אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

באוצר דוחפים לביטול פטור ממס שבח ולמיסוי דירות להשכרה

300 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

654.
צעד נכון וחכם, יתקן את העיווט הקיים
כול תחום המיסוי בארץ שגוי ופופוליסטי. הצעד הזה פשוט מיישר קו בין תחום הדיור לתחום החנויות המושכרות ושוק ההון. צריך לעשות את זה גם על קרנות ההשתלמות. מה שבעצם קרה זה שאנשים מצאו פירצה לעשות כסף בלי לשלם עליו מס, ולכן, כול מי שהיה בחיקו כסף פנוי השקיע אותו בנדלן והמחירים השתגעו. ברגע שזה יתוקן, אז גם המחיר יתוקן ואנשים יפזרו את השקעתם בין חנויות, מתחמי עסקים, שוק ההון וגם דיור במקום כמעט ורק דיור כמו שקורה היום. חוץ מזה זה יניב הכנסות יפות למדינה ויש הרבה חובות שצריך לסגור.
עמוס | 16.04.15
649.
פקידי האוצר לא מבינים את ההבדל בין מס על הרווח ומס על הכנסות
פקידי האוצר רוצים ל"השוות" את המיסויי בין שוק ההון לשכירות על נדל"ן. ולעלות את המס מ10 אחוז היום ל25 אחוז כמו בשוק ההון. פקידים יקרים, בשוק ההון המס הוא על רווח. בשכירות המס הוא על הכנסות. זהו הבדל תהומי. בשוק ההון מכירים בהוצאות כי המס הוא על הרווח. בשכירות במסלול ה 10 אחוז לא מכירים בהוצאות. אם רוצים להשוות תשוו עד הסוף. תכירו בכל ההוצאות הכרוכות בהקמה ותפעול ותמסו את הרווח לפי אותו שיעור כמו בשוק ההון. דירה שעולה היום מליון ש"ח תניב בערך 3.5 אלף בחודש. אם לקחתם 500 אלף הלוואה תשלמו כ 2800 ש"ח בחודש משכנתא לפני מלא הוצאות אחרות. 25 אחוז מס זה עוד 875 ש"ח בחודש. כלומר כ3700 הוצאות. ומה עם חודשים שהדירה לא מושכרת, תווך תיקונים שיפוצים ופחת שאגב לא מוכר. מה כן צריך לעשות? 1. להגביל עליית שכירות למדד השכירויות כדי שלא ינצלו שוכרים לרעה 2. לדאוג לאיסוף המס על שכירות מכל המשכירים ולא רק מ10 אחוז הצדיקים. 3. לבנות 4. לעודד שכירות ולאשר יחידות דיור מחולקות לפי קרטריונים שיקבעו מראש שהם בני ביצוע.
 | 02.04.15
648.
מדהים עד כמה עמדות המגיבים הם לפי האינטרס האישי.ועוד...
כל כך הרבה אינטרסנטים יש כאן.אני כבעלים של מספר דירות מירושה שנבנו לפני קום המדינה (כולן)כשלאף אחד מילדי אין דירה משלו.אני מאד בעד הטלת המיסים וכמה שיותר.אבל המיסים צריכם לבוא בהתאמה ובצמוד לכל מיני מגבלות ותנאים ולנתונים של אותו מחזיק.כמו מספר ילדים שאין להם דירה.שנת רכישתם או איך נרכשו(בשנות השמונים היו רבים שזכו בכמעט דירות חינם בשל שחיקת המשכנתאות).הכנסות אחרות.מצב הנכסים ועוד ועוד. הכי מפתיע זה שכולם,אבל כולם בעצם מדברים על כל הארץ אבל מתכוונים למרכז(תעשו סקר בין מאות המגיבים כאן,אני בטוח ש 90% הם מתל אביב רבתי) כשבפריפריה ממש אבל ממש אין צורך בשום רפורמה או שינוי.ישום התקנות המוצעות יתן פסק דין מוות סופי למשכירים שכעת מפרפרים בין חיים למוות.הייתי נותן לכל החכמים כאן לנהל שנה את הדירות שלי וללמוד איזה בעיות יש כיום למשכירים שכמותי ונראה אם לא יברחו בטרם תמלא שנה לניהול. לכן לדעתי בצד פוטנציאל של הצלחה מרקיעת שחקים הצפוייה לכחלון.ממתינה לו סכנה עצומה לכישלון טוטאלי אם יבחר בדרכים שיביאו אסון על הכלכלה.
avi.b | 02.04.15
646.
ל - 622 כל הכבוד... כבעלת דירה להשקעה גם את מבינה
שאת הבעיה יצרו רוכשי הדירות להשקעה שחיסלו את כל מלאי הדירות ורעבים לעוד דירות גם היום... הממשלה אשמה בכך שלא עצרה את התופעה והמשיכה לתת מימון של 80% משכנתא למשקיעי נדלן במקום להפסיק את המימון הזה בזמן, ולקבוע סולם עדיפויות למשכנתא לזוגות צעירים.
יוסי | 01.04.15
644.
העלאת מס=עלית מחירי הנדל"ן בדיור כמו מע"מ 0
פשוט בושה למדינה במקום לשחרר קרקעות במחירי מינימום נכנסים לכיס של בעלי דירות ומטילים אליהם מס בשביל להגדיל את קופת המדינה והכל תחת כותרת יפה שזה עבור הורדת מחירי הנדל"ן בדיחה גרועה שהולכת לעלות לכולנו מאוד ביוקר . הים אין פטור ממכירת קרקע ולכן מחירי הקרקעות הפרטיות עולים ועולים כי לדוגמא: כאשר קרקע כזו יוצאת למכירה בעל הקרקע מבקש את המחיר לאחר תשלום מיסים מה שמייקר מאוד את מחיר הקרקע לכן כל יזם שרוכש קרקע נאלץ לשלם גם את המיסוי שלו וגם את המיסוי של המוכר מה הם חושבים שאנשים מטומטמים כל דירה שתצא למכירה יבקשו מחיר נטו לאחר מיסוי מה שיגלגל את המס על הקונה ובכך מחירי הנדל"ן יעלו בדיוק כמו מע"מ 0 ובגלל מחסור עצום של נכסים למכירה אנשים ישלמו ההחלטה על ביטול פטור לדירה יחידה שזה רוב העסקאות שמבוצעות הים בשוק זה הסוואה יפה להיכנס עמוק יותר לכיס של כולנו . המדינה היום מחזיקה כ- 97% מהקרקעות הפנויות לבניה ואינה משחררת אותם וגם שהיא משחררת היא מוציאה אותם למכרז לכל המרבה במחיר צוחקים עלינו שם באוצר תתעוררו אנשים תתעוררו
מתווך  | 01.04.15
641.
638# מי שבעד ירידת מחירי הדירות בעד הצעדים שהאוצר מציע, החברה התפתחה ויודעת לגלגל מהלכים,
כבר אי אפשר לעבוד עלינו עם מע״ם 0 או משכנתא של 90%, יודעים כולם שהתמנות האלו מגיעים הישר לכיסם של הקבלנים. בעד ההצעה של פקידי האוצר: זוגות צעירים ושאר חסרי הדיור, בעלי דירה אחת למגורים, סבים סבתות שרוצים לראות את הנחדים מקימים בית, ולא מחכים. נגד ההצעה: בעלי שתי דירות ויותר(להשקעה). קבלנים. נ.ב צריך גם מס על אדמות שאושרו לבניה כדי שקבלנים יפסיקו לדגור, לספסר ולווסת בכמות הדירות.
בן | 01.04.15
640.
אם הצעות האוצר יתממשו, מחירי הדירות במרכז יעלו ומחירי השכירות במרכז יוכפלו
1. 100,000 צעירים שרכשו לאחרונה דירה להשקעה בפריפריה, ושוכרים דירה במרכז, יאלצו למכור את הדירה בפריפריה, ולרכוש דירה למגורים במרכז, מה שיעלה את מחירי הדירות באזור המרכז .... 2. כ- 250,000 דירות להשקעה באזור המרכז יפונו מהשוכרים, שהדירות יועברו לשימוש של בני המשפחה, כדי לחסוך את תשלום המס על השכירות .... 3. צמצום ההיצע של דירות להשכרה במרכז בכ- 350,000 דירות, יגרום להכפלת הביקושים לדירה מושכרת, ולהכפלת שכר הדירה באזור המרכז ... 4. שמוטל מס שבח על מוכר של דירת יחיד, ומס רכישה כבד על קונה של דירה, לשני הצדדים יש תמריץ לעשות חוזה פיקטיבי כדי לחסוך בתשלומי מס ... 5. בגלל שהתשואות על השכרת נדל"ן בחו"ל טובה יותר מהתשואות בישראל, המשקיעים הישראליים יעבירו מאות מיליארדי דולרים להשקעות בנכסי נדל"ן בחו"ל, כך שחיוב המס על השכירות ישולם בחו"ל ולא בישראל .... 6. הואיל וההכנסות ממיסוי נדל"ן מהווים מרכיב חשוב בהכנסות המדינה, בעקבות הצעדים הללו שוק הנדל"ן הישראלי יכנס לקיפאון עמוק. כידוע, שאין עסקאות קניה ומכירה, יפגעו קשות הכנסות המדינה ממיסים ....
צעדים מטופשים של האוצר | 01.04.15
639.
אם הצעות האוצר יתממשו מה יקרה בשוק הנדל"ן הישראלי
1. 100,000 צעירים שרכשו לאחרונה דירה להשקעה בפריפריה, ושוכרים דירה במרכז, יאלצו למכור את הדירה בפריפריה, ולרכוש דירה למגורים במרכז, מה שיעלה את מחירי הדירות באזור המרכז .... 2. בעלי דירות להשקעה במרכז יפנו את השוכרים מהדירות, ויעבירו את הדירות המושכרות לשימוש המשפחה, כדי לחסוך בתשלום מס על השכירות .... 3. שמוטל מס שבח על מוכר של דירת יחיד, ומס רכישה כבד על קונה של דירה, לשני הצדדים יש תמריץ לעשות חוזה פיקטיבי כדי לחסוך בתשלומי מס ... 4. בגלל שהתשואות על השכרת נדל"ן בחו"ל טובה יותר מהתשואות בישראל, המשקיעים הישראליים יעבירו מיליארדי דולרים להשקעות בנכסים בחו"ל, כך שחיוב המס ישולם בחו"ל ולא בישראל .... 5. הואיל וההכנסות ממיסוי נדל"ן מהווים מרכיב חשוב בהכנסות המדינה, בעקבות הצעדים הללו שוק הנדל"ן הישראלי יכנס לקיפאון עמוק, שאין עסקאות קניה ומכירה, מה שיפגע קשות בהכנסות המדינה ממיסים ..
צעדים מטופשים של האוצר | 01.04.15
638.
על אף התגובות של גאוני הדור פה, מדובר בצעדים מעולים להורדת מחירי הדירות האסטרונומיים
אלה בדיוק הצעדים שאמורים היו לנקוט בהם כבר מספר שנים, אלה הצעדים שעליהם דיבר מיכאל שראל שהתפטר ממשרד האוצר בעקבות תכנית המע"מ אפס הגאונית של האיש והבלורית, יאיר'קה לפיד. במקום להוביל תכניות פופוליסטיות שיגרמו לכל הדבילים שמגיבים כאן לחשוב שיאיר עושה משהו בשבילם, כשבפועל מחירי הדירות רק יעלו ומי ששוב יגזור את הקופון אלה הקבלנים, צריך לנקוט בצעדים כואבים שעל פניו נשמעים "רעים", אבל הם היחידים שיכולים לתרום להורדת מחירי הדירות.
אני | 01.04.15
636.
מדינה בלי יציבות
כל פעם משנים את שיטות המיסויי , איפה יש יציבות במדינה הזאת מדינת היהודים סוחטים את האזרח בלי לחשוב ולתכנן מה התוצאות של כל מס תנו לאזרחים קצת מנוחה , כל הזמן לרדוף אחרי הפרנסה , מיסים מיסים מיסים , בעיות ביטחון , תניחו לאזרחים תשתמשו במיסים הקיימים כמה מיסים יש על דלק , דירה , מכונית , ועוד ועוד , והכל פלוס מע"מ אנחנו מגדלים ילדים כדי שיחיו במדינה הזאת בכבוד , דיי להתעלל באזרחים , כל אחד שמקבל קצת כוח מתעמר באזרח הקטן , איזו מדינה אנחנו רוצים להשאיר לילדנו
שלמה | 31.03.15
628.
העלאת המס תיצור מחסור בדירות להשכרה שיימכרו.
גם עלויות גבורות יותר בתחזוקה בגלל יוקר מחיה ומיסוי וגם כל השטויות שכרוכות בכך שחונקים את המשכירים - זה לא יועיל ורק יזיק. שכר הדירה יעלה כדי לפצות על ההפסד. ואם יעשו מעשה מביש להקפיא שכר דירה אז הדירות יימכרו ושום תועלת לא תצא מהמהלכים המטופשים, מה גם שזה עוול להטיל מס על מס על רכוש שכבר שולם עליו מס.
טימטום! | 31.03.15
619.
כחלון צריך להוציא את פקדי האוצר ממשחק המסוי כי זה המלכודת לכשלונו .
יעשה טוב כחלון אם בתחילת דרכו ישים חך ורסן לפקדי האוצר ומי הורה עליהם להכין תכניות .אם זה כך הוא חייב לאלטר לנזוף בהם הוא טרם נכנס לתפקיד ומתחת רגליו מכנים לו תכניות ומפרסמים אותם ברבים כדי שהעם יתקומם עליו בראשית דרכו וינחילו לו כשלן חרוץ.
הלוי | 31.03.15
618.
שוב מנסים לטפל בביקושים במקום לטפל בהיצע.
למה לא לגבות מס של 25% על קרנות השתלמות? למה לא להעלות את מדרגות המס ? למה לא לחייב בעלי דירות לממן את הגירעון של האוצר? (הכי קל) למה לא לחייב במס את הפנסיות של הפנסיונרים? למה לא לקחת מס מוגדל על פנסיות של אנשי הביטחון שמתחילים לקבל פנסיה מגיל 45? אני מאוד מקווה שנערי האוצר יוחלפו וכחלון לא ינסה להיות רובין הוד. אני אישית אגלגל את המס על הדייר שלי (יש לו בהסכם סעיף השתתפות עצמית במקרה של הגדלת המס ע"י הרגולטור)
אבי | 31.03.15
610.
לא יהיה ניתן לייקר את שכר הדירה! ועוד דבר - הפנסיה שלנו צפויה ליהנות מהצעדים האלה :
כדי להעלות את שכר הדירה צריך או להגדיל ביקוש- שיותר אנשים באוכלוסיה יחליטו לצאת מבית ההורים מוקדם ולחפש דירה להשכרה. אין סיבה שזה יקרה אלא אם יעלו את השכר של אותם צעירים וסטודנטים. או להקטין את ההיצע - כלומר להשמיד דירות להשכרה או שבעלי הבתים יחליטו שהם בכוונה ישאירו אותן ריקות ולא ישכירו (ולא ירוויחו). לכן ברור שהמחיר הנוכחי של שכר הדירה בשוק הוא איזון בין ביקוש להיצע נכון להיום. נושא המיסוי הוא לא חלק מהמשוואה. בעלי הבתים לא ישאירו אותן ריקות ולא ישמידו את הדירות ולכן הם לא יכולים לצמצם היצע ולהעלות מחירים. הדבר היחידי שכן יקרה זה שאנשים חדשים לא ירצו להשקיע בדירות, בגלל המיסוי. זה יגרום לכך שיהיו פחות קונים בשוק, אבל עדיין אותו מספר של מוכרים. לכן מחיר הנכסים יהיה בירידה. צעירים רבים יוכלו להרשות לעצמם לרכוש נכס בזול. הדבר הזה גם יוריד את מחירי השכירות, כי כל צעיר שהצליח לקנות דירה חדשה מקבלן יוצא מהדירה שבה הוא גר היום בשכר דירה, והיא הופכת להיצע פנוי! בסופו של דבר אחרי שמחירי הדירות ירדו ב 30%-40% לאנשים יהיה שווה לקנות דירה להשקעה למרות המס, כי התשואה משתפרת כשמחיר הנכס קטן (תשואה = שכר דירה שנכנס לחלק במחיר הנכס) הנה 3 הצעדים, באמת פשוטים, שיורידו מחיר ממש מייד: 1) הדרת משקיעי נדל"ן מהשוק 2) הגבלת משך משכנתא מירבי ל 15 שנים 3) חובת בנייה על קבלנים וחברות שמחזיקות בקרקעות 1) כמעט שליש מהביקוש יירד, המוכרים יאלצו להוריד מחירים עד לרמת המחיר שזוגות צעירים מסוגלים לעמוד בה. תארו לכם, 100,000 דירות שנמכרות ישירות לצעירים זה 100,000 דירות להשכרה שיתפנו להשכרה לאנשים חדשים. למה? ברגע שהצעירים האלה יקבלו מפתח לדירה החדשה שלהם הם ייצאו מהדירה שהם גרים בה היום בשכירות 2) שכר הדירה פתאום ייראה זול יותר ממשכנתא, כי אנשים מסתכלים רק על החזר חודשי. במצב כזה אנשים יעדיפו להמתין עם הקניה. כוח הקניה של כל הציבור יירד כי ההחזר החודשי יהיה גבוה. עם זאת הצעד לטובת הרוכשים, כי הציבור יחסוך כסף בריבית דריבית כי המשכנתא תהיה קצרה יותר. יתרון נוסף - ההחזר החודשי יזנק פחות בתלילות בתרחיש של עליית ריבית בעתיד. (מח"מ קצר) 3) התאחדות בוני הארץ הפסיקה לבנות ברגע שהבחינו בירידה בביקושים (מחאה חברתית, המתנה למע"מ אפס) ולכן כדי שלא יגיבו כך גם הפעם, יש לחייב אותם לבנות. גם הצעדים החריפים במיסוי שהציע האוצר, יפילו את הביקוש לדירות ולכן גם את המחירים, ויעודדו השקעה בבורסה שתעלה חזק: מי שהפנסיה שלו זה דירה להשקעה, ייפגע , ומי שהפנסיה שלו היא פנסיה רגילה שמושקעת בבורסה (על ידי חברות הביטוח) דווקא ירוויח. בסופו של דבר המיסוי בכתבה דומה ליום שבו הטילו מס על הבורסה - ערך המניות צנח ואנשים לא היו מוכנים לשלם את המחיר שהיה נהוג בשוק קודם לכן. אף אחד לא רוצה לרכוש נכס שחלק מההכנסות שהוא מניב לך מגיעות לכיס של הממשלה. כשהביקוש יורד המחירים יורדים, עד שנוצרת שוב כדאיות כלכלית בעקבות שיפור בתשואה (תשואה מהנכס זה הדיבידנדים או שכר הדירה, לחלק במחיר שעלה לקנות את הנכס). אם יטילו את המסים הכתובים בכתבה, הביקוש לנדלן יירד וגם המחירים של הדירות. אנשים רבים יחליטו להשקיע דווקא בבורסה ולא בנדלן. הבורסה תתחיל לעלות ולעלות ולעלות , כי יהיו יותר קונים ממוכרים. כשזה יקרה ערך הפנסיות של עם ישראל יעלה, כי הם מושקעות בבורסה.
פנחס.ר | 31.03.15
602.
לזרוק את הצעדים הללו לפח
הם צריכים להיות מטומטמים לגמרי על מנת להציע רעיונות כאלו, שיפגעו במרבית אזרחי המדינה. יש הרבה חסרונות לצעדים הללו: 1) זה יפגע במשפרי דיור. כלומר, אם זוג צעיר הצליח איכשהו לקנות דירה, הוא יתקע איתה כי מכירתה לצורך קניית דירה חדשה תעלה לו סכום גבוה. 2) זה יפגע במי שירש דירה, ורוצה למכור אותה. לכאורה, צעד חיובי התורם להיצע הדירות. בפועל, מס השבח שהוא לא יהיה פתור ממנו יעודדו להמשיך ולהחזיק בדירה. 3) צעדי מיסוי שכר הדירה יגרמו להעלאת שכר הדירה. ראשית, התקרה הקיימת תרמה לכך שמשכירים רבים העדיפו לבקש את סכום התקרה ולא סכום גבוה יותר, ולו רק על מנת להמנע מהצורך לדווח למס הכנסה. לאחר צעדים אלו, לא תהיה להם מוטיבציה כזו והם יועלו לדרוש שכר דירה גבוה יותר, משום שממילא יצטרכו לדווח ולשלם מס. שוב באים עם צעדים גרועים שלא מטפלים בשורש הבעיה ושלא יביאו לתוצאה הרצויה. סתם ידפקו את מרבית אזרחי המדינה.
דורון | 31.03.15
598.
צעד מטופש מאין כמוהו - מקווה שכחלון יתנגד נחרצות
אם זה אכן יקרה מחירי השכירות יעלו ורובם המוחלט יגולגל על השוכרים ולא על המשכירים. להלן, עלייה מיידית וחדה ביוקר המחיה. לא הייתה פה מחאה ענקית רק לפני 3 וחצי שנים?! בנוסף, הביקוש לשכירות ירד והביקוש לרכישת דירות ומשכנתאות יעלה וכך גם מחיריהם. והנה, עלייה נוספת וארוכת טווח ביוקר המחיה ובשוק שכבר כך רותח. את מי כל זה משרת? את החרדים שסוחטים מיליארדים בשם אמונות הזויות ויש לממנם. את ההתנחלויות שמרחיקות כל סיכוי לשלום ושעל גב שאר אוכלוסיית המדינה הן מתקיימות. את ביבי שפקידי האוצר הם עושי דברו כבר שנים. את הטייקונים, חבריו של ביבי, שלהם הרבה נכסים ולא יפסידו מכך דבר. שוק חופשי? ממשלה חברתית? על מי אתם עובדים?! חפשו אותי בחצי הדרומי של הכדור...
יורד, בעל דירה | 31.03.15
597.
אז בעצם
כמו תמיד כמובן, לטפל בסימפטום במקום בבעיה. לאנשי האוצר באמת נראה שזה יעזור במשהו? המסים החדשים האלו יצמצמו את כמות האנשים בארץ? תגידו לי האוצר מאויש על ידי ליצנים?! למרות שכן, דווקא אם יעלו את המסים אז יותר אנשים ירדו מהארץ, אם זה ההיגיון שלהם אז בהצלחה עם זה... מקווה שכחלון לא יפול לפח שטמנו לו פה. אם יהיה את המס על השכירות מהשקל הראשון, כל זה יתגלגל לשוכר (אלא מה) - בהיעדר חוק שמעגן את זכויותיו, מעוטי היכולת שנאלצים להשכיר רק ידפקו עוד יותר. מה שכן, צריך לטפל בעניין הדירות להשקעה. במדינה בה אין מספיק דירות לכולם והמחירים כאלו גבוהים אין טעם לאפשר לקנות דירות להשקעה. בנוסף, צריך להטיל מס (או אם יש אותו כבר אז לאכוף ביתר שאת) על דירות ריקות שתיירים מחו"ל קונים ובאים לנוח פה פעם ב...
DERKA | 31.03.15
596.
הצבעתי לכחלון אין סיכוי שהוא יאמץ את ההמלצות
אלה המלצות שחוץ מלהרוג את מי שקצת יש לו בשביל לחיות, לא יעשו כלום. מי שיש לו דירות להשקעה פשוט לא ימכור ומי שאין לו דירה ימשיך כמו חתול רחוב להתגורר בשכירויות הבעיה העיקרית היא שפקידי האוצר מנותקים מן המציאות, גדלו עם כפית של שמנת מתוקה בפה
גיל | 31.03.15
595.
אני מוצאת הגיון במס שבח גם על דירת יחיד ,כי ישלמו אותו רק אלה שקנו דירה בזול
ל פ נ י הזינוק במחירי הדיור בשנת 2008. הם, שנהנו מההפקר (כתוצאה ממדיניות ב"י ומחדלי הממשלה) הכפילו את ערך דירתם וגרפו רווח של מאות אלפי ש"ח - פטורים ממס! אלה שקנו דירות במחירי בועה, משנת 2010 ואיך, לא ישלמו כמעט מס שבח, משום שערך דירתם עלה אך במעט.
אחת העם | 30.03.15
593.
למשקיעי הדיור - אתם מאחזי עיניים - לא משקיעים... על מי אתם עובדים...
מה השקעתם בדירה... כלום... רק 20% מערך הדירה הבאתם מהבית... את השאר הבנקים מימנו לכם... ואת המימון משלמים השוכרים... על מי אתם עובדים... זאת ההשקעה היחידה במשק שלא צריך להביא את כל הכסף מהבית, רק חלק קטן בלבד... אז על מי אתם מאיימים... ועוד בוכים שאתם צריכים לשלם מס... ערך הדירות שלכם עלה כבר בעשרות ומאות אחוזים... דיי כבר לחזירות... !!!
יוסי | 30.03.15
589.
תעלו מיסים ותגרמו לקטסטרופה
התשואה כיום על דירה להשקעה היא 3% בלבד .... יש הוצאות על אחזקת דירה להשקעה ... לכל בעל דירה יש הוצאות מוכרות של אחזקת הדירה .... אם לא תכירו בהוצאות, הדירות לא יושכרו בחוזה שכירות, הדירות יועברו לשימוש של בני משפחה שיתנו כסף ביד ... חיוב מס שבח על דירה ראשונה על המוכרים וחיוב מס רכישה דרקונים על הקונים, יגרמו להעלמות מיסים המונית
תפסיקו לאיים עלינו | 30.03.15
587.
579 היקר! לסגור דירה זה לא איום ,זו הצעתי למשכירי הדירות במצב של מיסוי דרקוני שכזה.
דווקא אני דוגל בשכירות הוגנת ויציבה לאורך זמן ולא חזירית. הייתכן שדירה שאני משכיר לאם חד הורית ,ועל ידי כך פותר לה ולמדינה בעיית דיור - תשמש פרה חולבת גם לאוצר? הרי קניתי אותה בכסף מלא שהזעתי עבורו ושילמתי את כל המיסים המתחייבים בתוך כך. לא !! זו לא הדרך להתמודד עם משבר הדיור.
מני | 30.03.15
577.
אני מרגיש כזה בר מזל שאני עוזב.
אם כבר שוחטים אותי בשכר דירה (ועכשיו עוד 25%, כאילו שאני או רוב מדינת ישראל נוכל לעמוד בקפיצה כזאת כי הרי יגלגלו על השוכרים את התוספת), ארנונה פסיכית מיסי ועד בית שמבזבז את הכסף על אין לי מושג מה, אז לפחות שיהיה מיקום טוב וגינה לכלב. Oxfored here I come.
... | 30.03.15
575.
**שכר דירה נקבע על ידי כוחות השוק (ביקוש והיצע) ולכן המשכירים לא יצליחו להעלות אותו**
כדי להעלות את שכר הדירה צריך או להגדיל ביקוש- שיותר אנשים באוכלוסיה יחליטו לצאת מבית ההורים מוקדם ולחפש דירה להשכרה. אין סיבה שזה יקרה אלא אם יעלו את השכר של אותם צעירים וסטודנטים. או להקטין את ההיצע - כלומר להשמיד דירות להשכרה או שבעלי הבתים יחליטו שהם בכוונה ישאירו אותן ריקות ולא ישכירו (ולא ירוויחו). לכן ברור שהמחיר הנוכחי של שכר הדירה בשוק הוא איזון בין ביקוש להיצע נכון להיום. נושא המיסוי הוא לא חלק מהמשוואה. בעלי הבתים לא ישאירו אותן ריקות ולא ישמידו את הדירות ולכן הם לא יכולים לצמצם היצע ולהעלות מחירים. הדבר היחידי שכן יקרה זה שאנשים חדשים לא ירצו להשקיע בדירות, בגלל המיסוי. זה יגרום לכך שיהיו פחות קונים בשוק, אבל עדיין אותו מספר של מוכרים. לכן מחיר הנכסים יהיה בירידה. צעירים רבים יוכלו להרשות לעצמם לרכוש נכס בזול. הדבר הזה גם יוריד את מחירי השכירות, כי כל צעיר שהצליח לקנות דירה חדשה מקבלן יוצא מהדירה שבה הוא גר היום בשכר דירה, והיא הופכת להיצע פנוי! בסופו של דבר אחרי שמחירי הדירות ירדו ב 30%-40% לאנשים יהיה שווה לקנות דירה להשקעה למרות המס, כי התשואה משתפרת כשמחיר הנכס קטן (תשואה = שכר דירה שנכנס לחלק במחיר הנכס)
הפרופסור המשכיר | 30.03.15
572.
= = = הנה 3 הצעדים, באמת פשוטים, שיורידו מחיר ממש מייד = = =
1) הדרת משקיעי נדל"ן מהשוק 2) הגבלת משך משכנתא מירבי ל 15 שנים 3) חובת בנייה על קבלנים וחברות שמחזיקות בקרקעות 1) כמעט שליש מהביקוש יירד, המוכרים יאלצו להוריד מחירים עד לרמת המחיר שזוגות צעירים מסוגלים לעמוד בה. תארו לכם, 100,000 דירות שנמכרות ישירות לצעירים זה 100,000 דירות להשכרה שיתפנו להשכרה לאנשים חדשים. למה? ברגע שהצעירים האלה יקבלו מפתח לדירה החדשה שלהם הם ייצאו מהדירה שהם גרים בה היום בשכירות 2) שכר הדירה פתאום ייראה זול יותר ממשכנתא, כי אנשים מסתכלים רק על החזר חודשי. במצב כזה אנשים יעדיפו להמתין עם הקניה. כוח הקניה של כל הציבור יירד כי ההחזר החודשי יהיה גבוה. עם זאת הצעד לטובת הרוכשים, כי הציבור יחסוך כסף בריבית דריבית כי המשכנתא תהיה קצרה יותר. יתרון נוסף - ההחזר החודשי יזנק פחות בתלילות בתרחיש של עליית ריבית בעתיד. (מח"מ קצר) 3) התאחדות בוני הארץ הפסיקה לבנות ברגע שהבחינו בירידה בביקושים (מחאה חברתית, המתנה למע"מ אפס) ולכן כדי שלא יגיבו כך גם הפעם, יש לחייב אותם לבנות.
עמירם קורח | 30.03.15
571.
כשבעלי הדירות מיללים וצווחים אני מתחיל להיות רגוע
אני לא זוכר כתבה עם על כך הרבה תגובות געוולד אנשים מצאו להם שיטת התחמקות מתשלומי מס ולא יכולים לוותר על הממתק לא יתכן שאדם שקם בבוקר ונפרד מהמשפחה ישלם 3 מסים אכזריים, ומי שיושב רגל על רגל יקבל פטור מקומם ויחיה נטו נטו מעמל כפי שוכרי הדירות. מעניין שבעלי הדירות פתאום כל כך דואגים לשוכרי הדירות האלימים מאיימים לפגוע בשוכריהם... אין מס יותר צודק ממס כזה, הייתי מוסיף גם מס רכוש שנתי קבוע על דירה שנייה ומעלה כבונוס
כחלון-בשביל זה בחרתי בך | 30.03.15
570.
אני חושבת שזה חוק ממש טוב. למי שאין דירה להשכרה ורוצה לקנות.
למי שאין נדל''ן זה חוק ממש טוב, כי מחירים של נדל''ן כהשקעה ירדו ואז יהיה לאנשים יותר קל לקנות דירה לעצמם. ויש הרבה אנשים שיש להם דירות בירושה והם קונים עוד ועוד ולא עובדים - רק צוברים כסף וקונים עוד דירות ומשכירים אותם ומעלים מחירים של נדל''ן.
מריה | 30.03.15
568.
כסף גדול - בכיל עידן עופר ובקרנות הפנסיה הפרטיות
כסף גדול - בכיל עידן עופר ובקרנות הפנסיה הפרטיות , החמישון שקנו דירה לילדים ממשכנתא הלוואות , וחסכונות מעבודה הרבה שנים , הם השארית של מעמד הביניים שהיה בעבר והולך ונכחד כיום, הם צריכים להיות דוגמה לאיך מעמד הביניים צריך להיות ואסור לפגוע בהם אלא בהון שלטון ומנהלים בכירים
שארית מעמד הביניים | 30.03.15
563.
חייבים להעלות את המיסוי
לדעתי צריך להעלות את המיסוי על השכרת דירות לשעור של 60% לפחות , מהשקל הראשון , וכך נשבור את משכירי הדירות. צריך לשבור גם את המשקיעים בבורסה , ע"י העלאת המס על רווחי הון לרמה של 60% גם כן. כך נוכל להכניע את הביקוש לדירות להשקעה , וכן את הספקולציות בבורסה לני"ע . ואז , כל הכסף שיצא מהבורסה , יועבר לחו"ל , להשקעות בנדל"ן מניב בחו"ל. ובא לציון גואל . לא חייבים להשקיע בישראל , אפשר להוציא את הכסף להשקעות בחו"ל.
האנליסט | 30.03.15
551.
לכל בעלי הדירות - אתם נצלנים - חיים על גבם של הזוגות הצעירים
למה שזוג צעיר שהגיע למצב שאין לו אפילו את הסכום ההתחלתי לרכוש דירה... למה הוא צריך לממן לכם את המשכנתא? אתם שניצלתם את המצב של דולר נמוך ריבית אפסית ועם 20% הון עצמי חטפתם את כל הדירות הפנויות במדינה, במיוחד במרכזי הערים, ולא השארתם כלום לזוגות הצעירים... לא משלמים מס כמו בכל השקעה אחרת, כאשר ערך דירותיכם עלו בעשרות ומאות אחוזים, שחררו את הדירות... או שהממשלה תאלץ אותכם לעשות זאת !!!
יוסי | 30.03.15
549.
הטעות של שר האוצר לפיד הייתה ביטול הפטור ממס שבח אחת לארבע שנים
היה פטור ממס שבח במכירת דירת מגורים שניה אחת לארבע שנים. לפיד ביטל פטור זה. הדבר גרם שלא כדאי להשקיע בבניית דירה שניה ולכן השנה מספר התחלות הבניה פחתו. כעת האידיוטים במשרד האוצר יגרמו להקטנה נוספת. מוטב לרדת מהארץ. מנה מנה תקל ופרסין.
אלי  | 30.03.15
546.
במקום להעלות את המיסים על הטייקונים חונקים את מעמד הביניים
ממשלת המיסים של ביבי לוקחת עוד מיסים מיסים רק יעלו את המחיר של הדירות מיסים רק יחנקו את שוכרי הדירות ממשלת המיסים של ביבי גומרת את העם המסכן הזה . ביבי אשם בעליית המחירי הדירות ומנסה לחלוב עוד מיסים כדי להרוויח עוד מיסים
ממשלת המיסים | 30.03.15
542.
צעדים חריפים יפילו את הביקוש לדירות ולכן גם את המחירים, ויעודדו השקעה בבורסה שתעלה חזק
מי שהפנסיה שלו זה דירה להשקעה, ייפגע , ומי שהפנסיה שלו היא פנסיה רגילה שמושקעת בבורסה (על ידי חברות הביטוח) דווקא ירוויח. בסופו של דבר המיסוי בכתבה דומה ליום שבו הטילו מס על הבורסה - ערך המניות צנח ואנשים לא היו מוכנים לשלם את המחיר שהיה נהוג בשוק קודם לכן. אף אחד לא רוצה לרכוש נכס שחלק מההכנסות שהוא מניב לך מגיעות לכיס של הממשלה. כשהביקוש יורד המחירים יורדים, עד שנוצרת שוב כדאיות כלכלית בעקבות שיפור בתשואה (תשואה מהנכס זה הדיבידנדים או שכר הדירה, לחלק במחיר שעלה לקנות את הנכס). אם יטילו את המסים הכתובים בכתבה, הביקוש לנדלן יירד וגם המחירים של הדירות. אנשים רבים יחליטו להשקיע דווקא בבורסה ולא בנדלן. הבורסה תתחיל לעלות ולעלות ולעלות , כי יהיו יותר קונים ממוכרים. כשזה יקרה ערך הפנסיות של עם ישראל יעלה, כי הם מושקעות בבורסה.
כלכלן | 30.03.15
540.
אטימות חולנית, מקווה שזה ספין\בדיחה. הכל יגולגל על השוכרים
בעלי הדירות לא יפסידו שקל אחד מהחלטה שכזו! תכניות האוצר כאילו נועדו לחסל את החיים של הצעירים במדינה הזו. אלף אלפי תכניות אחרות ובטוחות יותר, שבאמת יטיבו עם הכלל ולא עם בעלי הנכסים, אפשר להביא במקום התכנית המזעזעת הזו
שי | 30.03.15
535.
קנו 2 דירות להשקעה בעזרת פנסייה תקציבית - וזועקים את זעקת הקוזאק הנגזל
שוכרי הדירות סופגים בעצמם את ניפוח בועת הדיור - והמדינה לא עוזרת להם בכלום - לא ראוי שהמדינה לא תבנה כדי למור על מחירי נדלן גבוהים בשביל לשמור על "חסינות הבנקים". שלא ישתו מיסים - אך גם שלא יהססו לפוצץ את הבועה ולא לסייע לבעלי דירות שלקחו משכנתא מעל הראש
יוסי | 30.03.15
531.
בסוף נגור באוהל במידה ומחירי השכירות יעלו ואני אומר זאת ברצינות
אני ואישתי שנינו ביחד מרוויחים לא רע אבל שכר דירה צהרונים לילדות , ארנונה , חשמל, ועד בית , גז , מים ועוד .. שרוב ההוצאה היא על הבית , נעדיף לגור באוהל בשטח ולדאוג לעצמנו כך , מאשר להיות חיב לאנשים ולקחת הלוואות
יובל | 30.03.15
527.
מחירון שכירות-רק אנחנו קובעים את המחיר!!!
www.lagor.co.il אין סיבה לשלם שקל מעבר למחירון. הכוח בידיים שלנו. המדינה לא מנסה לעזור לאף אחד לרכוש דירה או רחמנא לצלן- לווסת את המחירים (המופקעים-שאינם קשורים למציאות). האינטרס היחידי של פקידי האוצר זה להגדיל את הכנסות הקופה הציבורית http://www.lagor.co.il/ אין כאן שום הצעה לבטל מכירה של דירות להשקעה (שזה יכול לפתור את בעיות הדיור מהר מאד)
ש.ג | 30.03.15
523.
איזה טמטום!!
כל מי ששוכר דירה, שוכר אותה ממישהו. כל מי שישלם מס, יעלה את שכר הדירה כדי לספוג פחות הפסד. התוצאה: מחירי השכירות יעלו. דבר נוסף: במשך שנים עבדתי ושילמתי מס על השכר שלי. מהחסכונות שהצלחתי לשים בצד, לקחתי משכנתא וקניתי דירה נוספת בשביל העתיד. גם ככה קשה לנו כאן. עכשיו אחרי ששילמתי מיסים על השכר, אחרי ששילמתי משכנתא (עדיין ממשיך לשלם) רוצה המדינה לקחת לי 25% מס מהשכירות?? השכירות מכסה את המשכנתא ואם צריך להעלות את השכירות, אעשה זאת! אני לא יכול להרשות לעצמי להפסיד כסף. ואני חוזר לתחילת התגובה. כל מי ששוכר דירה, שוכר אותה ממישהו שיש לו דירה להשכרה. אם תצמצמו את היצע השכירות, לאנשים לא יהיה איפה לגור.
יאיר  | 30.03.15
521.
ההצעה הזו תהפוך את הבורסה לאלטרנטיבה לנדל"ן ותוציא משקיעים מהשוק
אף על פי שכנראה גם השוכרים וגם המשכירים ייפגעו. אל תשכחו שכל שוכר יוכל להלשין לרשויות המס על המשכיר שיהיה חייב להתנהל כחוק ומאידך השוכרים כנראה יספגו עליית מחירים. הכי מסכנים הם כנראה אלו שגם שוכרים וגם משכירים. אבל בואו לא נשכח שכחלון עוד לא שר אוצר אז כרגע הכל דיבורים.
גר אצל ההורים | 30.03.15
520.
שוב יורים במה שלא צריך
בשנים האחרונות אין לאזרחים אפשרות להשקיע את הכסף בצורה בטוחה שתשמור על ערכו. תוכניות החסכון לא שוות כלום. בורסה - הטייקונים עושים תספורות ואנחנו מפסידים כסף. מה נשאר לקנות נכס. שישמור על הערך הכסף ויכניס מעט הכנסה בעיקר לעת זיקנה , כשאר הפנסיה נשחקת ודמי הניהול חותכים. אלו הן חלק מהסיבות לעלית מחרי הדירות כי אין איפה להשקיע את הכסף
חיים | 30.03.15
517.
בעלי הדירות כנראה לא מבינים שלעולם לא יוכלו להתחמק מתשלום המס....
המגיבים שה בעלי הדירות, תגובתכם די שטחית ולא עניינית אין באפשרותכם להפיל את המס על השוכר! המדינה באמצעות רשות המיסים תחייב לדווח על גובה השכירות. גם אם השכירות שהייתה 5000 ש"ח תקפוץ ב 1000 ש"ח (6000ש"ח) המס שיגבה יהיה לפי 6000 ש"ח (גבוה יותר, רק המדינה מרוויחה). דיווח לרשויות על עלות שכ"ד של 5000 ש"ח (העלמת ה 1000 ש"ח) הינה בדיוק כאילו דווחת שקר לרשות המיסים (עבירה פלילית בחוק). מעניין כמה מבעלי הדירות ינקטו בצעד הזה????
אלי | 30.03.15
515.
כל הזמן רק מיסים אותה גברת בשינוי אדרת
מי שנפגע מהעלאת מיסים זה המעמד הביניים כרגיל אלה שמחזיקים בדירות יוקרה זה לא מזיז להם, אדם שפרש לפנסיה ויש לו קצת כסף ולא רוצה להשאיר אותו בבנק כי בבנק יש רק הפסד אין רווחים, הולך ומשקיע בדירה קטנה לא במיליונים ומקבל כל חודש סכום לא גדול על מנת לחיות בכבוד מהכסף שעליו שילם כבר מיסים בחייו. תפסיקו להעלות מיסים ולחסל אותנו תנו לחיות בכבוד.
רות  | 30.03.15
514.
יעלו מיסים על השכרה,יעלו את שכר הדירה בהתאם.יש פנסיונרים שזו הפנסיה שלהם.
מה עוד שצריך לתחזק הדירה ולשפץ פעם בכמה שנים.מה יהיה עם הוצאות השיפוץ?האם תהיה הכרה?חלם זה כאן.אני עובד באילת ושוכר דירה באילת.ואת דירתי בחיפה אני משכיר.למה אני צריך לשלם מס על השכרת דירתי בחיפה ולא לקבל פתור על השכרת דירתי באילת?חלם זה כאן!וייש עוד עיוותים .כך שהחוק כנראה לא יעמוד במבחן בגץ.
טלטל | 30.03.15
513.
אילו יכולתם להעלות את מחירי השכירות ב25%, הייתם כבר עושים זאת!!!
תזרקו שוכרים והדירות יהיו ריקות? תפסידו אלפי שקלים בשנה? אתם שלמו מס כמו כולם. בלי איומים ריקים- אף אחד לא שם קצוץ עליהם. גם מחירי שכירות חזירים, גם לא משלמים מס כמו משקיעים בענפים אחרים. וגם גורמים לבועת נדל״ן. הצעה מצוינת נכונה כלכלית שהיתה צריכה לעבור מזמן.
איזה קשקושים של משכירים.... | 30.03.15
511.
מבורך אבל זה שליש עבודה
צריכות לבוא כאן 3 תקנות: ראשונה זה מה שצוין בכתבה. שניה חקיקה של חוק המגן על השוכרים מפני גלגול המיסוי עליהם ובהצמדת העליה בשכר הדירה למדד כלשהו. שלישית- איסור על קבלת מימון מהבנקים לטובת נכס שני ומעלה ובכך לסתום את הגולל על שוק ההשקעה בנדלן לפחות לשנים הקרובות עד שיצונן השוק. כך יהיה עידוד למכירת הדירות והצפת השוק בהן. בלי שילוב של שלושת אלו לא ירדו מחירי הנדלן
אזרח מודאג | 30.03.15
509.
צעד ממש לא חכם- שוק הנדל"ן ירתח יותר
פקידי האוצר אולי מתיימרים להבין בכלכלה אבל בטח שאינם מבינים בפסיכולוגיית המונים. כל ניסיון להטיל מיסים פשוט יגרום להתייקרות של שכר הדירה בגלל המס על ההשכרה ועל התיקרות הדירות למכירה בגלל מס השבח. נכון שמס רכישה שיעלה ייפול על קוני דירה שניה והם אולי לא ימהרו לקנות אבל מה יעשו אלה שרוצים דירה ראשונה, להחליף דירה או להשכיר דירה? יצטרכו לשלם מחיר גבוה יותר. הרעיונות של האוצר פשוט ירתיחו את שוק הנדל"ן. הדרך היחידה להתמודד עם יוקר הנדל"ן זה לשחרר בנייה מסיבית ולהציף את השוק בדירות. אבל למה שהממשלה תוותר על המיסים הגבוהים על הקרקעות ולמה שהבירוקטיה הפקידותית תוותר על אינסוף השנים שלוקח להם לאשר תוכניות -זה הרי ג'וב סקיוריטי עבורם. פשוט אין שכל.
אשכנזי מזרחי | 30.03.15
508.
חוסר רגישות,החבורה של ביבי "ילדי האוצר" רוצים לחסל את כל מעמד הביניים ולהפיל את שר האוצר החדש
לא ייתכן שאדם עובד כל חייו 40 שנה ,משלם מיסים ,חוסך כל אגורה לא טס לחו"ל,לא אוכל במסעדות והכל בשביל להתקיים בכבוד בגיל הפנסיה וקונה לעצמו דירה להשקעה בסכום לא גבוה,עכשיו באים הפרזיטים מהאוצר ורוצים לקחת 25 אחוז מהרווח לאןןןן הגענו במדינה הזו אויייי ואויייי אם יתנו לזה יד אם רוצים באמת לחפש מאיפה לקחת כסף ,נראה אותם לוקחים לבעלי ההון שמרוויחים 100 אלף בחודש ויותר שגרים בדירות של 10 מיליון ויותר תתעסקו איתם מה אתם באים לפשוטי העם ,מה בגלל שקנו דירה להשקעה בסכום של 600-800 אלף שגם זה עם הלוואות ועזרה רק כדי להתקיים בכבוד מהפנסיה שהמדינה שאחראית זורקת אותנו לזבל וגם מזה לוקחת לנו אז בקיצור כחלון-אם תיהיה שר אוצר אל תקשיב לנוכלי האוצר שהם החבורה של ביבי שרוצה להפיל אותך בפח ואז בסוף יגידו שאתה גרוע ....אל תיתן להם לשחק בך.
ערן | 30.03.15
506.
צריך לאפשר קיזוז שכירות מהשכרה
במצב הנוכחי הרי לא ניתן לרכוש או לשדרג. לכן מי שבמצב נורמלי היו אמורים להיות משפרי דיור מבצעים שיכרות והשכרה. כיום משלמים מס על השכירות וההשכרה לא מקוזזת. עם הגדלת המס ל 25% גם אופציה זו לא תהיה אפשרית בגלל הפער העצום. יש הגיון בגביית מס ממי שהשכרת נכסים זו פרנסתו (משכיר יותר מדירה אחת או שתיים). יחד עם זאת אין הגיון בגביית מס ממי שבפועל לא מרוויח שקל רק בגלל שטכנית מדובר בשתי עסקאות שונות.
 | 30.03.15
505.
לא הגיוני לקחת מס על שכירות בגובה שווה מכל בעל דירה
יש משקיעים שגם עובדים ומרוויחים היטב, וזוהי הכנסה נוספת עבורם, ויש בעלי דירה שניה (כמו פנסיונרים שאין להם פנסיה) שזוהי הכנסתם היחידה שאם היא בגובה של משכורת מינימום, הרי שיש לפטור אותם ממס כמו שפוטרים אותם מהכנסה ממשכורת. אי אפשר לקחת מס שווה מכולם, כמו שלא לוקחים מה שווה על הכנסה מעבודה. ואם יתחילו לבדוק את ההכנסות של כל אחד ולעשות מס מדורג, או שבעלי הדירות יצטרכו להגיש דו"ח שנתי כמו העצמאים, יצטרכו להכפיל את עובדי מס ההכנסה כדי שיבדקו את אותם הדו"חות. כחלון, קל להבטיח הבטחות כדי לקבל מנדט, עכשיו כדי למלא את ההבטחות צריך כסף, אלה שהבטחת לתת להם ואלה שמהם אתה רוצה לקחת - הם אותם האנשים, לא הבנת??
פנסיונר | 30.03.15
504.
הדירה היא מקלט מס ומחיר ההון שלה אפסי
מי שבעלים של כמה דירות משלם 10% מס בלבד, במכירה מס מוטב לרווח הון או פטור מלא והכל בסביבת ריבית אפס. יש למסות את רווח ההון ואת ההכנסות בשעורי מס רגילים, ויש להגביל אשראי רק בריבית של 4.5% צמוד ומעלה. אז המחירים ירדו ב 50%. והכי חשוב להפסיק את הקשקשת על התחלות בניה, עלויות בניה, עלויות קרקע , הליכי תכנון, מיסוי קרקע, אלו הבלים.
אריק | 30.03.15
502.
מוכר דירה שלי+המושכרת ומהגר ככה אפתור את בעיית הדיור
רק מי ישרת לכם בצבא ...???? הנבערים מבני ברק....???? אני +3 לוחמים במיל זה שווה את רח' רבי עקיבא בב"ב....שילכו כפרה על הקקה של הכלב שלי...... כל הפעולות האלה זה כדי להביא את ה-4 מיליארד שח כספים יחודיים בשביל החראדים......
יוחנן הסנדלר | 30.03.15
497.
רכשתי דירה להשקעה כדי להתקיים לעת זקנה. לא רוצה מניות.
שילמתי מס הכנסה מלא על הכנסותיי בשנות חיי. חסכתי סכום מסוים שבו רכשתי דירה נוספת במקום לרכוש ניירות חסרי ערך. מה לא בסדר? המדינה רוצה לעודד בניה להשכרה. אז אני בניתי דירה להשכרה ללא הטבות וללא מימון. מה לא בסדר. שיהיה ברור. עוד מס יגרור העלאת שכר הדירה.
עזרא | 30.03.15
495.
הצעה הכי מטופשת! מחירי השכירות יעלו דרסטית... ואלו שאין להם דירה ישלמו יותר!
של מי הצעה המטופשת הזו!? בנוסף לזה - ההצעה הזו תדחוף אנשים לרכוש דירות בכל מחיר - כדי לשלם משכנתא ולא שכירות (שתעלה כאמור). כתוצאה מזה מחירי הדירות יידחפו כלפי מעלה דווקא. צריך להיות ממש אוויל ועיוור כדי לבוא עם הצעה כל כך גרועה. ואגב, להיכן ילכו כספי המס שייגבו לדעתכם? לניפוח המשכורות המופרכות במיגזר הציבורי כמובן!!
שוכר דירה | 30.03.15
494.
חכם כחלון
מה שיקרה שכר הדירה יעלה (כך שבפועל ישלמו השוכרים את המס) הדבר יגרום להעלאת הביקוש לקניית דירות על כל המשתמע מכך.....ניפוח הבועה, גידול במשכנתאות ויוביל לייקור מחירי הדירות הפוך למוטיבציה של הבוס החדש. הייתי רוצה להיות זבוב על הקיר בישיבה שנערי האוצר יציעו לכחלון את השטות הזו..............
אזרח | 30.03.15
493.
מה עם מי ששוכר ומשכיר??! תמיד מצליחים להתעלם מזה
למען ההגינות, המס הזה, אם יהיה, צריך לחול על מי שיש לו שתי דירות או יותר. רבאק, אנחנו שוכרים ומשכירים כי הדירה שלנו קטנה מדי למשפחה ואין לנו אפשרות לקנות דירה מספיק גדולה למשפחה באזור שלנו, אז עוד נשלם רבע מההכנסה משכר דירה כמיסים?!!!!!!!!
נעמה | 30.03.15
490.
בני דודינו רק מחכים למהלך כזה
מציעים לבעלי דירות מחיר קנייה לדירה גבוה בעשרה אחוז ממחיר השוק . תוך 5-10 שנים רחוב שלם בנתניה מאוכלס בחמולות דוברות ערבית. זה יתחיל בעכו, נהריה, חיפה, אשקלון ובאר שבע וימשיך לכפר סבא וחדרה. ממשלה שתחליט על צעד כזה תסגור את המפעל הציוני. בנוסף, די בכתבה כזו כשלעצמה להאיץ את מחירי השכירות. אינני מאמין שזה יקרה. ההיגיון היחידי הוא, אולי, בהעלאת אחוז מס הרכישה. אבל הפגיעה תהא שקולה (במקרה הטוב) בתועלת שתצמח מצעד כזה. חג שמח !
הנוטע בשממה | 30.03.15
488.
להלן ההשלכות
א. אנשים יפסיקו להשכיר את הדירה ויסגרו אותה וידווחו לערייה שהדירה עומדת ריקה ללא אדם רהיט וחפץ ויפסיקו לשלם ארוננה שזה אומר פחות דירות להשכרה ב. המשכרים יגלגלו על השוכר את מיסוי שכר הדירה , כי לא רק שאין מספיק דירות להשכרה , אלה גם מיסוי בתוספת. ג. חלק ניכר מהאנשים של מעמד הביינים משכיר דירה לצד ג' בעודם מגיעים לגיל מבוגר יש להם הכנסה ,אם גם את זה יקחו להם יהיו עוד עניים בארץ. ד. שיקחו בחשבון שלא נשאר ערוץ נורמלי להתפרנס ממנו בכבוד , אם זה שכיר זה משכורת לשלם חשבונות ובזה מסתיים המשכורת אין בהכרח לאן להתקדם אם זה עצמאי לא משלמים כרגיל ומתגלגלים דרך השוטף + 60 ,90 מניות , אין מי יודע מה תשואה כי יש כרגע מיתון , מה נשאר אנשים מתאמצים להשקיע בנדל"ן כי זה משהו בטוח יותר אז אם גם על זה ישימו מיסויי , אנשים יגידו תודה וירדו מהארץ לא יהיה ידוע מה יהיה עתיד מעמד הביינים אם גם על זה יטילו מיסים.
גלעד מנחם | 30.03.15
485.
גאוני, הגיון פשוט, כשעולה לי יותר אני אשכיר בפחות
פקידים חכמים שלי, שליחי ציבור יקרים, תזכרו שאני ועוד רבים אחרים משלמים לכם את המשכורות, אנחנו קונים לכם את הבתים. וכנראה שאתם באמת חושבים שכולנו חמורים. רוצים להשוות את המיסוי על הדיור לבורסה? הגיוני אבל הרבה יותר פשוט, תורידו את המיסוי לבורסה, בדיוק אותו אפקט, אבל לצערי לכם הרבה יותר קל להיכנס לי לכיס.
DEBEST | 30.03.15
483.
המס יתגלגל על השוכר ולא על המשכיר
מס על שכר דירה מהשקל הראשון יחטיא מטרתו, אומנם זה יגדיל הכנסות האוצר אך על חשבון שוכרי הדירות, כי השוכר לא ירצה להיות פראייר והוא יעלה את השכירות בהתאם ,ומי הם השוכרים, אלה חתך מהאוכלוסיה שאין להם אפשרות כלכלית לרכוש דירה ושוב זה יגדיל העוני מתחת לקו האדום, על כן על האוצר לשקול היטב טרם הביצוע .
ישראל | 30.03.15
482.
כמו תמיד, אזרחי מדינת ישראל משלמים על טעויות הפקידים
טפשות או רשעות ? נראה לי ששניהם חברו יחד כדי לאמלל את אזרחי ישראל. במלים אחרות - אם לא נדפקת מספיק, מעכשיו החיים שלך יהיו התעללות לשמה. מי שמשכיר דירה - יעלה את דמי השכירות, ויש לו לגיטימציה מלאה לכך. אם המדינה גובה ממנו יותר - שישלם הדייר שלו יותר, לא ? ומה לגבי מס שבח ? רצית לעבור דירה ? לשפר מעט את איכות חייך ? למה לך. פקידי האוצר ישאבו ממך את האקסטרה שאין לך, על כך שנמאס לך לגור בצפיפות. כנראה שאנחנו ממש מטומטמים, ובמקום לעלות על כל הפקידונים שלוטשים עיניהם לשוק האזרחי , שם מחכות הבוחטות הנאות, הם רוצים להראות שעשו משהו, ואין יותר טוב מאשר להותיר צלקת נאה, כוסא על הפנים של אזרחי ישראל. לבנות דירות חדשות ? מה פתאום ! לקבוע שכר דירה מקסימלי ? לא ולא !! להפחית את תקציב הבטחון המנופח או לצמצם במקצת את אגף התקשורת של משרד ראש הממשלה ? תשכחו מזה. לא מספיק שראש ממשלת ישראל נכשל במניעת כורים גרעיניים לאיראן, כעת הוא יודע טוב יותר מכם מה לעשות - אם הטילים האירניים לא יהרגו אתכם, אז המסים של ממשלת ישראל יעשו את זה. לפחות לא תבכו על הירושה שהשארתם, כי אחרי המסים האלה, לא תשאירו לילדיכם דבר.
עמרי | 30.03.15
474.
עדיף לא לתת משכנתא למיש קונה דירה להשקעה!!! ולהעלות מס רכישה למשקיעים
אנחנו זוג שחיים בשכירות. אני יודע שאם יהיה מס על שכ"ד הוא יפול עלינו. לכן: הצעה שפויה יותר לאדון כחלון הרודן: העלה את מס הרכישה על דירה 2 ל- 7% - 8% אל תאפשר מתן משכנתא על דירות נוספות (מלבד דירה יחידה) אבל את תגרום למשבר גדול יותר ממה שיש.
עצה מעולה - היכנסו | 30.03.15
472.
למה כל השטויות האלו - יש מספיק מליארדים
החשיבה המעצבנת של "נערי האוצר" איך לשלוח יד לכיסי האזרחים במקום להפוך את הדיסקט ולבדוק איך אפשר להגדיל ההכנסות ממקורות חיצוניים לדוגמה להתחיל להזרים את הגז לארץ למכור אותו לארצות אירופה ומזרח התיכון - פעולה זו לבדה תכניס מיליארדי ש"ח ובמקביל גם תחסוך עלויות של עשרות מיליוני ש"ח למשק = רווח כפול! . להביא עוד חברות ענק שיקימו כאן את התאגידים שלהם אפילו ללא מיסוי עד תקרת רווח מסוימת, העיקר להעסיק ולקדם את האזרחים ואת העולם העסקי , בקיצור לא חסר תוכניות , אבל נערי האוצר בוחרים כל הזמן בפתרון הקל , כי זה לא כואב להם
 | 30.03.15
471.
נערי האוצר היו ונשארו מנוולים !
לאנשים האלה אין טיפה של רגישות חברתית. הם מתייחסים לקופת האוצר כאילו זה עסק פרטי של אבא שלהם ! אין לי בעיה עם העובדה שימסו דירות שנועדו להשכרה ( דירה שניה וכד' ). אבל למה להוסיף מיסוי ולהעלות מחיר רכישה עבור דירה יחידה ??!! מעניין לראות אם שר האוצר המיועד יידע להעמיד את נערי האוצר במקומם ולהיות נאמן לקו החברתי שלו. אם ייכנע להם , הוא ייזכר לדראון עולם ( למרות שבפוליטיקה אין "דראון עולם" ) כליצן ופטפטן !
ברוך | 30.03.15
470.
ממש חלם - פקידוני האוצר אינם מבינים בכלכלה
מצוקת הדיור נובעת מצד ההיצע ולא מצד הביקוש. הביקוש לדיור הנו קשיח. הטלת מס תעלה מידית את שכר הדירה והשוכרים שגם כך בקושי חיים - יגורו באהלים. ובא לציון גואל. כל הדור הצעיר יברח מכאן. מוטב היה שפקידוני האוצר ינסו למצוא פתרון הולם לשלוב דיור+ תעסוקה + פיזור אוכלוסיה. לאט לאט ועכשיו מהר מהר הם מביאים אותנו לאבדון.
רמי | 30.03.15
467.
דירה להשכיר
האם מישהו יודע להגיד מה קורה למשפרי דיור ? אלו שמשלמים עדיין משכנתא ומשכירים את דירתתם כדי לשכור דירה אחרת וגדולה יותר. האם יצטרכו לשלם מיסים ? ומדוע בכלל באוצר מעיזים לדבר על פתור ? מה ! הם קנו את הדירה שלי עם הכסף שלי או פשוט הם מכניסים את היד שלהם בארנק שלי ואומרים שזה הכסף שלהם (מצחיק לקרוא שזה עולה למדינה 1.3 מיליארד בשנה !!!!). חוצפה או גניבה ?
BEN | 30.03.15
463.
איזה חוק מטומטם ואוי ואבוי להרבה מבעלי הדירות (כמוני למשל) שהם לא קרובים בכלל לזה
יש לי דירה (עליה אני משלם משכנתא כמובן) שקניתי לפני 9 שנים באשדוד - אותה אני משכיר ב3800 לחודש. נשאר לי כ250 ש"ח אחרי המשכנתא. אני שוכר ברמת גן (הייתי גם קונה, אבל אין לי כסף לדירה במרכז) משלם 4200. כחלון, החוק שלך פשוט הולך למוטט אותי. אני אאלץ לעבור לדירה שלי באשדוד, להפסיד שעות שינה בדרך אל העבודה, להפסיד פי 4 דלק (אני עובד בהרצליה) לחזור שעתיים מאוחר יותר, כלומר גם את הילדים בקושי אראה. בשביל זה בחרתי בך?
בוריס | 30.03.15
460.
מחירי השכירות יעלו
כשהתשואה למשכירי דירה היא כיום פחות מ 3 % המכשירים ידאגו להעלות את שכר הדירה כפיצוי לעליית המס. בנוסף לא יהיה כדאי לרכוש דירות לצרכי השגרה מה שגם בכך יתרום לירידת היצע הדירות להשכרה ומכאן לעליית שכר הדירה. היות ושכר הדירה תואם למדד,עליית מדד תייקר את החזר המשכנתאות לבעלי דירות. כדאי לשקול אפוא פעמיים אם להעלות את המס המוצע.
דני | 30.03.15
449.
הבעיה עם המיסים החדשים זה שהם נשארים גם אם הם לא רלוונטיים
כל פעם קם חוכמולוג מנערי האוצר שחושב שגילה קסם. ב-2006 החליטו לבטל את קופ"ג ההוניות, אנשים הפסיקו לחסוך לילדים, והשקיעו בין היתר בנדל"ן. החליטו לשנות את נוסחת חישוב מחיר הדלק, היום מחיר הדלק פי 2 ממה שהיה לפני 10 שנים למרות שאז מחירי הנפט והדולר היו יותר גבוהים. החליטו לשנות את נוסחת חישוב שווי רכב, היום שווי הרכב מעוות. ואין מה לדבר על הקמת אגודות המים שהכפילו את מחיר המים למרות שהפקתם היום יותר זולה. מה שבטוח זה, שאף פקידון של האוצר לא חושב להחזיר את הגלגל לאחור. המדינה התמכרה למיסים המעוותים האלה
מס חדש = גזרה | 30.03.15
448.
ממש לא מבין מה התועלת. מחירי הדירות ומחירי השכירות פשוט יעלו.
מחיר השכירות יעלה ובצורה חדה מאוד. אנשים לא יוותרו על 25% סתם ככה. צריך לזכור שאנשים שמשכירים דירות הם לא רשעים(הרוב המוחלט...) אלא גם צרכנים שמרויחים עוד כסף ומוציאים את הכסף על מוצרים אחרים. זה טוב לכלכלה... לגבי מס שבח, ברגע שמעלים אותו, מי שמוכר דירה צריך להעביר חלק למדינה ולכן הוא מפסיד סכום ענק (25% מ-1,000,000 זה 250,000!).לכן, או שלא ימכור (גורם לירידה בהיצע) או שיעלה את המחיר. כך או כך מחירי הדירות יעלו. בחיי, אני לא מבין איך המיסים האלה אמורים להוריד מחירים אם המדינה לוקחת עוד כסף מצרכנים.
משה | 30.03.15
447.
הנה 3 צעדים פשוטים לתיקון העיוותים בשוק הנדל"ן והורדת המחירים:
אלו הצעדים בגדול: 1) הדרת משקיעי נדל"ן מהשוק - למשל על ידי מיסוי גבוה שמוציא להם את החשק 2) הגבלת משך משכנתא מירבי ל 15 שנים - סך ההחזרים מוזל, אך כל חודש התשלום יקר 3) חובת בנייה על קבלנים וחברות שמחזיקות בקרקעות 1) כמעט שליש מהביקוש יירד, המוכרים יאלצו להוריד מחירים עד לרמת המחיר שזוגות צעירים מסוגלים לעמוד בה. 100,000 דירות שנמכרות ישירות לצעירים זה 100,000 דירות להשכרה שיתפנו ברגע שהצעירים האלה יקבלו מפתח לדירה החדשה שלהם ויצאו מהדירה שהם גרים בה היום בשכירות 2) שכר הדירה פתאום ייראה זול יותר ממשכנתא, ואנשים יעדיפו להמתין עם הקניה. כוח הקניה של כל הציבור יירד כי ההחזר החודשי יהיה גבוה. הציבור יחסוך כסף בריבית דריבית כי המשכנתא תהיה קצרה יותר. ההחזר החודשי יזנק פחות בתלילות בתרחיש של עליית ריבית בעתיד. 3) התאחדות בוני הארץ הפסיקה לבנות ברגע שהבחינו בירידה בביקושים (מחאה חברתית, המתנה למע"מ אפס) ולכן כדי שלא יגיבו כך גם הפעם, יש לחייב אותם לבנות שי.
שי | 30.03.15
446.
שכר דירה נקבע על ידי כוחות השוק (ביקוש והיצע) ולכן המשכירים לא יצליחו להעלות אותו !!!
כדי להעלות את שכר הדירה צריך: * להגדיל ביקוש (שיותר אנשים באוכלוסיה יחליטו לצאת מבית ההורים מוקדם ולחפש דירה להשכרה). אין סיבה שזה יקרה אלא אם יעלו את המשכורת של אותם צעירים וסטודנטים. * או להקטין את ההיצע - כלומר להשמיד דירות להשכרה או שבעלי הבתים יחליטו שהם בכוונה ישאירו אותן ריקות ולא ישכירו (ולא ירוויחו). לכן ברור שהמחיר הנוכחי של שכר הדירה בשוק הוא איזון בין ביקוש להיצע נכון להיום. נושא המיסוי הוא לא חלק מהמשוואה. חשוב להבין את זה. בעלי הבתים שלי כל הזמן מנסים להעלות לי את שכר הדירה, אם היה להם כוח רב יותר הם מזמן היו מעלים לי עוד יותר גבוה. אבל הם לא הצליחו. והמס לא ישנה את זה. תבינו - בעלי הבתים לא ישאירו אותן ריקות ולא ישמידו את הדירות ולכן הם לא יכולים לצמצם היצע! ולכן הם לא יכולים להעלות מחירים! הדבר היחידי שכן יקרה זה שאנשים חדשים לא ירצו להשקיע בדירות, בגלל המיסוי. זה יגרום לכך שיהיו פחות קונים בשוק, אבל עדיין אותו מספר של מוכרים. לכן מחיר הנכסים יהיה בירידה. צעירים רבים יוכלו להרשות לעצמם לרכוש נכס בזול. הדבר הזה גם יוריד את מחירי השכירות, כי כל צעיר שהצליח לקנות דירה חדשה מקבלן יוצא מהדירה שבה הוא גר היום בשכר דירה, והיא הופכת להיצע פנוי! יהיו גם משכירי דירות, שההכנסה החודשית שלהם מהדירה נפגעת, ואז קשה להם יותר לשלם את המשכנתא. חלק מהם יבחרו למכור את הדירות בשוק היד השניה, ותוספת ההיצע הזאת תגרום לירידת מחירים מהירה של כל הנכסים בישראל! גם דירות מקבלן יושפעו מזה. בסופו של דבר אחרי שמחירי הדירות ירדו ב 30%-40% לאנשים יהיה שווה לקנות דירה להשקעה למרות המס, כי התשואה משתפרת כשמחיר הנכס קטן (תשואה = שכר דירה שנכנס לחלק במחיר הנכס)
שיעור בכלכלה | 30.03.15
442.
הגיע הזמן!
אני מאמין שהפעם זה יעבור מכיוון שכבר יש רוב בציבור בעד מס על רווחי השכירות וגם בד"כ העלו את הרעיון הזה לפני בחירות ומיד אח"כ הוא נגנז, הפעם להפתעתי כי רבה הועלה הרעיון מתוך הממשלה הנבחרת. יניב ומיכאל מהתגובות עם התמונות נראים לכם פנסיונרים? כי הוראת השעה לביטול מס על רווחי השכירות (שנות השמונים) נועדה לאפשר לפנסיונרים להשקיע ולתרום להיצע הדירות. היום הפתור עד 5,000ש"ח וה10% מס מעל 5000 ש"ח מאפשרים פרצות רבות ומורידים מאד את הכדאיות לאכוף את החוק. כמו שנאמר פתרון לבעיות הנדלן בארץ נמצא בכיסם של משקיעי הנדל"ן יד 2.
אמפסיז | 30.03.15
441.
מזמן מזמן היו צריכים להטיל את המס הזה. אולם הטייקונים לא נתנו
ידוע שיש לעשרות אם לא למאות אלפי משפחות במדינה, דירה או מספר דירות נוספות להשכרה. הטלת מס על השכרות אלה יכניס כסף רב למדינה , וגם יצנן את רכישת הדירות להשקעה, והספקולנטים יירתעו מלרכוש דירה נוספת. היו צריכים וחייבים לעשות זאת מזמן, אולם אלה שבשלטון והמקורבים להם, סירבו לעשות זאת, כי לרובם יש דירות נוספות. זה מס צודק מאד, כמו להטיל מס על הבורסה, שהיום הינו בשיעור של 25%.
ירון | 30.03.15
438.
סופסוף תוכנית הגיונית!
הכבדה על משקיעי הנדל"ן (משכירים) תוריד את הביקוש לרכישת דירות ובכך את מחירן, ואף תגרום להגדלת ההיצע עקב בעלי דירות להשקעה שירצו למכור את דירותיהן (אשר גם יגרום להורדת מחירי הדירות). באשר למחירי השכירות: מחירי השכירות לא יעלו מכיוון שאם בעלי הדירות היו יכולים להעלות אותם היו כבר עושים זאת!
עידו לייכטר | 30.03.15
435.
השילטון מושחת מישהו צריך לשלם את המחיר וזה אנחנו
כל המערכת הציבורית זה תפירת מכרזים לחברים ותפירת מכרזים לג'ובים לחברים ובסוף מגיע החשבון ואין כסף אולמרט זה קצה הקרחון בכירים שחשופים בצריח אלו מתגלים אבל הכל רקוב עד השורשים בגלל זה מעלים מיסים וזה אף פעם לא מספיק
מישהו מבפנים | 30.03.15
434.
תגובה
הלך אדיוט אחד, נכנס אדיוט אחר! לבטל את הפטור ממס שבח על דירת מגורים יחידה. אתם רק מעוותים את שוק הנדל"ן , נותנים מתנות לדורות הקודמים ודופקים את הדורות שרוצים כבר לקנות דירה וגם לשפר אותה בדירה חדשה. אל תעשו כלום, זה הכי טוב, כשאתם רק מנסים לעשות משהו מיד המחירים עולים. תנו למשהו שמבין קצת את השוק וחסר אינטרסים להוביל מהלכים. כחלון חושב שאם עשה איזה קורס בהרוורד אז בא גואל מציון.
ערן | 30.03.15
433.
לכל בעלי הדירות החרדים למס על שכ"ד
אין לכם שום זכות להתלונן, אדם שמשקיע בשוק ההון מסכן את כספו פי כמה וכמה אבל משלם מס על כל שקל שהוא מרוויח, אין שום סיבה שלא תשלמו אותו גם אתם. זה יקטין את כמות האנשים המעוניינים לקנות דירות להשקעה ובכך יסייע לזוגות צעירים בטווח הארוך. חלאס להתבכיין.
יותם | 30.03.15
426.
ומה עם משפרי מקום המגורים?
יש שקונים דירה באזור פחות יקר, משכירים אותה ושוכרים באזור מגורים אחר, שיותר מתאים להם מבחינת חינוך ילדים או קרבה למשפחה או כל סיבה אחרת...ועכשיו מה? ישלמו מס על דירתם כלומר תרד הכנסתם מהדירה המושכרת ויצטרכו לשלם יותר על הדירה השכורה.... לא חשוב מה נעשה על מנת לשפר קצת את מצבינו ותמיד ימצאו דרך להוריד לנו עוד קצת את הראש.
אא | 30.03.15
417.
עדיף להטיל מס כבד מאד על מי שרוכש דירה שניייה ומעלה במקום מס על שכירות
מהשקל הראשון. כך הביקושים יצוננו מהותית ויאזנו את הורדות הריבית האחרונות , יביאו לפינוי נרחב של היצע , יורידו את המחירים ויתנו מספיק אוויר לשר האוצר בתכנון מהלך נרחב , מקיף ויעיל יותר , אני חושב שגם פסיכולוגית הצעד הזה יעיל הרבה יותר מאשר מס על שכירות מהשקל הראשון.
א | 30.03.15
416.
"המממ... השמש זורחת, את מי נדפוק היום?"
"נראה לי שנלך על שוק השכירות היום. נמציא מס חדש וניתן למשכירים ולשוכרים להתווכח בינהם מי ידפק." אין שום דבר טוב בחוק הזה. או שמכירי השכירות יעלו (והם יעלו..) וכך השוכרים ידפקו, או שהמשכירים יקחו את זה על עצמם והם ידפקו. השקעה בנדל"ן היא השקעה לכל דבר, לפני שקונים דירה לוקחים בחשבון שהמשכנתא תתקזז עם השכירות, מה פתאום עכשיו רוצים להוסיף מס?! שימו לב שהכוונה כאן היא על מס על הכנסה, לא על הרווח בין ההכנסה להוצאה על המשכנתא, וזה בלי לדבר בכלל על העובדה שבקניית הדירה שולם גם הון עצמי של מאות אלפי שקלים! בקיצור, כרגיל, באוצר מחפשים איך לעשוק עוד את העם במקום לעזור לו.
אני | 30.03.15
409.
זה רעיון טיפשי, שסתם חונק את כל הציבור, והמשכיר ישלם יותר..
השוכר הוא לא אויב הציבור, זה בניי אדם כמוני וכמוך, חלקם עצמאים שאיין להם פנסיה, והם הזיעו בכדיי לרכוש את הנכסים שלהם, נניח והם מקבלים בחודש 12,000 שכירות....אז מה ?, הם צרכים לשלם על המחדלים של המדינה? אני כן מאמין שצריך להכניס בחקיקה בשוק החופשי , תנאי השכרה נורמליים, כדי שלא השוכרים ולא המשכירים יתעללו אחד בשני. כחלון אני חושב שהלב שלך במקום הנכון, אבל לא בדקת את הנושא לעומק, ואתה יוצר כאוס לכולם.
רונן | 30.03.15
406.
איך לעקוף מיסוי על השכירות
כבר יש דרכים רבות לעקוף מיסוי כזה - תשלום במזומן מחוץ להסכם, תשלום על שירותי אחזקה, תשלום דמי חתימה על חוזה, תשלום דמי יציאה מהחוזה ועוד שמות רבים ומקוריים, רק לא דמי שכירות שיהיו נמוכים מאוד... המוח היהודי ימציא פטנטים ונערי האוצר ימציאו עוד מיסים ועוד מיסים וכו'.
מסי | 30.03.15
405.
רק מיסים
כלכלני האוצר מוגבלים. הם רק יודעים להציע מיסים. זה קל. אולי תציעו אפיקי השקעה סולידיים שאנשים ישקיעו במקום דירות להשקעה? ביטלתם את החיסכון בקופות הגמל ל-15 שנה, הכרחתם אנשים להשקיע בבורסה או לקנות דירות. לא משנה כמה מיסים תטילו, זה לא ייעצר אם לא תציעו חלופות.
כלכלן | 30.03.15
402.
חשיבה של פקידונים -לא איך נשפר אתה מבצ אלא איך נדפוק את האזרח
ישבו פקידוני האוצר -חבורה של אנשים בלעי דמיון מפותח ביותר בכל הקשור להמצאת אגרות מסים ויהטלים שחולמים כל היום על עבודה במשרה שמנה אצל אחד מהטיקונים שהם מלקקים לו בחשאי ועושים למענו במשרד הממשלתי זה אוא חר וטכסו עיצה איך נזיין עוד פעם את האזרח הקטן שאסף פרוטה לפרוטה ועומד לרכוש לעצמו סוף סוף דירה למגורים לו או לילדיו . יש נמצאנו! נדפוק אותו מהשקל הראשון!!!
שביט | 30.03.15
401.
הגיע הזמן! הבועה התחילה בגלל המס על הבורסה. מקווה שיצליחו
אין סיבה שלא יהיה מס על הכנסות מנדלן. אני מכיר הרבה אנשים שחיסלו את תיקי ההשקעות וקנו דירות בגלל שיקול המס. איך שיהיה מס תהיה מכירת דירות היסטרית ממשקיעים והמחירים יצנחו חזק :-). הבעיה היא שאני בטוח שהמקורבים ילחצו לבטל את זה ולצערי גם כנראה יצליחו. הרי למי יש דירה להשקעה? מדובר בכל המחוברים למינהם.
המיואש | 30.03.15
399.
במקום לטפל בבעיה הם כרגיל יוצרים בעיה נוספת
במקום לטפל בבעיה הם תמיד מחפשים פתרונות אחרים שמייקרים, מה היהיה עכשיו, יש לי דירה שאני מרוויח ממנה 4,500 כל חודש שכר דירה, כלומר לפי הרעיון החדש אני אשלם 1,125 ₪, כתוצאה מכך אני אעלה את מחיר הדירה ל 5,200 בערך כדי לקבל את אותה הכנסה וכך ישו כל בעלי הדירות.- חבל
יוד | 30.03.15
396.
זה אני או הוא? לא הבנתי
א. אם ישיתו מס על השכרת דירות- כל המשרדים שמשכירים דירות במגדלים בעלות מוגזמת, יוכלו לחזור לדירות מגורים ולהשתמש בהם כמשרדים. כל משרד יהיה מוכן לספוג את המס כי ממילא הוא מזדכה על ההוצאה. מאידך, הוא ישלם ארנונה כדירת מגורים ולא כעסק. הבדל של שמים וארץ. מסקנה: מחירי השכירות למגורים יעלו. ב. אם יהיה מס שבח לדירה ראשונה (25%!!!)- לזוגות הצעירים יעלה יותר לקנות דירה. איפה ההגיון??? זה מה רציתם- כחלון עם הרעיונות המופלאים האלו? מה היה רע לכם עם מע"מ 0 ???
הדס | 30.03.15
389.
תוכנית לא הגיונית בשום צורה.
רוב בעלי הדירות הם אנשים שרכשו אותן לצורך השקעה, לרובם אין כסף נזיל אלא משכנתא שהשכירות משלמת עליה. אם לצורך העניין בעל דירה לקח משכנתא של 3,500 ש"ח ומשכיר את הדירה שלו ב- 4,000 ש"ח לדוגמא, הוא לא יוכל להישאר עם 3,000 כי גם אם יוותר על הרווח שלו (למרות שיש תמיד השקעות בדירה עבור בלאי) זה לא יכסה לו את המשכנתא. מה שיקרה הוא יהיה חייב לקבל את ה 4,000 ש"ח שלו ויגלגל את העלות על השוכרים - זה משקף עלייה של שכר הדירה ל 5,333 ש"ח, בוא נאמר שילך לקראת השוכרים ויירד ל- 5,000 ש"ח, עדיין העלתם להם את המחיר ב- 1,000 ש"ח. אי אפשר לחיוב בבועה ולחשוב שכל בעלי הדירות השקיעו כסף נזיל, בכל מקרה דירות לשכירות מניעות את הכלכלה, הן לא הבעיה, שוב מחפשים פתרונות קסם שטותיים ולא יעילים במקופ לטפל בצד הביקוש. המדינה צריכה לוותר על הרווח החזירי שלה, למכור מגרשים במחיר סביר כמו לפני עשור, עלות הבנייה גם עם העלייה בחומרי הגלם לא עלתה כ"כ הרבה, אפשר לבנות ב- 3,000-4,000 ש"ח למטר, בתוספת של 100-200 אלף למגרש, מביא דירות לכולם בפחות ממיליון, כל השאר זו סתם חזירות.
 | 30.03.15
387.
ללא אנשים וללא דירות
ערך דירתי בביטוח הדירה הוא כרבע מעלותה בשוק , מי לוקח את היתרה ???? הרעיון האווילי של מיסוי דירה ראשונה אומנם יצמצם את הביקוש שאמור להוריד מחיר ומנגד המס יעלה את המחיר. בשנות השבעים של המאה הקודמת אמרו ״האחרון שעוזב את נתב״ג שיכבה את האור״. אחרי הכל זו ארץ זבת חלב ודבש , אבל לא גן עדן . כשתתחיל הגירה שלילית אולי משהו יבין את הטיפשות שבהצעה
Avi | 30.03.15
386.
כל הכבוד ל"ביבי המלך " - אני מציע להרחיב מסים נוספים :
לגבות ארנונה על אוהלים, לגבות מס מיוחד על שטח האוטו פנימי וחיצוני, להטיל גם "בלו" מיוחד כמו בדלק על מס שבח לקוני דירות הראשונות(שחס וחלילה המחיר בחיים לא ירד- כי כל כך דואגים ליציבות הבנקים). ואז ...... לעלות שכר מינימום, ו- להטיל מס מיוחד לייצוב המשק/ איזה מלחמה(יזומה). אם תרצו יש עוד הרבה רעיונות .......
דן | 30.03.15
384.
קודם כל הדייר הקיים יאלץ כנראה לעזוב
הוא משלם 3300 ש"ח הדייר החדש ישלם את המס. 3300 חלקי 3 כפול 4 (מדובר במס של 25%) שזה יוצא 4400 ש"ח. בניגוד למה שרוב הסתומים כאן חושבים צריך לחשב את הסכום לגביה מהדייר כך שישאר לכם כל הסכום נטו. אין שום סיבה בעולם שאנחנו נשלם את המס הזה ומי שלא יכול לשלם - שיגור בקרטון של מקרר מצידי
משכיר דירה | 30.03.15
380.
לא מספיק שזה בלתי אפשרי לקנות דירה?! גם
בתור סטודנט שלומד מאוד רחוק מהבית של ההורים ואין אופציה למעונות, איפה אני אמור לגור עכשיו?! גם ככה ההורים כבר משלמים לי המון כסף בגלל השכירות הלא זול, ועכשיו עוד שמים מיסים שהשכר יעלה ואז אני יגור בחניה של האוניברסיטה ??!!! מה שחסר שעוד עוד מעט יוסיפו מס על אוהל!
אדם | 30.03.15
378.
לא מבין את המהלכים נגד .....
האנשים שעשו כסף במדינה הזאת . למה כל אחד שהצליח בחיים צריך להיות בעונש במדינה . אני לא איש עשיר ואף רחוק מזה ...ואין לי דירות להשכרה . אבל נראה לי שההתנקלות לאנשים שיש להם כסף עברה כל גבול . (במידה והם עשו זאת באופן חוקי ושילמו את כל המיסים ) אם הייתם נלחמים בשוק האפור שמגלגל מיליארדים , או בעברייני מס , לא הייתם צריכים לקחת מחלק מהאנשים פעמיים מיסים. כל הצביעות החברתית שמציע כחלון ושכמותו..... ממש מגעילה , לא צודקת , וממש לא חכמה .
ישראל | 30.03.15
370.
מס שבח על שיפור דיור - עוד מסמר בארון הדיור של של הזוגות הצעירים
בעידן שבו רוב הבניה החדשה היא יקרה, כי הקרקע שווקה במחיר גבוה, כי אין דירות קטנות, כי איןדירות חדשות מחוץ לאזורי הביקוש הגבוה וכו' - זוגות צעירים רבים קונים דירות לא חדשות. אם אנשים יורתעו משיפור דיור - זה יפחית את הביקוש לדירות היותר יקרות, אבל יקטין את ההיצע של הדירות הבסיסיות - ויייקר אותן עוד...
 | 30.03.15
365.
לקחת מהחרדים!
לא משלמים מס הכנסה ועובדים בשחור, מקבלים קצבאות מוגדלות מביטוח לאומי, מקבלים תמריצי ילודה ובונוס עבור משפחה מרובת ילדים לא משרתים את המדינה, לא לומדים לימודי ליבה ולא מעוניינים כלל להשתלב בחברה המודרנית (שנשארה) במדינת ישראל יש להפריד דת ממדינה באופן מיידי ולהתחיל לגבות כספים עבור כל פסיק שהדתיים צריכים באותה המידה שחילונים משלמים הרי שעל הדתיים לשלם בדיוק!
דן | 30.03.15
364.
**שכר דירה נקבע על ידי כוחות השוק (ביקוש והיצע) ולכן המשכירים לא יצליחו להעלות אותו**
כדי להעלות את שכר הדירה צריך או להגדיל ביקוש- שיותר אנשים באוכלוסיה יחליטו לצאת מבית ההורים מוקדם ולחפש דירה להשכרה. אין סיבה שזה יקרה אלא אם יעלו את השכר של אותם צעירים וסטודנטים. או להקטין את ההיצע - כלומר להשמיד דירות להשכרה או שבעלי הבתים יחליטו שהם בכוונה ישאירו אותן ריקות ולא ישכירו (ולא ירוויחו). לכן ברור שהמחיר הנוכחי של שכר הדירה בשוק הוא איזון בין ביקוש להיצע נכון להיום. נושא המיסוי הוא לא חלק מהמשוואה. בעלי הבתים לא ישאירו אותן ריקות ולא ישמידו את הדירות ולכן הם לא יכולים לצמצם היצע ולהעלות מחירים. הדבר היחידי שכן יקרה זה שאנשים חדשים לא ירצו להשקיע בדירות, בגלל המיסוי. זה יגרום לכך שיהיו פחות קונים בשוק, אבל עדיין אותו מספר של מוכרים. לכן מחיר הנכסים יהיה בירידה. צעירים רבים יוכלו להרשות לעצמם לרכוש נכס בזול. הדבר הזה גם יוריד את מחירי השכירות, כי כל צעיר שהצליח לקנות דירה חדשה מקבלן יוצא מהדירה שבה הוא גר היום בשכר דירה, והיא הופכת להיצע פנוי! בסופו של דבר אחרי שמחירי הדירות ירדו ב 30%-40% לאנשים יהיה שווה לקנות דירה להשקעה למרות המס, כי התשואה משתפרת כשמחיר הנכס קטן (תשואה = שכר דירה שנכנס לחלק במחיר הנכס)
דניאל | 30.03.15
362.
סומך על כחלון שיפתור את הבעיה כמו שפתר בטלפוניה - יצירתיות ותחרות, זול ומספיק לכולם
תמיד כדאי לחשוב על פתרון לבעיה שקיימת - למשקיעים אין היכן לשים את הכסף ולאנשים אין מספיק כסף לקנות דירות. אם ימצאו חלופה לדירות להשקעה אני בטוח שהרבה לא אוהבים את הכאב ראש אבל אין ברירה ... הבנקים שוחטים בעמלות ולא מספקים ריביות, המדינה גם כן לא מעוניינת לעזור כי מתפרנסת ממיסי הדירות... אז מי ינצח - הענק או ההאיש הפשוט ? מחכה לכחלון ...
ל | 30.03.15
361.
החבר'ה באוצר, יש לומר החבר'ה העשירים באוצר, מנותקים מהמציאות.
מיסוי של הכנסה משכירות יגולגל לשוכרים בתום החוזה, לפחות בצורה חלקית, ככה שמי שיסבול הם השוכרים וביטול הפטור ממס שבח רק יכביד עוד יותר על זוגות צעירים שרוצים לקנות. זה כאילו באוצר יושבים חבר'ה שזורקים לאוויר רעיונות איך אפשר להתעלל באזרחים. זה היה מצחיק אם זה לא היה עצוב.
מוטי | 30.03.15
359.
זו כתבת פלופ.....כנסו... הצעה לא ישימה או כדאית...
מס על שכר דירה של 2000 שקל בפריפריה יהיה 500 שקל... בשביל זה דרושה מערכת גביה, בדיקה, אכיפה, פיקוח, מעקב שעולה הון. אם יש מס יש גם זיכוי במס על תקלות, קילקולים, שיפוצים.. וגם בזה צריך לטפל ולפקח, יתקלקל לי המנעול בבית, אביא קבלה על מנעול בדירה המושכרת... נראה לכם...?
שב"כ ס' | 30.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת