אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקלף החברתי של נתניהו: פטור ממע"מ על מזון בפיקוח

206 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

196.
נתניהו סכנה לעם ישראל
הגיע הזמן לממשלה ערכית וחסכנית, שרואה את השירות הציבורי כש י ר ו ת לציבור ולא מקור פרנסה. ביבי ואשתו דאגו רק לעצמם, במעשי שחיתות ובזבוז של כספי ציבור שאנשים עמלים עליהם עמל רב. חשוב שאנשים יבינו שהנהנתנות של נתניהו ואשתו, הרפיסות בעשייה ומינויי המקורבים, מקרינים על כל החברה הישראלית ומפרוררים אותה. הגיע הזמן שיצאו מהחיים הפוליטיים עם כל ספיחי השלטון הרקוב שיצר סביבו .
אחיקם | 04.12.14
194.
הנוכל החמקן
כל התרגילים המלוכלכים של החמקן הצלופח לא יועילו, ביביהו לא יהיה ראש הממשלה הבא, קצת שכל בכל אופן יש לכולנו גם לטיפשים שבנינו, צריך להפטר וכמה שיותר מהר מהצרה הזו, איש התרגילים המסריחים בנימין נתניהו, ראוי לעשות זאת לפני שהוא ידם שממנה לא נוכל לצאת. עם ישראל, ה ת ע ו ר ר.
דג | 04.12.14
192.
זאת תמיכה עקיפה בחרדים ובבעלי משפחות גדולות שלא משלמים מס הכנסה
כמובן שההנחה תמומן מתקציב המדינה אשר מבוסס על מיסים של הציבור. ירויח מהורדת המע"מ הציבור אשר צורך הרבה מזון (משפחות גדולות) אבל לא עובד ולא משלם מס הכנסה. בשבילם זהו רווח נטו. יפסיד מהסידור מי שעובד ומשלם מס הכנסה. כעת חלק גדול עוד יותר מכספי אותו ציבור עובד יגיע לידי חרדים ודומיהם, במקום להיות מושקע בחינוך, בפיתוח כבישים, בשיפור בתי חולים וכד'. זהו נזק נטו למעמד הביניים אשר מממן את פעולות הממשלה ועכשיו יקבל עוד פחות.
את ההנחה במע"מ | 04.12.14
187.
בכל תקופת כהונתו הוא לא עשה את זה. עכשיו כהוא מריח בחירות הוא רץ...
בכל תקופת כהונתו הוא לא עשה את זה. עכשיו כהוא מריח בחירות הוא רץ לקדם את זה. קוראים לזה כלכלת בחירות, והוא בונה על קבוצה של מטומטמים בציבור שיקנו את זה שהוא כאילו ראש ממשלה חברתי פתאום. איפה היית בכל 2 הקדנציות שלך כשלא הרחת בחירות בפתח ולא פחדת לכיסאך ??? ביבי חייב לסיים את כהונתו, וכמה שיותר מהר ! אני מקווה שהציבור יתפקח ולא יקנה את כלכלת הבחירות הזאת, שברור שלאחר שיבחר - ידאג לבטל אותה ולהכניס בהפוכה חזרה לציבור שבחר בו וגם לאלו שלא בחרו בו.
 | 04.12.14
183.
חוק הרבה יותר טוב - ייטיב עם יותר אנשים
ככה יותר אנשים יכולים להינות מהחוק - לא רק צעירים שמבקשים לקנות דירה. יש הרבה משפחות שלא יכולות אפילו לחלום על דירה ולכן חוק מע"מ 0 של לפיד לא היה מעולם רלוונטי עבורן - לעומת זאת החוק הזה יעזור להם ויחסוף להם בהוצאות בצורה מיידית.
אאא | 04.12.14
177.
פטור ממע"מ על מזון לא פותר שום בעיה.
הרי את הפטור הזה משלמים כולנו, שהרי מכספי המיסים שלנו יבוצע הפטור ממע"מ. ולא יבוצע משהו אחר, שהיה אמור להיות מבוצע מהמיסים שלנו. הפתרון למחירים המשתוללים הוא להכריח את משפחות האוליגרכים השולטות באמצעי השיווק להרוויח פחות. לקבוע מקסימום רווח לסוג מוצר. מע"מ הוא מס שצריך שיהיה על כל המוצרים והשירותים במשק, ללא פטור לשום חריג. זו הדרך להתמודד עם השוק השחור. הכי נכון זה להעלות עוד את המע"מ, ולהוריד את מס ההכנסה.
 | 04.12.14
170.
כמה קוטג שיוזל יממן דירה?
כמה חלב, קוטג', לחם וכו' שיוזלו ב 50 אגורת ידרשו על מנת לממן הנחה של 200000 שקל ברכישת דירה ללא מע"מ? כמה שנים יקח לזוג צעיר החוסך כך שקל ליום יקח לחסוך אותם 200000 שקל? ביבי כלכלן מספיק טוב להבין שזה קישקוש אחד גדול ונועד לסבסד משפחות מרובות ילדים, שיש להן דיור (חרדים כבר אמרנו?) מאז שהגעתי לגיל 18 ועד היום (50 שנה כמעט) הצבעתי למחנה הלאומי על גילגוליו השונים. לא עוד.
בני | 04.12.14
152.
מתחמם מתחמם אבל עדיין אין לך רעיון טוב
הורדת המע"מ על המזון בפיקוח תהיה תקפה לכל האוכלוסיה. האימרה ביבי שאתה "מנותק" מתייחסת לפערים החברתיים . בשביל לתקן פערים , צריך אפלייה מתקנת ולא חוקים גורפים. אני מציע שלכל אותם אנשים המרוויחים פחות משכר המינימום תוריד את מס המע"מ בכל התחומים . מע"מ 0% על האוכל, החשמל ,מים וכל מוצרי הצריכה הבסיסים וזאת על בסיס כרטיס הנחה מיוחד הדומה לתעודת אזרח ותיק. בשביל לכסות על ההוצאות אפשר כמובן לעלות את מס ההכנסה לאוכלוסיה האמידה יותר, לעלות את מס ההכנסה על חברות הענק ,להגביל את השכר של הבכירים במשק וגם לקחת קצת מהבנקים המרופדים.
אייל .ו | 04.12.14
146.
כמה הערות לסדר. מומלץ גם לכתב לקרוא.
1. אכן המע"מ הוא מס בעייתי ואכן בעולם מושלם היה עדיף מס הכנסה גבוה ומע"מ נמוך. הבעיה היא ששיעור העלמות המס בישראל הוא אסטרונומי והאופן היחיד שבו המס השחור ממוסה הוא במע"מ. לכן למען "הקלת" נטל המס ממעמד הביניים זו הדרך הנכונה. באופן זה מי שמשלם מס אמת משלם פחות מס ממה שהיה משלם לו מס ההכנסה היה גבוה יותר והמע"מ נמוך יותר. 2. צודק בנט שמע"מ דיפרנציאלי בעייתי. כבר היום הפטורים השונים ממע"מ יוצרים בעצמם הון שחור. סחורות ש"עוברות" דרך אילת, מוצרי מכולת שנמכרים כירקות ועוד. חייבת להיות דרך לפקח על הנושאים הללו ולהציג עם כזה חוק אמצעי ענישה דרקוניים על הגנבים. 3. הבוכים על הדירות צודקים. הם אכן הפסידו מתנה נאה בחסות לפיד על חשבוננו. העניין הוא שהם מעטים ואנו רבים. לחלקנו יש דירות, חלקנו רוצים דירה שלא עומדת בקריטריונים או דירה באזור בו אין בנייה חדשה וחלקנו סתם לא יכול להרשות לעצמו דירה, גם בהנחה. 4. דרך נוספת לעודד הורדת מחירים באמצעות כזה חוק הוא לתת את הפטור ממע"מ למוצרים שיוזלו ע"י היצרן בלפחות 20% מול מחירם כיום. האופן זה יהיה תמריץ ליצרן שכן המוצר שלו יקבל חשיפה וכן יוזל לצרכן עוד ע"י הנחת המע"מ.
המסביר לצרחן | 04.12.14
119.
התוכנית יותר צודקת ממע"מ 0 על דירות
הטבה על מזון מיטיבה עם כל הציבור. לעומת זאת, מעמ 0 מיטיבה עם חלק קטן מהציבור ומריעה לחלק אחר (ירידת מחירי הדירות לאלה שקנו ממיטב כספם וללא הנחות). במקום לתקוף את האיש (ביבי) תנסו לחשוב לגופו של ענין. מעמ 0 על דירות היא תוכנית רעה שרק נועדה לתת כוח פוליטי ללפיד.
 | 04.12.14
108.
בוקר טוב ביביתרון
ביבי שוב מוכיח כמה הוא טוב בכלכלת בחירות. עכשיו יעשה הכל כדי שאלה שמתקשים לקנות חלב יצביעו עבורו. במשך שנים הפלת עלינו, האזרחים, מכות כואבות אחת אחר השניה ולא עניין אותך כמה קשה לנו כאן. מה נזכרת עכשיו מר נתניהו שצריך להקל על החלשים? מצטערת, לא מאמינה לך!!! אני קוראת מכאן לכולם להצביע לא לנתניהו ולשלוח אותו הביתה סוף סוף. חאלאס. הגיע הזמן שגם החלשים ישמיעו את קולם. יצביעו בבחירות הקרובות אי אמון לביבי ויבחרו במנהיג אחר שאולי, אולי יגרום לצעירים לרצות להישאר כאן בארץ.
אביטל | 04.12.14
100.
ביבי והליכוד - היו לכם הרבה שנים ולא עשיתם מספיק למען מעמד הביניים שקורס!
ואתם הבוחרים הולכים לתגמל את ביבי על שנים של הזנחה? בעבר הצבעתי לליכוד אבל לפני כמה שנים הבנתי שהליכוד לא עוזר למעמד הביניים , הפוך - הוא מדכא אותו כדי שבעלי ההון ישמרו על הדיבידנדים של עצמם...חס ושלום תרוויחו משכורת שתאפשר לכם לחיות בכבוד, והבריאות תהיה טובה והחינוך יקבל את כל המשאבים כי זה עתידנו, הליכוד בחר שנים לבנות כבישים וגדרות ולא באמת עזר למעמד הביניים....יש עתיד לפחות התחילו לשנות מה שהליכוד שנים הזניח...לא פלא שביבי נבהל שחס ושלום לפיד יצליח היכן שהוא נכשל שנים, הפעם אני מצביע ליש עתיד גם כעונש לליכוד!!!!!!!!!!!!!!!
חכם מה הוא אומר | 04.12.14
99.
קפיטליזם חזירי!
אצל ביבי אין מובליזציה כלכלית. מי שעני ישאר עני והחברים העשירים שלו רק יתעשרו עוד יותר. לפחות במעמ אפס הציבור היה הופך להיות בעלים של נכס. מה יעזור לנו עכשיו להיות בעלים של ליטר חלב? ככה גם הפסדנו את המעמ וגם העברנו עוד כסף לטייקונים. דיי צריך להעיף את ביבי!!!!!
יריב | 04.12.14
97.
זריית חול בעיניים וכלכלת בחירות
עלוב ביותר. כאשר הצעירים קורסים תחת מחירי קניית דירה או שכירותה מוצא לו "האדון" ביבי להוריד מע"מ על מוצרי מזון בסיסיים. מחיר הדלק בעולם ירד באופן דרמטי. למה לא רואים את התוצאה בתחנות הדלק, במחיר כרטיס לאוטובוס, הובלה, דיור, מזון ועוד...? כי קשה לפוליטיקאים לשחרר מתחת ידם את כספי השוד שהם גובים מהציבור . בעיקר לביבי, משרתם של עשירים וטייקונים.
דוד | 04.12.14
95.
אפשר לסכם את תקופות שלטונו של ביבי כ GARBAGE TIME שום הישג ,
אפשר לסכם את תקופות שלטונו של ביבי כ GARBAGE TIME שום הישג , שום יעד ,שום אסרטגיה תקופת פחחחחחחח היסטורית איפה המשפט שלו עומד מול המציאות "יתנו יקבלו לא ליתנו לא יקבלו" היה שקט עם אבו מאזן היה הסכם,לא. הכל סיסמאות נבובות אשר יש להן 2 מטרות 1.להשאר בשילטון פשוט בשביל להישאר.הישרדות גרידא 2.להעלים מהציבור את העובדה שהוא באמת ובתמים קיצוני קיצוני ימני ולהציג מצגת שוא של מרכז אמצע
בן סימון | 04.12.14
94.
אנשים, תעזבו את המחיר בפיקוח ומעמ' 0 כי זה יקרה בכל מיקרה , ותקשיבו ותפתחו
את העיניים והראש שבתחבולות ביבי מנסה להשיג עוד קדנציה . אל תירדמו ותבינו את המשמעות לפי ההיסטוריה שלו, מה קרה למעמדות הביניים, מה קורה בתקריות והמיבצעים שיש לנו מול האובים / שכנים שלנו, עליות המחירים בכל המיגזרים.אין מה לעשות המציאות מראה שיש יותר עוני. אל תיתפתו ותעמידו אחד מול השני. כל המיפלגות בעד בקרה על מחירי המזון כך שלא משנה מי יביא לנו את זה.
מושיקו | 04.12.14
89.
ביבי צא לפנסיה - שחרר אותנו מהעול שלך.. כנסו
אתה לא רואה את הזארח ממטר. מיים - מוצר חיוני שגבים עלליו מע"מ ע"מ לסדר מקומות עבודה למפקדי הליכוד. חשמל- לא נתת ללפיד להוריד 10% כפי שרצה. גנזת את תוכנית מע"מ 0% גנזת את תכנית עמיר פרץ לביטול שקיות בסופרים - למה?? למי אתה דואג כאן. הפרטת אותנו לדעת וזאת כדי שהקבלנים יהיו אנשי ליכוד יקבלו מכרזים במיליונים וידלמו מדכורת רעב - ככה הפכת את ישראל למדינה עניה יותר. וזה חלק מזערי ממה שעוללת למדינה מאז היותך ראש ממשלה. מקווה שהפעם לא יהיו מטומטמים שיבחרו בך. אתה לא דואג לזארחים - אתה דואג לכסא שלך, לשמפחה שלךולחברים העשירים שלך. מדינת ישראל הפכה למדינת כל עשיריה. מי שאין לו כסף במדינה הזאת פשוט נחשב סמרטוט - וידו של מי במעל?? שלך ביבי רק שלך.
רוחל'ה | 04.12.14
74.
מע"מ זו הבעיה האחרונה של שוק המזון ....
צריך לפתוח את השוק לתחרות ולבטל מכסים על יבוא ... פתאום נראה איך המחירים יורדים בחצי ואף יותר. גבינות, שמן זית ועוד ועוד ועוד ... מי אמר בכלל שהורדת המע"מ תגיע למדינה ? אלא אם יגבירו פיקוח ... לדעתי צריך להגביר פיקוח על תברואה ובריאות ולהסיר פיקוח ממחירים כמובן כאשר השוק פתוח לגמרי לתחרות. אז נראה כמה יעלה פה גוש גבינה בולגרית (נראה שזה כבר לא יהיה 20 שקל)
צ | 04.12.14
70.
אי אפשר ליישם תוכנית כזו בכלל
או שיש 0% על מוצרי מזון או שזה בלתי אפשרי. כבר עכשיו כל מכולת מחזיקה כמה פירות וירקות במעמ 0 כדי להרוויח כמה אלפי שקלים בחודש בכסף שחור, רושמים לחם כעגבניות ולא משלמים מעמ. זה דבר גלוי לעין שאי אפשר לפקח עליו בכלל. במדינות אירופאיות מסוימות יש מעמ מופחת על מוצרי מזון, אבל זה על כל מוצרי המזון אופקית ורוחבית. זה אפשרי. על חלק ממוצרי המזון זה בלתי אפשרי.
סוד כמוס  | 04.12.14
64.
"סופר טנקר" של שוק המזון
כמו שהבטחת לעצור את בועת הנדלן והיא רק המריאה בכהונתך ב-70% כמו שהבטחת והבטחת... והבטחת... ולא קיימת פרומיל ממה שדיברת. סיסמאות ותו לא. ציני ומרושע. ובינתיים לא נשכח שלפני כהונתך היה פה הרבה הרבה יותר טוב. כול עניין יוקר המחייה היה הרבה פחות מורגש לפני הקדנציה שלך. הרסת את מענד הביניים והמעמד היצרני ברוב כישלונותיך.
לירן | 04.12.14
44.
מדובר בכלכלת בחירות. גם ביבי יודע שזה לא יעבור כרגע
מדובר בתרגיל יח"צ מהזן הנמוך ביותר. גם ביבי וגם העיתונאים מבינים שמדובר בהבטחה שלעולם לא תקרה. עד הבחירות - אסור לבצע שינויים משמעותיים ובפרט הקלות במיסוי. לאחר הבחירות - ההבטחות לשותפות הקואליציוניות כל כך גבוהות שאין לדעת אם ישאר אפילו פירור לתוכנית כזו. בטח שלא 2 מיליארד ש"ח.
היועמ"ש | 04.12.14
43.
תוכנית הרבה יותר הגיונית - כולם יהנו ממנה ולא רק קבלנים וכמה מבוחרי לפיד
התוכנית הקודמת לא הייתה מוזילה את המחירים כמעט כי זה הכל עניין של הצע וביקוש. הורדת המעמ הייתה נבלעת בהגדלת הביקושים. התוכנית הזו מורידה מחירי באופן קשיח - כי אלו מחירים מפוקחים בכל מקרה ומטיבה עם כולם. אני דרך אגב מתנגד לתוכניות הוזלה כאלו ומעדיף שוק חופשי - הורדת מיסים ומכסים - לטווח הארוך רק זה יוריד באמת מחירים ויגרום לשיגשוג כלכלי. אבל אם חייבים לבזבז 2 מיליארד שח על שוחד בחירות - עדיף הוזלה כזו שמגיעה לכל העם מאשר תוכנית מעמ אפס האידיוטית.
המיואש | 04.12.14
41.
במקום לזוגות צעירים יוצאי צבא ביבי יעזור למשפחות חרדיות מרובות ילדים
המשמעות האמיתית של חוק מע"מ אפס היא מכירת דירות בהנחה של כ- 15% לזוגות צעירים יוצאי צבא. את זה ביבי לא רצה כי החרדים לא אהבו את זה (כן, זאת הסיבה האמיתית), כי אצלם אין הרבה יוצאי צבא. במקום זה, הורדת מע"מ על מצרכי מזון בסיסיים (מי יגדיר מה זה מצרך מזון בסיסי? מילקי זה בסיסי?) שזה יעזור בעיקר למשפחות גדולות, וכאלה יש הרבה בקרב החרדים והערבים. מבחינה כלכלית, יש לצעד כזה תוצאה בדיוק כמו להעלאת קצבאות הילדים, שלזה ביבי ורוב הציבור מתנגדים. אז מה הרווחנו נאן?
כלכלן | 04.12.14
34.
לפיד ניסה לדאוג למי ששרת בצבא בעוד נתניהו דואג לאוכלוסיות לא ציוניות
נתניהו בהתנהלות שלו בכלל לא ציוני. הוא מטרפד מהלכים שנועדו לחזק את האוכלוסיה הציונית בישראל -- זו שמשלמת מיסים ומשרתת בצבא ובו בזמן הוא מעביר מהלכים שנועדו לחזק אוכלוסיות לא ציוניות מרובות ילדים (בעיקר חרדים וערבים). לכן, בבחירות הקרובות, הציבור הציוני צריך לשלוח את נתניהו הביתה לשרה.
אביב | 04.12.14
32.
למה בא לי לבכות, למה...
כי אני כבר לא מאמינה להם, לפוליטיקאים. כי תמיד המטרות שלהם לא נכונות, סקטוריאליות ואינטרסנטיות. כי הם רואים את הדברים מאיזה מגדל-שן מנותק ולא מכירים אותי, האזרחית, בכלל. כי הם מונעים מבלוטת הכבוד ומשלפוחית האגו, ולא ממניעים טהורים. כי בעלי ואני עובדים ומקבלים משכורת, לא מבזבזים ולא מצליחים לחסוך. כי איכשהו הכל מתקבל כאן לא נכון, עקום, מעוות, סדרי עדיפות דפוקים ופוליטיקה של לחץ וסחטנות. כי עוד מעט המדינה הזאת תהיה מדינת הלכה, גם אם בדרכי נועם. ומתישהו הבועה כאן תתפוצץ, ויהיה רע. באמת. למישהו יש טישו...?
אחת העם | 04.12.14
26.
לכל מי שבוכה על המצב הכלכלי. תפסיקו להצביע ביבי! אי אפשר להתלונן ולא לעשות כלום
סוף סוף יש הזדמנות אמיתית לשנות את המצב. רק לא ביבי! הוא פשוט הרס את המדינה ותיכף יהיה מאוחר מידי. מה הוא עשה בשש השנים האחורנות? על איזה בטחון הוא מדבר? מלחמה ושתי מערכות בעזה? איראן עם נשק גרעיני מעבר לפינה? מצב כלכלי אנוש וחצי מיליון איש ברחובות? הוא פשוט זורה חול בעיני הציבור. מספיק!
 | 04.12.14
7.
שוב אדון BB מאכיל אותנו בשקרים ומניפולציות
ראש ממשלה כושל שלא עשה דבר לקידום מדינת ישראל ואזרחיה. כלומניק ממדרגה ראשונה שדואג לעשות רק לעצמו ולביתו, רוצה לחסוך לנו עשרות שקלים על אוכל במקום לחסוך לנו אלפי שקלים על המשכנתא (שישאיר גם כסף לאוכל). מקווה מאוד שיבעטו את הדמגוג הזה מכל המדרגות ויראו לו את הדלת החוצה.
פטריוט | 04.12.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת