אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

היקף המשכנתאות שהציבור לקח זינק תוך שש שנים ב-71%

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
גם בלי העלאת ריבית משקי הבית יתקשו להחזיר משכנתאות. כי המיתון מעמיק
יוקר הדיור יוקר המחיה, לא משאירים לציבור כסף פנוי והפעילות העיסקית במשק יורדת. המשק גולש למיתון בגלל החובות הכבדים. יותר מקומות עבודה נסגרים והשכר במיגזר הפרטי ממשיך להישחק. מדיניות הריבית האפסית של בנק ישראל מביאה מיתון על המשק.
אחת העם | 01.03.15
19.
ל - 18. על תדאג, כשהריבית תהיה 4% לא יהיה שום הרס של כלכלה.
למה אתה חושב שהבנקים דורשים סכום ראשוני וערבים להוואת המשכנתא ? מי שלקח משכנתא מסוכנת ישאר בלי הכסף בלי הדירה ועם חובות, הבנק יקבל את רוב אם לא כל כספו בחזרה ואנשים שהיה להם כסף לא לקחת הלוואות שהם לא יוכלו להחזיר יקנו את הדירות שיתפנו ב 60-70% מהמחיר וישכירו אותם לבעלים הקודמים של הדירה. אקיצר אתה לא צריך לדאוג.... הכלכלה והמשק ימשיכו חזק קדימה גם אחרי שהריבית תחזור ל 4% :)
הייטקיסט | 28.02.15
17.
למספר 16, יש גם נסיונות ליצור שאננות: עיתונאים כותבים שרק שליש מהמשכנתא היא משתנה בגלל ש
באמצע שנת 2011 פישר הודיע שמרכיב הפריים במשכנתא לא יעלה על שליש. אבל כפי שכתבו לך, ריבית משתנה כל 5 שנים, שהפכה ללהיט גדול החל מאמצע 2011, ( עד כדי 67% מהמשכנתא לפעמים ) - היא גם משתנה, רק שההחזר החודשי שלה, במקום לעלות בהדרגה מחודש לחודש כמו שיקרה כשהפריים יעלה, יעלה בבת אחת בצורה משמעותית (ביום שבו אנשים יגיעו לתחנה של 5 שנים עגולות) אגב זה נקרא payment shock וזה אחד הדברים שגרמו לאנשים לא לעמוד במשכנתאות בארה"ב של 2007-2008
יוני | 26.02.15
16.
למספר 5- זה ממש לא נכון. מספיק להפחיד
יש יותר מדי נסיונות לאחרונה להבהיל אנשים שלקחו משכנתא. מספר 5 כתב שהחזר חודשי של 3800 יקפוץ ל 6500. אפילו אם לקחתם שליש פריים, והיום אתם מחזירים 3800, ההחזר החודשי יעלה ל4,300. אומנם זה עוד 6000 שקל בשנה, סכום שגם הוא לא פשוט להרבה משפחות, אבל זה לא עשרות אלפי שקלים בשנה כמו שחלק מהמפחידנים מנסים לצייר. מה שכן- יהיה נכון עכשיו למי שיכול ללכת למחזר את המשכנתא ולהחליף את הפריים בקבועה לא צמודה. אולי תשלמו במיידי עוד 200 שקל בחודש, אבל לא משנה כמה הריבית והמדד יעלו ב20 השנים הבאות- אתם תיהיו מוגנים. הריביות היום ברצפה.
מהנדס | 26.02.15
15.
לטעמי לא כדאי לקחת משכנתא בתקופה זו = כנסו לקרוא זה חשוב
אני משער שלקראת הקיץ בשלהי יולי אוגוסט הריבית בארה"ב תתחיל להעלות ולא תהיה בררה לבנק ישראל אלה גם להעלות כי אם הבנק לא יעלה , הכסף יברח החוצה ומשקיעים יגידו שלום כי מעבר לים מקבלים ריבית גדולה יותר, מנגד יהיו כאלה שלא יעמדו בהחזרי המשכנתא כי הרבית עלתה ולכן הם יהיו לחוצים למכור , מה שעלול להוביל ליותר היצע של דירות ומחיר יותר זול .
גלעד מנחם | 26.02.15
13.
ממשלת הליכוד ונתניהו בראשה ימוטטו את אזרחי המדינה בניהול העלוב שלהם את הכלכלה.
זאת הפגיעה האמתית החמורה בביטחון המדינה. לא חמאס, הפלשתיניים, חיזבאללה, דעא"ש או אירן. על יותר מהם התגברנו כאשר הייתה כלכלה סבירה וסולידריות חברתית. נתניהו האידיוט הורס את הכל בגסות כמו פיל בחנות חרסינה.
דוד | 26.02.15
9.
תשובה לשאלה שנשאלה - ההורים לוקחים את כספי הפנסיה לעזור לילדים
במשכנתא גדולה הרבה יותר ממה שיצליחו לעמוד בה במידה והריבית תעלה. מה שיגרום לגל של עוני, צונאמי של עניים. להורים לא תהיה פנסיה לחיות ממנה, לילדים לא תהיה דירה לגור בה. והמדינה תלך פייפן. מספיק שתעלה טיפה הריבית, או שאחוז המובטלים יצמח יותר מהמצב הנוכחי.
יובל | 26.02.15
6.
אין שום סיבה לקנות דירה חדשה
בפער העצום שבין מחיר דירה חדשה לזה של דירה מיד שניה, אפשר לעשות שיפוץ לפי הצרכים והטעם שלכם ולא של הקבלן, לרהט את כל הדירה ועוד לחסוך הרבה כסף. חיסכון ענק נוסף הוא החיסכון לטווח הארוך בארנונה. הארנונה על דירות חדשות היא ענקית ואותה תצטרכו לשלם לאורך שנים רבות.
אזרחית | 26.02.15
5.
חזרה של הריבית ל 4% והחזר המשכנתא מתעדכן מ 3,850 ל 6,360
מי שיקח משכנתא בריבית 0.1% יגלה שכשהריבית תחזור לרמה נורמלית של כ 4% (להזכירכם באינתיפאדה השניה הריבית היתה 10% לתקופה מסוימת) ההחזר החודשי שלו מזנק ב 65% עם זאת יש לציין שמדובר במשכנתא ל 30 שנה, שביחס למשכנתאות של 15 שנה ההחזרים שלה קופצים הרבה יותר בקיצוניות בגלל אותו שינוי בריבית. (זה נקרא מח"מ ארוך). בהנחה שהכריחו אותכם לקחת שליש מההלוואה בריבית קבועה, שלא יכולה להשתנות, הרי שהשינוי בהחזר החודשי שלכם יהיה רק כ 40% חשוב לציין שזה שרק שליש מהכסף נלקח בריבית פריים לא באמת עוזר לכם, הריבית המשתנה כל 5 שנים היא גם ריבית משתנה (בגלל זה קוראים לה ככה) והיא עולה ויורדת כמעט כמו הפריים, ולכן כשריבית בנק ישראל תשתנה, אז במוקדם או במאוחר תגיעו ל"תחנה" שבה מעדכנים לכם את הריבית המשתנה כל 5 שנים וההחזר החודשי יזנק ויגיע למספרים הרשומים פה. אה, ועוד דבר אחד - אם לקחתם גם מסלולים צמודים למדד (משתנה כל 5 צמודה, קבועה צמודה וכו') אז תהיה התייקרות נוספת מעבר למספרים שמובאים פה בדוגמא. החישובים על בסיס מחשבון משכנתא. קיצור הדרגתי של משך המשכנתא המירבי המותר, יגרום לירידה הדרגתית בביקוש ואיתה ירידת מחירים. הבעיה שהבנקים מפסידים מזה בכמה צורות ולכן לא ימליצו בחיים על צעד כזה. לכן רק ארוע חיצוני שייצור משבר יוביל לירידת מחירים, שכנראה תהיה חדה ובלתי נשלטת. קיצור משך המשכנתא יקטין מייד ביקוש כי ההחזר החודשי יעלה, ממש כאילו שהיינו בסביבת ריבית גבוהה יותר. פחות אנשים ירצו לקחת משכנתא עם החזרים כאלה, ומוכרי הדירות יגלו שיש פחות קונים ממוכרים ויאלצו בסופו של דבר להשלים עם זה ולהתחיל להוריד מחירים. הבנקים יפסידו כמה פעמים: 1) אנשים יהיו מוכנים לקחת משכנתאות אך ורק בסכומים נמוכים יותר 2) הריבית דריבית שישלמו במשך התקופה הקצרה יותר, תצטבר לסכום קטן יותר 3) ערך הדירות יירד, ולכן ערך הבטחונות שהבנקים מחזיקים אצלם יירד. 4) כשיש מגמת ירידת מחירים, יש פחות אנשים שרוצים לקנות נכסים, ולכן פחות לקוחות
מחשבון משכנתא | 26.02.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת