אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אפריקה של לבייב לא יכלה לברוח מהצלילה במחיר הנפט

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תשובות
תשלומי הקרן לאג"ח כו ו כז בשנתיים הקורובת יהוו כ 17% (שישית) מהחוב כלפיהן, ולכן תפוי שיפור בבטוחות לאותן סדרות מכ 40% ל 48% (בהנחה שמחירי אפריקה נכסים ואפי פיתוח לא ישתנו). כיוון והחברה לא צפויה לנצל את המחיר ולרכוש את האג"ח של עצמה במחיר השוק שווי נכסי נקי צריך לקחת את הפארי של האג"ח - ערך ההתחייבות. המצב של החברה אף גרוע יותר לאור הריביות הגבוהות. לכן, במחיר המניה והאג"ח הנוכחיים אין סיבה להעדיף את המניה על פני האג"ח.
אורי טל-טנא | 03.12.14
3.
לא מבין איך הנפט משפיע יותר מהמלחמה באוקראינה
ראשית שבחים לניתוח המרתק. (למרות ההסתייגות מהשורה התחתונה) נכון שאנשים ממשיכים להגיע לקניון גם כשיש משלחמה באוקראינה וגם כשהנפט יורד. אבל ירידת הרובל תשבור את השוכרים בדולר. אבל בכל זאת אני חושב שסנקציות אירופאיות ואמריקניות - ישפיעו יותר על הכלכלה ממחירי נפט נמוכים. כמו כן תודה שהזכרת השיעבודים הטובים לכ"ח. תרד עוד קצת ואני מחזק!
atuk19 | 03.12.14
1.
למה אתה לא מוריד התחיבויות לפי ערכן הסחיר? אפריקה היא אופציה!
אתה עושה חישוב של NAV סחיר ומגיע ל427 כי אתה מוריד ערך התחיבויות במקום להוריד את הערך הסחיר. ראינו שירידה של 700 מיליון באפי - מורידה לא רק את אפריקה אלא גם את האגח. ובמקרה של עליה חדה בשווי אפי של מיליארדים - גם האגחיהנו ממנה לעומת זאת אם מניות אפי ובהנות האחרות ירדו ב2 מיליאד - אפריקה לא יכולה לרדת מתחת ל0. אפריקה היא אופציה קצת מעל לכסף וצריך לשלם באופציה פרמיה. הסיכון בחברה נופל גם על האגח. הדרך הפשוטה לחשב הפרמיה זה להוריד את הערך הסחיר של החוב - במקום ערך החוב. כלומר להוסיף כמה מאות מיליוני ש"ח לערך NAV שחישבת.
atuk19 | 03.12.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת