אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שר האוצר היווני: "התיירים יעזרו לנו ללכוד מעלימי מס"

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
יש קשר הדוק ביותר בין תרבות של העלמות מס לאיתנות כלכלית של מדינה
לא לחינם יוון, ספרד ופורטוגל היו 3 המדינות שהכי נפגעו במשבר. אלה 3 המדינות שבהן שיעורי העלמות המס הם הגבוהים ביותר. יצא לי לעבוד עם לקוחות מ-3 מדינות אלו, והדברים לא יאמנו. ביוון העלמת מס אצל חברות קטנות ועצמאים מוערכת ב- 40-50%. בספרד 25-30%. בפורטוגל 20-25%. הלקוחות המקומיים של היבואנים שלנו רצו לקנות בשחור, ולכן גם היבואנים היו צריכים לקנות גם בשחור, אחרת איך יסבירו את הפערים בהיקף הסחורות הנקנות/נמכרות?? כמה פחת כבר יכול להיות? רק מהאנרגיה והמשאבים המושקעים שם בהעלמות מס אפשר היה להקים עוד מדינה ולתחזק אותה... נו, אז איך מדינה יכולה לקיים מערכות תחבורה, חינוך, רווחה, תשתיות, בריאות כשכל כך הרבה כסף "נעלם"? ועוד במצב של אבטלה כרונית בעייתית (ונניח שרק חצי מהאבטלה בכל אחת מהמדינות האלה היא אמיתית - עדיין מדובר בפי 2 מרוב שאר מדינות אירופה ולפחות פי 2.5 מישראל) ושלא תחשבו שאצלנו המצב דבש; ההערכות הן שכ-15% מהכלכלה בישראל היא בשחור, כשרק שליש מזה נובע מפעילות פלילית ממש; זה יותר מאשר רוב מדינות אירופה שעומדות על 10% בערך.
 | 07.03.15
8.
שיטה הרבה יותר פשוטה הייתי מציע ליון ...
הגרלה יומית או שבועית או חודשית בין כל חשבוניות המס!! - ימריץ את התושבים לדרוש חשבונית - ההשקעה של הממשלה בפרסי הזכייה, תהיה יחסית לסכום שהממשלה גבתה עקב מבצע זה. - אם רוצים שגם עסקים מול תיירים יכנסו יש צורך בהגרלה יומית, כך שתייר יצליח לגבות פרס.
נדב | 07.03.15
5.
לא ברור, מפסידים כסף כי אין מספיק כוח אדם ממשלתי (גם בארץ)
אי אפשר פשוט לשכור עוד כוח אדם? כן, זו הוצאה - אבל זו השקעה שמחזירה את עצמה מהר מאוד. גם בארץ אני לא מבין את ההתנהלות בנושא הזה. הרי ברור שעוד כוח אדם ברשות המסים וברשויות התכנון השונות ימנע בזבוז כספים שנובע ממחסור בכוח אדם (מחסור בפקחים מצד אחד, ומחסור באנשים שיאשרו תוכניות מצד שני). האם עד כדי כך קנינו את הרעיון שממשלה רזה היא תמיד יעילה יותר, שאיננו טורחים יותר להפעיל את השכל הישר???
קוראים לזה "השקעה" | 07.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת