אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

1.2% מהזכאים בלבד מיחזרו את המשכנתא שנטלו מהמדינה

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
22 אתה לגמרי צודק! בדיוק בגלל זה אני ממליץ לחברים ששואלים אותי שלא ללכת ליועץ חיצוני..
אם אתה תלך ותעשה את כל הסקר לבד, תעבור בין הבנקים, תעשה קצת מחקר, תקבל את ההצעה הכי טובה. לא צריך לקחת יועץ השקעות כשבבנקים יש אנשים שמועסקים כדי לעזור לך. אני עשיתי את זה כשלקחתי משכנתא לפני שנתיים ובסוף לקחתי במזרחי טפחות שפשוט נתנו את ההצעה הטובה ביותר מבחינת ריבית-תמהיל..
קובי שטרן | 30.03.15
21.
קצת סדר
1. אין עמלות פרעון מוקדם בהלוואות זכאות. 2. לבנקים יש אינטרס למחזר שכן הם מעבירים הלוואה מהמדינה עליה אינם מקבלים ריבית להלוואה של הנק עליה יש להם ריבית ממוצעת- ללא תחרות מול בנקים אחרים ללא פתיחת תיק מורכבת אלא ע"י פרוצדורה פשוטה עבורם. הנכס כבר משועבד, הלקוחות משלמים כבר מספר שנים וכך ניתן לסנן לקוחות שאינם עומדים כראוי בתשלומים השוטפים. וההחזר אפילו יורד. 3. הכדאיות למדינה לא ברורה בטווח הארוך- מעשירים את הקופה הציבורית היום אך המדינה מעדיפה לצמצם את תמיכתה באוכ' חלשות. 4. לא כדאי בכל תרחיש!!! במידה וההלוואה קרובה לסיום ונלקחה לשנים רבות מרכיב ההצמדות גדול מאוד ועליו אין הצמדה נוספת. במצב של אינפלציה (שאמנם לא צפוי בשנים הקרובות) קיצונית כל הקרן שמוחזרה תצבור את ההצמדה אמנם בריבית מופחתת אבל עדיין יכול להיות לא כדאי. 5. מומלץ לבדוק במקביל קיצור תקופנ להלוואה-תוך עמידה בהחזר חודשי זהה או קטן במעט מהנוכחי לעתים יאפשר לקפוץ במדרגת ריבית על פי התקופה כך לדוגמא לקוח שנותרו לו 130 חודשים לסיום ההלוואה יוכל לקצרה ל120 חודשים ולקבל ריבית נמוכה בכמה עשיריות אחוז כך יישאר ואף יפחית את ההחזר החודשי ויצמצם את תקופת ההחזר. 6. לקוחות רבים פשוט חוששים מביצוע שינוי, האינטרס של הבנק למחזר את ההלוואה לא ברור להם, ולכן הם מחפשים היכן דופקים אותם. בפועל ההפסד כולו שלהם.
יועץ משכנתאות | 25.03.15
20.
לא צריך להתבלבל מה שטוב ללווים רע למדינה
אם הלווה חוסך כסף משמע המדינה מפסידה כסף. היא מקבלת כסף עכשיו, אבל מפסידה הרבה יותר כסף בעתיד, ביחס שלא מתאים לריבית הנוכחית. מבחינה כלכלית זה רע לתקציב המדינה, זה אולי טוב לעודד צרכנות נבונה אבל שלא יעבדו עליכם למדינה זה עולה כסף לא חוסך כסף.
מאיר | 24.03.15
17.
לא תמיד שווה!!
קחו בחשבון את העמלות יציאה!!! הלכתי לברר עם יועץ משכנתאות והתשובה שלו היתה לא שווה לך למחזר!!! העמלות היציאה שלי עמדו על 16,000 ש"ח !! בעוד שע"פ החישוב שלו יכולתי לחסוך כ- 24,000 ש"ח בלבד!! מכן יוצא שלא שווה לי כל הטררם הזה שכן חוץ מהעמלה יש צורך בשמאי שזה עוד כ- 2,000 ש"ח. רישום שיעבוד ולהוציא את כל האישורים לצורך האישור של השחזור משכנתא... והחסכון הינו בסך הכל 8,000 ש"ח במשכנתא של 30 שנה!!!
ליאת  | 24.03.15
15.
הבנק דואג שלא תרצה ולא תוכל
קודם מסבירים לך של כדאי כי תשלם שוב את כל הריבית אח"כ מתברר שאם חזרה לך משכנתא בשנתיים שלפני אז אתה פסול, ולמי זה נועד ? למי שלא יכול לעמוד במשכנתא כמו כן הגשתי בקשה לועדת חריגים והם מצאו שאפשר לפרוס שוב את המשכנתא הכי זולה שיש לי, לא את היקרה ולא בשינוי ריבית אז מה עשינו ? כלום
בדקתי | 24.03.15
6.
עמלת פרעון מוקדם
חלק מהמגיבים לא מבינים שעמלת פרעון גבוהה, פירושה כדאיות מיחזור גבוהה!!! כמובן שצריך לחשב את זה, אבל אם עמלת הפרעון שלך היא 10,000 ש"ח, אבל בשורה התחתונה אתה משלם 50,000 ש"ח פחות לבנק בתשלומים וריביות, אז יש לך פה רווח של 40,000 ש"ח. נקודה שלא נלקחה בחשבון בכתבה.
אחד | 24.03.15
2.
מיחזור משכנתא זה עבודה בעיניים
כשמישהו בא למחזר משכנתא הבנק גובה ממנו עמלת פירעון מוקדם שמכסה את ההפסד הצפוי לבנק כתוצאה מהפירעון המוקדם. תחשבו בהיגיון. הבנק לא רק שלא מתנגד שתבואו למחזר משכנתא אלא אפילו מעודד אתכם לעשות כן. מסקנה - מיחזור המשכנתא הוא לטובת הבנק ולא לטובתכם.
רונן הכלכלן | 24.03.15
1.
קנס פרעון מוקדם
איך למחזר משכנתאות אם הבנקים גובים כסף רב על פרעון מוקדם לטובת מחזור משכנתא יוצא כי את ההלוואות שהכי כדאי למחזר הבנקים גובים קנס גדול יותר כך שגובה הקנס קרוב לאלמנט החיסכון שבמיחזור זו סתם דמגוגיה זולה להכריז - רוצו לבנק למחזר במקום לפעול לביטול כל הקנסות הללו לפירעון מוקדם רצוי מאוד לפעול לתיקון העוול ויפה שעה אחת קודם.
לא משתלם למחזר | 24.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת