אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך התייקרו החיים בישראל תחת הממשלה האחרונה

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

65.
למספר 60
מגיב מספר 4 ואני מצטט אמר: "השכר מ 2008 נשאר קבוע". זה טעות במקרה הטוב ושקר במקרה הרע. כנס לאתר של בנק ישראל, פתח את הטבלאות, ותראה שהשכר הריאלי מאוקטובר 2008 ועד עכשיו עלה ב 3.5 %. השכר הריאלי מייצג את כוח הקנייה כי הוא משקלל בתוכו את עליית המחירים. אני לא מייצג אף אחד מלבד האמת, קשה ככל שתהיה.
עריסטו | 15.03.15
61.
מחיר הדלק עלה משמעותית מאז 2009
שטייניץ וביבי העלו את מס הבלו על הדלק משמעותית ב2009 בערך ב20% ומאז הוא לא ירד, ההוזלות בשנה האחרונה הם בגלל מחיר הנפט , הוזלה המשמעותית בנפט לא הורגשה ולא הגיע לכיס הצרכן כמעט בגלל העליות של מס הבלו ב2009, והעובדה שהוא מהווה 60% ממחיר הדלק לכן בסיכום כולל ממשלות ביבי העלות משמעותית את מחיר הדלק
אריאל  | 15.03.15
60.
תשובה ל- 51 - המגיב מטעם אנו יודעים מי ...
מגיב 51 ... אין שום שקר בתגובה 16 כי בתגובה 16 מדברים על היעדר כוח קניה של מרבית המשכורות של מרבית השכירים במשק , כולל ובעיקר אלה שעובדים במשרה מלאה... שום תרגיל סטטיסטי ו/או חשבונאי לא יכול להצדיק ששכיר במשרה מלאה לא מצליח לגמור את החודש .... שום תרגיל סטטיסטי ו/או חשבונאי לא יכול להסתיר את העובדה ששבוע לאחר כניסת המשכורת לבנק השכיר מן המניין כבר במינוס בבנק ועם החרב של החובות ושל המינוס מעל הראש... אתה ואלה שאתה מייצג אותם - אתם אלה שצריכים להפסיק לשקר לציבור , זאת בהנחה ובתקווה שעדיין יש לכם טיפת ו/או חלקיק יושר כלפי הציבור שאתם מתיימרים לייצג אותו אך למעשה אתם עושקים אותו....
תשובה ל- 51 | 15.03.15
59.
מספיק עם השקרים!! הממשלה מעולם לא ניסתה אפילו להילחם ביוקר המחיה
הממשלה בעצמה העלתה, וממשיכה להעלות, את יוקר המחיה. במי היא תילחם, בעצמה? הממשלה בשנים האחרונות העלתה מע"מ, ארנונה,תחבורה ציבורית, חשמל, מים, מיסים על הדלק. המשיכה לנפח את מחירי הדירות והמכוניות במיסים, מכסים, אגרות והיטלים. העלתה תשלומי הורים בחינוך. כל מוצר ומוצר שאנו קונים מגלם בתוכו את כל העלויות של המיסים העקיפים ומחירי התשתיות. כל ניסיון של מישהו להציע הצעה שתקל על האזרח - טורפדה מיד על ידי פקידי האוצר (מענק דיור לצעירים, מע"מ דיפרנציאלי, מע"מ אפס, מחיר מטרה) יש כח מאוד חזק שיושב במשרדי האוצר - ומכתיב מדיניות כלכלית איומה ונוראה שעושקת את האזרח (זה לא משנה אם ממעמד ביניים או שכבות חלשות - זה פוגע בכולם). אף אחת מהמפלגות לא עמדה מול הפקידים האלה ועצרה את הסחף. גם עכשיו - אף מפלגה לא מדברת על הורדת המיסים העקיפים, ומחירי תשתיות. איך לעזאזל אתם רוצים להוריד את יוקר המחיה ככה?????.
מירית | 15.03.15
58.
צחוק מר כלענה אני צוחק כל פעם שאני קורא על "הסיבות ליוקר.....".יש שתי סיבות השלובות אחת בשניה
1.הנושא המרכזי-הראשי-היחיד המעניין את מנהלי המדינה הוא כיצד להבטיח המשך התמיכה הפוליטית בהם. האמצעי העיקרי או היחיד הוא שוחד פוליטי לקבוצות שונות התומכות בהללו באמצעות/בעזרת כסף ושווה כסף מכספינו. זהו "סדר בעדיפויות" הידוע. 2.את הכספים מעבירים באמצעות התקציב ואחרי שהתקבל באמצעות כל מיני "העברות" שמבקש משרד האוצר ומתקבלות בועדת הכספים. לכן חשוב לחרדים/מתנחלים לשלוט בועדה זו.כבר היו מקרים שהעברות של מיליונים התקבלו "פה אחד" כאשר הפה שייך ליו"ר הועדה. 3. יש 4 קבוצות הנהנות מכספי השוחד הזה -חרדים -דתיים -מתנחלים -טייקונים. 4.כדי להשביע אותן המנהלים מחפשים כל שקל שיוכלו לקושש עבורם. מאחר,ומצד אחד המועדפים מביאים תמורה מועטה מול ההשקעות בהם ומאידך הטייקונים משלמים מעט מיסים שאינם ראליים יחסית להכנסותיהם, נוצר גרעון הולך וגדל בתקציב המדינה אותו צריך למלא. 5.כך המנהלים עוסקים בעיקר בדרכים לשדידת האזרחים במקום לפתח דרכים להשביח את חייהם. 6.למען הדיוק חובה להוסיף גם את ענין האידאולוגיה הכלכלית/פוליטית. המנהלים סבורים שעל הממשלה למשוך ידיה מפעילות כלכלית ולאפשר ל"תחרות" ול"יד הנעלמה" לקיים את הפעילות הכלכלית. 7.חבל מאד שגם אנשים חכמים ובעלי השכלה "מצליחים" לא לראות מי ומה הסיבה ומי ומה המסובב. 8.זיהוי שגוי של הבעיות מביא פתרונות שגויים שרק מגדילים את המצוקה-למשל "חוק" מע"מ 0 על דירה ראשונה.דגנרציה מושלמת.
צחוק מר | 15.03.15
52.
אבטלה
אני בן 60 ואני מובטל שנה וחצי שלחתי מאות קורות חיים אך נעניתי בשלילה או שלא נעניתי היום 60 זה זקן בא בימים תקופת האבטלה הסתיימה אך תשלום מיסים והוצאות עדיין קיימות אין חוקים ואין נציג בכנסת או בממשלה שידאג למובטלים שאינם זכאים לאבטלה ומה עים עצמאיים שנכנסו למעגל האבטלה לתשומת לבכם בוחרים יקרים זה הזמן לעשות שינוי ולהחליף את השילטון מהפך
אריה | 15.03.15
51.
משקרים לכם
מגיב מספר 4 ו 16 אומרים לכם שהמשכורות נשארו קבועות: האמת היא שהשכר הממוצע הריאלי עלה ב 3.5% מאוקטובר 2008. השכר הריאלי משקלל בתוכו ש"הכל התייקר פי שניים". מגיב מספר 4 אומר לכם ש "לאט לאט הלמ"ס הוציאו דברים שהתייקרו מהמדידה כמו דיור": האמת היא שבשנת 2013 הלמ"ס העלתה המשקל של סעיף הדיור ל 25.2% מהממד, מה שהוא אותו לסעיף הגדול ביותר במדד המחירים לצרכן. "האמת היא ערך מוחלט. אין היא זקוקה לאישורם של אלה המורדים בה. אבל, אם גם המתכחשים לה, מודים בה, אות הוא, כי נצחונה השלם הוא בלתי נמנע".
עריסטו | 15.03.15
50.
זה קרה היום,תהיו גאים בליכוד.....
יש עדיין כאלה שמתלבטים וזה הגיוני להתלבט וזה טבעי,אבל במדינה שפייה . לא בישראל שחוסר ההגיון ,הקפיטליזם והחוצפה עברו כל גבול:" רעייתי חזרה הרגע מקניות ב"יינות ביתן" רשת מרכולים באזור המרכז שהגיעה לקופה ברכה את הקופאית לשלום וראתה כי על דש ביגודה מוצמד סמל עם כיתוב שמה והלוגן האדום של יינות ביתן, יפה אמרה רעייתי סמל יפה נתנו לכם, כן אמרה הקופאית: חייבו אותנו לענוד אותו ולשלם בעבורו 10 שקלים!!!!!! זה הוא פרצופו של הליכוד, אין סוציאליזם העובד הוא עבד של המערכת. המשיכו להיות עבדים שקופים ומעוכים כי זה מה שמגיע למיכל וחברותה מהליכוד.
האזרח הרותח | 15.03.15
41.
המחירים בבאר שבע עלו פי 3.24 תוך 7 שנים! כנסו:
מה שקורה היום בשוק, זה שצעירים מתכננים להשכיר את הדירה שיקנו, כאשר שכר הדירה שיקבלו גבוה יותר מהמשכנתא שישלמו, ובכך, (בזכות הוריהם שנתנו הון עצמי), תיווצר להם הכנסה חודשית נוספת שתקל עליהם בחיים. צעירים פשוט משווים את ההוצאה חודשית על שכר דירה לעומת משכנתא. אם המשכנתא היא על 60% ממחיר הדירה, וגם הריבית נמוכה, וגם פורסים ל 30 שנה, אז יוצא להם יותר זול לשלם משכנתא! ולכן הם מרגישים שזה בזבוז זמן להישאר בשכירות. ולכן הם רצים לקנות מהר! לא רק זה, אלא שכל עוד המחירים עולים, אנשים מרגישים שהם "גרים בחינם" אז למה לא לקחת מראש דירה מפוארת יותר? אני אסביר את הכוונה שלי: אם רכשתם ב 1 מיליון שקל, שילמתם במשך 5 שנים משכנתא של 250,000 שקל, ואז אתם מוכרים את הדירה ומקבלים עליה 1,250,000 הרי שאתם כאילו גרתם בחינם נכון? את כל מה ששילמתם במשך השנים קיבלתם חזרה. אם ככה, אז אנשים חושבים לעצמם, למה שאני לא אקנה דירה ב 2 מיליון שקל? אני אהנה יותר וממילא אני גר בחינם. אני ארכוש ב 2 מיליון, אשלם 500,000 משכנתא, אבל אמכור ב 2,500,000 אז מה אכפת לי. זו סיבה נוספת שיש ביקושים לדירות גדולות יותר ויקרות יותר. עליות המחירים לא באמת גרמו לצעירים, אלו שאין להם הון עצמי ואין להם משכורות גבוהה, להפסיק לרכוש. אם כך היה היינו רואים כבר ירידה בביקוש. מה שכן קרה זה שעליות המחירים גרמו להם לרכוש דירות זולות יותר, ולכן רואים בפריפריה, (שבה כן תכננו דירות בממשלת אולמרט), זינוק גבוה במחירים. לפי אתר "מדלן" עסקה ממוצעת בדירת 4 חדרים בחדרה עלתה פי 2.36 מאז 2008, כלומר 136% התייקרות! לא רק זה, אלא שבדירות זולות שרוב הציבור יכול לקנות בקלות, ההתנפלות אפילו מפחידה עוד יותר: עסקה ממוצעת על דירת 2 חדרים בבאר שבע היתה גבוהה בסוף 2014 פי 3.24 מאשר בתחילת 2008 , כלומר 214% התייקרות!
משה | 15.03.15
38.
בחירה במפלגות הגדולות היא בחירה נגד עצמנו ועתידנו
הבררה שלנו לתקווה טובה היא בחירה , במפלגות חדשות וחברתיות , שלהם יהיה את הצורך בחובת ההוכחה לבחירתם ובחירתנו בהם! נכון להיום קולנו , לא נשמע בכנסת , והסיכוי היחידי שלנו להחזרת המדינה אלינו העם זה בהבנה שלא בוחרים יותר נגד עצמנו ! מוטו הבחירות שלנו העם צריך שיהיה מעכשיו , לא הוחכתם את עצמכם לכו הביתה , פנו מקום לאחרים ולחדשים שכן רוצים להוכיח את עצמם !
הבררה מפלגות חדשות וחברתיות! | 15.03.15
24.
ביבי נכשלת !! אתה הולך הביתה !! אין הזדמנות שנייה חיים רק פעם אחת הבנת או לא ?????
ביבי היית שר האוצר הכי אכזרי שקיצצת את הקצבאות הנכות למה ????? היית ראש ממשלה 6 שנים ומה עשית למען החלשים ????????????? המשכת לרמוס עוד ועוד ללא רחמים אתה ואשתך שרה !!!!!!!!! למה לא עזרת לדיירי הדיור הציבורי לקבל הלוואה בערבות המדינה למה ???????? איך אתה לא חשבת על החלשים ??????? דיירי הדיור הציבורי ב 90% אין להם חשבון בבנק מסחרי אלא רק בבנק הדואר אז אתה אמרת לכו תקנו את דירתכם בדיור הציבורי יופי נו אז מה ?????? הבנקים המסחריים לא מוכנים לתת משכנתאות אז איך החלשים האלה יקנו את קורת גג הרעוע שלהם ?????? איך ????? וחטאת משום שהקפאת את חוק קניית דירה בדיור הציבורי זה שנים ובשנים הללו עלו מחירי הדירות לשחקים (לך ולשרה זה עשה הון אדיר ) אבל לדיירי הדיור הציבורי חונק אותם !!!! למה למה ביבי רמסת אותנו ואת דור ההמשך שלא יוכלו להרים טיפה את הראש מעל העוני למה ????? שאתה ושרך והטייקונים שלך דאגתם לרמוס זה שים !!!!!!!! למה לא חוקקת חוק שהבנקים יתנו משכנתאות בערבות המדינה ממשרד הבינוי והשיכון כן השיכון למה ????? חייב לקרוא משרד הבינוי והשיכון כל עוד המדינה קיימת יהיה שיכון !!!!
 | 15.03.15
23.
הממשלה רק העלתה את המיסים עליו. וההורדה היא פועל יוצא של השוק העולמי.
אנחנו כבר בין המדינות שבה משלמים הכי הרבה על דלק והממשלה ממשיכה להעלות את המיסים על הדלק. ורוב כהונתו של נתניהו מחיר הדלק היה במגמת עלייה. רק בחודשים האחרונים החלה ירידה, שנובעת בכלל ממחיר הנפט העולמי ולא קשורה למדיניות הממשלה. המצב רק מדגים ששיטת המיסוי על הדלק מעוותת והיא לא צריכה להיות אחוז מעלות הדלק, אלא סכום קבוע.
הדלק הוא דוגמא לכך שהמדד משקר | 15.03.15
22.
אנחנו משלמים יותר כי הם לא משלמים - דלק, רכב, ארנונה, רפואה ועוד!
להחליף את הממשלה הנוכחית בממשלה שטובת האזרח קודמת לה ולא תירוצים על מה שהיה. מה שהיה זה פחד שרים לדבר בישיבות ממשלה!!!!!! הגברת הייתה נכנסת ואז, כל טענה הייתה מתמוססת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! תתחילו להפנים ותפסיקו ללכת כמו עדר אחרי מה שהוריכם עשו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אני | 15.03.15
21.
השמאל בכדי לגרוף קולות חוגג על העם עם הרקע החברתי כלכלי בושיט עובדים עליכם בעיניים
מעניין שכל הזמן מראים כמה קשה לחיות פה למה לא מראים את מרכזי הקניות עמוסים בישראלים לאור יום כאלו אף אחד לא עובד כולם עסוקים בשופינג ביום הבחירות : כולם יהיו במרכזי קניות ווואו ממש מסכנים אף ממשלה לא תוריד את מחיר הדירות בולשיט אחד גדול אם זה יקרה המשק יכנס למיתון צריך לתת רק למשוחררי צבא דירות במחירים סבירים וכך זה יעודד את כולם לתרום לחברה ולתגייס לא לפיד ולא כחלון ואף מפלגה לא תחלק דירות לכל מי שחושב להחליף את השלטון ובוזי לפני שמראיינים אותו שיתכונן ויכין דפים לפני שהוא מדבר זה מנהיג?????
 | 15.03.15
20.
עניים-עופו לנו מהמדינה
חרדים-תהגרו לברוקלין עם הבטלנות וה 12 הילדים שלכם. ערבים-תהגרו למדינות המפרץ,תחיו על חשבון בני העם שלכם,לא הקמנו פה מדינה בשביל לפרנס אתכם. אתיופים ומסתננים -חזרה לאפריקה,אין פה מקום לאוכלוסיה נחשלת. לשכירים נשבר ה XXX לעבוד 10 שעות ביום ולשלם 50% מס ולפרנס 3 חיילים בצה"ל 3 שנות שירות כל אחד. עניים,בטלנים,לוזרים...החוצה!
שכיר | 15.03.15
16.
המשכורות בהקפאה מוחלטת , המחירים בזינוק מתמיד
המשכורות בהקפאה מוחלטת , המחירים בזינוק מתמיד. נכון , יש שכבה של בעלי משכורות גבוהות ופנסיות שמנות , שאין להם דאגות מגובה המחירים ומכוח הקניה של המשכורת / הפנסיה. אך לחיות , כמו רוב השכירים , ממשכורות נטו של בערך 6 - 7 אלף לחודש זה להיכנס לחובות כבדים ולהגיע לחרפת רעב. מה אני אעשה ברגע שהחסכונות המעטים שנשארו לי ייגמרו ? אתאבד ? אתחיל לגנוב ?
משכורות בהקפאה | 15.03.15
15.
בדיקתה מדוקדקת מעלה שדופקים את המעמדות הנמוכים
בקיצור, ככה: הדלק - למכוניות של המעמד המבוסס - הוזל; התחבורה הציבורית - התייקרה, למרות הוזלת הדלק. . תרבות ובידור הוזלו, אבל חינוך קדם יסודי ויסודי התייקרו מאד. משקפיים, אולי פעם בשנתיים, הוזלו, אבל שירותי הבריאות - כל חודש - התייקרו מאד. הלבשה והנעלה התייקרו. שכר דירה ומחירי הדירות לא נכללו משום מה. משום מה?
אלהמברה | 15.03.15
11.
נעלים לא עלו
משקרים על האינפלציה מרמים בנתונים , כשיש עליה בתחום מסויים הם מורידים בתחום בו המיסוי אדיר רק כדי לייצור "איזון" ואז מעלים חזרה - ראו מחיר הדלק - אם מישהו שאל מה גרם למדינה להוריד בצורה כלכך חדה את מחירי הדלק - זה כדי שלטבלה תהיה היכולת לשקר לעם שהכל "בסדר" . חודש אחר כך העלו את הדלק חזרה כמעט לרמתו הקודמת. בכל מקרה ההורדה והעלאה הם "וירטואיליים" זה מיסוי אדיר שנותן טווח משחק... יוקר המחיה הוא אמיתי וניכר בכל המחירים וחוצה כל תחום . יקר יחסית לאירופה המערבית וארה"ב כשהשכר הוא הרבה פחות והחציוני הוא בזיוני. הכל שקר אחד גדול - והם עדיין לא הפנימו שלשקר אין רגליים - גם אם תגידו שממש טוב כאן -לא יהיה. אי אפשר להחליף מציאות במילים .
שגיא | 15.03.15
10.
בתי קפה מפוצצים-כוס קפה עולה 13 ש״ח,מטוסים מפוצצים-3000 ש״ח לטיול.
שכירות חודשית עולה כמו טיול לחו״ל ויותר. מחירי דיור מעל למיליון. אנשים שעוד מסוגלים לרכוש דירה משועבדים למשכנתא כל חייהם. מאות אלפי איש עם שכר חציוני 6000 ש״ח שלט מסוגלים לקנות דירה והשכירות אוכלת להם חצי משכורת. הגיע הזמן להחליף מנהל מדינה כושל ושקרן כבר 6 שנים ברציפות. ולהגביל כהונת ראש ממשלה ל2 קדנציות לטובת אלה שביבי מחווט להם במוח.
שכר חציוני נמוך מים המלח. | 15.03.15
4.
כל הניתוח לא שווה-בפועל השקל פוחת ושווה מחצית מאז 2008
מאז 2008 הכל התייקר פי שניים - דיור (יותר מפי שניים אפילו!), מזון, דלק, חשמל ומה שלא תרצו! אך המשכורות נשארו קבועות כי המדד כמעט שלא זז. איך זה יכול להיות? סטטסיסטיקה מודדת רק את מה שאומרים לה למדוד. לאט לאט הלמ"ס הוציא בהוראת הממשלה יותר ויותר דברים שהתייקרו מהמדידה (כמו דיור) כדי לשמור על מדד נמוך במיוחד. אך הדברים האלה לא יצאו מחיינו! אנו עדיין משלמים עליהם והרבה יותר, אך המשכורת נשארה נמוכה כפי שהייתה. מה האינטרס של הממשלה? הממשלה היא המעסיק הגדול במשק ולכן רצתה לשמור על הוצאות קבועות בלי להיגרר להעלאות שכר לעובדים. מכאן, אנו משתכרים כמו ב-2008 אך ההוצאות הן של 2015 (כפולות!). והמדד? המדד לא זז...
הסיפור האמיתי | 15.03.15
3.
חשבון פשוט
לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שבחיים האמיתיים יש בעיקר דבר אחד ומהותי שמשפיע על יוקר המחייה וזאת האבטלה. שהאבטלה נמוכה כלכך, כדי להשיג עובדים המעסיקים משלמים יותר ויותר כל שנה ונאלצים להעלות מחירים. לכן יש לאנשים פה כסף לבזבז ועובדה שהמסעדות, בתי הקפה והמטוסים מפוצצים!
עדי | 15.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת