אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יעל גרמן: "ליצמן יבין שאין חיזוק של הציבורי בלי ריסון של הפרטי"

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לאנשים אין מושג איך המערכת עובדת
אני רופא ומכיר את המערכת עשרות שנים. המערכת הפרטית עובדת יותר יעיל מסיבה אחת מרכזית - שם הכנסה של צוות קשורה באופן ישיר עם כמות ואיכות של העבודה שהם עושים. במערכת ממשלתית ההכנסה של רופא קשורה לרוב במערכת יחסים עם הבוס. כך השיאני שכר בקנה מידה ארצי יכולים להיות רופאים בכירים שעובדים בפועל שעות ספורות בשבוע וכאשר הם פורשים לגמלאות אותה עבודה ובאיכות הרבה יותר טובה עושה רופא פשוט בשליש או חצי משרה. לגבי קיצור טורים ועבודה אחה"צ - לא ניתן להעביר פעילות מבתי חולים פרטיים לציבוריים בגלל מגבלות קשות שעושים בתי חולים ציבוריים בעצמם לעבודה הזאת - וזה בגלל יכולת שלהם לחתום על חוזים מול קופות חולים וסיפור של CAPPING שבגללו לבית חולים אין שום עיניין להגדיל את כמות הניתוחים המבוצעים מעבר לגבול מסויים. לכן חדרי ניתוח ומכונים נשארים ריקים.
אלכס | 30.03.15
4.
3 צודק, מכוני ה-MRI בבתי החולים הם אחת הקומבינות המושחתות של מערכת הבריאות
משרד הבריאות, שנשלט ע"י מנהלי בתי חולים בעבר ובעתיד, מקפיד לתת רישיונות MRI כמעט אך ורק לבתי חולים כדי לאנוס את הציבור הרחב להגיע לבצע את הבדיקה האמבולטורית הזו בבתי החולים ולא במכונים של קופות החולים וגורמים אחרים, זו דרך לספק דרך כל מכשיר MRI הכנסה מובטחת של כמה עשרות מיליוני שקלים בשנה לבתי החולים. וכשהדבר נעשה ישירות לקרנות המחקרים/תאגידי הבריאות אזי בכלל זו חגיגת שחיתות שלמה של בכירי בתי החולים שעושים בכסף כרצונם.
כלכלן | 26.03.15
3.
בניגוד למה שכתב מגיב 1, גם בבתי"ח הממשלתיים המכונות עובדות 24 שעות
ביממה. אני כותב זאת כעובד המערכת. חדרי הניתוח ומיכשור הרפואי (CT' MRI וכד') עובדים כל הזמן, לחלוטין לא בין 9 ל-4. לשם כך הוקם בכל בי"ח ממשלתי תאגיד בריאות שמפעיל את המערכת מעבר לשעות הפעילות הרגילות. הפעילות היא סביב השעון. מבלי לצדד באחת מהשיטות, צריך להבין שמטרת הכנסת השר"פ היא הכנסת כסף למערכת ושמירת הרופאים המומחים בשירות הציבורי כדי שלא יעברו לרפואה הפרטית. ניצול מקסימלי של המשאבים הרפואיים מבוצע גם כיום ללא השר"פ.
גלעד | 26.03.15
1.
אין לאפשר שר"פ בבתי החולים הציבוריים. בנוסף - כדי לקצר את התורים חייבים
לדאוג שהמכונות בבתי החולים לפעלו 24 שעות ביממה. בבתי החולים הפרטיים, המכונות, וחדרי הניתוח פועלים 24 שעות ביממה. בבתי החולים הממשלתיים, המכונות, וחדרי הניתוח פועלים משעה 9 בבוקר ועד שעה 4 אחרה"צ. כלומר - יותר משני שלישים מהסמן הציוד עומד ללא שימוש. אם יפעילו את המכונות ואת חדרי הניתוח 24 שעות ביממה, בתוך חודשיים יעלמו התורים, וכל טיפול יהיה מיידי.
 | 26.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת