אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם לא נצטרך עוד להשאיר טיפ במסעדות?

73 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

72.
בממרומי גילי עוד שבגרוש היה חור
הייתי נותן טיפ על אקסטרא שירות , היה המלצר מודה לי ברמות שזה היה עושה לי טוב על הלב כך שתמיד זה היה מזין אותי לתת עוד ועוד כשהיה מגיע. אבל ניחה זה, מה שלא הצלחתי להבין זו החוצפה שאתה יושב בבר או בקיוסק שמגיש לך פאקינג כוס הפוך בחד פעמי ומצפה שאשאיר טיפ. זו חוצפה !
אמיר | 31.12.14
68.
טיפ נותנים על שירות יוצא מהכלל לא על הגשת המזון
הגשת המזון היא חלק בלתי נפרד מרכישתו (במחיר מופקע ורוב בישראל), טיפ נותנים על צ'ייסר, פינוק, טיפול מיוחד - לא על מלצר/ית חמוצי פנים שמתבאסים שלא הזמנת באלף, ומגישים לך אוכל בטעם חרפה. צרריך להפסיק עם המנהג המגונה הזה של לשלם על הגשת ההזמנה!
 | 29.12.14
67.
קמצנים
כל השמחים למניהם ומעודדים את הנושא דעו כי מלצרות זו עבודה מאוד קשה רבים עובדים בה רק מהסיבה שאפשר לעשות טיפים ולא יקרה לאף אחד כלום אם בסוף הארוחה יפרגן קצת לבן אדם שהביא לו את האוכל שהזמין אם שכר העבודה כמלצר ישתווה לכל עבודה אחרת לא חושבת שלמישהו יהיה רצון לעסוק בעבודה פיזית ומעצבנת , אנשים לא נעימים שהם רעבים !! במקום סתם לשבת במשרד או משהו יותר נוח בקיצור לא להתקמצן מי שנותן גם מקבל זוהי קארמה
לינוי | 29.12.14
66.
עוד לא הבנתי למה אני צריך לתת טיפ למי ש-עושה את העבודה שלו-!!
יש להם עבודה? יש להם משכורת? למה אני צריך להוסיף להם על זה? למה אני במקצוע שלי, ולא חשוב מה המקצוע שלי, לא מקבל טיפים? למה מוכרים בחנויות לא מקבלים טיפים מהלקוחות? למה גרפיקאים לא מקבלים טיפים מהלקוחות? למה עובדי דלפק למניהם לא מקבלים טיפ? למה לעזאזל אני צריך להשאיר טיפ למישהו שעושה בסך הכל את מה שהוא אמור לעשות, ובדרך כלל גם עושה את זה בצורה הכי גרועה שאפשר? לבטל את הטיפים לאלתר!
מישהו | 29.12.14
65.
מסכימה לחלוטין!!
גם בהולנד לא נהוג להשאיר טיפ. המלצרים מקבלים משכורת נאה (שכר המינימום עומד על 8-9 יורו לשעה) ופשוט עושים את עבודתם. לצערי בארץ גם משלמים למלצרים גרוע!! בכך שמשלימים למינימום אם חסר וגם אנחנו "מחוייבים" להשאיר טיפ גם כשהשירות או/ו האוכל היו נוראיים.. אני בעד לשלם קצת יותר ולוותר על הטיפ! אם האוכל לא תואם את המחיר החדש-לא אחזור.
ירושלמית | 29.12.14
52.
טוקבקיסטים קמצנים וטיפשים
רוצים לקבל שירות אבל לא לשלם עליו. אתם תמיד משלמים את שכרו של המלצר (חוץ מהחולרות הקמצנים שמגיבים כאן ואפילו לא מתביישים בזה). או כטיפ או בתוך מחיר המנה. אני מקווה שזה לא יהיה לכם שוק אבל אתם גם משלמים את עלות שכר הטבחים, המנקים, שכר הדירה והחשמל. אם בעל הבית יודע לעבוד ויש לו קצת מזל הוא אפילו מרוויח מכל הסיפור הזה! רווח שהוא לוקח לכיסו! שערורייה לא? אז זה שלא. לכולם מגיע להתפרנס, לא רק לכם. גם לבעל הבית, גם לטבח וגם למלצר. המשכורות של כ-ו-ל-ם מגולמות במחיר המנה שאתם משלמים. עם המלצרים המדינה מעלימה קצת עין כדי שישלמו פחות מס (הם בדרך כלל צעירים בתחילת הקריירה) ויקבלו טיפ ישירות מהלקוח אבל אם זה יעבור למשכורות הלקוחות ישלמו אותו דבר, פשוט למלצר ישאר קצת פחות. אם אתם חושבים שלא משתלם לכם תעשו את הבחירה הצרכנית שלכם ואל תקנו. אבל אל תבלבלו את המוח ששודדים אתכם בחישובים שאין לכם מושג ירוק לגביהם. ככה זה בישראל - כל אחד מבין מעולה בעבודה של החבר שלו. איך שהוא רק בעבודה של עצמו הוא לא משהו...
אסף | 28.12.14
51.
נורמת הטיפים שגויה וצריכה להתבטל
גם במדינות נוספות באירופה לא נהוג להשאיר טיפ, למשל איטליה והולנד. אם משאירים יורואים בודדים זה מוערך, אך מאוד מקובל לא להשאיר בכלל. הנורמה הזו של השארת טיפים היא שגויה בעיניי, מכיוון שכפי שבכל מקום שמספק שירותים המחיר כולל את כלל ההוצאות, כך עלות מנה במסעדה צריכה לכלול את כלל ההוצאות, כולל המאבטח בכניסה אם ישנו וכולל שכרו של המלצר... באיטליה, כנראה בגלל שמלצרים מקבלים שכר מסודר, ניתן לראות ברוב המסעדות מלצרים שזהו המקצוע שלהם מזה שנים רבות, והשירות בהתאם הוא טוב, ולא חבר'ה צעירים שמחפשים עבודה זמנית בה ירוויחו כסף שחור ועל הדרך יתעלמו מכך שזכויותיהם נרמסות...
 | 28.12.14
48.
ל-10: כי פה מס הכנסה מנוקה במקור
בארה״ב המלצר עושה לעצמו את תיאום המס בסוף השנה ואם בא לו, לא מדווח על חלק מההכנסות. הוא זה שמשלם את מס ההכנסה. בארץ אם תשלם טיפ באופן ״רשמי״ אז המסעדה מחויבת לנקות את מס ההכנסה הרלוונטי מהמשכורת של העובדים. כלומר אין אפשרות לשלם באופן ״רשמי״ ושהכסף ילך לעובד בצורה שחורה. כמובן שהיה צריך שכל טיפ מחויב במס הכנסה (אם העובד הגיע למשכורת מינימום) בדיוק כמו שאר העובדים בארץ.
איתי | 28.12.14
43.
טיפ צריך להינתן רק על "שירות יוצא מהרגיל"
על שירות רגיל לא אמורים לתת טיפ. כשמגיעים למסעדה משלמים על מוצר + שירות. אם המלצר הביא לשולחן בקבוק יין שעלה 200 ₪ ומזג שתי כוסות אז זה אומר שהוא צריך אוטומטית לקבל 30 ₪ טיפ על הפעולה הזאת? זה אבסורד! מתי כן? כשהעובד התאמץ מעבר למסגרת תפקידו, ביצע בדיקות ופעולות שאינן רגילות. נתן עיצות וטיפים והשקיע מעבר למצופה. גם המימד הזה של החוסר נעימות הוא מציק ולא נוח. עבדתי פעם כמוכר בחנות שלא מקובל להשאיר בה טיפים. מעולם לא הייתה לי ציפייה שמישהו ישאיר וגם לא קיבלתי אחוזים מהמכירות. אבל יחסית למלצר שמגיש אוכל, אני בהחלט יכול לומר לכם שלפעמים השירות שהענקתי ללקוחות היה מעבר לרגיל ובהחלט זה בגדר מקרה שעובד צריך להיות מתוגמל בגינו. אני מכיר אדם שהתחתן ובמהלך האירוע ניגש אליו אחת מנותני השירות שאיתו הוא חתם על חוזה ואמר לו בלי בושה "ידוע לך שמקובל להשאיר לנו טיפ". זה לא היה בסוף האירוע, לא לפני, ממש בשלב הריקודים... בלי בושה ותוך ניצול החתן שבמקרה זה יחשוש שאם לא ייתן טיפ במקום אז יקבל שירות רע...
י.ש | 28.12.14
42.
גם ככה אני לא משאיר טיפ אם השירות לא מושלם
אם למשל המלצרית לא מציעה לי מים מהברז, טיפ ממני היא לא תראה. אם למשל המלצרית לא מציעה לי קומבינצית הזמנה זולה יותר (למשל עסקית), טיפ ממני היא לא תראה. אם למשל המלצרית לא מחייכת אליי, טיפ ממני היא לא תראה. אם למשל המלצרית לא זורמת עם ההומור שלי, טיפ ממני היא לא תראה. הטיפ גם לא חייב להיות 10%, אלא לפי כמות המטבעות בארנק (מקסימום 10%)
נחום | 28.12.14
33.
הגיע הזמן שיאמצו את זה כאן
נמאס כבר מתרבות השנורר. אין שום סיבה להשאיר טיפ לשליח/מלצר/ספר-חופף ומי לא. כל אחד זכאי לקבל תשלום הוגן עבור עבודתו ותו לא. אין שום סיבה לתת תוספת כסף עבור שרות שממילא משלמים עליו בתשלום מלא. והגיע הזמן שאנשים יפסיקו להיות מנוצלים ולעבוד תמורת טיפים. ברגע שכל אחד ידרוש ויקבל את מלא התמורה עבור עבודתו יפסק המנהג המגעיל הזה.
איציק | 28.12.14
26.
ל-10 המגיב היקר
מערכת האשראי במסעדות בישראל עובדת קצת שונה מאשר בארה״ב. בארה״ב במסעדות וסביר להניח שגםבמקומות אחרים, כאשר אנו עושים עסקה בכרטיס אשראי העסקה בתכלס מתבצעת רק לקראת סגירת העסק אי כמדומני ב12 בלילה ולמעשה כאשר ״מחייבים״ את הכרטיס בעצם רק שומריפ את המספר למען החיוב ועל שנעשה מאוחר יותתר ואז למעשה ניתן לחייב את הטיפ באשראי ר במתן סגירת העסקה בפועל.. ואואילו בארץ כאשר עושיםמעסקה בכרטיס אשראי העסקה מתבצעת בו במקום ולא בשעות הסגירה או ב12 בלילה מקווה שיצאת נשכר מההסבר
רון | 28.12.14
25.
ביפן שעולם לא משלמים טיפ
הם רואים בזה חוסר כבוד, כלומר, להבנתם מתן טיפ פסול כמכיון שיש בו אמירה שללא הטיפ חמת השרות תרד . הם טוענים ביושר מקצועי שתמיד הם פועלים באופן מקצועי ולא זקוקים לזריקת מרץ (סוג של שוחד) השרות שם יוצא מהכלל, המלצרים מקבלים משכורת ראויה וסה"כ מחיר הארוחה משמעותית זול יותר מאשר אצלנו
המודיע | 28.12.14
16.
הגיע הזמן, זה סתם גזל
שיקבלו משכורת וישלמו עליה מס. מישהו משאיר טיפ לקופאית בסופר? למוכרת שעזרה לכם שעה בחנות? לנהג האוטובוס? למציל בים? כל שליח / מלצר מצפה לקבל מאיתנו כסף, שבעלי המקום ידאגו למשכורת שלו, בגרמניה מלצר זה מקצוע ואף אחד לא עובד על טיפים, משלמים את החשבון ולא סנט אחד יותר.
 | 28.12.14
14.
למה טיפ ? למה לא טיפ לאחותלקבלת חיסון ?
השרות הוא חלק בלתי נפרד ממכירת מוצר ואם הוא לא טוב, לא קונים . אם המלצר לא טוב לא נכנסים למסעדה ועל בעלי המסעדה לשלם את 100% של שכר העובד,אם לא מרוצים מהשרות על המסעדה להיסגר מחוסר תמורה למוצר. ושכר המלצר הינו עניין בין בעל העסק לעובד שלו. לכן אני מתנגד עקרונית לתשלום טיפ לקבלת שרות כלשהו.
זללני | 28.12.14
8.
כך זה צריך להיות!
לא ברור מדוע לא ברור עד כה לכולם ששכר הוגן וידוע עבור עבודה, כולל כל התנאים הסוציאליים הוא הדרך היחידה להעסקה בעסק. כמו-גם מחיר רשמי וידוע ללקוח. סבא שלי הגיע מעירק, ותרבות הבקשיש (שוחד) הייתה נהוגה בכל מקום, במשרדי הממשלה, בעסקים, סבלים, פועלים וכיוצא באלה. זו תרבות עולם רביעי, שפעפעה משום מה למלצרים, שליחי פיצה ושירות במלונות. העידן הזה חייב להסתיים.
 | 28.12.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת