אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה צפוי לנו בענף נדל"ן ב-2015?

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
איזה שטויות, לא חסרות דירות בארץ
אף אחד לא גר ברחוב או עם עוד משפחה בגלל שאין דירות. פשוט כולם רוצים לגור ברדיוס של 20 ק"מ מתל-אביב, ושם אין מקום לכולם. בנוסף, מלא כסף הולך על פרוטקשן, מפקחים, ומפקחים של המפקחים, ומצד שני ככסף שחור שמולבן ע"י רכישות נדל"ן מזין את המערכת.
נעם | 02.01.15
15.
כבר שומעים את ההדים של הפיצוצץ של הבועה !!!!
כל אחוז בריבית שווה 1000-1500 ש"ח תוספת להחזר של המשכנתא של מיליון שקל שנלקחה בשלוש שנים אחרונות (ונלקחו הרבה כאילו). נגיד שהריבית תעלה ל 3 אחוז, שזה תוספת של קרוב ל 4000 ש"ח להחזר החודשי של משפחה ממוצעת = הרבה אנשים יגיעו לרחוב. הבעיה היא שנותנים לאנשים כמו מזרחי מקבוצת מזרחי, שפירסם את הכתבה, במה כדי להפחיד כמה אנשים שיקנו עוד כמה דרות וכל זה כדי שהוא יוכל לקנות עוד ג'יפ/דירה לבן שלו לפני שכל העסק מתפוצץ.
ישראל | 02.01.15
14.
צודק לחלוטין. למדינה, היום, אין שליטה על הבניה. קרטל הקבלנים מווסת את הבניה
ראינו אתמוך תוכנית טלויזיה שבה נאמר במפורש שבית בירוחם עולה 1.2 מליון שקלים, למרות שמחיר הקרקע (כולל פיתוח) היה בין 58 ל 150 אלף שקל. ה"מדינה" יכלה לשלוט על הבניה ע"י ייבוא קבלנים. ייבוא קבלנים שאינם חלק מהקרטל של התאחדות הקבלנים. הקבלנים מווסתים בכוונה את כמות הדירות הנבנות. אני יכול להעיד שליד המקום שבו אני גר, אושרו תוכניות בניה על שטח עצום. שלושה קבלנים התחילו לבנות, והם בונים להם לאיטם בניין פה, פניין שם, ושניים אחרים, רק הקיפו את השטח בגדר פח, ולא הזיזו גרגר חול אחד, כבר 4 שנים. אז - אפשר לפתור בקלות את הבעייה. והיו כבר הצעות של קבלנים מחו"ל לבנות עיר שלמה תוך שנה אחת, במחיר של 400 אלף ש"ח לדירת 4 חדרים. רק שה"מדינה" עושה יד-אחת עם קרטל הקבלנים, ודואגת לעליית מחירי הדירות. **ה"מדינה" - קבוצת אינטרסנטים בכנסת.
 | 02.01.15
11.
בסוף לא יהיה ברירה אלא להעלות את הריבית כמו כל שאר העולם
פעם האחרונה שהדולר היה בשוויו הנוכחי הריבית היה 3% יותר. בסוף יהיה בנק ישראל חייב להעלות את הריבית. וכשזה קורה זה לא משנה אם יש מספיק דירות לכולם כי כל הדירות של אלו שלקחו את המשכנתאות המטורפות האלו שסומכים על זה שהריבית כמעט 0 (בין 1/3-2/3) יגיעו לכונסי נכסים (הבנקים יהיו זקוקים לכסף ומהר) וימכרו במחירי מציאה. נכון שזה לא יפתור את כלל הבעיה - זה ישאיר הרבה אנשים ברחוב ללא תקוה (וזה עצוב ובאשמת הבנקים) אבל אלו שחיכו לקנות ירויחו מזה
משה | 02.01.15
9.
הכותב מתעלם מיכולת הקנייה, מהמחיר הגבוהה ומניח קשיחות בביקוש - לא מציאותי ..
רמת המחירים הנוכחים של דירות בישראל נמצאת מעבר ליכות הקניה של המשפחה הממוצעת בישראל. לכן זה לא ממש משנה בכמה תגדל האוכלוסיה (ריבוי טבעי או עליה) - כל עוד אין ביכולת הקונים לקנות הם לא יקנו... אבל הכותב הוא מבנק מזרחי (שמרוויח טוב מאוד כאשר רמת המחירים גבוהה - והמשתנתאות גדולות ...) ולמה לו לספר לנו את האמת ??
דורון | 02.01.15
6.
קישקושים
תפסיקו לבלבל את הקוראים. מחירי הדירות עלו בעיקר בגלל עליה במדד הבניה שלו אין קשר למחירי הקרקע ביקוש וכו. נהפוכו לפעמים הוא עולה בגלל עליה בחומרי הגלם שניצרכים בכמויות גדולות. בנוסף עלות כח אדם מוסיפה גם היא. אז אם לוקחים הכל בחשבון את מדד הבניה עלית מחירים עקב ביקוש גובר יחסית זניח.
איתן | 02.01.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת