אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עסקת גניבת המיליונים מ-yes: רק 7,000 שקל קנס, שבע שנים בכלא

86 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

83.
חשב ורואה חן של YES היו אמורים לחלוק איתה את העונש.
תפקיד ראשון של החשב היא לדאוג לשלמות נכסים של החברה. פה אנחנו רואים שנפער חור ענק במערכת כספים. חור בו במשך עשור נאלמו עשרות מיליוני של שקלים. ואיפה היה רואה חן של YES? ואיפה החשב? אגב, אם פזית הייתה שומרת על קור רוח זה לא היה מתגלה עד עכשיו. אגב, חברה גם שילמה מיליונים רבים של מיסים על כסף שהיא לא היו אצלה בפועל. בקיצור ביזיון של מנכ"ל הכספים.
נתן | 30.11.14
78.
ל 34 : ממש ,אבל ממש לא מעניין
לא מעניין שיש גם הליך אזרחי. לא מעניין מה קיבלה אתי אלון.(בניגוד לנכתב למעלה-קיבלה 17 שנים ללא ניכוי שליש-אגב היא זאת שהודיעה על-כך ולא נתפסה) לא מעניין שהיא אמא לילדים. לא מעניין שפוליטיקאים קיבלו כך או אחרת. לא מעניין שהגניבה נעשתה מגוף פרטי/ציבורי. לא מעניין אם הצד הנפגע יכול או לא להתאושש מזה. מעניין דבר אחד בלבד.... על אילו ערכים אנו האזרחים גדלים ומגדלים את ילדנו!!! ול-כך בית המשפט המאוד לא נכבד צריך לתת את הדעת. בושה,בושה,בושה.
גדעון | 30.11.14
76.
20 - גם פזית ולד היא מעדות המזרח.
היא רק נשואה לאשכנזי. גם אייל ביטון שהעלים מיסים התחמק מכלא וקיבל רק 4 חודשי שירות. אולמרט, לעומתו, קיבל 6 שנים בפנים. אם כבר מדברים על אפלייה עדתית, האשכנזים סובלים מאפלייה לאורך כל הדרך. המזרחיים הם אלו שמקבלים אפלייה מתקנת וכל מיני קיצבאות מתקנות "קיפוח". הם אלו שלוקחים יותר ונותנים פחות. ואז גם מקטרים על זה בקול רם, כדי שלא ישימו לב שהם מקבלים יותר ממה שמגיע להם.
אכלולישתולי | 30.11.14
70.
לא מצדיק את העונש אבל..
העונש האמיתי אינו אחורי סוגר ובריח אלא בחוץ כאשר לא תתקבל לשום מקום עבודה במהלך כל שנות חייה. תצטרך לעבוד במקומות כמו ניקיון בשכר מינימום שלא יספיק לה למחיה ושלא נדבר על שכירות מאחר ולא ישאר לה שום נכס כאשר היא תצא. וכל זה לפני שהיא תחוייב להחזיר חלק מהכספים לחברת יס והעיקולים על שכרה יחגגו.
אנונימי | 30.11.14
59.
והזוכים הם,..... הפרקליטים. הם ודאי יקבלו יותר מהתובעת ויותר מהמדינה.
לדעתי יש להקדיש מחשבה לחוק שימנע מנאשמים בגנבה, להשתמש בכספי הגנבה לתשלום לעורכי דין. כלומר, אם הנאשם יוצא חייב יחשבו כספים ששולמו לעורכי דינו כרכושו ויהיו ראויים לחילוט או להיכלל בתביעת רכוש. כך יצטרך העו"ד לשקול את צעדיו לפני קבלת התיק והנאשם לא יהיה חופשי לנצל את כספי הגנבה להגנתו.
יובב | 30.11.14
54.
מגיב 34, ירום, תגובתך יפה, אך 7 שנים זה לא עונש סביר על מעילה בהיקף כזה.
אפשר לומר שהיתה רשלנות בYES על שדבר כזה עבר להם מתחת לרדאר, YES אולי יצליחו להחזיר חלק קטן מהיקף הגניבה ע"י הוצאה לפועל של נכסיה וגם שם יהיו הקלות מכיוון שבית המשפט לא יתן לזרוק ילדים אל הרחוב (וטוב שכך). בשורה התחתונה, התחושה היא שההליך הפלילי לא ממצה את חומרת הדין עם המעשים של הגנבת. אינני משפטן ואני לא מכיר את נבכי החוק בעניינים כאלה, אבל השכל הישר לא מצליח לקבל את העונש. הפשע הכלכלי בישראל משתלם. אם אתה חייב לבנק מיליון אז אתה בבעיה, אבל אם אתה חייב לבנק 100 מיליון $ אז הבנק בבעיה.
דוד | 30.11.14
40.
הכותרת פופוליסטית ומטעה היא תחזיר כל מה שיצליחו למצוא בהליך אזרחי
סתם כותרת שנועדה לעשות רעש. כמו שהסביר 34 זה ההליך הפלילי. יס יתבעו אותה על כל שקל שגנבה להם והיא תיאלץ להיפרד מכל שקל שימצאו אצלה. אם הייתה מקבלת קנס הייתה משלמת אותו למדינה לפני החזרת כסף ליס? למה יס צריכה להיפגע עוד פעם ? הרי ממילא אין לה מספיק כסף אפילו להחזיר את הסכום שגנבה. קיבלה עונש מאד סביר בנסיבות העניין. (למספר 20 ממחן בוזגלו - אתי אלון מעלה ב ביותר מפי 10 מהסכום הזה וקיבלה פי 2.5 מאסר אז מה בדיוק הקיפוח?)
mik776 | 30.11.14
38.
לכל חולי הנפש שאומרים "משתלם"
תגידו, איפה אתם חיים? לוותר על 7 (או 5 בניכוי שליש) שנים מהחיים בשביל כמה עשרות מליונים? ועוד יש הליך אזרחי שכנראה ירושש אותה לגמרי? לחיות בכלא עם עבריינים? ומה עם הבושה? אני הייתי מעדיף לחיות עני ומשוחרר מאשר להיות אסיר עשיר.
סטארטאפיסט | 30.11.14
34.
נוצרת תחשוה של יחסי ציבור לעורכי הדין. ההצלחה היא יחסית בלבד
הליך פלילי לא נועד להחזרת כספים שנגנבו, אלא שהאדם יישא בעונש בגין מעשיו. העונש הוא בהחלט סביר בנסיבות העניין - 7 שנים בכלא לאמא לילדים קטנים אינו דבר של מה בכך, גם אם היא גנבה עשרות מיליונים. יש לזכור שהגניבה נעשתה מגוף כלכלי מוכר ולא מאנשים פרטיים תוך ניצול מצוקתם ו/או תוך איומים. לא היתה פה אלימות ולא סיכון חיים. "רק" גניבה חמורה של עבריין, ובהתאם לכך נגזר העונש. תזכרו כמה אנשי ציבור ישבו בכלא על מעילה, שם עוד היתה מטרה להרתיע אנשי ציבור עוד יותר, ותבינו שהעונש אינו קל. הוא בהחלט סביר. החזר כספי? בניגוד לאתי אלון מדובר פה על גורם אחד ויחיד שנגנבו ממנו כספים, בעל יכולת כלכלית רבה (שם הכסף נגנב מהבנק, אבל הוא היה שייך לבעלי החשבונות). הגוף הזה, יס, ידאג לקבל את מלוא הסכומים שניתן להיפרע מהם מהעבריינית. אין צורך בתשלום במסגרת ההליך הפלילי שרק יכול להכביד על YES (כעת היא הגורם התובע היחיד. כך, גם למדינה יש חלק בתשלום הקנס).
ירום | 30.11.14
32.
תגובה ל-20: תגידי, זה הקיפוח שגורם לך לסלף עובדות ?
אתי אלון גנבה 271 מיליון מכספי לקוחות, זאת גנבה 31 מיליון שקל, את מצליחה להבין את ההבדל בין 271 לבין 31 ? אתי אלון קיבלה 17 שנים אבל ישבה רק 11 ועוד כמה שבועות היא משתחררת. אתי אלון הייתה צריכה להחזיר 5 מיליון ש"ח ולא החזירה אפילו לא אגורה אחת. הבעיה היא לא במדינה אלא בראש שלך, כשאני מסתכל עליך אני רואה ישראלית אבל כשאת מסתכלת על עצמך במראה את רואה מזרחית.
 | 30.11.14
28.
אח"כ יספרו לנו ביס כמה הקליטה שלהם יותר טובה מהוט
ובגלל זה המחיר. אז יש לי חדשות בשבילם: ערוץ 2 אצלכם זה בידיוק אותו ערוץ 2 בהוט (עד כמה שאני לא סובל אותם). ההבדל במחיר זה לא בגלל הקליטה אלא בגלל שאתם לא מצליחים להיות רווחיים במידה סבירה. בקיצור, הציבור משלם את המחדלים שלכם.
דני | 30.11.14
11.
למה לעזאזל הסכימו להסדר המקל הזה?
אני מקווה שהוא לא יאושר ע"י בית המשפט, אלא אם יש כאן איזשהו כשל ראייתי אובייקטיבי ביותר. למה להסיר את בני משפחתה? סביר מאוד להניח שהם לכל הפחות עצמו עיניים למעשי הגניבה שלה והיו שותפים לפשע. למה שהיא לא תשיב כספים? האם גם חברת יס מנסה להסתיר מידע? הכסף הזה בסופו של דבר יוצא מהכיס של הציבור. כי יס תוסיף העלאה של שקל אחד כל חודש ותחזיר לעצמה את הכסף מאיתנו.
י.ש | 30.11.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת