אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שחור יורד: 5 סיבות לצלילת מחירי הנפט

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
טכנולוגייה פסלי שמן, נשמע מוזר ןלא מעשי,
מה זה להכניס צינור ולחמם ו !!!!! אופק גם לא ברור, אם אופק יזם את הירידות אז למה מדינות אופק בוכות? מחירים נמוכים נםט יעזור להגברת פעילות כלכלית בעולם לכןלטווח בינוני ארוך ביקושים יגדלו, ומחירים בהתאם, מה שברור שכ-160 ליטר זהב שחור לא יתכן שירד מ-50 או 60 דולר לכו לקנות 160 ליטר מים מינראלים ותראו כמה עולה! אני רואה 70 דולר מחיר שיווי משקל לכל הבלגן הזה בטווח בינוני
pan | 13.12.14
4.
תגובה לנתן
ראשית, כותרת התגובה שלי היתה: הסיבה השישית, משמע, לא פסלתי סיבות אחרות (לגטימיות בעצמן), שמצויינות בכתבה, רק הוספתי סיבה נוספת שלא צויינה. שנית יש להבחין בין הפורמליות לבין המציאות הפוליטית. כל מי שמבין באופק יגיד לך שסעודיה היא הפיל בחדר, והיא זו הקובעת את המדיניות של אופק. למעט המשפט הראשון בתגובה שלך, אני די מסכים עם שאר תגובתך.
צחי  | 12.12.14
2.
לצחי
אתה ממש טועה. סעודיה ואיראן חברות שתיהן באותו ארגון, אופ"ק, והארגון מקבל החלטות פה אחד. אופ"ק נמצא כרגע במלחמת מחירים מול הנפט האמריקאי, שהוא זול בהרבה בגלל טכנולוגיית פצלי השמן כפי שהוסבר פה בכתבה, ובנוסף הביטול של האיסור האמריקאי בין העשרות שנים שאסר על ייצוא נפט ותזקיקיו מארה"ב לעולם. בניגוד לחברות האמריקאות, מדינות אופ"ק יכולות להתמודד תקופה מסויימת עם הפסדים על כל חבית נפט שהם מוכרים, כי כמו שאמרת לארגון יש עודפי הכנסות מהמחירים הגבוהים שהיו בשנים האחרונות. אנחנו, והכוונה לעולם כי בישראל לא נהנים באמת מהירדיות החדות במחיר, רק מרוויחים מהמאבק הזה בין גוש אופ"ק לבין ארה"ב.
נתן | 12.12.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת