אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפינות החשוכות שמאפשרות שחיתות בתקציב

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
זה שאני מרוקאי לא אומר שאני ליכוד אוטומטי. תתחילו לחשוב אחים שלי!
אני לא בכיס של חבורת דבילים שבקושי יודעים את ההבדל בין copy ל-paste ומאשימים את כל העולם ואחותו בשעה שהיו בשלטון כמעט בכל השלושים שנה האחרונות. מי שלא יודע להיות מנהיג, לקחת אחריות ולתת דוגמא - שילך להיות ראש מחנה אוהדים בבית"ר (כנראה ששם יצליח). ליכוד זה בשביל לוזרים. אני הפנמתי את זה. ואתם?
ליאור אבו | 05.01.15
30.
המסקנה הפשוטה - זה פשע של משרד האוצר ובנק ישראל שכל הזמן דוחפים להעלאות מיסים
כל יום הם חושבים על מס חדש. משלמים פה מיסים עקיפים מטורפים שאין באף מדינה ובגלל זה הכל כל כך יקר. תשאירו לנו את הכסף!! לא רוצים לשלם עוד מיסים!! במילא אתם מחלקים אותם למקורבים, ולנו לא נשאר כלום. איך אפשר לבוא לאזרח ברוב חוצפתכם ולשדוד אותו בעוד ועוד מיסים, אם אין לכם שום מנגנון מסודר ושקוף לניצול המיסים - כך שהם יחזרו במלואם לטובת האזרח בחינוך, בתחבורה, בבריאות, בכבאות, בביטחון וכן הלאה?
מירית | 04.01.15
23.
למגיב 1: בסופו של יום כל מערכת תנסה לשמור על עצמה
היא עושה זאת בשתי דרכים: 1. סודיות ושמירה על אינטרסים משותפים של כל האנשים במערכת ובערכות שותפות. 2. העצמה וחיזוק של המערכת תוך כדי ניצול עד תום של משאבים ממערכות אחרות. במילים אחרות, רוצה להילחם בחוסר היעלות המשווע? צריך להנהיג שקיפות מלאה בכל מערכת ציבורית ובכל מערכת פרטית שיש לה קשרי עסקים עם מערכת ציבורית, ואני מתכוון מלאה! זה דבר חשוב הרבה יותר מהפרטות. זה אומר שנצתרך להילחם, להפגין ואף לתבוע את מה שאנחנו חושבים שמגיע לנו, אבל יהיה לנו את כל המידע כדי לשפוט באופן מהימן, ככה זה בדמוקרטיה. אגב... אין דבר כזה מינימום אפשרי, מדובר במערכת דינאמית לא סטטית, כך שהמינימום הוא יחסי ומשתנה, כבר עכשיו יהיו אנשים שיגידו לך שאנחנו במינימום ואחרים שיגידו לך שהמינימום שאתה תקבע יכול להצתמצם עוד. לומר שלך יש את הנוסחא שתקבע מה הוא המינימום הנכון זו גישה פוליטית לא כלכלית. ודבר אחרון וחשוב, אם הגענו למצב, שבו אנחנו מרגישים שחלק גדול מהכספים שאנחנו משלמים במדינה הולך לקבוצות גדולות של אזרחים שלדעתנו לא מייצגים את האינטרסים שלנו -שום הפרטה, בחירות, מחאה, או שיטה כלכלית לא יעזרו, לפעמים צריך לעבור דירה למקום שבו יש אנשים כמונו שמבינים את העולם כמונו.
 | 04.01.15
21.
ל - 9 - בהחלט. הכל הוא יחסי
הכל, בלי שום יוצא מן הכלל, הוא יחסי. במקום להתעסק בעשירית האחוז של התקציב, כפי שמפורסם כאן, צריך לבדוק לאן נעלמים סכומים רציניים הרבה יותר. מיליארדים. במשרד הביטחון. במשרד התחבורה. במשרד החינוך. במקום להראות לציבור את הדברים החשובים, מסממים אותו עם הזוטות.
זה מ 2 | 04.01.15
20.
ל - 9 - בהחלט. הכל הוא יחסי
הכל, בלי שום יוצא מן הכלל, הוא יחסי. המקום להתעסק בעשירית האחוז של התקציב, כפי שמפורסם כאן, צריך לבדוק לאן נעלמים סכומים רציניים הרבה יותר. מיליארדים. במשרד הביטחון. במשרד התחבורה. במשרד החינוך. במקום להראות לציבור את הדברים החשובים, מסממים אותו עם הזוטות.
זה מ 2 | 04.01.15
13.
סתיו שפיר עושה עבודת קודש בוועדת הכספים. הציבור כולו צריך להודות לה
אולי חוץ מציבור המתנחלים.. וועדת הכספים זו אחת מדרכיהם הנלוזות של חברי הבית היהודי להקצות כסף לציבור המתנחלים בלבד. על חשבון הציבור כולו. למרות שסתיו מנהלת שם מאבק.. זה ממש קשה.. הקואליציה בסוף שולטת.
עידו | 04.01.15
7.
מישהוא ניסה אי פעם לקבל את הקריטריונים של הביטוח הלאומי
מישהוא ניסה אי פעם לקבל את הקריטריונים של הביטוח הלאומי לחלוקת קיצבאות. על פי אילו סימוכין הם קובעים זכאות? יש קיצבאות פשוטות כמו קיצבת ילדים - פשוט סופרים את מספר הילדים. מה קורה עם השלמת הכנסה למשל - מה בודקים חוץ מהכנסה?
משה מלצר | 04.01.15
6.
זה מחרפן שבקלות כה רבה הולך כסף ציבורי לכיסי הקרובים לצלחת
סתיו שפיר היא כמעט היחידה שעולה על בריקדות אבל אף אחד לא שם עליה!!!!! אח"כ מצביעים שוב למושחתים וחוזר חלילה. חברים, משיח לא בא לא מטלפן ולא יבוא אם לא נקום ונעשה מעשה. אנחנו רוצים מנהיגים ישרים ולא עקומים שמה שאיכפת להם זה לנצח את הרצוג ולבני אבל אין להם שום אג'נדה למען שיפור חיינו כאן בכלל. הכל מתמוטט כאן חברתית כלכלית מדינית והם בשלהם: אנחנו ננצח וננציח את המצב שהיה ונמשיך לקבור את העם הזה שנלחם על חייו בכל המובנים. די נמאס ומייאש
בקלות בלתי נסבלת | 04.01.15
4.
מעדיף שהכסף ילך לשיקום בתי כנסת ישנים, מאשר לקולנוענים שמאל קיצוניים שמסיתים נגד המדינה
חבל באמת שצריך לעשות דברים בציר עוקף "השמאל הקיצוני שיטרפד" אבל זו המדינה אליה הגענו, שלתת כסף למתנ"ס בשומרון זה פשע אבל לתת כסף למתנס ברעננה לגיטימי. בושה
סליחה, פינות אפילות או מוארות? | 04.01.15
3.
האם יבוא קץ לגניבת כספי ציבור
אם מבקר המדינה איננו מסוגל לבלום זאת אולי האזרחים ידאגו לחוק דרקוני בניגוד לדעת נציגיהם הבלתי הגונים בכנסת שיעניש קשות את גונבי כספי הציבור בכל מסווה שהוא. האזרחים לא מוכנים לשאת ממשלה פושעת ולא כנסת פושעת. כולנו מחכים לראות כיצד יוענשו אנשי הציבור בשחיתות האחרונה שהתגלתה. אם העונש לא יהיה דרקוני דברים ישתנו בחקיקה הישראלית.
י. | 04.01.15
2.
השחיתות חייבת להפסק - בזה אין ספק
מצד שני - הכספים האלו מסתכמים ב חצי מיליארד שקל שזה נראה המון. חמש מאות מיליון שקלים !!! אבל - אומרים גם שכלל התקציב הוא 400 מיליארד שקלים. אז בעצם מדובר בערך באלפית מהתקציב. ובמספרים "אנושיים" - אם יש לך משכורת של 5000 שקל, מדובר בקצת פחות מ 7 שקלים. פחות מחצי מנה פלאפל.
 | 04.01.15
1.
הדבר מוכיח בפעם ה 1000 - העברת כספים למגזר הציבורי מיותרת ומסכנת את ישראל
המגזר הציבורי מומחה ב: (דוגמאות בולטות בסוגריים) 1. אבטלה סמויה (רשות השידור) 2. בזבוז כספים על מנגנונים במקום על ביצוע (ביטוח לאומי, משרד החינוך) 3. דאגה למקורבים ולמגזרים החזקים (רכבת ישראל, חח"י, נמלים, משרתי הקבע, גמלאות אברכים) 4. חוסר יכולת לבצע (משרד התחבורה, רשות המיסים, כי"ל בימיה כחברה ממשלתית...) 5. שחיתות (הפיקוח על הביטוח והבנקים, קק"ל, הסוכנות היהודית ועוד ועוד) 6. יצירת פערים בחברה (מנהל מקרקעי ישראל, בנק ישראל) 7. בירוקרטיה משתקת זכויות ויוזמות (ביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד הכלכלה) 8. חוסר אחריות לסביבה (תע"ש, קצא"א) כל שקל מיסים - הוא עוד שקל לעידוד כל הרע והחולה במערכת הפוליטית והציבורית. בבחירות הקרובות בוחרים לצמצם את המגזר הציבורי והפוליטי למינימום - מינימום מפלגות, מינימום משרדי ממשלה, מינימום תקציב, מינימום רגולציה, מינימום התערבות בחיי הפרט והכלכלה, מינימום שחיתות, מינימום אתנן ושחיתות על חשבון משלם המיסים! אל תצפו מהמערכת הפוליטית הישנה והמושחתת - הם התרגלו לכח ולשלטון, אבל תודות לקדנציה הקצרה, יש מספיק מתמודדים רעננים שעוד לא שקועים בזה עד גובה הצוואר. חפשו אותם - ותגמלו את מי שעובד בשבילכם ולא בשביל המחוברים והמקושרים.
המגזר הפרטי | 04.01.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת