אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

היו"ר החדש של "תה נו ווה": קומוניסט שכותב ספרים על חלב

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אם לתנובה לא תהיה אורינטציה ישראלית היא תרד באחיזת השוק המקומי שהוא רווחי מאוד.
ניראה לי שהסינים עושים טעות ענקית עם החלב שחדר לסין[כלכלה וכסף לפני בריאות וזיהוום אוויר זה המוטו היום בסין] ויעשה להם מחלות כמו כאן לפחות שיקנו גם חברות ביומד ישראליות בראשית דרכן שיטפלו בצרה הזו שחודרת לסין.
שישקו | 31.03.15
6.
כל כך הרבה שטויות בתגובות
1. הסינים יקחו את הידע - אז מה? אז הם יתחילו לייצר מוצרי חלב טובים למיליארד וחצי סינים? הם ימכרו את הידע הזה לאחרים בעולם? רק לנו יש ידע שכזה? להולנדים לגרמנים , לאמריקנים אין ידע שכזה? 2. הם יגנבו לנו את תנובה - יקחו את הפרות? יפרקו את המפעלים ויעבירו אותם לסין? זה אומר שמישהו בישראל יצטרך להקים מפעלי חלב חדשים כדי להאכיל 10 מיליון ישראלים . אין מה לחשוש יהיו ישראלים כאלו. אבל יש לי שאלה , למה שהסינים יפרקו את המפעלים ויעבירו לסין כשהם יכולים לבנות שם מפעלים חדשים? הם לכל היותר ימכרו את המפעלים למישהו אחר . היו אלו אמריקאים , אחר כך סינים ואולי אחר כך אלו יהיו ההודים . כלום לא קרה . 3. כדי לייצר מזון בישראל צריך פועלים , למה לפטר? מפטרים משתי סיבות : או שהצריכה יורדת כי המחיר גבוה או שמפטרים כי מייבאים מחו"ל ולא צריך הרבה פועלים בארץ . אם הממשלה תכריח את היצרן להוזיל מחיר הצריכה תעלה ויהיה יותר עבודה . אם יפתח ייבוא מתחרה המחיר ירד , הצריכה תגדל ויהיה יותר עבודה גם למפעל וגם ליבואן ושרשרת השיווק שלו 4. ואנחנו לא קונים חברות בחו"ל ?
ראובן | 31.03.15
5.
מאיר שמיר
מה זה שווה כל הכסף שיש לך, כל התהילה על העסקה הזו, כל העובדים שאתה מעסיק אם עיר שלמה או לפחות חלק נכבד בה, חושב שאתה רמאי ושקרן, חושב שגזלת את הקבוצה האהובה שלו, בטח זה לא באמת מזיז לך, אתה שבע מכל זה, לא ככה מסיימים פרשה כל כך גדולה, אתה גדול מזה. מצא את הדרך הנכונה ... תומך בך תמיד.
ליאור | 31.03.15
1.
המכירה תהיה בכיה לדורות
סופה של תנובה להעלם, ישראל אינה שוק לסינים (וגם לא השלוחות של תנובה במזרח אירופה) הדבר היחידי שהם מעוניינים בו הוא ידע. לאחר שיצברו את הידע הנדרש וברגע שהדבר ישתלם להם (למשל יזם נדל"ל שירצה את הקרקע עליו ממוקם מפעל של תנובה) הם יסגרו את תנובה. סיני שיושב בשנחאי או בבייג'ין לא יפגוש בבוקר את האיש שפיטר ערב קודם. מעבר לכך מדינה כמו ישראל שמצבה לא רגיל לא יכולה להתפשט מנכסיה הבסיסיים כמו יצור ואספקת מזון, יצור אמצעי הגנה וכו'. אם נהיה תלויים באחרים גם במזון אבוי לנו.
אביב | 31.03.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת