אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה כחלון מתכוון כשהוא מדבר על פירוק רמ"י

84 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

82.
לא צריך לפרק את מינהל מקרקעי ישראל!!!
המעשה המטומטם ביותר יהיה לפרק את מינהל מקרקעי ישראל ולהקים גוף זהה מאפס. צריכים לנהל אותו בצורה אחרת. לקבוע לו חוקי הפצת קרקעות שונה לגמרי - מכירת מגרשים ללא מחיר מינימום, ובכמות גדולה ולא מדודה, שיוצרת חוסר בשוק ועליית מחירים.
 | 26.03.15
78.
הכתבה לא נכונה.לא היו עיצומים שביתה או שיתוק המינהל לאחרונה
עובדי רמ"י עמלים מזה שנתיים לסילוקה של יו"ר הועד הארצי אשר עשתה יד אחת עם האוצר שעשה יד אחת עם ההסתדרות נגד עובדי המינהל באופן שכל ההחלטות המקוריות על צמצום העובדים גם בפיטורים לא בוטלו ,והוצאת עבודת המינהל למיקור חוץ שהועד אמר שהוא מתנגד -כן בוצעה,מנהלי המחוזות בגיבוי המנכל ביצעו מינויים גרועים ואיומים ברשות.זה הדבר היחיד שהיה ברפורמה -והדבר הזה גרוע,השירות של המינהל הורע מאד,וסיפורי ההנהלה על השינויים לטובה והרפורמה-הם עבודה בעיניים על הציבור.
דן | 24.03.15
77.
מוכרחים לפרק את רמ"י
בדומה לסלולר, יש בעלי אינטרסים עם כוחות גדולים מאוד שיתנגדו להחלטה ויעשו הכל כדי לחסלה. למרות זאת, אני חושב שחייבים לתת צ'אנס לכחלון . אני חושב שהכוונות שלו אמיתיות ובניגוד ללפיד - גם הניסיון. 58 צודק, הפתרון טמון בשינוי חוקי העבודה. נקווה שכחלון יצליח לממשן.
משה | 24.03.15
75.
כחלון משרת אינטרסים של טייקון הגז והנדלן תשובה
משה כחלון משרת את האינטרסים של טייקון הנדלן והגז יצחק תשובה. כל סיפור הקמת מפלגת כחלון, זאת קומבינה ערמומית של הטייקון תשובה, שפעל במחשכים להכתיר את כחלון, המשתייך לאחווה הטריפוליטנית, כשר האוצר. הטייקון יצחק תשובה רקח מזימה שתאפשר לו לשלוט ברשימת כחלון שמהווה כעת לשון מאזניים, ובעזרתה הוא סוחט ויסחוט את הממשלה על חשבון הציבור.
טרבלסי מאיר | 24.03.15
72.
מי מנע ו/או מונע מרשויות מקומיות ומשרד בינוי לתכנן ולפתח????????????
שטויות. אי שלא מנע מהם לעשות כן עד היום, הכל עניין של חוסר רצון ויכולת גם של גןופים אלה שפתאום מסמלים תיקווה. מי שזוכר החלוקה של חברות הכבלים לאזורים, איזו תחרות זה יצר, כאשר לכל אחד יש הממלכה שלו. מה תיתן חלוקה לפי בעלויות, ספק רב אבל אולי במהלך זה ייתכן משהו. לא בטוח כלל.
יוסי ג. | 24.03.15
71.
כחלון משרת אינטרסים של טייקון הגז והנדלן תשובה
משה כחלון משרת את האינטרסים של טייקון הנדלן והגז יצחק תשובה. כל סיפור הקמת מפלגת כחלון, זאת קומבינה ערמומית של הטייקון תשובה, שפעל במחשכים להכתיר את כחלון, המשתייך לאחווה הטריפוליטנית, כשר האוצר. הטייקון יצחק תשובה רקח מזימה שתאפשר לו לשלוט ברשימת כחלון שמהווה כעת לשון מאזניים, ובעזרתה הוא סוחט ויסחוט את הממשלה על חשבון הציבור.
מאיר טרבלסי | 24.03.15
70.
מבולבל ויושב על הגדר
אני ואישתי היינו בתהליכים לקניית דירה ממש לפני הבחירות. בימים האלו בשיחות סלון נרחבות הבנו שגם מקבילים לנו מחכים כי נראה שהגענו לפיק לא נורמלי ושאנשים מסביב מחכים ומצפים לירידות. אנחנו מפחדים ומאוד לקנות היום ושירד ב-10-20%, כל אחוז שניקח פחות במשכנתא חשוב לנו ונראה שסביבנו ממש מאמינים בירידות (גם בעלי דירות וגם ללא). רצינו כבר לקנות ועכשיו אנחנו מבולבלים לגמרי...מחכים למשיח. מקווים שיגיע.
אורן | 24.03.15
69.
דוד לוי שידרג מדינה שלמה בתוך כמה שנים ובהישג יד כנסו
דוד לוי עודד קבלנים לבנות על קרקע של המדינה בחינם חלק מהדירות הוקצו מראש לדיור הציבורי דוד לוי הבטיח לרכוש את מלאי הדירות במחיר עלות הבניה ללא רווח קבלן כול הבתים בארץ כמעט בכול הערים היו חדר וחצי 50 מ"ר למשפחה אנשים עבר מהמעברות מהאוהלים לצריפים ואחרי זה לדירות שיכון של 50 מ"ר דוד לוי שידרג אפשר הרחבה של דירות 50מ"ר ל-80 ואחר כך ל-120 למשפחות גדולות יותר בתים אלה קלטו בסוף את מרבית העליה הרוסית בשמות ה-90 בכול הערים בהתאם למצב הכלכלי שלך היה לך נקודות זכות זכות להלוואה בתנאים נוחים ומענקים באזורים מסוימים אני מניח שהקרקע ניתנה בחינם והפיתוח מומן על ידי הרשות המקומית פיתוח ברמה נמוכה כביש ושביל גישה בלי גינון בלי מדרכות ובלי פאר אבל לכולם היה בית לגור ולגדל בו ילדים לא משנה מה אתה עובד ולא משנה כמה אתה מרוויח הזכות לבית בסיסי צריכה להיות לכול אזרח ולכול זוג צעיר ובמקביל לפתח את השכירות במחירים שפויים כחלון מכיר את זה אני מניח שגם הוא גדל בבית 50 מ"ר שהרוחב בהמשך על ידי עמידר לצערי לא ידעו להעריך את פועלו של דוד לוי ולהגיד לאיש תודה אני אומר זאת כאזרח שגדל בבית 50 מ"ר הרחיבו לנו ל-80 ואחר כך ל-120 12 ילדים בשכירות עמידר שאפשר לחיות אתה ולהתקיים בצורה סבירה ומכובדת
דוד לוי עשה את זה ב-77 | 23.03.15
66.
ומי אומר שיוקר הדירות הוא רק בגלל מחיר הקרקע?
בבניין רב קומות מחיר הקרקע מתחלק על דירות רבות ולדעתי לא מהווה את עיקר העלות בבניית הדירות. אולי זה נראית הדרך הקלה להורדת מחירי הדירות, אבל זו לא בהכרח באמת הבעיה: אולי דווקא חוסר היעילות או רדיפת הבצע של הקבלנים? אולי שם נמצאת הבעיה האמיתית? לא שהמדינה לא צריכה לספסר במחירי הקרקע, אבל נראה את כחלון (או, בעצם, את כל הממשלה) מתגייס למלחמה נגד חברות הבניה! שווי הבתים אינו בהכרח אינטרס של בעלי הדירות הנוכחיים: הכל יחסי - אם מחירי הבתים יירדו משמעותית, בעל דירה יוכל בכל זאת להחליף / לשדרג את ביתו, כי גם שאר הבתים בשוק יהיו זולים יותר, ואין טעם (חוץ ממי שקנה נדל"ן לצורכי השקעה / ספסרות) להתרגש יותר מדי מירידת מחירי הבתים. המחיר הזה זה לא משהו שהולכים איתו לשוק לקניית מזון.
יצחק | 23.03.15
64.
אפשר להוריד את המחירים אבל...
זה לי יקרה כי הורדת מחירים תגרור קריסה של הבנקים מצד אחד ובעיה למחיזיקי הדירות עם משכנתא גבוהה מצד שני. 1. הבנקים לא יצליחו לממש דירות שבעלי המשכנתא לא עמדו בתשלומים, לא מדובר בדירה אחת או שתיים מדובר באלפי דירות זה ישבור את חסינות הבנקים והם יקרסו (זה מה שקרה בארה"ב) 2. בעלי משכנתאות גבוהות לא ימכרו את הדירה שלהם כאשר הם ירצו לשפר דיור, המחיר יהיה נמוך מהמשכנתא ולכן משפחות שגדלו יתקעו עם דירות קטנות מה שיוריד את היצע הדירות האלה. 3. ריסון המשקיעים יגרור ירידה בכמות הדירות להשכרה מה שיעלה את המחיר שלהן. מסקנה: המחירים יעלו ובמקסימום ישארו באותה רמה.
אבי | 23.03.15
63.
הטימטום ממשיך לחגוג
כל הלהג על סביכות הפיתרונות , הוא ממש לא לענין. במשילות ראויה ניתן לפתור את כל הציקמוקים הנמנים באמר. הפיתרון פשוט ומונח לנגד עינינו-הפעם הוא יותר קל (בשל ההיסטריה). מה שנדרש זה קוהאנס ותו לא. תוך 18 חודשים ניתן לפתור את בעית הדיור כולה.
דורי דורי | 23.03.15
62.
למה לא אצביע למפלגת העבודה אף פעם?
טוענים פה שועד העובדים לעולם לא יתן לכחלון לבצע את תוכניתו.מי גיבה ומגבה ועדים אלה זה עשרות שנים?מפלגת העבודה כמובן(ראו מה עשו ועד עובדי הנמל לשלי יחימוביץ).אבל היא עושה זאת לאורך השנים באופן סלקטיבי.כשהיה מדובר בעובדי חברת העובדים ההסתדרותית .כמו תנובה ומפעלים רבים בחברת העובדים ,אלפי פועלים ועובדים עפו בתמיכת ההסתדרות שלה בלי פוציי פה ומצפצף מתוך מפלגת העבודה.אבל בחברת החשמל,בנמלים,במנהל מקרקעי ישראל ועוד רבים.לא.למה?זה על חשבון המדינה.הגב לכוחם של הועדים החזקים גם כיום הוא מפלגת העבודה. הדרך להתגבר עליהם היא להפנות את זעם העם והתושבים כלפיהם ובזמן אמת.שיפגינו מול ביתם איש איש.להוקיעם בציבור.זה עובד.כמו שבנסיונות רבים לבטל את החשמל חינם פרסמו את הצריכה של כמה בכירים.
avi | 23.03.15
58.
חוקי העבודה - הם הגולם שקם על יוצרו.
אי אפשר לייעל שום דבר, כי החוק נתן לעובדים את הזכות לתבוע, לשפוט ולתלות את המעסיק.. אין רפורמה בחברת חשמל, ולא תהיה. הציבור ישלם. אין רפורמה ברשות הנמלים. ולא תהיה. הצבור ישלם. אין רפורמה ברכבת ישראל. לא תהיה. הציבור ישלם. אין רפורמה ברשות השידור. לא תהיה. השר נאלץ לפרק אותה ולהקימה מחדש - בעלות אדירה. אך הוא לא ריפה את המנגנון הגורם לחולאים אלה: חוקי העבודה. אין רפורמה לעובדי המדינה, ולא תהיה. שכר מנופח. פנסיות ענק ע"ח התקציב. שרים, ח"כים, שופטים, אנשי צבא. המדינה רצה לתהום. והכנסת לא מסוגלת להושיע. אין שם מספיק ביצים. חוץ מזה הם עסוקים במלחמת השמצות ודילים. נא לא להפריע ! אז לא תהיה רפורמה במנהל. כי העובדים החליטו כך. הם חזקים מהממשלה, מהכנסת, מהציבור.
חיים | 23.03.15
52.
כל עוד באזור מסויים יש רק חברה אחת אחראית, זו לא תחרות
בכל אזור, לכל שלב צריכים להיות כמה אחראים - זו תחרות. אם את התכנון באזור מסויים עושה רק חברה אחת, אז היא יכולה להיות לא יעילה ולבזבז זמן - הרי הקבלנים שרוצים לבנות באזור הזה, לא מעניין אותם שבצפון יש מישהו יעיל יותר, ברוב המקרים הם צריכים את האזור הזה ספציפית. ויותר חשוב - כל עוד הגופים המדוברים אינם קפיטליסטיים, אין להם מוטיבציה __אמיתית__ לעשות הכל בשביל להתחרות. כל מהפכת הסלולר של כחלון הייתה מבוססת על קפיטליזם - לפתוח את השוק, וזה לא היה פשוט, ואז לתת לחברות להתחרות על הישרדות. אין הישרדות בגופים האלה, כי להשיג לקוחות ולדאוג שיהיה להם טוב לא מתורגם להכנסות שלהם.
אסף | 23.03.15
49.
פתרוווןןןןןןן כחלון תקרא ..... יש הרבה אלמנים/ת עם 5 חדרים 120 מ"ר באזורי ביקוש ..כנסוווו
ויסתפקו ב 70 מ"ר תאפשר לפצל וקח על זה מיסים וגם האלמן ירוויח מהמכירה . הרבה אנשים נשארים בודדים לאחר שהילדים עזבו ובן/ת הזוג נפטרו ונשארו עם דירה ענקית של 100 מ"ר ומעלה ומצד שני אין להם כסף לתרופות ... שהמדינה תאפשר לפצל את הדירה לדירה של 60 מ"ר +_ ועוד יחידה של 40 מ"ר .. לזוג צעיר ויש אלפי דירות כאלה שאפשר .... ולכל הצרי לב זה לא יכביד על התשתיות מפני שבמקום 5 נפשות היו גרים בבית של 5 חדרים .. אז עכשיו יהיה זוג צעיר ומבוגר אחד בצד השני .. אז תפסיקו לקשקש בגלל זה... חוץ מזה יהיה אפשר לקנות את היחידה בטאבו ..ככה גם המדינה תרוויח וגם המבוגר ירוויח .
שוקו | 23.03.15
48.
הפתרון: פיקוח והגבלת מחירי השכירות
לדוגמא, דירת 4 חדרים תושכר במקסימום של 6,000 ש״ח בכל חלקי הארץ, כיום דירות 4 חדרים מושכרות בתל אביב במחירים הזויים (8,000-12,000) ההגבלה גם תוריד את מחירי השכירויות בשאר האזורים בארץ בהתאמה (נניח בפתח תקווה אף אחד לא ידרוש 6,000 שכירות כשבתל אביב אפשר תיאורטית להשיג דירה ב 6,000). מן הסתם מחירי הדירות גם ירדו בהתאמה לתשואות
ירון | 23.03.15
47.
אלה הדברים החשובים שכחלון צריך לבצע כנסו
1 . מס רכישה גבוה למשקיעי דירה שלישית ומעלה 2 . כל בניין שבונים 70% מהדירות למשוחררי צבא וזוגות שטרם רכשו. 3. לבנות עד 4 חדרים בלבד 4. רפורמה במינהל 5 . בנייה דרך מחיר מטרה לחברות בנייה והקטנת מעמ 6 . הבאת חברות סינייות לבנייה מהירה ואיכותית 7 . הפשרת קרקעות בצורה מהירה 8 . מס 25% למשכירי דירות והחזר 10% לשוכרים ולמדינה יישאר 15%. 9 . בניית דירות להשכרה בלבד. 10. תשלום מס גבוה לשנה למשקיעי דירה שלישית ומעלה 11. דיווח שוכרים לרשויות על שכירות דירה 12 . מכירת מגרשים בפריפרייה ע"י קביעת מחיר ולא במכרז למרבה במחיר. בהצלחה כחלון ושותפיו
אלון | 23.03.15
44.
הפתרון הוא די פשוט...
הרי הממשלה היא זו שמספסרת בקרקעות ע''י מרכזים דרכוניים, היא מוציאה מרכזים עם מחיר מינימום ובכך מקפיצה את המחירים,כל מה שצריך לעשות זה לשנות את זה למחיר מקסימום כלומר ההצעה הנמוכה ביותר תזכה במכרז ואופ המחירים יורדים. כמובן שיהיה צורך לשלוט בירידה באופן מלאכותי למשל ע''י מס' שיתעדכן כלפי מטה כל תקופה מסויימת הבעיה היא עם אלו שכבר רחשו דירה ובגלל שהממשלה היא זו שאשמה היא זו שתצטרך לפצות אותם.
ניר | 23.03.15
40.
רק לא לתת לראשי הערים לטפל בזה לקחת להם את הכח והשתן שעלה להם לראש
שלראשי הערים לא יהיה שום דריסת רגל בהחלטות על בניה בערים הם אלה שתוקעים מסמר בכל התפתחות הערים. לדוגמא רחובות ראש עיר עוד מעז לכהן גם כראש מנהל ותכנון לאחר שקודמו בתפקיד הודח והוא היה המבצע של החלטות שגויות
 | 23.03.15
39.
כולם מתלהבים ותולים בכחלון תקוה אבל בינתיים הוא עושה שרירים לנתניהו,
שהשתן לא יעלה לו לראש, הוא רוצה ורוצה ורוצה, אם הוא רוצה לממש את הבטחותיו לבוחריו אז הוא חייב להתפשר על שר בכיר מאד אחד ולא לבקש עוד כח לעצמו על 10 המנדטים שלו, שכוללים כל מיני אנשים לא ידועים למעט גלנט. אז כחלון אם אתה רוצה באמת לעשות לטובת הציבור, כדאי שתהיה מציאותי ולא התלהמות בעלמא. בתוצאות אחרות בכלל לא היית מקבל את האוצר, איזו השכלה כלכלית יש לך? שעשית מעט הנחה בשיחות טלפון? זה רק פאקה פאקה.
רונית | 23.03.15
37.
זה לא יעזור ללא שינוי המיסוי
כל עוד רווח מדירה (מכירה / השכרה) הוא אפיק ההשקעה היחיד שפטור ממס מהשקל הראשון - שום דבר לא ישתנה. יש מתאם ברור בין גידול בדירות להשקעה לבין הטלת (והעלאת) המס על הבורסה. אני אישית מכיר הרבה אנשים שהוציאו את הכסף מהבורסה וקנו דירות בגלל המס. הבעיה שלאף אחד אין את האומץ לעשות את המעשה הנכון ולמסות את הנדלן. לצערי גם לכחלון אין את האומץ לזה.
המיואש | 23.03.15
36.
אין בעיה של היצע בארץ- מטפלים לא נכון בבעיה. הבעיה היא שיש
ביקושי יתר ומשקיעים עושים סיבובים על דירות, לכן גםן אם נבנה פי 3 זה לא יעזור. היום בונים יותר מכל שנה אחרת ובנק ישראל פרסם לפני חודש שאין בעיה היצע! הריבית הנמוכה דוחפת אנשים לקחת משכנתאות ולקנות דירות להשקעה מה שמעלה את המחירים, לכן הטיפול צריך להיות בצד של הביקוש לא פחות מהצד של ההיצע.
יניב | 23.03.15
35.
העברת דירה על שם הדייר בטבו
המון דירות בבניינים שקבלן ביצע חריגה בזמן הבנייה לא רשומים בטבו במנהל מקרקאין אל שם הדייר שקנה אותה בכספו ואין לו שום אשמה בחריגה הזאת. דבר דורש פיטרון. דירה צריכה להיות רשומה על שם הדייר. מי שצריך לשלם על החריגה זה קבלן ולא הדיירים.
דוד | 23.03.15
31.
פתרון זמני ליוקר הדירות – פשוט, מהיר, וללא עלות:
העלאה משמעותית של מס הרכישה לרוכש דירה שניה/נוספת כך שלאף אחד לא ישתלם לרכוש דירה להשקעה. הביקוש לדירות להשקעה יצנח, ועמו כמובן הביקוש הכללי לדירות, ועל-כן מחירי הדירות (לרוכשי דירה יחידה) ירדו. באשר להשלכה על מחירי השכירות: עקב חוסר הכדאיות ברכישת דירה להשקעה, כל דירה חדשה או יד שניה שתימכר, תימכר לרוכש דירה יחידה. אמנם על כל עסקה שכזאת היצע השכירות עלול לקטון בדירה אחת (לכל היותר), אך במקרה זה גם הביקוש להשכרה יקטן בשוכר אחד. לכן, מחירי השכירות לא אמורים לעלות עקב הצעד הנ"ל. כמובן שהפתרון המיטבי ליוקר הדירות הנו הגדלת ההיצע. עם זאת, הגדלת ההיצע הנה תהליך מורכב שאורך שנים, ועל-כן הצעד שאני מציע הנו צעד משלים, זמני, ובעל השפעה מיידית להקלת הבעיה עד שההיצע אכן יגדל.
עידו לייכטר | 23.03.15
27.
לא לתת לרשות המקומית אחריות-סגירת מרפסת במודיעין לוקחת שנה אישורים !!!
אם לסגור מרפסת קטנה במודיעין לוקח לעיריה שנה שלמה של טירטור, ועדות והתחנפויות. כמה זמן יקח לבנות חדר במודיעין שנתיים , דירה במודיעין 4 שנים , בניין במודעין 8 שנים, שכונה במודיעין 16 שנה ??? צריך לפרק סמכויות , וכמה גופים שיעבדו במקביל ובתחרות. ולגבי מרפסות אם אין מניעה לסגירת מרפסת אם אין יכולת לעריה לאשר תוך 3 חודשים , יש לתת אישור מידי ולקנוס את העיריה !!!!
יוסי | 23.03.15
24.
אין חדש תחת השמש
וועד העובדים של רמ"י לא יתן ל"אף תפוז לזוז". הם יטרפדו כל מהלך. לכן אין סיכוי שהמהלך יצליח - אלא אם כן ינסו לאמץ את "מודל הנמלים" - שם מנסים לעקוף את הוועדים באמצעות פתיחת נמל חדש. אז תנו לקק"ל - לנהל את קרקעותיה. פזרו סמכויות רמ"י בין 3 מחוזות בלבד: צפון, דרום ,מרכז. ופטרו את כל כל שדרת הניהול הכושלת שלה
אזרח | 23.03.15
14.
לא יעזור - הכל ססמאות
השוק היה כזה במשך שנים שחלו העליות ולא תעזור שום תוכנית יומרנית כל הדירות בארץ הוכפלו במחיר ואף אחד לא רוצה באמת שכל זה יתרסק ויותר מאות אלפים בחוב בבנק גבוה משווי הדירה שלהם הכל ססמאות לבחירות אבל ברור שכולם מאמינים כי הוא הוריד מחיר סלולר אז הוא יוריד עוד דברים נפגש בעוד שנתים שלוש שהוא יתחיל לטעון שלא נותנים לו לממש תוכניות ושאר התרוצים ושהוא יבין שאין לו יכולת אמיתית להוריד משמעותית את המחירים בכל הארץ בכל מקרה הארץ קטנה, הביקושים קבועים ואף עולים
אייל | 23.03.15
12.
מר כחלון, אנא עשה טובה לילדינו, אשר הקמת דירות לשכירות בלבד
לשנים רבות. באירופה ובארה"ב זה נהוג, ואין שום סיבה שלכל אדם במדינה תהייה דירה משלו. אפשר לגור בשכירות כל החיים ולחסוך את הכסף לדברים אחרים. יש מספיק עתודות קרקעיות שאפשר להשתמש בהן ברגע שהן תצאנה מהידיים הלא נכונות ותאבות הבצע ותעבורנה לרשות המדינה. כל הילדים יעריכו אותך וכך גם ההורים.
אני | 23.03.15
9.
שלא יבלבלו אתכם!!
יש ביקושים עצומים לדירות!! יש לי ים של לקוחות אך אין דירות! יש זינוק מדהים במחירי הדירות בתל אביב! אף אחד לא נותן את דעתו למצב הזה אבל כולם הולכים להיות בשוק בקרוב. נכון לעכשיו דירות 4 חדרים במרכז תל אביב שנמכרות לפני כשנה ב 2.7 או 2.8 נמכרות עכשיו בלא פחות מ 3.2 ומעלה! מי שחכם ויכול להרשות לעצמו שירוץ לקנות עכשיו! כי המחירים יהיו גבוהים בהרבה בקרוב
מתווך מתל אביב | 23.03.15
7.
הצבענו לכחלון כי הבטיח לפרק את ר״מי
למילה פירוק יש משמעות אחת והאמנתי שזה מה שתעשה. תראה לכולם שגם הימין מסוגל לעמוד במילה שלו ולבצע רפורמות מעמיקות, אחרת השמאל יצחק עלינו, להשאיר לרשויות לנהל קרקעות זה התאבדות, ראשי ערים וחברי מועצות יהפכו לנדלניסטים במקום לטפל בענייני העיר
יצחק | 23.03.15
4.
בואו נקווה שביבי לא יחכה עד שיא השעה שכחלון יעשה שינוי ואז יפרק את הממשלה
סתם כי זה לא יושב לו טוב שכחלון יעשה שינוי אמיתי ביבי מעדיף שהוא ייזכר כראש ממשלה שלא עשתה שום שינוי מהותי מאשר שיעלה קרנו של שר האוצר שלו הוא יעדיף להוכיח שהינה גם אתה כחלון לא יצרת שינוי מהותי ...
דריה | 23.03.15
3.
כחלון צריך לפתוח יישובים עם מגרשים קטנים של 300 מ"ר למגרש למשפחות צעירות
יש שמעוניינים לגור בבית קרקע , לא משנה מה גודל המגרש, כיום יש המון קרקעות במדינה שאינן רק באיזורי דרום צפון אלא ליד מזכרת בתיה רחובות וכו וכיום אין אפשרות במיוחד לזוגות דתיים לקנות ביישובים של עד 2000 משפחות. למה לא פותחים אפשרויות כאלו של קרקע סביב 700 אלף ושכל אחד יבנה איך שהוא רוצה? לבנות יישובים איכותיים ולא רק בהתנחלויות ! כיום אין אופציות .במקום זה מנסים לשכן את כל הדתיים הלאומיים ואו זוגות חילוניים שמוכנים לגור באיזורים מעורבים בביניינים גורדי שחקים-מעברות מתקדמות. לא רוצים לגור ברמלה , לוד או בקריית גת. רוצים מקום כמו גני טל, יישוב חדש שהקימה המדינה והפליאה לעשות. מדוע אין אופציות כאלו ? ליישובים מעורבים דתיים וחילונים או רק לדתיים לאומיים ? לשם צריך לכוון.
דינה | 23.03.15
2.
כחלון, אם חפץ חיים אתה אל תחבור לממשלת ביבי. חכה. הוא יעוף
ביבי לא יתן לכחלון כח לשנות. ביבי פוחד מכוכבים ויעשה הכל להעלים את כחלון ולהקשות עליו. שינוי מהשורש לא יהיה בזמן ביבי הקפיטליסט. דירות לא יוזלו בהחלטה אחת. זה תהליך רוחבי ויגרור שינויים מבניים רבים וביבי לא יאפשר לכחלון. אני מבמקום כחלון לא הייתי נכנס ומוכיח שביבי לא יעשה כלום וממתין בסבלנות. מעניין לראות מה יותר חזק אצל כחלון, הרצון להיכנס או הסבלנות ולהישאר בחוץ. כי אם ייכנס לממשלה ולא יביא שינוי? הוא פגר פוליטי ובבחירות הבאות לא יעבור אחוז חסימה.
שלומי | 23.03.15
1.
המלצתי, למשך 3 שנים, כהוראת שעה, עד להרגעת השוק והחזרת המחירים לנורמלי:
1) מס רכישה ענק על משקיעים, פשוט שלא יבואו לקנות. יהיה המון היצע של דירות להשכרה בלעדיהם. כל דירה מקבלן תימסר ישירות לזוג הצעיר שרוצה לגור בה. אותו זוג צעיר שמתקדם לדירה משלו, מפנה מאחוריו את הדירה להשכרה בה הוא גר היום בשכירות. דירה זו תהפוך להיות היצע פנוי להשכרה עבור צעירים אחרים. תמכרו 100,000 דירות חדשות רק לצעירים, ומייד פיניתם 100,000 דירות להשכרה בתוך הערים. 2) קיצור משך המשכנתא המירבי המותר, שיוצר אפקט "כאילו" הריבית יותר גבוהה. למשל ל 15 שנה מקסימום. במצב כזה ההחזר החודשי, עבור רוב הקונים, יהפוך להיות גבוה יותר משכר דירה, ופתאום הרבה אנשים יעדיפו לא לקנות אלא להמשיך לשכור. משכנתא קצרה טובה לרוכשים, היא חוסכת כסף לרוכשים בטווח הארוך, (הרבה פחות ריבית דריבית) וגם מקטינה את הזעזועים בהחזר החודשי אם הריבית תעלה (כי המח"מ קצר). 3) הכרחת קבלנים לבנות תוך זמן קצוב, כדי שלא יקטינו התחלות בניה כתגובה לביקושים שירדו בגלל סעיפים 1,2 (היום הם מקבלים פרס של 15% ממחיר הקרקע אם הם בונים מהר, אבל חייבים גם עונשים על מי שמעכב יזימת בניה).
טוני | 23.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת