעשות בנכס שלי.
חוסיין אובמה | 20.11.14
32.
הקומוניסטים זכו בבחירות ?
פשוט לא להאמין מה שקורה במדינת ישראל , הפכנו למדינה קומוניסטית שמונהגת ע"י פופליסטים שאין להם מושג בכלכלה ויביאו אותנו לאבדון . מובטח לכם שהחוק הזה יביא תוצאה הפוכה ומחירי השכירות יעלו תוך מירור חיי השוכרים והמשכירים שלתומם חשבו שיש להם זכות קניין על הנכס שקנו בעמל רב . החוק הזה יעסיק את בתי המשפט ויפרנס את כל עורכי הדין שאין להם היום תעסוקה . מזל שיש לנו ח"כים חכמים מאוד שיודעים מה יקרה עוד 3 שנים ברמת דיוק של 2% .
אני רק שאלה | 20.11.14
29.
אני קורא לבעלי הדירות להתאגד ולהגיש תובענה נזיקית וכספית ייצוגית נגד המדינה
אני קורא לבעלי הדירות להתאגד ולהגיש תובענה נזיקית וכספית ייצוגית נגד המדינה,בגין פגיעה בזכות הקניין ודרישה להחזר הוצאות כספיות על הדירה מכל סוג לרבות ביטוח,עו"ד ורו"ח בנוסף על כל השנים שבהם היא לא הושכרה כלל. כל זה בתוספת ריבת והצמדה משפטית מירבית מיום הגשת התביעה עד התשלום בפועל. להתארגן מהר לפני שהיה מאוחר.
בעל דירה | 20.11.14
26.
זהו חוק מטומטם שדומה בהגיון הכלכלי שלו למע"מ 0
קבלת החוק תקפיץ את מחירי שכר הדירה מראש ב 10-15 אחוז. התוצאה תהיה שלאחר שנתיים לכהונתו של שר האוצר, מחירי הדיור ייתיקרו ב 10-15 אחוז כתוצאה מחוק מע"מ 0, ומחירי השכירות ייתיקרו ב 10 אחוז כתוצאה מחוק השכירות. אחלה שר אוצר.....
יוסי | 20.11.14
22.
שר הבינוי והשיכון השמיט משם משרדו את המילה שיכון..
החוק טוב (אולי) לתקופה של אינפלצייה רגועה. ואם המדד השנתי יעלה מעל 2% והכל יתייקר, כשהחזר המשכנתא יעלה, שמחיר הכסף בבנק (אשראי) יעלה, ואז המדינה החליטה בשביל המשכיר שעליו להפסיד.. גם כן פתרון. שר הבינוי והשיכון השמיט משם משרדו את המילה שיכון, זה כבר אומר הכל, מדינה שמתנערת מאחריותה ומגלגלת אותו לאנשים פרטיים. השר פשוט מצפצף עלינו, אין שר שפגע בדיור הציבורי יותר מהשר הנוכחי.
אזרח2 | 20.11.14
20.
כך מסיתים את האש מהבעייה האמיתית
למדינה יש שיטה שעובדת יפה מאוד כל פעם מחדש, להסיט את האש מהבעייה האמיתית. אז הפעם האשמים לכאורה הם בעלי הדירות החמדניים.. לפני כן זה המילקי והקמעוניים, לפני כן זה.. הבעייה האמיתית היא מיסי מקרקעין הגבוהים שהמדינה מטילה - קרקע, שבח, מכירה, קנייה, מע"מ. הגיע הזמן שתוזילו את מחירי הקרקע, תגדילו את הצע הדירות, תשפרו את התחבורה הציבורית, מה שלא יחייב שוכרים לגור במרכז העיר, בטלו את המע"מ לזוג צעיר שזו דירתו הראשונה, תבנו מעונות מסובסדים לסטודנטים.. במקום, הולכים לפתרון כזה שמסית את האחד בשני ומשכיח את שורש הבעייה. עכשיו התערבתם ביחסי שוכר משכיר, מה תהייה ההתערבות הבאה? נהיינו, ברית המועצות לשעבר?
אזרח | 20.11.14
18.
משכירים כבר ימצאו דרך אחרת לעשוק...
מחירי השכירות בסביבה עולים ביותר מ2%? מסיימים את החוזה שכירות בסוף השנה ומעיפים את הדייר לקיבינימט! יבוא כבר הפראייר הבא שישלם למשכיר גם 10% יותר ממה ששילמת... כל עוד הביקוש עולה על ההצעה השוכרים יתנהגו למשכירים כמו סרסורים לזונות....
שוכר צעיר | 20.11.14
15.
מי שקונה דירה כי הוא חושב שהמחירים ימשיכו לעלות, בעצם מהמר נגד 18 התפתחויות שיכולות לקרות:
*שתוכנית מחיר מטרה שמוכרת דירות ב 20% הנחה ביחס למחיר 2013 , לא תעבוד. *שתוכנית מע"מ אפס, שמוכרת דירות ב 15% הנחה ביחס למחיר 2013, לא תעבוד. *שתוכנית "נתיב לדירה" לבניית כבישים ומחלפים לשכונות חדשות, לא תצליח ולא יהיו היתרי בניה. *שהסכמי הגג עם ראשי ערים לא יצליחו ולא יבנו עשרות אלפי דירות. *שפינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ לא יצליח. *שריבית הפריים בישראל לא תעלה למרות הכרזת ארה"ב שהיא יוצאת מהמיתון. *שהריבית הקבועה והתשואות על אג"ח ישראליות לא יעלו למרות סיום ההקלה הכמותית בארה"ב. *שהמיסוי על משקיעי נדלן מרובי דירות, לא יוחמר. *שלא יוטלו הגבלות משכנתא חדשות. *שלא יעבור חוק שכירות הוגנת שהופך את החיים בשכירות לנוחים יותר. *שלא יצליחו לבנות דירות להשכרה במסגרת חברת "דירה להשכיר". *שלא יטפלו בהון השחור של משקיעי חוץ. *שלא יטפלו בהון השחור של משכירים לתיירים באתר Airbnb *שלא יסתבר שכבר קשה לאנשים לרכוש במחירים של היום *שישראל לא תמשיך לגלוש להאטה כלכלית ומיתון *שלא יחזרו להטיל מס רכוש או על קרקעות שלא בונים עליהן *שלא יטילו מס רכוש על 150,000 דירות שעומדות ריקות *שלא תתפתח אינתיפאדה שלישית או סיבוב ארוך מול החיזבאללה כל אחד מהסעיפים יכול להוריד משמעותית את הכדאיות ברכישת דירה, ולכן לחתוך את הביקוש. ביקוש נמוך משמעותו ירידת מחירים (שהיא בעצמה הופכת להיות גורם נוסף לביקוש נמוך, כי כשמחירים של נכסים בירידה איש לא רוצה בהם). חלק מהסעיפים מדברים על תוכניות הממשלה, שהן גם יכולות להגדיל היצע במקביל, וכך גם צעדי מיסוי שייצרו לחץ על בעלי דירות למכור אותן בשוק היד השניה. תוכנית מחיר מטרה ומע"מ אפס ירכזו ביקושים, ביקושים שהיו מכוונים לדירות רגילות ועכשיו יופנו בעיקר לדירות מוזלות. יהיה עודף ביקוש לדירות המוזלות ופחות ביקוש לדירות רגילות (של קבלנים ושל אנשים שמוכרים). אלא שעודף הביקוש לא יוכל להעלות את המחירים כי המחירים בתוכניות אלה מפוקחים ויש להם תקרה למטר רבוע. אבל הביקוש הנמוך לדירות רגילות יכריח את המוכרים שלהן להתחיל להוריד מחירים.
מחשבת תחילה | 20.11.14
14.
שהמדינה תממן שירותי עו"ד ורו"ח!!!! והוצאות לבעלי הדירות!!!
שהמדינה תממן שירותי עו"ד ורו"ח!!!! והוצאות לבעלי הדירות!!! בייחוד בכל השנים שבהם דירות לא הושכרו ונגרם להם נזק!! ממשי!!! לרבות ע"י השוכרים רטרואקטיביים. זו חוצפה ממדרגה ראשונה לקבוע מה בעל הדירה יעשה עם הרכוש הפרטי שלו!!! בעלי הדירות לא צריכים לסחוב על עצמם על הגב את תחלואי המדינה ובייחוד שבמדינת ת"א יש רק אחת ולא כל הארץ אמור להשתתף בחגיגה!!!!
בעל דירה זועם | 20.11.14
13.
אחריות ממשלתית
במקום שהממשלה תדאג לבנות ולתחזק את הדיור הציבורי הם דואגים לחוקק חוקים פופוליסטים . אני מוכן להצמיד את שכר הדירה לשכר חברי הכנסת ובמידה והם יסכימו לא להעלות שכרם אני מוכן גם. במידה ויחליטו ש 40,000ש"ח שכר חודשי לח"כ ללא קשר לתפקוד זה הרבה ויחליטו לקצץ בשכרם אני מוכן לקצץ בשכ"ד.
בעל נכס | 20.11.14
12.
כמה שטויות ....כבר אני משלם עבור הזכות להשכיר
1-כל עוד יש מדד חיובי המשכיר משלם לבנק מדד + ריבית, תמצא מי שיתן לי הלוואה בלי ריבית ואני משכיר במחיר קבוע ל 10 שנים 4-אופציות נהוגות גם היום בלי חוק בחוזים רבים, אני מתחייב למחיר לשנה ראשונה אם אופציה במחיר מוסכם לשנה השניה. יש גם לא מעט שישמחו להשכיר מראש לשלוש שנים במחיר יותר אטרקטיבי, יש לי חבר ששכר ל 10 שנים כי הוא לא רוצה להשקיע את הכסף בדירה - שוק חופשי הוא טוב לכולם למה המחיר עולה? כי יש עודף ביקוש על היצא....זאת אומרת שאין מספיק אנשים שמוכנים לשים כספם ברכישת דירה להשכרה...תהפכו את זה לפחות כלכלי מה יקרה?
עופר | 20.11.14
10.
הצעה היא נגד בעלי הדירות חוק קומוניסטי, לפיד כנס.
ההצעה היא בלחץ של כמה שרוצים לגור בתל אביב תלכו 30 דקות נסיעה מתל אביב ותשיגו ב70 אחוז פחות דירות אני מתפלא על החוק המטופש שבכלל לא דומה למה שקורה בעולם ,נניח ששוכר יצא ובעל הדירה מתכוון לשפץ את הדירה ב 100 אלף שח למעשה הוא מחוייב להמשיך את החוזה שהיה לפני כל השיפורים שהכניס הדייר ויש עוד הרבה מוקשים לבעלי הדירות העיקר לרצות את יושבי האוהלים מתל אביב. לפיד זה נגד בעלי הדירות שמשלימים בסך הכל את המשכורות העלובות במדינה שלנו.
מנחם | 20.11.14
8.
יופי! עכשיו כל בעלי הדירות יעלו את המחירים כדי לממש מראש את מחיר השכירות העתידי!
הממשלה במקום לטפל בגורם לבעיה, מטפלת בסימפטום!...במקום להגדיל את היצע הדירות, היא נכנסת בשיא החוצפה לכיס של בעלי הדירות. במדינה נורמאלית, זכותו של בעל דירה לעשות מה שהוא רוצה עם הנכס שלו.
בחור | 20.11.14
4.
ב 3 השנים האחרונות המשכירים משלמים פחות משכנתא כי הריבית רק יורדת, אבל גובים יותר מהדיירים
כדאי שתפנימו שכל ישראלי הוא טייקון קטן בפוטנציה, כלומר ברגע שהוא יכול לעשוק הוא עושה זאת בשמחה. כבר 3 שנים שהריבית במגמת הוזלות. אגב, גם מי שהמשכנתא שלו צמודה למדד הרוויח כי המדד בשנה האחרונה לא עלה אלא דווקא ירד. אבל הירידות בריבית חוסכות מאות שקלים כל חודש לבעל הבית שלכם וכמובן שהוא מנסה בכל שנה לגבות מכם יותר, בגלל שהוא יודע שאם תסרבו תצטרכו לבזבז חודש מהחיים על חיפושים, לבזבז כסף על הובלות, לקנות רהיט או שניים כי הישן לא מתאים לדירה החדשה, ואולי גם לשלם למתווך סכום של 4,000 שקלים. כל הדברים האלה הם סוג של "קנס יציאה" כלומר חסם מעבר שמונע תחרות חופשית. הלקוח קצת שבוי אצל בעל הבית, ובעל הבית יודע זאת וסוחט עוד קצת. אם החוק יחייב לתת לשוכר 2 אופציות הארכה, הרי שאיום בפינוי מהדירה יוכל להעשות רק פעם ב 3 שנים וזה מאוד יחזק את השוכרים.
רמי | 20.11.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת