אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עובד בסטארט-אפ? קח משכורת; אופציות הן פיקציה

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
למחזיק אופציות אין שום זכויות הצבעה, לא רק בסטארט-אפים
רק לבעלי מניות יש זכויות הצבעה. ובד"כ בחוזה של מתן האופציות העובד נדרש לחתום שכל עוד הוא עובד בחברה, זכויות ההצבעה שלו יועברו למנכ"ל החברה. ובכל מקרה נדיר מאד שלעובד, אפילו בכיר, יהיו יותר מ-1% מהאופציות. וזה עוד הרבה פחות סביר לגבי מניות. כך שגם אם העובד יכול ורוצה להצביע, השפעתו אפסית יחסית למייסדים ולמשקיעים, והצבעה נגד עמדת המנכ"ל שלך לא תתקבל בברכה. וחוץ מזה - עם כל הביקורת המוצדקת על רוסיה ופוטין, זה מאד לא הגון להגיד שהם כבשו שטחים של עם אחר. העם החי בשטחים שהרוסים תפסו הוא ברובו הגדול רוסי. פיתרונות של טרנספר להפרדת עמים נחשבים כיום ללא מוסריים. זאת למרות יעילותם המוכחת לאורך ההיסטוריה במניעת מלחמות נוראיות. כל זה כמובן לא מתייחס לטרנספר של יהודים משטחי יהודה ושומרון, שאותו דוקא רבים בעולם מנסים לקדם. כדי להסביר למה טרנספר של יהודים מיהודה (!!) הוא לגיטימי וטרנספר של ערבים הוא לא, נדרשים פליק-פלאקים לוגיים התפתלויות ודמגוגיה רבה. אך אל חשש - בדיוק בשביל זה הומצאה העיתונות המערבית.
אופציונלי | 09.01.15
3.
התיאור של אופציות לא מדויק
אופציה נותנת לעובד זכות לקנות מניות במחיר מסויים (ורק כשנפרדים או יש אקזיט) עד שהעובד לא קנה מניות אין לא זכויות הצבעה, וגם אחרי - לעובד יהיו בין 1% אם הוא עובד ראשון בחברה לבין 0.01% אם נכנס כשהחברה גדולה. עם כל כך מעט אין לא שום יכולת להשפיע. אם החברה מצליחה זה בונוס רציני: עם 0.1% באקזיט של 100 מיליון, העובד מקבל 75 אלף נטו, שזה יכול להיות 50% תוספת לנטו של כל השנים. מי שלא רוצה אופציות יקבל תוספת שכר שולית (1000-2000 שח) אם בכלל - מעביד מעדיף עובדים שרוצים שהחברה תצליח...
אדי | 07.01.15
1.
אפשר הסבר על
"אבל המשמעות היא שעובדי הייטק במדינה יצטרכו להתאמץ כדי להיכנס לפורומים מקצועיים חשובים" אנשי הייטק יודעים אנגלית (לפחות טכנית) ברמה מספיק טובה בשביל להשתמש בפורומים בינלאומיים. זה לא רק מפלט, זה גם מומלץ. אבל בלי שום קשר לזה, אני לא ממש מבין מה צפית שיקרה עם רוסיה? שהם יוותרו לאמריקאים? במילים פשוטות, when hell freezes over.
אחד | 06.01.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת