אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אופציית פוטין

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
ל-19 כמה סטיגמות ובורות בתגובה אחת
התגובה שלך מלאה בהכללות שאין להן שום בסיס מוצדק. בנוסף אתה מעלה טיעונים שרק מעידים על כך שאין לך שום הכרות אמיתית ומעמיקה עם ההיסטוריה והתרבות של העם הרוסי ולא עם הרוסים עצמם. לא ברור עם איזה "רוסים "רגילים"" היתה לך הכרות ואיפה אבל צר לי הרושם שנוצר לך. נגנים קלאסיים או רקדני בלט רוסיים נחשבו בעבר וממשיכים להיות "תקן הזהב" עבור אומנים רבים ממדינות אירופה ולא רק. וזה בזכות המקצועיות ולבביות. כן, הורים רבים ממשיכים להקנות לילדיהם חינוך נוסף בתחום האומנות. לא זה לא בגלל ה"ההערצה שלה לאליטה העדינה והמתוחכמת". ממתי חינוך טוב ורחב נחשב ל"פוזה"?
 | 15.03.15
32.
ל31 תחיה קצת בעולם האמיתי ולא בעולם האשליות!
הייתי בהרבה ערים ברוסיה- מדינה נפלאה - אוכל טוב והכל זול. ועם הרופאים היו מרוויחים שם כמו פה הייתי מזמן עוזב, תטיילו קצת בעולם ותראו בעצמכם, מספיק לפחד ולחיות באשליות. ב 6שנים האחרונות הפחד השתלט על הישראלים - מדינה קטנה כמו ישראל חייבת לשפר את היחסים שלה עם העולם- זה יעשה לכולם רק טוב. אני נדהם פה מהאנשים - בכתבה מדובר בטייקון שמתלונן על כך שמפריעים לו לשדוד את אוצרות המדינה ואתם כולם מתפאלים ממנו- זה הזויי!!
המבין | 15.03.15
31.
26 נסעתי לרוסיה כתייר, נהניתי מאוד. אז מה?
נחמד ש"הרגשת חופשי" ברוסיה. חוכמה גדולה, עם עוד דרכון בכיס שלך והידיעה שמתי שאתה רוצה לצאת יש לך כסף ויש לך אפשרות. חוכמה קטנה מאוד לראות בעושר שיש באזורים בערים הגדולות ברוסיה אינדיקציה לשאר המדינה. רוב אזרחי רוסיה חיים במדינת עולם שלישי, חסרת תשתיות וענייה, וזאת למרות שיש להם נפט בשפע ואפשר היה לספק לכולם רמת חיים מרשימה. רוסיה מדינה עם תרבות מפוארת, שרק מעטים בה יצרו אותה ורק מעטים בה נהנים ממנה. לכל השאר תמיד זו היתה ארץ איומה לחיות בה. ואם למרות זאת אתה כל כך מתפעל מהחופש שם, אתה תמיד יכול להגר לרוסיה ולהנות מפוטין שמש העמים. איש לא עוצר מבעדך.
איזה מין טיעון זה? | 14.03.15
28.
26 - תיסע לצפון קוריאה
גם שם תרגיש חופשי בתור תייר. מאיזו בחינה הרגשת חופשי ברוסיה? חופשי לגנוב? חופשי להרביץ? במה התבטא החופש שלך? צריך לחיות במדינה הרבה זמן כדי להבין את הבעיות שלה. לכל אלה שטוענים שביבי דיקטטור כמו פוטין. הלוואי עלינו. לראש ממשלת ישראל יש הכי פחות כוח מכל מנהיגי שאר המדינות. ביבי מסורס על ידי ראשי מפלגות השמאל שמרכיבים את הקואליציה שלו (לפיד, ליבני). ביבי מסורס לגמרי על ידי התקשורת בישראל שהיא התקשורת הכי עוינת והכי אנטי-ממשלית מכל ערוצי התקשורת בעולם. ביבי מסורס על ידי מערכת המשפט שעובדת בשיטת חבר-מביא-חבר ויש ביכולתה לבטל כל חוק של הכנסת ואף להמציא חוקים משלה יש מאין (יקראו לזה פסיקה משפטית). ביבי מסורס על ידי כל מיני ארגוני זכויות אדם צבועים שדורשים מהעולם להחרים את ישראל כדי לכפות את האג'נדה של השמאל על הממשלה הימנית. ברוסיה כולם עושים את מה שפוטין אומר - הפרלמנט, מערכת המשפט, התקשורת, ארגוני זכויות אדם וכולי.
שמואל | 14.03.15
27.
הרוסים הם אנשים קיצוניים. זה גנטי וזה דופק אותם כבר מאות שנים.
הקיצוניות מתבטאת בחוסר יכולת לדחות סיפוקים ולנהוג בצורה מתונה. הכל חייב להיות בהגזמה. שימו לב לספרות הרוסית, לתיאטרון, לשתייה המופרזת, לאלימות ולאכזריות. פוטין הוא בסה"כ עוד ביטוי לתודעה הקולקטיבית - לנפש - הרוסית.
סוציולוג | 14.03.15
26.
מישהו מכם היה ברוסיה בכלל??)
אני הייתי 3 פעמים בשנתיים האחרונות, הרגשתי שם יותר חופש מאשר בארץ. הרוסים אוהבים את פוטין מכיוון שרמת חיים עלתה בצורה ניכרת תחת שלטונו, עם עובדות קשה להתווכח!. בכתבה מדובר באוליגרך שיש לו רק מטרה אחת- וזה לעשות עליכם סיבוב ולהתעשר- זה לא דמוקרטיה!.
המבין | 14.03.15
24.
10 אז מה המסקנה? לשבת ולא לעשות כלום?
יש גם מקרים הפוכים, שכנראה לא נוח לך להזכיר - המהפכה הצרפתית, למשל, הביאה, בסופו של דבר, לחברה צרפתית שיוויונית הרבה יותר. ההודים גירשו את הבריטים ולא הפכו לדיקטטורה רצחנית, ויש עוד הרבה דוגמאות הפוכות למה שהבאת. המסקנה שלך, שצריך לתת לדיקטטורים להמשיך לעשות מה שהם רוצים "כי יכול להיות גרוע יותר" היא פשוט מגוחכת.
לתת לדיקטטורים להמשיך? | 14.03.15
23.
החשש שזה התערבות אמריקאית כמו בישראל
כמו שמתערבים ותוקפים את ביבי פה מאז הקטע עם אוקריאנה מת]רסמים כל מני דברים על פוטין (שהוא הכחיש אותם בפירוש) עכשיו אני לא מת עליו ולא רוסי בכלל חחח ואני מאמין שהוא לא צדיק אבל מי שמבין טיפה רואה שיש פה קמפיין הכפשה רציני ביותר של ארה"ב מי שנרצח דווקא היה טוב לפוטין בתור מתנגד חסר כוח ולא פופולארי אפילו פוטין היה צריך לשכור אחד כזה אם לא היה קיים - מסריח כל העסק מהתערבות אמריקאית ושוב - אני לא רוסי והורי לא רוסים ( סבא רבא רבא רבא בא מרוסיה אבל זה רחוק ביותר אני סתם עוד אשכנזי חחח)
הבעי | 14.03.15
19.
ל-15 - הרבה מזה נובע מהתרבות והמנטליות הרוסית
ואני *לא* מתייחס ליהודים-רוסים שהמנטליות שלהם הרבה יותר חמה וקהילתית. יש אצלנו קהילה גדולה של רוסים "רגילים", והם אנשים פשוט לא נעימים, קרים, נקמניים ורודפי סמלי סטטוס ויוקרה. הם מעולם לא השתחררו מהרצון להשתייך לאליטה המלוכנית ששלטה בהם מאות שנים, ואין שם שום רצון לשפר את מצב החברה בעזרת קידמה מחשבתית וטכנולוגית. גם העידן הקומוניסטי שלהם היה פשוט ניסיון של האליטה לשמר את מעמדה בלי להיפתח למערב ולהומניזם שלו, שהיו סוף סוף מפרקים את החברה הרוסית מההערצה שלה לאליטה העדינה והמתוחכמת, שהם שאפו להידמות לה. בגלל זה מקצועות כמו נגנים קלאסיים או רקדני בלט עדיין נחשבים שם כשיא ההצלחה שאפשר לשאוף לו עבור הילד שלך...
יניב | 13.03.15
15.
איך זה שאחת האומות הגדולות בעולם נופלת שוב ושוב ושוב לדיקטטורה אלימה וחמסנית?
תושבי רוסיה חיים בפחד, תחת איום מתמיד, בתנאים כלכליים לא טובים כבר מאות שנים, כאשר המערב רק הולך ומתרחק מהם. שלטון מלוכני, שלטון קומוניסטי, שלטון אוליגרכי/קפיטליסטי - מה שלא יהיה הרוסי הממוצע אוכל אותה...
 | 13.03.15
10.
ההיסטוריה הוכיחה שכאשר מורידים דקטטור אחד מופיע אחר גרוע שבעתיים....
גם סאדם חוסיין היה טרוריסט מטורף. פלש למדינות (כווית), חיסל עמים שלמים (כורדים), עשה מלחמות חסרות שחר וטעם (8 שנים מלחמת אירן עירק), שלח טילים לכל כיוון (כולל ישראל), השתמש בנשק כימי, היו לו מרתפי עינויים וכל מי שאמר את שמו לשוא הוא כרת לו את הלשון. כולם נאנקו תחת עולו וייחלו למותו...וכשזה הגיע, עירק לא הפכה למקום טוב יותר אלא הרבה הרבה יותר גרוע. היום הכאוס שולט, מתו יותר בכל הפיגועים והפיצוצים על ימין ועל שמאל מאשר בכל ימי שלטונו של חוסיין, אין עתיד לעירק. הקיצוניות הפונדמנטליסטית השתלטה (דעא"ש) ואי אפשר לדעת מה יילד יום........ שהאמריקאים יום אחד החליטו "לשחרר" את אפגניסטן מעולם של הרוסים, הם התערבו צבאית, העיפו את הרוסים, ומאז אפגניסטן הפכה לאי של חורבות שהפונדמנטליסטיזם המוסלמי הקיצוני שולט בו + קרטל סמים אחד גדול. כך שבכלל לא בטוח שפוטין עם ייצר האימפריליזם שלו (כפי שמתואר פה בכתבה) הוא רע . הקומוניזם הוא בהגדרה נגד דת. לכן הוא היה שובר הגלים של האיסלם הקיצוני הפונדמנטליסטי. ברגע ש-USSR התפרקה, המון מדינות ממנה הפכו יותר ויותר מוסלמיות קיצוניות, וחוץ מרעב, בערות ובורות, עוני, ופונדמנטליזם דתי הן לא תורמות כלום לאוכלסייתן ולסביבתן. לכן עדיף היה שרוסיה תחזור לגדולתה ותהיי שוב מעצמה קומוניסטית. לפחות קיבלו שם חינוך שוויני ולא חוקי שרייע ורעלות... האיסלם הקיצוני גרועי שבעתיים מכל מה שפוטין ורוסיה עשו או יעשו. כך שמי אמר שטוב לצאת נגד פוטין? ההיסטוריה לא הוכיחה כך עד עתה.....
יתכן והעולם יום אחד יודה לפוטין | 13.03.15
7.
הוא בר מזל שהוא חי בכלל ובאשר לפוטין ...
פועטן דחף את עצמו לפינה שממנה הוא לא יכול לצאת. הדרך היחידה שלו לשרוד זה דיקטטורה במדיניות הפנים ומלחמה כמדיניות חוץ וזה מה שהוא עושה ... פוטין הוא איש חולה מנטלית ומסוכן מאוד כח יש לו גישה לנשק גרעיני והוא לא יהסס להשתמש בו.
Мик | 13.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת