אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בנימין נתניהו - האשם המרכזי במחדל הדיור

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
הגורמים המקצועיים -הביקורת האמיתית
שימו לב ! מעבר לשימוש הפוליטי שעושים הפוליטיקאים בדו"ח, שזה החלק הקל של הפוליטיקאים, הביקורת הגדולה והאמתית של המבקר היא על אנשי המקצוע בגופים השונים כמו רשות המיסים, הלמ"ס, השמאי הממשלתי ועוד. ok נגיד שבוז'י יהיה ראש הממשלה, ולפיד יהיה שר האוצר (שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור בממשלה היוצאת ומתנער מאחריותו) מי ינער את אותם פקידים ואת אותה ביורוקרטיה. זו תהיה העבודה הקשה והאמיתית של הממשלה החדשה.
 | 26.02.15
27.
לא מבין למה קיבלתי כל כך הרבה מינוסים לתגובה
הרי ציינתי את האמת. בנוסף גם הורדת הריבית של פישר תרמה להעברת כסף משווקים אחרים לנדלן. אנשים חיפשו איפה לשים את הכסף שלהם, שעושה ריבית 0 בבנק ונדלן זו השקעה טובה למי שיש... בכל אופן, הבנתי מהדוח שכולם אשמים עכשיו איך הופכים את זה למחאה שגם אני אגיע לבית?
שייקה מ-4  | 26.02.15
26.
מי שחושב שהבחירות האלה הן על בטחון טועה טעות מרה, הבחירות הן על כלכלה-חברה
כבר שנים שנתניהו מפחיד אותנו ש"אוטוטו בקיץ הקרוב איראן תהיה סף גרעינית". בינתיים איראן ממשיכה להתקרב לפצצה, חמאס וחיזבאללה ממשיכים להתחמש מכף רגל ועד ראש וגם לירות עלינו מדי פעם, ופתרונות אין לא לסוגיה הראשונה ולא לשניה. הסרטונים של ביביסיטר ודעאש בירושלים הם דמגוגיה פופוליסטית זולה, בוז'י לא יביא את דעאש לירושלים וביבי כמו שראינו לא יכול להתמודד עם איראן או עם החמאס בלי עזרה מבחוץ. צה"ל יצליח להתמודד עם האיומים הבטחוניים גם בעתיד ובגלל שאין פרטנר בצד השני גם מפלגת העבודה לא תצליח להגיע לשום הסכם עם אבו מאזן או ההנהגה הפלסטינית, ככה שהבטחון והמצב המדיני ככל הנראה לא ישתנה ב-3-4 שנים הקרובות. לעומת זאת בעיית הדיור תחת נתניהו התנפחה למימדי ענק והאחריות הגלובלית כפי שמפרטת הכתבה היא על נתניהו ועליו בלבד. זאת בעיה שיכולה להביא למשבר כלכלי חמור מאוד בכל המשק, ולכן בבחירות הקרובות צריך להצביע לפי הצו החברתי-כלכלי. תצביעו כחלון, תצביע יש עתיד, עבודה, אפילו בנט עדיף. רק לא ביבי.
גיל | 26.02.15
24.
תמיד מדהים הפער בין דוחות המבקר שהם מבוססים על הסקת מסקנות
של אדם סביר (לפחות ) אבל לא מומחה במיוחד לנושאי הבקרה לבין נשואי הביקורת שלמעשה יוצאים חדלי אישים שמרבית זמנם מוקדש אולי למשחקי חברה או קוביה עד כי אינם יכולים להשקיע אפילו דקות ספורות ביום לטיפול הגיוני בעניני משרדם או תפקידם. לפעמים אני שואל את עצמי אם ממשלת פרימאטים מהספארי המחליטה לפי הטלת קוביות לא היתה עושה עבודה טובה יותר בעלות של קצת ירקות ובננות. דבר אחד ברור כשמש - יכולתו השכלית של מבקר רגיל אחד עולה על יכולתה של ממשלה שלמה. וזה עצוב עצוב מאד . לכן אינני מצביע כבר 20 שנה. כשאגלה מסה קריטית של פוליטיקאים חכמים מספיק ושיטת בחירות חדשה , אצביע.
סופגניה משולשת | 25.02.15
23.
4 - התגובה שלך נכונה מהבחינה שהממשל הפך את הציבור פה לעבדים
גם סין צלחה את המשבר בצורה טובה - פשוט כי אצלם תנאים סוציאליים, ביטוח והטבות לעובדים זה בגדר פנטזיה. התייקרות הדיור והמחיה בכלל שיחק לטובת הממשלה, מכיוון שזה אילץ את שני בני הזוג במשפחה הממוצעת לעבוד במשרה מלאה, פשוט כי כל סידור אחר פירושו חיים בצמצום. אני עובד בחברה שיש לה חברות-אחיות בצרפת. ימי החופשה וההטבות הסוציאליות שהם מקבלים זה פשוט פנטזיה עבור רוב הישראלים, מה גם שהם עובדים באופן הרבה פחות אינטנסיבי מאיתנו. בקיצור - זה ממש לא חוכמה להפוך את מעמד הביניים לעבדים בשביל ליצור מראית עין של שוק בריא - זה מה שקורה במדינות עולם שלישי, אבל לא אמור לקרות בישראל.
עידו | 25.02.15
7.
ה-בעיה שלנו היא שמחירי הדירות לא יכולים לרדת בצורה משמעותית!
לרוב הציבור יש דירות. מה יקרה אם מחיר הנכס המשמעותי ביותר ירד ב-25%? או יותר? התאבדות פוליטוית לאותה ממשלה. מי יצביע עבורה אחרי שמחיר דירתו ירד כל כך חזק? ומה יעשו משלמי משכנתאות, שביום אחד יתברר שהם משלמים הרבה הרבה יותר משווי הדירה? והנבקים - יתעלקו מייד על הלווים וידרשו סכומי עתק בצורה מיידית. וכל אלו שיש להםן כמה דירות? חברות נדלן ואחזקה? עם הקשרים שלהם הם לא יתנו הורדה משמעותית בשווי הנכסים שלהם. בעיה. לממשלה, לציבור, לישראל.
ישראלי | 25.02.15
6.
לאורן 1 - אתה צודק. הנה מספר נתונים כדי להסביר זאת למתלהמים
הגורם המשפיע על המחירים הוא נכונות ויכולת הציבור לשלם אותם. מאחר והריבית הורדה כדי למנוע חדירת המשבר הכלכלי העולמי גם אלינו ב 2008 , היכולת של הציבור לרכוש דירה גדלה, ובהתאם לכך גם המחיר. מאחר ורוב הציבור רוכש את הדירות באמצעות תשלומי משכנתא, הרי עבור אותו החזר חודשי נאמר 4000 שח לשלושים שנה, ניתן בהורדה של אחוז אחד של ריבית לרכוש דירה היקרה יותר ב 15%. וכאשר הריבית ירדה ב 3% יכולת הציבור = ומכאן גם מחיר הדירה, עלתה בסביבות 47%. ואם נוסיף לכך שהתקיימה למעשה ירידת מחירים כמעט בכל הנושאים האחרים, משמע הכסף הפנוי להשקעה בדיור - ההחזר החודשי עלה ומכאן גם מחיר הדירה. חשוב להבין זאת ולהוסיף לתחשיב את העובדה שאיכות הדירות והבניה והסביבה משתפרת, כך שעבור אותו החזר חודשי אדם מקבל גם דירה יקרה יותר וגם טובה יותר. נתניהו צריך להפסיק להתנצל ולהיות גאה בנתונים הללו
בתיה אבן | 25.02.15
3.
נו ו....
אז פרסמו דו"ח עב כרס שכל עם ישראל יודעים את תמציתו בעל פה. מה הואיל חכמים בתקנתם? איך הדו"ח יעזור להוריד את המחירים? מה חידש הדו"ח? מי צריך דו"ח? מי הולך לקרוא אותו ולאמר "וואלה, הפתעתם אותי"? איך הדו"ח אמור להשפיע על ראש הממשלה? איך הדו"ח אמור להשפיע על בעלי הקרקעות? אין שום תהליך מדיני באופק, אין איש ציבור(כולל כחלון) שיש לו אינטרנס להוריד את מחיר הדירות ו/או שכירות מפוקחת בושה וחרפה זלזול באינטיליגנציה מינימאלית של כל בר דעת.
ליר | 25.02.15
2.
עשר שנים מאיים עלינו בגרעין בינתיים אי אפשר לחיות
נתניהו מאים עלינו כבר עשור בגרעין האירני. נכון להיום הוא נכשל בעצירת הגרעין (כך לטענתו) בינתיים לא עסק בנושא הדיור ויוקר המחיה כפי שמנהיג הדואג לעמו צריך ולכן הגענו למצב שגם אי אפשר להתקיים כאן וגם מסוכן. מי שחושב שזו הצלחה שימשיך לבחור נתניהו מי שחושב שהוא נכשל יצביע למישהו אחר . מה נתיהו יודע לעשות כבר כולנו יודעים.
גדעון | 25.02.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת