אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המפולת במחיר הנפט יוצאת משליטה

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
כאשר אוליגופולים מתפרקים , "השוק החופשי" מתחיל לפעול . זה טוב לכולם , שאלה איך המצב יישמר
והשולטים במדיניות הגלובליזציה הכלכלית לא יחזירו את המדינאים למסגרת הרצויה להם. ייתכן והמפסיד הגדול מכולם עשוי להיות תעשיות הנשק/מלחמות . מי יממן אותם? הרי בסופו של דבר זה "השמן" היעיל ביותר לגלגל את הכלכלה, ולבזבז את משאבי כדור הארץ לטובת אותם מעטים השולטים ברוב אזרחי העולם. אין משנה אם זה פוטין בשם רוסיה ,אובמה בשם ארה"ב או צורברג בשם פיסבוק. כאשר טכנולוגית ייצור אנרגיה תגיע לפשטות הניתנת ליישום של כל בית - אב , המצב ישתנה ביסודו. יש להניח שאותם השליטים של היום, בתעשיות הדלק הנשק וההון , ידאגו שאחרית הימים הנ"ל לא תתממש בעתיד נראה לעיין .
מייק | 08.01.15
24.
"הרוסים טוענים למזימה אמריקאית" . מזימה מבית אובמה? באמת?
ארה"ב היא המרוויחה הגדולה באמת. כל יריבותיה מאירן ועד רוסיה נפגעות קשה, מעמדה מתחזק ולכלכלה שלה זה כמובן טוב. אלה מה? לארה"ב היה אינטרס ברור להחליש את רוחאני ופוטין גם לפני 3 שנים וגם לפני 5. למה זה לא קרה עד עכשיו? ראשית מפני שארה"ב לא מסוגלת לעשות זאת לבד. היא בסופו של דבר יבואנית ולא יצואנית של נפט. אבל בעיקר משום שהפעלת צעד כזה דורשה הרבה יותר עמוד שדרה ממה שיש לאובמה גם ביום טוב. והיא דורשת עמוד שדרה לאורך זמן. ארה"ב יכלה לתאם בשקט עם סעודיה חברתה הטובה ועם קטאר, כן גם היא חברה, את הורדת מחיר הנפט. אבל לשם כך דרוש היה לה נשיא שמסוגל לעשות זאת, לא נשיא שהסעודים כבר התייאשו ממנו.
אורי | 08.01.15
23.
למספר 3, ברגע שהנפט מגיע ל 50 ד' אז האמריקאים מתחילים לשאוב.
כך המחיר יישאר על 50 ולא יעלה. במצב כזה האמריקאים שולטים במחירים הנפט ולא הסעודים. עכשיו מתחיל משחק צ'יקן, כי הסעודים לא באמת יכולים לחיות במחירי נפט נמוכים כל כך אבל הם מחכים שתעשיית פצלי הנפט תצא מהעסקים. צריך לראות מי יישבר קודם. ישראל הופכת בשנים הקרובות למדינה שתייצא גז שמחירו מתואם למחירי הנפט. לכן יש משמעות למחירי הנפט בעולם. ובלי קשר, הוזלת מחירים למוצרים מיובאים זה נהדר. זה מקזז את כל המוצרים המקומיים שמחיריהם עולים ועולים
 | 08.01.15
21.
הפחת הבלו ומס רכב
הממשלה שתיבחר חייבת להפחית עלויות התחבורה. הפחתת הבלו ומיסי הרכב תפחית הוצאות בטחון משטרה תחבורה ציבורית רכב צמוד לעובדי ממשלה. זה מעגל כספים מיותר שמכניס כסףאבל עולה הרבה לתקציב כך שזה מיותר. הוזלה כזו גם תעלה את הערך הראלי של השכר במשק!!
יוחאי | 08.01.15
19.
אין כאן קונספירציה אלא סערה מושלמת. עודפים לא רק גדולים אלא שמגדלים והולכים
מול לקוחות שמקטינים ביקושים. האטה כלכלית גלובלית, מכה לא רק לנפט אלא גם לסחורות. קריסת מחירי הנפט אלצה מדינות תלויות בנפט להפיק ולשוק עוד ועוד. ומנגד טכנולוגיות מפיקות נפט וגז מפצלי שמן הולכות ומשתפרות. וגם, והינה הנקודה הכי חשובה, אנרגיה מתחדשת מראה סימנים של התעוררות ותנופה. סוף עידן ההדרוקרבונים מתקרב--גם מזהמים הסביבה, גם בידים לא טובות, גם מוגבלים. עידן נפט קל ההפקה מת לפני הרבה זמן והענף כולו במשבר גדול
פול | 08.01.15
16.
המרוויחה העיקרית - סין
כמו תמיד המרוויחה העיקרית לא מוזכרת במאמר, מה שנקרא שניים רבים והשלישי לוקח. סין היא כמובן המרוויחה העיקרית ושאר המדינות במזרח שתלויות בנפט הערבי. מה שהכי מעצבן זה שמחיר הנפט עד עכשיו היה לא ריאלי ואפילו מחיר של 20 דולר לחבית מספק רווח יפה למול עלות ייצור של 8 דולר לחבית.
tujsu | 08.01.15
4.
ניתוחים ופיתוחים מענינים לחובבי קונספירציות אבל תער אוקאם תמיד עדיף
ההסבר הפשוט הוא שנוצרה תחרות קשה עקב עליית יצור הנפט בארהב, הצורך הרוסי במזומנים בזכות ההשתוללות של פוטין וקיפאון אם לא ירידה בצריכה העולמית. כלומר סתם שוק תחרותי כמו בסלולר אצלנו: השלישיה הותיקה היא אופק, והאמריקאים והרוסים הם הוט וגולן: ה"אופק" של הסלולר לא מסוגל לכפות העלאת מחירים עד שהוט וגולן ישתפו פעולה.
בורא עולם | 08.01.15
3.
נפט זול טוב לכלכלה ?
ראשית אולי ארה"ב יזמה את ירידת מחירי הנפט אבל חשוב לזכור שכל תעשיית פצלי השמן שלה מבוססת על נפט יקר ותפשוט רגל , ב 50$ לחבית היא ירתה לעצמה ברגל . שנית אם נפט זול טוב לכלכלות המייבאות נפט ובינהן ישראל , מדוע ירידת מחירים של שאר המוצרים המיובאים לא טובה לכלכלה ? תחשבו על זה טוב בפעם הבאה שמנסים למכור לכם שדפלציה זה רע .
אני רק שאלה | 08.01.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת