אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עוקף משוב: נשיאים ומחוזות הלשכה ידונו בתלונות נגד שופטים

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הם מסננים את המשוב
המשוב,הוא בדיחה, משוב שנכתב - מסונן על דעתם ומעוות את הביקורת (חיובית או שלילית). אחת השאלות "איך השופט מתייחס לעורכי הדין" היא שערורייה ומראה שמערכת המשפט נגועה בקשרים מעוותים בין השופטים לעורכי הדין. אסור שזה יקרה, שופט צריך לעשות משפט ולא לראות לנגד עיניו צל אינטרס או קשר עם העו"ד שעומד מולו. השופטים אמורים לשרת את האזרחים והצדק ולא את עמיתיהם עורכי הדין. לצערי במשפט שהיה לי ראיתי עיוות זה שלא עשה צדק ובטח לא משפט.
מטי | 27.03.18
9.
עקיפת החוק
ועדה משותפת היא למעשה עקיפה של נציב הקבילות על השופטים. הקמת הוועדה היא למעשה עקיפה של ועדות האתיקה. איך הם רוצים לסיים את התלונות? הרי לא תהיה לוועדה כל סמכות להטיל סנקציות. אחרי שהוועדה תקבל החלטה כי התנהלות שופט אינה ראויה, האם אז תעבור התלונה לנציב? אם הוועדה תקבל החלטה שהתנהגותעורך דין אינה ראויה, האם רק אז תעבור התלונה לוועדת האתיקה? האם ועדת האתיקה תהיה חותמתגומי של הוועדה החדשה? בכמה זמן יאריך הנוהל הזה את הטיפול בתלונות?
אפי | 07.01.15
4.
שערוריה
אני נדהם איך הנהלת בתי המשפט נופלת בפח שטומנים לה ראשי המחוזות שיכורי הכוח בעלי אינטרסים אישיים. הם רוצים להחזיק שוט מעל ראשם של שופטים במקום הפעלת כוחו של נציב התלונות שהוא אובייקטיבי ויכול "להמליץ" (וזה למעשה הוראה בעדינות) להדיח שופט שסרח. ההסדר המוצע, אם יעבור הוא שערורייתי גם משום שיעקוף את ועדות האתיקה של עורכי הדין אם הועדות ידונו גם בתלונות שופטים על עורכי דין. כל העניין הוא שוב הוכחה שהלכה מיותרת ויש לפרקה.
מכיר אותם | 06.01.15
1.
להחתים את כל עו"ד על אמנה של יושרה!לבצע מהפך!
הדמוקרטיה מחזיקה מעמד כל עוד לציבור הרחב יש אמון במערכת השלטון (כבר איבדנו) , החוק והמשפט. עורכי הדין הינם נושאי הדגל אבל לצערי, על פי המתרחש המתפרסם ועל פי המידע הזורם עי לקוחות עורכי הדין -אלפים רבים - חצו את הקוים והינם מעורבים בפשיעה של צוארון לבן: 1. מיעצים ללקוחותיהם כיצד להערים על החוק וכיצד לשבש הליכי משפט .2. מקבלים כסף שחור בארץ בחו"ל או שותפות בעסקים. 3. מטעים "מרמים" את לקוחותיהם ומורחים תהליכים למשך זמן ממושך על מנת לקבל שכר גבוה יותר. הציבור זקוק למערכת משפט יעילה, אמינה, שקופה. הדמוקרטיה מותנית בקיומה של מערכת חקירות ומשפט יעילה, אמיתית, הוגננת, זולה שתהא נגישה לכל אזרח. מערכת המשפט והחקירות חייבת לעבור מהפך. יש להשתמש ולהכיר בשימוש במכשור אלקטרוני בחקירות (התוצאות שלהם עדיפות על מסכת השקרים של עורכי דין ועדים בבתי המשפט , פרשת קצב ואולמרט וליברמן ויש מגוון דוגמאות). משפט חייב להסתיים בחודשים! אין כל הצדקה מלבד פרנסתם של עורכי הדין למשפט ארוך.
ראובן גרפיט | 06.01.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת