אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רוצים דרכון אירופי או אמריקאי? כמה עולה לקנות אזרחות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
מגיב 21- אתה טוען להצלחת יתר בעוד אתה לוקה ביכולת בסיסית בהבנת הנקרא
כשהוא אמר: "אין סטודנט אחד לרפואה", הוא לא התכוון ל"סטודנט שלומד רפואה" אלא לביטוי: "לרפואה", כלומר, כדי להוות ולו מעט ממשקל הנגד. ואני יכול לספר לך שאתה טועה בהחלט, יש חסם כזה, ורוסים שאינם ילידי הארץ דור שני לפחות יכולים לעבור מעבר לסיווג מסויים, ואכן יש יחידה בשב"כ שמרכזת את כל המידע על אותם עובדי המערכת מהמוצא הנ"ל ומנטרת אותם. וכן, הרוסים הרסו כאן את המדינה, העליה הרוסית היא בכיה לדורות, הוריי, יוצאי גרמניה שהקימו שניים מהיישובים המוצלחים (וכיום כפועל יוצא- גם היקרים ביותר) בארץ מסתכלים עד היום על הערב רב שהגיעה מהמדינות הנחשלות האלה וממשיך לאכלס ערים לא פחות נחשלות (מעניין מאוד לראות שעד היום, ככל שעיר יש בה יותר רוסים- כך היא נחשלת יותר, דוגמאות קלאסיות: עפולה, אשדוד, נתניה...)
אריק | 23.01.15
21.
למגיב ה-18 וכל שאר הבכיינים
רואים שאתה לא העפרון הכי חד בקלמר וגם שקרן :) בהתחלה אתה כותב שאתה לומד מדעי המחשב ואז אתה כותב שאין בפקולטה שלך אף סטודנט רוסי לרפואה... אז אם אתה משקר, תהיה לפחות עקבי בשקרים שלך, או שקצת אחוזים וסטטיסטיקה (שאגב אמיתית לגמרי) סיבכה אותך כל כך? לגבי אוניברסיטת תל אביב, אני מסיים שם עכשיו תואר שני בהנדסה ויש לנו כמות מאוד מכובדת של דוברי רוסית גם בין הסטודנטים, גם בין המתרגלים וגם בין המרצים. בוודאות יחס הייצוג של יוצאי ברה"מ במוסדות אקדמאיים הוא גדול יותר מאחוזם היחסי באוכלוסיה. (יש גם לא מעט מחקרים סוציאולוגיים בנושא, אם בא לך אתה מוזמן לחפש) לגבי הדוגמא שלך בתחום המודיעין, אתה שוב משקר כי לא קיים חסם כזה ובטח אם הוא היה קיים אז זה לא מצביע על יכולות הפחותות של יוצאי ברה"מ אלה על אפליה מובנית. קיצר כל הגזענים המסכנים מוזמנים להמשיך להתבכיין, בזמן שאחנו - דוברי רוסית וחברינו הצברים, שיודעים להעריך אותנו על פי יכולתנו ולא על פי המוצא שלנו, משנים את פני החברה ומושכים את המדינה קדימה. תשבו בשקט ותמשיכו ליילל: "אכלו לנו, שתו לנו, הרוסים הרסו את המדינה"... חבורה של כלומניקים :) דו סבידנייה ומקווה שלא אפגוש אותכם ביום יום כי אתם דוחים!
טים (המגיב ה-15) | 23.01.15
19.
מגיב 15- אם החינוך כל כך מצויין ברוסיה ושכנותיה אז למה הן מדינות כ"כ נחשלות?
למה רוסיה עדיין לא ב-oecd, ארגון שלישראל לקח פחות מ-60 שנה כדי להשתייך אליו? איך יכול להיות שהרוסים כל כך עניים למרות שמדובר במדינה עם משאבי טבע אדירים? האם ידעת שכש"מהנדס" הגיע לפה ואמר: "אני מהנדס" ובחנו את הקורסים שעשה אחד אחד הגיעו למסקנה שהוא בסה"כ בעל הכשרה המקבילה להנדסאי באותו תחום? בוא נגיד שלא סתם הפסדתם במלחמה הקרה... אתה רוצה לקוות ולהגיד לעצמך שזה מקנאה אבל זה לא- זה כי אתם way overrated.
 | 22.01.15
18.
מספרי 1 ו-14 צודקים, 15 מצייר לכם מיתוסים שאינם מעוגנים במציאות
מס' 15 הולך עם כל כך הרבה סטטיסטיקות אבל מתעלם מהאמת, כי אצלי בפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב אין ולו רוסי אחד לרפואה מבין הצעירים שמוציאים את התואר הראשון עוד במהלך התיכון ואחוזם של הרוסים בקרב כלל אוכלוסיית הפקולטה זניח. כשהייתי במודיעין באחד התחומים היותר מסווגים לא היה רוסי אחד (ההסבר: יש גבול של סיווג ושל מידע אליהם רוסים שאינם ילידי הארץ יכולים להיחשף אליו).
 | 22.01.15
17.
אין לי בעיה אם מליונרים ומילארדים רק אם אלו שכחו את מצפון
לאדם יש יכול להתעשר בדרך חוקית בלי לגנוב ובלי לרמות את המדינה שיעשו זאת , אך ברגע שהכסף גורם לו לאבד את מצפונו עדיף ישאר במצבו הרגיל. זה שיש לאדם כסף רב לא נותן לו את הזכות לפשוע ולרמות אלה להפך לעזור לחברה שלו כדי שגם הם יוכלו להתקדם בזכותו.
רוטשילד  | 22.01.15
15.
למגיב 1 ולמגיב 14 הגזענים
אני עליתי לישראל עם כל המשפחה שלי ונכון שקיבלנו סל קליטה, אבל הוא הספיק בדיוק לחודשיים שכירות. כל המשפחה שלי עובדים (כולל הוריי המבוגרים) וגם אני עובד עוד מלפני גיל 18. אף פעם לא קיבלנו שום פטור ממיסים, לא מבין מאיפה הפלצת את זה. לגבי החינוך אתם חיים בסרט, החינוך שהעולים קיבלו בבריה"מ הוא כמה רמות מעל למה שקורה בארץ וגם רואים את זה במבחן התוצאה: - בערך 80% מכיתת המחשבים שלמדתי בה היו עולים מברה"מ (כאשר האחוז מסך התלמידים בכלל היה 30%) - בערך 50% מהמחזור שלי בפקולטה בטכניון היו יוצאי ברה"מ, כאשר האחוז באוכלוסיה הוא פחות מ-20 % בכלל. - בשירות שלי ביחידה טכנולוגית יותר מ-90% מהחברה ידעו רוסית. - במקום העבודה הנוכחי שלי, בסטרטאפ טכנולוגי חצי מהאנשים דוברי רוסית. אז תפסיק לקנא. יוצאי ברה"מ הביאו איתם חינוך מעולה, ישראל נהנית מהחינוך הזה, מהשירות הצבאי שאנחנו תורמים, מהמיסים שאנחנו משלמים מהמשכורות שאנחנו מרוויחים ביושר בהיי טק.
טים | 22.01.15
14.
מגיב 1 למרבה הצער צודק...
באים לכאן כל "מחפשי המציאות" ממדינות בריה"מ לשעבר הנחשלות, מקבלים חינוך עד גיל 18 בחינם, סל קליטה ואז עוזבים למדינה אחרת (שוב, לחפש מציאות...) ומשאירים אחריהם את הוריהם הזקנים והחולים להתעלק על חשבון משלם המיסים הישראלי. זה במקרה הקל והטוב כמובן... המקרה הקשה מצוי באותם עולים מחבר העמים שהולכים לעבוד בתעשיות הבטחוניות, בממשלה ואף בחברות פרטיות שמשתמשות בטכנולוגיות וידע שמייסדיהן רכשו בצבא, ורוסיה צדה אותם לטובת ריגול לטובתה. נשמע הזוי ולא מציאותי? ספרו את זה ליחידה המיוחדת בשב"כ שאחראית לנושא הזה בלבד. יש לי דרכון דני ואני יודע שכדי לקבל זכויות בסיסיות שם לא מספיק להיות סתם אזרח, צריך גם לעבוד, לעשות משהו לטובת המדינה כדי לקבל ממנה משהו, לא מקבלים סתם ככה כסף. לפה באים רק בשביל לקבל ולקבל ולקבל....
 | 22.01.15
12.
זה לא רק זה
אם לאחד מהצדדים יש לו קשרים עם רבנים שמכירים את הדיינים שם מתחיל הסיוט לאותו הצד שעושים מאחורי גבו דילים מניסיון ישנם רבנים מעכרים וגם לא מעכרים שמסוגלים למרר את חייו של הצד הנגדי יש להפריד שדיינים הגרים בתל אביב ישבו בחיפה וההיפך זה לא פחות חשוב.
ויצמן | 21.01.15
6.
דוחה שהעשירים יכולים לעקוץ כמה שבא להם
וכשהכלכלה מתרסקת בגלל רדיפת הבצע שלהם, הם ממשיכים למקום אחר בלי לתת דין וחשבון, כמו ארבה. כל הנתינים יכולים להרקב מצידם. נו, אבל ככה זה בעולם. אלה הם כללי המשחק. היחידים שיש להם כח לשנות הם אלה שלא משתלם להם לשנות. נשאר רק להמשיך להתלונן דרך המקלדת או לקחת את הכוח הזה לעצמך, שתמיד בא על חשבון אחרים. קשה להמשיך להיות אדם מוסרי במשחק הזה.
מוסר השכל | 20.01.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת