אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דו"ח חמור על דורי בנייה: התנהלות פסולה, ויתור על מנגנוני בקרה הכרחיים

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
הבאות בתור: אלקטרה ודניה סיבוס
כל שוק הבנייה רקוב: פראייר מי שמאפשר לפנסיה שלו להיות מושקעת בחברות האלה. השיטה הזו של לדחות ואפילו להתעלם מהוצאות בעוד שלקדם הכנסות טובה כל עוד שוק הנדל"ן רותח, ברגע שתבוא התקררות קלה- אחת מהחברות האלה תקרוס. גם ככה המניה של אלקטרה למשל ירדה 60% בשנה האחרונה אבל הן עדיין לא מתומחרות מספיק נמוך. זה לא הייטק, יושבים שם בדרגים בכירים מנהלים שלא הייתי נותן להם לנהל קיוסק.
זאב שוק ההון | 14.03.15
10.
מרכז
אני לא מבין איפה הדירקטוריון שמקבל שכר !!! יש בו חברה מנוסים מאוד .. אני קורא כאן לשפוט אותם !! יש להם אחריות נושא משרה ורשלנות פלילית שעלתה לציבור הרבה כסף. אז מה אם התחלפו מנכלים? מי אחראי לניהול כושל אם לא הדירקטוריון ? מי ישלם את מחיר ההתרסקות ? הספקים!!! ללא קשר ואם הרבה מאוד קשר אני קורא לחקיקה בעניין ערבות יזמים לספקים העובדים עם הקבלנים הם חשופים היזם והבנקים מוגנים . מי ישלם לספקים שחברות כמו דורי תתרסק? שוב יפלו שלושה מיליארד ש״ח על ספקי ברזל עץ חומרי גמר לבניה ובטון ?
חיים | 14.03.15
8.
יש בעייה בחשבונאות פרוייקטים. הרשות צריכה להנחות
על פי חשבונאות פרוייקטים ההנהלה יכולה להכניס לצפי ההכנסות שלה כל מה שהיא צופה שהיא תקבל גם אם זה לא וודאי. שינוויים צפויים, שיפורים, מענקי הצלחה. הכל. החשבונאות מרשה את זה ורואי החשבון לא יודעים לבדוק את זה כי הם לא מבינים בבנייה וכו. נוצר מצב שלרואי החשבון שאמורים לבדוק את האומדנים של ההנהלה אין כלים לעשות את זה.  לרואי החשבון יש אפשרות להביא מומחה חיצוני, אבל המומחים האלו עולים מלא כסף, החברות לא מסכימות לשלם על זה ולמומחים לוקח חודשים לבדוק את הנושא ולהגיע לסקנות.
רואה חשבון | 13.03.15
5.
סוף סוף מישהו חושף את האמת שם
היווצרות כזו של בור של מעל 400 מיליון שקל אינה משהו שנוצר ביום אחד. זה משהו שאנשים בחברה עשו הרבה זמן כשיטה, וכל זאת על חשבון בעלי המניות בציבור! טוב שמישהו מטפל בזה כאל תהליכים לקויים שהפכו בחברה לשיטה ברורה, ולא כאל קפאיזה של אדם אחד.
נועם | 12.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת