אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפסד לנספרסו בבית משפט: אספרסו קלאב רשאית לעשות שימוש בכפיל של קלוני

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
פסיקה נכונה והגיונית.
ול"ג'ורג'" מתגובה 11, השם של נספרסו מהווה שילוב של המילה אספרסו ונסטלה, דהיא הבעלים ל נספרסו. לנספרסו אין שום יכולת למנוע ממישהו אחר להשתמש במילה אספרסו ולא מדובר בחיקוי (אין יותר הגיוני מהכנסת השם "אספרסו" לחברה שמייצרת קפסולות לאספרסו). התביעה, אגב, לא היתה כלל על השם אלא ע השימוש בכפיל של ג'ורג' קלוני מה, שלדעת נספרסו, יכול לגרום לאנשים לחשוב שמדובר במוצר של נספרסו. צפייה בפרסומת מראה שזה ממש לא העיניין. מטרת הפרסומת אינה להשתמש במוניטין של נספרסו אלא דוקא להדגיש את ההבדלים בין נספרסו ובין אספרסו קלאב כשאצלה, ע"פ הפרסומת לפחות, אתה מקבל מוצר איכותי בלי לשלם על סטייל יוקרתי. אני, אגב, משתמש ותיק של מספרסו ולמרות שניסיתי טרם מצאתי תליף ראוי ואיגותי גמו נספרסו (בקפסולות, כמובן. קפה טחון במקום עם מכונה מקצועית עדיין יותר טוב).
אמיר | 19.01.15
11.
פרסומת מביכה. תארו לכם חברה שתקרא לעצמה מייק ותנסה למכור נעליים...
אם החברה בוחרת לשווק את עצמם בתור חיקוי זול של נספרסו, זה מביך. אני לא מבין את אסטרטגיית השיווק אלא אם הם מאמינים בגישת ה"אין פרסום רע" כי הם יצרו באזז סביבם. בנוסף, אני לא מבין את החלטת השופט המוזרה. אם הם חיקו את נספרסו, זה לא חוקי. הנטייה לעזור ל"עממי" על חשבון ה"יוקרתי" (בהשפעת הגישה שונאת העשירים) פוגעת בזכויות חוקיות של החברה. גם אם מדובר בנסטלה הענקית.
ג'ורג' | 18.01.15
9.
איך נספרסו רק הרוויחה?
נתנה פרסום חינם למתחרים שלה בעצ הגשת התביעה. לא ראיתי את הפרסומת, אבל קראתי על התביעה בחודש וחצי האחרונים בשלושה מקומות שונים לפחות! לא הייתי יודע בכלל על קיומה של הפרסומת ועל אחת כמה וכמה - על קיומו של אספרסו קלאב. נספרסו הפסידה בגדול לטעמי.
למגיב מספר 5 | 18.01.15
6.
שכר טרחה של 58000 שקל???
מישהו יכול להסביר איך תביעה על 200000 שבירורה לוקח כחודש (מהירות מפתיעה עבור בית משפט ישראלי) יכולה להצדיק הוצאות שכר טרחה של 58000 שקל? התביעה עצמה לא היתה קנטרנית או חסרת בסיס - ואפילו אם נמצא לטובת הנתבעים - איך מקום להעניש את התובעים. הרי הנתבעים אינם תמימים - הם מחקים פרסומת של התובעים עם שחקן שמחקה דמות שמשתמשים בה התובעים - ואפילו אם בית משפט קובע שזה מותר - אין לנתבעים להלין אלא על עצמם שתבעו אותם.
ההוצאות שערוריה | 18.01.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת