אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרופ' ליידרמן: "מחירי הדיור יעלו השנה ב־5%–10%"

64 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

64.
אתם יודעים מה זה אומר ריבית אפסית?
קרוב לוודאי שהוא צודק, לצערי. בגלל הריבית האפסית, חשבתי שזה זמן טוב לקחת משכנתא. הלכנו לבדוק בכל מיני בנקים, בסוף סגרנו בטפחות. חשוב מאוד ללכת לקבל הצעות מכמה בנקים בשביל להשוות ביניהן. והלוואי שהייתי קונים לפני 10 שנים כשהמחירים היו סבירים...
מורן | 09.02.15
61.
עצם ריבוי התגובות מעיד על עוצמת הנושא וגם: כמות מסוכנת של דיעות מנתבות אינטרס
בגדול רובינו מבינים שהבנקים {הגדולים בעיקר} הם אלו המרסנים בכל כוחם את שוק הנדל"ן , הם שולטים באשראי הניתן לקבלנים {מוקטן ומצומצם} ובזה הניתן לציבור {גדול וחסר אחריות} ומי ששולט בברזים התקציביים הוא זה שמכתיב את מהלכי השוק. לגבי הבועה : מי שלא מבין שזו בועת נדל"ן מסוכנת, משקר לעצמו ולסובבים אותו, גם למחיר שוק יש גבולות היגיון, בישראל נחצו הגבולות הללו ברגל גסה, הקברניטים של המשק הישראלי והספקולנטים הרואים בנדל"ן שד מאיים ומעורר אימה, פועלים מתוך האינסטינקט ההישרדותי ממש ! ולא מתוך רציונל כלכלי גרידה . רכבת ההרים הזו עושה מסלול תלול משולב היפוכים וסיבובי בורג ומהירותה גבוהה מידי ! לצערי הסבירות שהיא תתנתק מהמסילה גבוהה גם כן וכשזה יתרחש השלט המותקן על קרונות הרכבת שמורה "להחזיק חזק" לא יועיל במהומה, רוב רובנו נעוף אל תהומות המשבר הכלכלי , בואו נתפלל שיבוא מושיע וימציא פתרון קסם למצב .
דניס קולמן  | 09.02.15
59.
הייתי בהרצאה. הגרף לא אמר שמחירי הדירות עלו ב 25% בלבד, אלא שהם חזרו לרמתם משנות ה 90 ולאחר
מכן טיפסו עוד יותר ועלו ב 26% נוספים. כלומר הגרף הראה שבין 1996 ל 2006 המחיר ירד ב 23% מרמה של "100" לרמה של 77, ולאחר מכן באופן חד חזר כל הדרך ל 100 והמשיך ל 125. סה"כ העליה מאז 2006 היתה מ 77 ל 125 עליה של 62%
מחמוד | 09.02.15
50.
מי שלוקח משכנתא פשוט מתאבד כלכלית
משכנתא ממוצעת סביבי 700-800 אלף, פלוס הלוואות משלימות. ב -0 אחוז מעם עוד אפשר לעמוד בזה. ב 7 אחוזים כבר לא מצליחים לכסות את הרבית השנתית, כלומר עד סוף החיים אנשים יעבדו ורק יכסו את הרבית מידי שנה בקושי. לשלוח את הלווים לשיעור בחשבון לפני חתימה על משכנתא
 | 08.02.15
49.
יש צעדים הממשלה עושה!
עצם זה שהיא לא דואגת להורדת המחירים היא שולחת אותנו (הצעירים) בלית ברירה לפריפריה! פעם כולם רצו לגור ברמת גן, גבעתיים,ראשון לציון... המחירים עלו לרמה שאי אפשר לקנות וכל אלה שהבינו שזה יקר להם הלכו לרחובות ליבנה לאשדוד וכיוצב.. עכשיו רחובות ויבנה גם הופכים להיות יקרות מידי אז לאן הולכים? לכרמי גת, לאשקלון, באר שבע... לילדים שלנו גם אשקלון תהיה יקרה והם יעברו לגור בשדרות ואופקים אני לא אתפלא אם זה הכיוון שהממשלה החליטה עליו שהרי בסופו של דבר זה יביא אוכלוסיה טובה יותר לאזורים פחות טובים ותפתח אותם
שי | 08.02.15
48.
המחירים עולים, אבל הצעירים יורדים
בסוף לא יישאר מי שיתחזק את הבלון הנפוח הזה. יותר ויותר צעירים מבינים שהמדינה הפרה את ההסכם הבסיסי איתם - לוקחת מהם שירות צבאי ומיסים אבל לא דואגת לתנאי מחיה בסיסיים - ומבינים שבמקומות אחרים אפשר לחיות חיים של שפיות ולהבטיח עתיד ורווחה לילדים. אפשר לנשום ואפילו לנהל חיי פנאי ולא לעבוד בשלוש משרות בלי לראות תקווה באופק.
גיל | 08.02.15
46.
להבדיל הרבה מאוד הבדלות
אלה שאומרים שהמחירים בקרוב יתרסקו קצת דומים בעיניי לבהני דודנו שטוענים שישראל בקרוב תעלם. אלה ואלה צריכים לקלוט שאומרים את מה שהם אומרים כבר עשרות שנים, המציאות בינתיים אחרת, ואם משווים את העבר להווה, מגלים שיש עוד פחות סיבות לדבוק במנטרה מאי פעם.
א_הינתן | 08.02.15
44.
בוודאי שהמחירים יעלו! איזו סיבה יש להם לרדת?!
אין התחלות בנייה בהיקף שמדביק את הביקושים, הריבית נמוכה ואנשים קונים. רק לא ברור לי מאיפה הנתון של עליה במחירי הדיור רק ב-25%??? הרי המחירים משנת 2006 כמעט הכפילו את עצמם באזורים מסוימים. המחירים לא יורדים וזאת עובדה כבר שנים, ואין שום סיבה להאמין שהם יירדו ללא יד מכוונת ממשלתית שתגרום להם לרדת. ובינתיים אין שום צעד שנעשה בכיוון. זה מצער את הצעירים ללא דירה, אבל המשקיעים ובעלי הדירות מאוד שמחים על העליה במחירים. מי שמשלם את המחיר הם אותם הצעירים שהדירה מתרחקת מהם. היום הנורמה לצעירים היא להיעזר בהורים כדי לקנות דירה (במידה וההורים אכן יכולים לעזור). מי שאין לו עזרה, לרוב נמצא בבעיה לאור כך שהמשכורות לא מדביקות את קצב עליית המחירים. בעוד שחלק מהדור המבוגר כבר משכיר מספר דירות ומרוויח פנסיות שמנות.
זאת האמת  | 08.02.15
36.
לכל החכמים
תחכו שנה ותראו שהוא צדק. שנה אחר שנה טעיתם שוב ושוב, והמומחים צדקו. עדיין לא קלטתם? אם הממשלה והבנקים לא רוצים שהמחירים ירדו, והם אכן לא רוצים, לא יעזור לכם כלום. לאדם מטבעו יש נטייה להאמין לתחזיות טובות וקשה לו לקבל תחזיות רעות, תהיינה אמינות ככל שתהיינה. סוג של שכנוע עצמי. פסיכולוגים הוכיחו שזה נכון. אפילו אם אתה מאד חכם, לעולם לא תצליח לשכנע את הטפש שהוא טפש... אני שומר את הלינק לכתבה הזאת ואבדוק בעוד שנה. רשום לי ביומן. להתראות בעוד שנה.
א. | 08.02.15
35.
נחמד מאוד כל פרשני הגרפים, לא אני ולא כל חברי בלימודים ובעבודה קונים
וכולם בני 30+ רובנו נשואים. מי עדיין רוכש : 1. אנשים שיש להם תמיכה מהבית, עם הורים אמידים 2. כאלה שלא באמת יכולים להרשות לעצמם, ובקרוב עם העלאת הריבית לא יוכלו להחזיר את המשכנתא... נחמד מאוד מצד פרשני הגרפים להמשיך לפמפם, אבל תכלס אין לנו כסף לקנות, הייתי קונה, בחיי, אבל אין לי כסף. 200 אלף שקל שחסכנו וזה לא מספיק למחסן בבת ים מבלי שיעבוד ל25 שנה חברים, אנחנו לא קונים ושיתפוצצו עם הגרפים שלהם
שייקה | 08.02.15
34.
המחירים ירדו
לא לקנות, מאד פשוט , לא לקנות והמחירים ירדו. למרות תאוות הבצע שיש לכל מי שעושה קופה על השוק הזה, בסוף יצטרך להכנע כי בסופו של דבר אנחנו אלה שמשלמים את הכסף וההחלטה בידינו. לא נקנה המחירים יירדו ושלא ייספרו לכם מעשיות. תחשבו על עצמכם כשאתם מנסים למכור משהו, גם אם אתם בטוחים שזה שווה המון אם לא קונים את זה בסוף אתם נכנעים ומוכרים ביותר זול.
אחד העם | 08.02.15
29.
האוכלוסיה בישראל גדלה באיזה מיליון איש כל 7 שנים.
אם כל חמישה צריכים בממוצע דירה מדובר על בניית 200,000 דירות כל 7 שנים או 28,000 יחידות דיור בשנה רק בשביל לשמור על המחירים הקיימים. אם דירה עולה בממוצע מיליון מדובר על 28 מיליארד שח בשנה שהציבור צריך להשקיע בשביל שיהיה לו איפה לגור.
ח | 08.02.15
26.
ההיסטוריה מוכיחה שהוא צודק
כי מחירי הדירות רק עלו מאז קום המדינה. קניית דירות בישראל תמיד היתה ונשארת השקעה פנטסטית בגלל ההחזרים הגבוהים, המינוף הגדול וחוסר הסיכון. רק אנשים שלא יכולים לקנות דירה בגלל מצב כלכלי מספרים שהמחירים יקרסו מחר. הבעיה היא שאנשים שאין להם דירה הם בדרך כלל לא תותחים בכלכלה ובהשקעות אז לך תאמין להם.
 | 08.02.15
25.
הבעיה שאנשים קונים בכל מחיר
אנשים לוקחים משכנתאות הזויות קונים דירות מכסף שאין להם ויש גם משקיעים שאין להם שום תוכנית חסכון בבנק וקונים דירו נהפכו לקבלני משנה של הממשלה במקום שיהיה דיור ציבורי הם רוכשים דיררות משכירים אותם ובעצם הממשלה משתמשת בכסף של הציבור ככה במקום שיהיו חסכונות בבנקים גם הבנק מרויח נותן משכנתא לוקח ריבית של ארבע עשרה אחוז על מינוסים ריביות על משכנתאות ומי שהיה לו קצת כסף קנה דיר ה להשקעה ובכך פטר את הממשלה מלדאוג לדיור ציבורי מי שנהנה מהסיפור זה בנקים והממשלה המשכירים צריכיל לדאוג לקבל את דמי השכירות בזמן הרבה גם מסתבכים שלא משלמים להם הם נהפכו בעצם לחברת עמידר והמחירים עולים כי אנשים קונים דירות לפעמים יותר מהיכולת שלהם אני מכירה הרבה צעירים שיש להם משכנתא של מיליון שקל אין להם עבודה קבועה האשה יולדת ואז מסתבכים עוד יותר מחזירים5500 שח לחודש
מירי | 08.02.15
21.
מחכה כבר למישהו באמת מומחה שיגיד משהו חכם
הקישקושים שכל ה "מומחים" האלה אומרים לא שווה את הפיקסלים שעליהם הם כתובים. כל אחד יכול להגיד משהו כמו שהמגמה תימשך ועוד דברים שהם בגדר ניחושים רציונליים. אני מחכה למומחה אמיתי. מישהו כמו שב 2012 אמר שב 2014 מחירי הנפט ירדו פלאים. מישהו כזה שאמר ב 2008 שהמחירים יעלו בצורה בועתית ב 7 שנים הקרובות. מישהו שמתאר שינוי מגמה רציני. יש מישהו כזה או כולם חרטטנים שחבל על הזמן שמנסים להבין מה הם אומרים?
ROKI | 08.02.15
20.
המחירים לא חייבים לעלות
אם המדינה היתה באמת רוצה לעזור לדור הצעיר לקנות דירות היא היתה נכנסת כשחקן פעיל לשוק הדיור. היתה בונה בעצמה דירות, שכונות, וגנים ומוכרת אותם. העלות שלה בבניה לא גבוהה כי היא לא צריכה לשלם על הקרקע שלה, והיא לא צריכה לשלם מיסים לעצמה ,או לעיריות. אם היתה עושה את כל הפיתוח בעצמה ומוכרת - היתה מרוויחה המון כסף, ובו זמנית היתה מספקת דיור בר השגה. המדינה יכלה גם לחזור להשתתף בשוק ההלוואות כפי שעשתה בעבר - לתת משכנתאות טובות לזכאים עם תנאים טובים. כך היתה חולקת את הסיכון יחד עם הבנקים. בקיצור, אפשר לעשות הרבה אם רק רוצים לתת שירות טוב לאזרח. אפשר אפילו להצליח ולאפשר דיור, וגם להרוויח ולהגדיל הכנסות המדינה, אבל לא על חשבון משכנתאות הזויות אלא באמת להגדיל היצע במחירים סבירים. אבל למה שמשרד האוצר יעשה משהו בשביל הכסף שהוא שואב מהאזרחים? הוא מעדיף לקחת כמה שיותר בלי לתת תמורה. פשוט לקבל את המיסים שלו מהחובות המטורפים שהאזרחים לוקחים על עצמם. בושה וחרפה!!!!
מירית | 08.02.15
19.
לא לקנות דירות - די לעושק!!!
כולם רוצים להרוויח על הגב שלכם. האוצר (מיסים מטורפים על הדירה), הבנקים, הקבלנים, ראשי עיריות. כולם גובים מחיר מנופח - ובסוף אתם משלמים כפול עשר ממה שהדירה עולה נטו. מספיק להיות פראיירים. תנו להם להתייבש עד שיבינו שעם ישראל מפסיק לשלם כפול עשר בגלל ניפוח מחירים. לא הגיוני לקחת משכנתא של 900,000. אתם תשלמו את הקרן פי שלוש. נראה לכם הוגן?
 | 08.02.15
18.
חאלס חנקתם אותנו - מספיק עם זה מספיק לרמוס צעירים וחלשים
מדינה דפוקה אתם לא מבינים שאם אתם לוקחים לנו את החלום להחזיק בבעלות בבית אז לא יהיה לנו בית לשמור עליו ולא תוכלו להשתמש בנו כדי לשמור על הבית במלחמות. אין מוטיבציה לאומית אין מוטיבציה לכלום הכל כסף כסף כסף. מספיק לרמוס אותנו חזירים. תחזירו את היכולת לרכוש דירה למגורים עבור זוגות צעירים.
יונתן | 08.02.15
16.
לצערי התחזית שלו בכיוון נכון
הממשלה הזו עושה דברים מנוגדים שפוגעים בשוק הנדל"ן. פטור ממע"מ - האט את המכירות ואת מספר ההתחלות החדשות. מחיר מטרה - עצר קבלנים מלגשת לשאר המכרזים באותו האזור ובצדק. רשעות מקרקעי ישראל - מחזיקה מלאי קרקעות ומתעמרת ביזמים ובאזרחים והכל בכדי לפנק קוסמים למינהם, עורכי דין ושמאים. הפיגועים בצרפת - היצע קטן. שינויי חקיקה כמו הגבלת שכ"ט עורך דין פגעו ביזמים ובדיירים שנאלצו לשלם גם מס רכישה על השכ"ט. צריך לבנות והרבה, לשנות תוכניות במרכזי הערים (במספר ערים במרכז בונים עדיין על פי תוכניות משנות ה 60 שבוודאי לא מתאימות להיום) פטור ממע"מ לכל מי שעומד בקריטריונים עד לתקרה מסויימת ללא קשר למחיר הדירה (פחות עבודה לשמאים אבל חוק פשוט והוגן).
שמאי מקרקעין | 08.02.15
10.
מקבלי ההחלטות עומדים עם הידיים בכיסים אז לא פלא שמחירי הנדלן ימשיכו לעלות
הבנקים מכוסים מכל הכיוונים כדי לקבל משכנתא צריך להביא הון עצמי של 30% המנהל לא משחרר קרקעות . וצרפתים מגדילים ביקושים. אם התמונה ברורה לכולם ףמדוע אין מי שדואג לתוכנית רצינית שתגן על האזרחים , למה מקבלי החלטות מקבלים עשרות אלפי ש"ח משכורת כל חודש מבלי להראות עבודה- לאף אחד לא איכפת מהאזרח הקטן שקורס תחת נטל כמו עכבר על גלגל ובקושי גומר את החודש . לא צריך לחיות ככה נמאס!
אבי | 08.02.15
6.
אירלנד קרסה אחרי עליית ריבית של 2% , לא נראה לי שזה שינוי דרקוני במיוחד
חוץ מזה רק בשבוע שעבר הכלכלן הראשי של האוצר שהתפטר, מיכאל שראל, הסביר שעל פי פרמטרים שונים (יחס מחיר לשכר דירה, יחס מחיר למשכורות) אנחנו לא בסכנה של בועת נדלן אלא כבר היום נמצאים בבועה. כפי שליידרמן טוען הביקושים הם בגלל חוסר אמון בצעדי הממשלה. כאשר תהיה ירידת מחירים, מכל סיבה שהיא, יקפוץ איזה פוליטיקאי תורן ויגיד שזה בזכותו. ואז יחזור האמון כי ירידות המחירים יהיו עובדה מוגמרת והציבור ישתכנע שנדל"ן לא רק עולה. ועם האמון כולם יפסיקו לקנות ויחכו לנפילת מחיר. אל תשכחו שהעלות של להמתין בזמן שמשלמים שכר דירה הפכה לזולה במיוחד, משלמים רק 3% מערך הדירה כל שנה. כשכולם מפסיקים לקנות כי מאמינים שהמחירים ירדו עוד יותר, זו נבואה שמגשימה את עצמה ונראה דפלציה גדולה במחיר הדירות.
אסטרולוג מאקרו | 08.02.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת