אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האנליסטים מסכימים: "ירידת מחירי האנרגיה - מצוינת לכלכלה העולמית"

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
שימושים נוספים לנפט כדי להעלות את מחירו
עכשיו טובי המדענים הערביים יושבים ומפתחים שימושים אלטרנטיביים לנפט: 1. לשפוך חופשי על הארץ כדי להדליק את המזרח התיכון 2. לשתות, במקום את המים מהים של עזה. 3. לחייב כל עולה רגל למכה לקנות בקבוק נפט למזכרת. 4. לאיים שישפכו אותו לים ליד אנטארקטיקה כדי שהארגונים הירוקים ישלמו כופר. 5. לפתח צמחי מאכל שגדלים על נפט במקום מים
א. | 30.11.14
11.
אם תסתכלו על הצניחה בנפט ב 2008, תראו זהות מפחידה
המסקנה- מדובר בברומטר האמתי של נתוני ההאטה בעולם, שכל ההרחבות הכמותיות בעולם לא יכולות להסתיר: פשוט יש מיתון, ואז לא קונים נפט כי פחות נוסעים, פחות מייצרים, ופחות צורכים. זה מה שקרה ב 2008, וזה נראה מה שקורה עכשיו. נראה לכם שאובמה אהבל מספיק (וזה נכון שהוא אהבל בעקרון) אבל להוריד מחיר של נפט שהוא עצמו מוכר? רק כדי "לעצבן את פוטין"?
רני | 30.11.14
9.
עזבו אתכם, הסיבה האמיתית היא
שהרוסים והאיראנים(בגלל החרם), וגם דאעש (שהשתלטו על שדות נפט בסוריה ובעיראק) מוכרים את הנפט במחירים נמוכים "מתחת לשולחן". הנפט הזה עובר ישירות, ולא עובר דרך המונופול של אופק וכל הספקולנטים (ו בנקאי ההשקעות בראשם) שיוצרים ממנו בועה. וזאת התוצאה. במלים אחרות, הבלאגאן הפוליטי והבטחוני שקיים כרגע באזורנו טוב למחיר הנפט, וכל עוד הוא יימשך (וכל עוד יהיה נפט לספק) - מחיר הנפט ימשיך להיות נמוך.
 | 30.11.14
8.
משהו פה לא נראה לי לחלוטין ולא מתקבל על הדעת, פצלי שמן? הרס סביבתי נורא!
חולות זפת? אולי יגידו שבמקום נפט יש אלכוהול ובמקום נפט יש חשמל ופחם, זה אותו השכל. נראה לי מטורף לחלוטין מה שקורה כאן, לפני כשלושה ימים הסכימו US וסין להפסיק את חציבת הנפט לחלוטין בכדי להפסיק פליטת גזי חממה לחלוטין. קנדה תצטרך להצטרף עם חולות הזפת והזיהום הנורא שלה.China-U.S. agreement on controlling long-term GHG דבר נוסף, רוסיה וצ'יינה עוקפות את הפטרו $ִ ובמקום להתחיל להיעלם הדולר צומח, התגובה ההפוכה בדיוק לציפיות. סעודיה משאירה מחירים נמוכים בכדי לפגוע ברווחי דאעש, פצלי שמן זה תחליף לנפט? הנזק הסביבתי הוא אדיר, מי מרשה למדינאים להסכים לכזו השתוללות וטמטום ע"ח הסביבה המקיימת אותנו? בארה"ב דובים מתים ברעב הכל מורעל שם עם ריסוס האטמוספירה באלומיניום שגורם כשלעצמו אלצהיימר ופיגור, הפלנטה גוועת ושינויי מזג האוויר מחריפים וגז המיתן נפלט לאטמוספירה ואלה נוהגים כאילו כלום. משהו פה מסריח עד השמים.
גחלת | 30.11.14
7.
לא זה ולא זה...משהו אחר לגמרי !
מדען איטלקי בשם רוסו הצליח לפתח מכונה המייצרת כמות רבה של אנרגיה ע"י מה שמכונה "היתוך קר". זוהי אנרגי'ה של "כמעט חינם" בעלות אפסית. רק לאחרונה, מדענים שבדקו את המצאתו של רוסו אישרו כי לא מדובר בבלוף או רמאות ומדובר במהפכה אמיתית. המכונה מנצלת את האנרגי'ה העצומה הגלומה בכור אטומי או פצצה גרעינית - אבל בצורה שקטה, בלי קרינה וכמובן בלי פיצוצים... תגלית זו היא היא הסיבה האמיתית לירידת מחירי הנפט ! החברות הגדולות והמדינות המפיקות - החלו להפנים כי אמברגו הנפט - לא יוכל לחזור על עצמו... והן מנסות להתאים עצמן למצב החדש. עד זמן לא רב המדענים היו חלוקים בשאלה אם בכלל ישנה היתכנות מדעית להיתוך קר וגם כעת, המדענים שבדקו את המצאתו של רוסו מאשרים כי היא אכן עובדת - אבל עדיין מתקשים לספק את ההסבר המדעי לתהליך. זה כמובן לא גורע מאומה מההמצאה ומההשפעה מרחיקת הלכת שתהי'ה לכך על הכלכלה העולמית ובמיוחד על שוק האנרגי'ה.
אבי | 30.11.14
6.
דפלציה לא תמיד מסמנת מגמות שליליות בכלכלה
דפלציה אשר נובעת מירידה בביקושים מקומיים היא בהכרח דבר שלישי, אך אם הדפלציה היא פרי תוצר של ירידה במחירי הנפט ובמחירי היבאו אז לא ניתן להצביע בהכרח על מגמה שלילית במשק, בדיוק ההפך. כך גם ירידה במיסי הצריכה כמו מע"מ עשוי להביא את המשק לדפלציה טכנית אך אין זה אומר שהמשק במיתון. זו חשיבה מאוד פשטנית להסתכל על דפלציה בצורה טוטאלית ולהשליך ממנה על מצב הכלכלה ללא ניסיון להבין לנתח את מרכיביה וסיבותיה
רז | 30.11.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת