אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טרכטנברג מול כחלון: מלחמת התוכניות הכלכליות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
נמאס מהמונופולים ויוקר המחיה.
לכל קטני האמונה: אם עד כה התאכזבתם מברברת וקשקשת (כמוני) בואו תהיו שותפים לשינוי. אני מאמינה שהוא אפשרי..בין כל המועמדים והמפלגות,בין כל המצעים,אני קוראת בין השורות ומאמינה למעשים. בנתיים רק משה כחלון הוכיח כשהבטיח. ברור לי לגמרי שאדם כזה ידע להנהיג אותנו בנחישות כנגד כל המונופולים. תעוזה,זה שם המשחק בבימה הפוליטית.אני בבחירות הללו לא הולכת אחרי העדר...זהו עדר שחוק שתם זמנו.........
נורית | 04.02.15
36.
בסיכום!-זה שהקטין הוצאות באלפי שקלים בשנה=במעשים= לכל משפחה-הוא הזכאי להיבחר
מהנכון לבחור באיש שהוכיח במעשים שאפשר להוריד הנטל ההוצאות של האזרח (הוצאות התיקשורתסלולאר וקוו) - =של כל אחד ושל כל משפחה מאיתנו = באלפי שח כל שנה,- מין הנכון לבחור = באיש ההוא = והמבין יבין
בראשונה,ובסיכום= האיש ההוא= | 04.02.15
32.
המנהיגים הנוטים להבטחות סרק.
כמה עולות ההבטחות של מר כחלון, מר לפיד, ומר טכטכנברג, היודעים הם לפרטן? לא וברור שלא - כי אלה מבטיחי ההבטחות השקריות, שהן רק כדי להשיג מנדטים עוד ועוד לחבריהם, חושבים שהעם מטומטם ונוא שש לקראת הפרסומים שלהם בתקשורת באמונה כאילו שלמחרת הבחירות יזרמו הכספים כמים ברחובות וכולם יוכלו לאוספם, והוללה, הדירות יצמחו על העצים. - הלו אתם המפזרים הבטחות סרק.. לא כל העם מאמין לכם אולי קומץ קטן, כי כשם שאתם הפוליטיקאים החדשים ישנים החכמתם כך החכים גם העם. והנה מציב לכם שאלה לגמרי הגיונית ואחראית. מאיין הכסף לכל ההבטחות?
פנינה סטרוגו | 04.02.15
31.
ל-19 לגבי עובדי מגזר ציבורי
צר לי לבשר לך אבל נפלת קורבן לתעמולה שעושים לך מטעם בעלי ההון וראשי וועדי העובדים של המונופולים. תבדוק מה חציון השכר של עובדי המגזר. שכר ממוצע זה יפה אבל רובנו לא הולכים למכולת עם הממוצע. הממוצע מורכב מהרבה עובדים מאוד מאוד בכירים והמון עובדים זוטרים ובדרגי הביניים. ואגב, המגזר הציבורי בישראל יחסית רזה למדינות בעלות גודל דומה ובעיות דומות. אתה כן צודק ברמה המוניציפלית אבל גם זה לא בגלל שמרוויחים שם הרבה אלא בגלל הכפילות המטורפת שבמדינה בגודל של עיר גדולה בעולם יש יותר מ-250 רשויות מקומיות.
עובד מגזר ציבורי | 04.02.15
28.
מוכרים לכם איטריות משומשות
שני אישים שיש להם פוטנציאל אך חסרי נסיון ניהולי-פיננננסי. הם תמיד נותנים, אך מעולם לא יספרו לכם מאין יקחו. לכן בפועל הם לא יתנו דבר. כלכלה יעילה יותר מזו הקיימת בעשר השנים האחרונות לא הייתה מאז קום המדינה. שיקחו תיק כלכלי-ביצועי קטן ויוכיחו לנו שם את יכולתם. כחלון הוכיח זאת בתיק אחד , הבה נראה אותו חוזר שנית על הקסם.
רויטמן פסח | 04.02.15
27.
איפה הכסף?? נמצא אצל מי שגנב אותו
מכרזים מכורים למושחתים, טייקונים מוצצי דם, הסדרים כובלים והגבלים עסקיים לטובת וועדי הגנבים וכו' וכו', מכון התיקנים, עובדי ציבור מדושנים.............. מנעול מקרקעי ישראל שמקרקעים את נכסי האומה ומעבירים אדמות למקורבים בלבד. לא נשאר כלום
איפה הכסף?? | 04.02.15
25.
להכניס יד לכיס בפנסיות של הצבא כמו לכל אחד אחר . . .
לא יתכן שמפטרים , מקצצים בשכר , אנשים לא סוגרים את החודש ולפנסיונרים של הצבא בניי פחות מ 50 לא נוגעים !!!! אותם פנסיונרים מקבלים פנסיה וגם עובדים !!!! אני לא צריך לממן אותם כמו שאני לא צריך לממן את החרדים !!!! שאת הפנסיה שלהם שצוורו עד גיל 50 יקבלו בגיל 67 כמו כל אחד !!!!!
משה | 04.02.15
20.
כחלון, תקרא!
אישית, אני וכן רבים מחבריי, מוכנים להשבתה מוחלטת של המדינה לכמה שנים שיידרש וזאת על מנת לפרק את הועדים הגדולים, הנמלים, הבנקים וכל שאר הרעות החולות. גם אם זה אומר שביתות ארוכות בכל תחומי החיים (חינוך, ייבוא, כספים וכו). יש לך גב מכולנו לעשות כל מה שיידרש כדי שיהיה פה עדתיד טוב יותר.
מומו | 04.02.15
19.
אף אחד מהם לא חברתי. הכסף יושב במגזר הציבורי והמוניציפלי. קבלו: 20X20X20
מס' נקודות (רשימה חלקית - קלה לביצוע ומיידית): לקצץ את עובדי המגזר הציבור ב-20% לקצץ את שכרם של הנותרים ב - 20% להקטין את הפנסיה של המגזר ב-20% כ"כ: לבטל פנסיות תקציביות !!! רטרואקטיבית !!! לבטל כפל פנסיות (בטחוני-ציבורי)להאריך את תקופת השירות ל-67 להפריד את תקציב צה"ל מהבטחון להקטין את המס` על הבורסה ב- 50% - כך נעורר השקעות מצד שני לחייב במס משכירי דירות - הכנסה לכל דבר וענין
 | 04.02.15
14.
תגבירו את הבניה ביו"ש
יש לי 3 ילדות ששירתו בצבא,אין להן כסף לגור באיזור גוש דן ואינני מעוניינת שיגורו רחוק מהסיבה שאני לא אוכל לעזור עם הנכדים ואהיה לבדי לעת זיקנתי רחוקה מילדיי. יו"ש נמצאת 10 דקות נסיעה מביתי כך שאוכל לבקר את נכדי ואוכל גם להזעיק את אחד מילדיי אם אחוש ברע. אם בודקים בגוגל ארץ את יו"ש מגלים דבר שלא אומרים לנו בתקשורת.---יו"ש ריקה,יו"ש היא ארץ בראשית גבעות חשופות ריקות מישובים ,הישובים המועטים שישנם הם מפוזרים וקטנים מאוד. רוב הערים הערביות הגדולות יושבות על כביש 6,קלקליה,טול כרם והן כבר מוקפות בחומה,השטחים ממזרח לערים אלו ריקים לחלוטין,כל יו"ש ריקה לחלוטין,כל זה 5 דקות נסיעה מכביש 6. למה לא להקים ערים גדולות מאחורי קלקליה?להפוך את צופים לעיר גדולה שתתאחד יחד עם אלפי מנשה?להרחיב את גוש קדומים ולאחד את הישובים הקטנים לעיר גדולה אחת? להכפיל את אריאל פי 5? אין זה הגיוני לשלוח את הזוגות הצעירים לגור בגליל,ליסוע שעה כל יום לעבודה בגוש דן ואת ההורים המבוגרים לעשות בייבי סיטר אי שם בגליל. אם מסתכלים בגוגל ארץ על הגליל מגלים שהגליל מלא בישובים ערביים,צפופים,אין כמעט שטחים ריקים. גודל האוכלוסיה בוואדי ערה לדוגמא גדולה פי 2 מגודל האוכלוסיה של קלקלילה וטול כרם ושכם גם יחד. לוותר על יו"ש זה לא הגיוני,יו"ש מבחינה גאוגרפית,דמוגרפית,אורבנית וכלכלית חייבת להשאר חלק ממדינת ישראל.
כפר סבא | 04.02.15
12.
בנט כראש הממשלה ימנע נסיגה מיו"ש שתגרום נסיקה במחירי הדירות בארץ
רק בנט מנהיג "הבית היהודי" כראש הממשלה ימנע נסיגה מיו"ש וגירוש מאות אלפי יהודים משם לגבולות 67', שיזניקו לשמיים את מחירי הדירות ב"מדינת חדרה-גדרה". וזאת עוד טרם עליית אלפים מיהודי צרפת שיגדילו עוד את הביקוש לדירות.
בנט במקום ביבי | 04.02.15
9.
ניתן להוריד את המחירים מיידית אך זה דורש עימות עם בנקים, קבלנים וחברי מרכז, וטוב רק לצעירים
3 צעדים פשוטים נדרשים, שידאגו לנקודות הבאות: הקטנת ביקוש ספקולטיבי בשוק, וידוא שיש אינטרסים לעיריות לבנות יותר, ווידוא שהקבלנים לא מקטינים היצע בכוונה. זה יבוצע כך: 1) הורדת ביקוש של משקיעים ומכירה רק ישירות לאדם שיתגורר בדירה - ניתן לביצוע על ידי הגדלה ענקית במס רכישה. אנשים שונאים לשלם מס ולכן ילכו להשקיע באפיק אחר שאינו דירות. סעיף זה נדרש מיידית לצינון השוק, אך יופעל רק זמנית, למשך 5 שנים למשל, מפני שבטווח הארוך יהיה צורך בתוספת לכמות הדירות להשכרה. (כרגע יש מספיק, בוודאי אם מעתה והלאה אנשים יוכלו פשוט לקנות דירה בזול ולא יחפשו בכלל לגור בשכר דירה, או לחילופין אנשים שגרים היום בשכירות יפנו את הדירה למישהו אחר וילכו לקנות דירה משלהם ישירות). צעד זה ישפיע על מגמת המחירים ממש מהיום בו יופעל. 2) סעיף שצריך לבצע בזהירות- הגדלת הארנונה על מגורים תוך כדי הורדת מס הכנסה כדי לפצות את הציבור , כך שנטל המס הכולל עלינו לא משתנה. עקב כך ישתלם לראשי עיר לאשר בניית שכונות חדשות ללא צורך בכל מיני עידודים ממשלתיים שניתנים היום (הסכמי גג למשל) שממילא באים מהקופה הציבורית כלומר ממילא באים מהמסים שלנו (פשוט לא מהארנונה). צעד כזה יהיה מאוד יעיל. לא כולם יודעים, הארנונה העסקית גבוהה בהרבה מארנונה למגורים וראשי עיר מאשרים כמה שיותר בניה לצרכים מסחריים. מחיר מטר רבוע של משרד ברמת גימור גבוהה במרכז תל אביב המבוקשת, הוא בדיוק חצי מזה של מ"ר למגורים! 3) בניה תקציבית ממשלתית הממשיכה להציף בהיצע גם כשהיזמים הפרטיים מנסים לוסת בניה (בדומה להצפה בנפט שביצעה לאחרונה ממשלת ארה"ב, דבר שקלקל את השליטה בהיצע הנפט שהיתה בידי קרטל אופ"ק. מחיר הנפט ירד בצורה תלולה עקב כך). היום המצב הוא שהיזמים טוענים שיש מחסור גדול בדירות (כדי להלחיץ את הציבור ולגרום לו להחליט לקנות את הסחורה שלהם עכשיו) אך מצד שני ההתנהגות שלהם הפוכה- הם מקטינים התחלות בניה ברגע שיש להם קושי למכור את המלאי הקיים (כי האופציה השניה לא מקובלת עליהם- להוריד מחיר ולהתגבר על הקושי במכירות). דרך נוספת למנוע ויסות בניה הוא להטיל מס כבד על קרקעות מאושרות לבניה שלא בונים עליהם כדי לעודד בעלי קרקע ליזום בניה מייד, או למכור את הקרקע (דבר שיוזיל את מחירי הקרקע אם רבים ימכרו בו זמנית). אגב, כאשר המדינה מספקת את הקרקע והקבלן רק בונה, התקציב הבנקאי לענף הנדל"ן יכול להספיק להרבה הרבה יותר פרויקטים, כי אין צורך לממן את רכישת הקרקע, שהיא גם המרכיב הכי מסוכן (ערכו עולה ויורד בחדות). ועוד בונוס- הריבית הנמוכה של היום גרמה למצב שפריסת ההחזרים ל 30 שנה במקום 15 שנה, מקטינה את גובה ההחזר החודשי לכמעט חצי. פעם כשהריבית היתה 5% כל נסיון להאריך את משך המשכנתא היה נתקל באפקט נוראי של ריבית דריבית וההחזר החודשי היה יורד אמנם, אבל לא משמעותית. כדאי לשקול היום הגבלת משך המשכנתא המירבית ל 15 שנה, על מנת למנוע מצב שההחזר החודשי זול יותר משכר הדירה. רוב האנשים שרואים שהמחירים כל הזמן עולים וגם ההחזר החודשי של משכנתא הוא זול יותר, מיד מחליטים שאין טעם לגור בשכירות ורצים לקנות דירה, תוך העלאת הביקוש בישראל לגבהים חדשים. הגבלה ל 15 שנה היא לטובת הרוכשים, כי היא מקטינה את המחיר הכולל שתעלה לכם המשכנתא, והיא מקטינה זעזועים בהחזר החודשי בעקבות תנודות בריבית.
מנחם | 04.02.15
8.
מבוגרים אחראים , אם אתם רוצים שילדיכם ונכדיכם יוכלו לרכוש דירה , הצביעו למשה כחלון !
אמש הייתי בכנס שלו ברחובות , השתכנעתי מכנות דבריו , האיש אמין , זה מספיק מבחינתי לתת לו את המושכות לסוס האוצר הדוהר ודורס ללא חמלה כל חודש עוד אלפי משפחות תחת פרסותיו נמאס מהבטחות הליכוד , נמאס מהבטחות העבודה , רגע אחרי הבחירות הם עסוקים בפוליטיקה מכוערת , מי יהיה שר , מי יהיה בועדה , מי יהיה בתפקיד כזה או אחר כולנו רוצים עבודה אמיתית בשטח למען כלל תושבי ישראל , ללא פחד , תאמרו לי , מי אתם סומכים שילחם למענינו ? טרכטנברג , שהוא פרופסור מכובד שלא ידע רגע עוני מימיו או משה כחלון שצמח מתוך העוני לתוך ראש הפירמידה , והראה לנו שאי אפשר לקנות אותו , אי אפשר לנשל ממנו את הערכים עליהם חונך תצביעו לו , אני באמת מבקש , תנו לעצמכם צאנס לעתיד כלכלי טוב יותר , זה מגיע לכולנו כנסו לשמוע יותר על כחלון בערוץ היוטיוב שלי , תשמעו את הדברים שנשאתי בכיכר רבין במרץ 2014 , מי יודע אולי תתחברו לחלקם תודה לכלכליסט שנתנו לי זכות דמוקרטית להגיב לכתבה שלהם אורן בוטא / יוטיוב
אורן בוטא - יוטיוב | 04.02.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת