אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפיד: "אין איזה טריק ששולפים מהשרוול ומוריד את מחירי הדיור"

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
אפקטיביות פיננסית
במצגת זו אני חושף מתכונים פשוטים ובדוקים לחסכון כסף והשקעתו, שנאספו במשך שנים, מוינו, סוננו ונבדקו גם אם תרמתי בעצה אחת טובה שעזרה לשיפור העתיד שלך יהיה בזה שכרי רצוי ומומלץ להעביר הלאה!!! - אתה מוזמן לשתף לאנשים שיקרים לך חמישים טיפים לאפקטיביות פיננסית חלק א ו-ב: הגדרת מטרות והגעה לתקציב מאוזן http://www.slideshare.net/yanivgi/ss-45624244?utm_source=slideshow&utm_medium=ssemail&utm_campaign=post_upload
יניב | 15.03.15
26.
מחיר מטרה היא תוכנית מצוינת אם יצליחו לשכנע הציבור להמתין עם הרכישה ולא להתנפל בטירוף
על ההגרלות שיערכו במסגרת התוכנית. זו תוכנית שמאפשרת להבטיח שהוזלת מחיר הקרקע תגיע לידי הצרכנים. היום אייפון עולה 200 דולר ליצור אך הוא נמכר ב 600 דולר (בארץ ביותר). אם הממשלה תוזיל את עלות הייצור של אפל ב 100 דולר, ברור שהמחיר ימשיך להיות 600 דולר והציבור לא יהנה מההוזלות. מחיר מטרה מטפלת בזה בתחום הנדל"ן כי הקבלן הזוכה מקבל מראש את מחיר המטרה, וחייב לעמוד בו. הוא עושה את השיקול העסקי שלו כמה להציע על הקרקע בידיעה שמחיר המכירה כבר נקבע. הוא גם יודע שהוא לא יצטרך להשקיע בפרסום ושיווק כי יתנפלו על הדירות, ושעלות המימון נמוכה כי הקרקע זולה וגם כי הבנקים המממנים שקטים (גם הם יודעים שלא תהיה בעיה למכור את הסחורה). הסכנה במחיר מטרה שכל מי שעבר גיל 18 ירוץ לרכוש דירה במסגרת התוכנית. מדובר בהנחה של 300-400 אלף שקל, שניתן לקבל אותם כאשר מוכרים בעוד 5 שנים את הדירה בשוק החופשי במחיר מלא. ההורים ישלחו את הילדים הצעירים להשתתף בהגרלות, כי הפיתוי פשוט גדול מדי. אנשים לא ילכו לקנות דירה כדי לגור בה, בעיר שרצו, אלא ירוצו לקנות דירה בערים בהן יהיה "מחיר מטרה" כדי להשכיר ולהמשיך לגור בשכירות. במצב זה התוכנית לא באמת תסייע למי שרצו שהיא תסייע. יותר חכם יהיה לטפל בביקוש המוגבר על ידי הגבלת גיל. לקבוע רף גיל מינימלי שרק מי שאין לו דירה עדיין וכבר עבר את הגיל הזה יהיה זכאי. אם הביקוש גבוה ממה שחשבו - להעלות את הגיל. אם הביקוש נמוך יחסית - להוריד את הגיל ולהכניס יותר ויותר רוכשים פוטנציאלים.
גלעד | 10.03.15
23.
דבקה יש טריק!אבל לא גמד פוליטי עם בלורית יישם אותו.שיקרת לעשרות אלפים!!!
מלך הבירבור והספינים. תראה איזה כשלון אתה.לא היה שר אוצר גרוע ממך מאז קום המדינה. הבאת שר חינוך הזוי. האם בבריאות הייתה שרה? לא ברור מה עשתה שנתיים? לא דיור, לא חינוך, לא בריאות. כל זה כי אתם אנשים חסרי ידע וניסיון שמרמים אנשים תמימים.
עושה שכל | 10.03.15
20.
חצי שעה מדבר אבל לא אומר אם ימשיך לדחוף את החוק
המטופש של מע"מ 0. אם יצהיר שהחוק היה טעות ולא ימשיך לדחוף אותו יקבל את הקול שלי, שלי אשתי ושל כל הצעירים שקנו דירות בארבע-חמש השנים האחרונות כולל עשרות האלפים שקנו מאז יצא לפיד מהממשלה אחרי שהבינו שהחוק לא יעבור. יאיר - הצהרה על התנערות מהחוק תביא לך לפחות עוד 3 מנדטים. אנחנו לא רוצים שהדירה שקנינו זה עתה תרד ב 250 אלף שקל תוך חודשיים. תצהיר בבקשה מה יהיה גורל החוק
נועם | 10.03.15
18.
היצע? יש היצע של 600,000 דירות להשכרה, רק שהבעלים שלהם לא רוצים למכור אותן בכלל. ולמה?
א) בגלל שזו תרנגולת שמטילה ביצי זהב, כי הוצאות הריבית נמוכות בהרבה משכר הדירה, ולפעמים אפילו תשלום המשכנתא הכולל (קרן וריבית ביחד) משולם במלואו על ידי השוכר. ב) המדינה לא מתאמצת לקחת מס מאותן ביצי זהב, בטח לא כמו שהיא אוהבת לקחת למי ששם כסף בבורסה, באגרות חוב, בפקדון בבנק, או מישהו שפשוט עובד קשה ומקבל תלוש משכורת גבוה. ג) נניח שהם ימכרו את הדירות, מה בדיוק מצפים מהם שהם יעשו עם הכסף? יפקידו אותו בבנק בריבית של 0.1% לשנה? ירכשו אגרות חוב סולידיות שיתנו להם 1% בחמש שנים? הרבה ישראלים גרים בשכירות ורואים שהחזרי המשכנתא יוצאים זול יותר משכר דירה שהם כבר היום משלמים, ורואים שההון העצמי שלהם אמנם נמצא ברשותם אבל לא מפיק תשואה ובטח לא תשואה מספקת כדי להשיג את התייקרות מחירי הדירות. לכן הם לחוצים לרכוש נכס. בעיקרון יש היצע- כל אחד יכול לרכוש מבעל הבית שלו את הדירה שהוא גר בה. אבל אין מוכרים. = = = = = = לגבי הממשלה - באיזשהו שלב כשיגדילו היצע המחירים יפסיקו לעלות. אחרי תקופה מספיק ארוכה של מחירים קפואים, כתבות בעיתונים ידברו על כך, ואנשים יבינו שאכן יש שינוי בשוק והממשלה מבצעת ולא רק מדברת. הדבר הזה יגרום לירידה בביקוש, כלומר דווקא כשיגדילו היצע כדי לענות על הביקוש, נראה ירידה בביקוש. עכשיו השאלה היא אם הפוליטיקאים יודעים לעמוד בלחצים, ולהמשיך לבנות במרץ רב. כי הקבלנים יבכו להם שקשה למכור, ושאם הם יעשו מבצעים והנחות הם ישארו בלי רווחים ואולי גם יפשטו רגל. כלכלנים מטעמם יסבירו שיקרה פה אסון אם קבלנים יקרסו. הבנקים יספרו שהיציבות שלהם נפגעת ואסור להגדיל את ההיצע כל כך הרבה. הקבלנים הפרטיים יגיבו בהאטה רצינית של התחלות הבניה, אלא אם הממשלה תהיה תקיפה במיוחד, ותכפה עליהם תאריך סיום לכל פרויקט בניה, או שיחזירו את הקרקע למדינה בתוספת קנס כבד.
חושב מחוץ לקופסה | 09.03.15
17.
טעות. יש טריק. קוראים לו "ריבית"
ולא מדובר על דירות שיגיעו לכינוס נכסים בגלל אי עמידה בתשלומי המשכנתא, אלא על מכירת דירות ע"י משקיעים, שיקבלו תשואה גבוהה יותר על הכסף מהריבית. אם משקיע יוכל לקבל 3-4 אחוז ריבית על הכסף (שזו בערך התשואה על השכרת דירה), בלי לרדוף אחרי שוכרים, בלי לדאוג לתיקונים/שיפוצים/נזקים, הוא יעדיף לשים את הכסף בבנק, ולמכור את הדירה. כשהרבה משקיעים יעשו את זה - יהיה היצע גדול. כשיש היצע גדול, המחירים יורדים.
 | 09.03.15
16.
אלו שמחכים לעלית הריבית משלים עצמם,עלית הריביות: בש 2015 0.25% , בש 2016 0.5%, בש 2017, 0.75%
וכשיהיה מפולת שווקים = יהיה הרחבה כמותית נוספת = להצלת הבנקים=מהונאה וקריסה! - פלוס אפשרות לירידת הריביות -לריבית שלילית ! הריביות ישארו נמוכות לשנים רבות =כמו ביפאן= להזכירם ביפן הבורסה עלתה ל 38000= וצנחה ל 7000=במשך 20 שנ והריביות נישארו נמוכות במשך כל השנים הנל תחשבו : האם כך זה יהיה גם בארהב באירופה ובישראל?!!!! ראו קראתם
כותבי תרחישים1-12-15 | 09.03.15
15.
ההוראה להקטין הבניה,המחסור מכוון בנימוק:דאגה לעמידותהבנקים,וועדת חקירה זה שאלת הזמן
ההוראה והנימוק של בובו פלוס "אל תגיד נגיד " שניהם ניסחו את ההוראה להקטין הבניה ככרית למצב של שינוי השווקים והנימוק שנתנו היה : דאגה לעמידות הבנקים, להלן : בשנת 2011 התחלות הבניה היו 46800 דירות ! לאור ההוראה ההזויה הבניה ירדה -ירדה - בשנת 2012 הבניה ירדה ל 43400 דירות, בשנת 2014 הבניה ירדה ל 40500 דירות זה פגיעה מכוונת בתלכיד הלאומי ובדור הצעיר וחסרי הדיור זה הונאה שלטוני וועדת חקירה בוא יבוא אריק שרון זל בנה בשנים 1997-8 80000 ד בכל שנה גם עייר גידם ועיוור היה מבין את גודל ההונאה, מעמ 0 פלוס הקדמת הבחירות כסתח נגד וועדת חקירה כדי למוסס ההפגנות בקייץ .שיגרמו להקמת הוועדה יברות סיניות ניפגשו עם השק-רם והציעו לבנות במחירים מדהימים ומי דחה אותם ? השק-רם !!!!!!!!!!!! הסינים ידעו לומר גם היכן !!! לא חסר קרקעות , חסר רצון , כמו אריק שרון זל אל תגידו לא ידענו
כותבי תרחישים1-12-15 | 09.03.15
14.
יש דווקא טריק כזה שמוריד וגם מעלה את מחירי הדירות
קוראים לו ריבית בנק ישראל. וגם אם לא רוצים לגעת בריבית בגלל שהיא משפיעה על כלל המשק, אפשר פשוט להגביל את כמות המשכנתאות שמותר לבנקים לתת, כי הרי אם כמות המשכנתאות תרד, גם מחירי הדירות ירדו בהתאם, פשוט כי לאנשים לא תהיה יכולת לגייס את הכסף לדירה ומוכרי הדירות יאלצו להתפשר.
ניר | 09.03.15
11.
בואו אגלה לכם סוד קטן
זה ממש לא משנה מי יהיה ראש הממשלה הבא ומי יהיה שר האוצר, השיכון, השיקוי או בגיזום - כל הממשלה הבאה תתפאר בהורדת מחירי הדיור. למה? כי כבר החלו מהלכים של התחלות בניה, כי הריבית בעולם מתחילה לאותת על עליה, כי לאנשים כבר נגמר הכסף, כי.... בשנה - שנתיים הבאות המחירים יירדו.
 | 09.03.15
3.
בטח שיש. המדינה מקצצת 10% מתקציב הבטחון
כבר נחסכים 6.4 מילארד שקלים. המדינה מצהירה שהיא מוותרת על כל המסים מרכישת דירות, ובנוסף מתחילה לבנות באופן מיידי אלפי דירות בכל רחבי הארץ. בנוסף מעלים באופן קיצוני את המיסוי לכל משק בית שיש בבעלותו יותר מדירה אחת, כך שדירה הופכת להשקעה גרועה ביותר. 3 צעדים ותוך שנתיים שוק הדירות יהיה פה חינם. מה הבעיה? זה דופק את הבנקים, את בעלי הדירות, ואת הטייקונים. כולם חברים של יאיר לפיד. זה עוזר לכל העם בישראל, והעם בישראל לא ממש מעניין את לפיד. נתראה ב-17 למרץ.
חיים | 09.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת