אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הממשלה האחרונה השקיעה בשטחים 1.7 מיליארד שקל

132 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

129.
יש תחרות בין הכתב למגיבים בורים על דיסאינפורמציה?
יש למשל מגיבים שמדברים על הטבות המס למתנחלים. אם היו טורחים לקרוא היו רואים שכבר יותר מעשור אין שום הטבת מס למרות שמדובר על יישובי ספר ועימות. העלות של הטבות המס לתושבי הפריפריה (דרום וצפון) לבדה גבוהה מסך ה"השקעה בשטחים". וזה לפני שדיברנו על הטבת המע"מ באילת. משעשע יותר שהכתב לא טרח לעשות השוואה עם יישובים דומים דמוגרפית או גיאוגרפית. אני לא יודע מתי בנו בפעם האחרונה בית ספר חדש בתל אביב אבל תבדקו את קצב בניית בתי הספר ביישובים הערביים למשל. תבדקו את עלות ההשקעה בבניית יישוב חדש בגליל או בנגב. אני יודע שזה הפך ספורט שמאלני מקובל, להסתכל בכיס של המתנחלים, אבל אתם תתאכזבו לגלות שרוב המתנחלים בעלי מקצועות חופשיים המשלמים מס מעל הממוצע, תורמים למדינה מעל הממוצע בצבא ובחברה האזרחית (תבדקו למשל מי הקים את עמותת פעמונים שמסייעת לאלפי משפחות) והדבר רק מגביר את הכאב של אותם אלו שאומנותם באנטי ובהריסה.
מתנחל | 01.04.15
128.
זה סכום זניח בקושי רבע אחוז מתקציב המדינה
הממשלה צריכה להשקיע בשטחים הרבה יותר. רק לngi מטרה זאת הצבעתי ליכוד (בלי ציניות). במשך שנתיים המדינה השקיעה 1.7 מיליארד כאשר תקציב המדינה הוא 350 מיליארד שקל בשנה. חלקו 1.7 מיליארד ב 700 מיל' ותקבלו פחות מרבע אחוז להתנחלויות. סבר פלוצקר היה אומר על הסכום הזה: טעות סטיסטית. איפה בנט ?
יוסי | 01.04.15
127.
הכל רק כסף?
הכתבה וכל המגיבים עוסקים אך ורק בדבר אחד : כסף ! כדאיות כלכלית , תקציבים ושוב כסף. בערב פסח , שכחנו את היציאה מעבדות לחירות ואנו שולטים בעם אחר. שכחנו את הציווי - מדאורייתא !! - לא לרדות בגר כי גרים היינו בארץ מצרים . יצאנו ממצרים כדי להיות עם חופשי , החי לאור התורה חיי חופש ומוסר . והנה אנחנו עדיין סוגדים לעגל הזהב , ובמקום ספרי תורה קדשנו רגבי אדמה. לא סתם אין התורה מציינת את מקומו הגיאוגרפי של הר סיני , כי לא האדמה חשובה אלא הכתוב , התוכן , החוקים והמוסר. גידלנו דור שרואה רק את האדמה ולא את התורה על כל משמעותיה. והנורא מכל , לא רק הגר סובל אלא רובו של העם החי בדחקות כי הכסף הולך לעבודת האלילים המתנחלת במקום לרוות האזרח.
שרגא | 01.04.15
125.
שוה הימין חי בהכחשה וברמיה עצמית
על פי הימין - סדר העדיפויות הוא נכון וראוי. אז שלא יקטרו ושלא יבכו. לאבא (מדינת ישראל) יש רק כיס אחד והוא יכול להוציא רק מה שיש... השמאל השפוי (המכונה מרכז ליברלי בכל מדינה אחרת בעולם) חושב אחרת וימשיך לומר את דברו. גם אם הימין לא אוהב את זה (אדם מכוער לא אוהב ששמים לו מראה מול הפנים). ועוד הערה: הרוב הוא אמנם רוב - אך אין זה אומר כלל שהוא צודק. גם אספסוף יכול לגייס רוב. המיעוט רשאי וחייב להמשיך ולהתריע - או לעזוב. על כן - אנשי ימין יקרים (תרתי משמע) - תמשיכו לסבול אותנו כל זמן שזו דמוקרטיה. אחר כך תוכלו לשים אותנו במחנות...
שמאל = ציוני | 01.04.15
117.
תקציב ההתנחלות
א. נא להשוות עם ההשקעות לקיבוצים כדי לכסות את הפסדיהם בהמרות שבבורסה.או כדי להאיר את עינינו לספסרות הקרקעות שלהם במילה מכובסת : "הרחבה". ב. נניח שהמנחלים היו מצויים בתוך תחומי הקו הירוק. האם בשיכוניהם היו הכבישים עולים פחות או שמא הרבה יותר, כך גם קווי החשמל ושאר ירקות. ג. הגיע הזמן שתופסק זריית החול בעינים. מתוך ידיעה אישית אני קובע שכל תושב ביו"ש עולה למדינה הרבה פחות מאשר בתוך התחומים ה"קדושים" בעיני השמאל. ד. רק דרך אגב. כביש ירושלים - תל אביב מצוי , בחלקו הגדול מחוץ לקו 1967. כמו גם קרקעות , בעיקרן חקלאיות, הנשלטות ע"י קיבוצי השמאל מצויות מחוץ לקו הנ"ל.. אז בבקשה טלו קורה מבין עיניכם. הפסיקו עם הדמגוגיה.
מנדלה משינקין | 01.04.15
114.
שאול שכח שהבחירות נסתימו ואין צורך יותר תועלת בהסתה כדי לעזור לבוז'י-ציפי
ועשיו אני ממתין לחשבון ההשקעה בתושבי הפריפריה בדרום - קו מסילת ברזל..מחלפים והרחבת כבישים . פיצויים לנפגעי הטילים , ואחרי ההסתה נגד תושבי הדרום נבקש חשבון כמה המדינה משקיעה בחרדים. האוכלוסיה צעירה מאד ויש השקעה רבה מאד בחינוך. ואחרי כן ההשקעה בערבים. שאול בהגינותו מבהיר כי התושבים אינם מקבלים את הכספים לכיסם.אלא הכספים משולמים לפי קריטריונים אוביקטיביים.
sus | 01.04.15
104.
משהו בדק כמה עולה לנו ההסתדרות?
שישקיעו בע"ה כמה שיותר בכל ארץ ישראל לפיתוחה , חידושה ושגשוגה - אין לנו ארץ אחרת!!! לפני כמה שנים עדיין חשבו בסמאל להחזיר את הגולן.....בעוד כמה שנים בע"ה גם להחזיר שטחים ביו"ש תהיה בדיחה ... 1. ההשוואה מה עולה לא נכונה, כל ישוב שמקימים עולה הרבה יותר מישוב קיים. גם בגליל ובכל מקום. 2. אם חס ושלום יחזירו את השטחים זה יהיה הפסד נדלני ישיר של מעל ל 100 מיליארד שקל , חישוב פשוט, לפי מספר יחידות דיור יהודיות בשטחים כפול ערך דירה ממוצעת בתוך הקו הירוק (לפני הבום של עליית המחירים בעשרות או מאות אחוזים מהגל העולה) ועוד הוספת שטחי חקלאות ומפעלים. 3. לזה צריך להוסיף כמובן את העיקר שהוא ערך נדלני פוטנציאלי (שטרם מומש) שהינו מעל ל 1 ביליארד דולר (כאן זו הערכה גסה כלפי מטה) מכייון שזה לא רק השטח הטהור בו אפשר לבנות אלא גם השטח בתוך הקו הירוק הצפוף שאי אפשר לבנות...דהיינו בעיית עזה טוקיו של צפיפות האוכלוסין ככל הנראה תהיה גם כאן בתוך הסרדין הירוק ואז כל העליה ביוקר המחיה תשפיע עלינו. אגב, חבר שלי כלכלן בחברה רצינית בת"א, ואיש סמאל כזה שמתפקד ושרוף...כשאמרתי לו את זה פתאום נפל לו הסמסונג...
Maor Dagan | 01.04.15
102.
כמה דברים לדייק
1. תושבי רמת הגולן פחות מ-4% מסך האוכלוסיה הרלוונטית (14 אלף מול מעל 300 ביו'ש) ובתקציבים בטח עוד פחות פר נפש ללא הלובי - שזה לא יהיה תירוץ של חלק המתלהמים. 2. אין נתונים על הסבסוד הגדול יותר דרך המשרות (תגובה 82), הנחות מס לתושבים ביו'ש, הוצאות הביטחון וכו'. 3. אם ננטרל גם מעלה אדומים עם כ-40 אלף תושבים שכנראה לא זוכים לסבסוד מיוחד, הנתון לנפש יהיה הרבה יותר משמעותי. 4. התקציב האמיתי בטוח יותר גדול כי התחשיב מראש מוטעה למטה כדי להוריד את ההוצאה ויהיו סכומים המסתתרים בסעיפים אחרים.
העם בחר | 01.04.15
98.
רק שכחו להדגיש מי היה שר האוצר שהעביר את התקציבים
לא יודע אם הנתונים נכונים וסביר להניח שלא , אבל לא לשכוח שהיה לנו שר אוצר בקדנציה הקודמת שבשביל לשרוד פוליטית הוא היה מוכן למכור הכל ולכן הוא עשה את ברית האחים עם הבית היהודי והיום שהוא מחוץ לתמונה הוא מוכן להילחם בעד אותם דברים שהוא בעצמו אישר וקידם , בקיצור הכל פוליטיקה כל אחד דואג לעצמו ומפטפט שדואג למדינה ואנחנו האזרחים משלמים על זה מסים
בועז | 01.04.15
97.
זו ממש לא כתבה רצינית. תביאו השוואה אמיתית באחוזים מול ישובים אחרים
יש פה רק מידע כמותי לא יחסי לגבי ישובי יהודה ושומרון. אני רוצה השוואה למשל של תקציב חינוך לילד בשטחים האלה לעומת ערים בתוך שטחי מדינת ישראל. עד אז, אין לי מה לעשות עם הנתונים שלכם. לא מקצועי בעליל!
חן | 01.04.15
95.
חשבון פשוט
1.7 מליארד מתקציב של 440 מליארד זה שליש של אחוז 0.003 !! מהתקציב אוכלסיה זו מכילה כ 400 אלף יהודים שזה 5 אחוז מהאוכלוסיה לפחות ! אם נייצר שווין כפי שצריך להיות אז ההשקעה צריכה להיות פי 16 !!! ז"א שכדי לקבל שיוויון היו צריכים להשקיע בהתנחלויות 28.3 מליארד שקל !! כנראה שהממשלה צריכה לפעול ביותר שוויוניות כלפי אזרחיה
חשבונאי | 01.04.15
86.
אין מחיר לקניית ארץ ישראל הקדושה שייצאו לכם העיניים אתם יודעים כמה עלה עד היום הזה
ארץ ישראל במשך 100 שנה והמלחמות וההגנה עליה אואיינט העיניים שלכם בולטות מידי ירושלים המאוחדת כמה עלה העיתון ידיעות אחרונות במשך 70 שנה !!!!!!!!!! מישהוא עושה לכם חשבון ???????????????
אהרון תלם | 01.04.15
84.
מספר תלמידים בכיתה, מספר בתי ספר וכמה זה עולה
אודה ללמ"ס אם יפרטו כמה בתי ספר ישבישובים האלה, כמה אנשי סגל ומנהלה מועסקים בכל בית ספר או גן חובה וכמה תלמידים לומדים בכל כיתה, כולל בתי ספר בהם יש הפרדה בין בנים לבנות. אולי המידע הזה ישפוך אור על כמה נתונים - כמו זה שבתחומי הקו הירוק יש 40 תלמידים בכיתה אבל בממוצע הארצי - הרבה פחות ובגנים לגילאי 3 ומעלה יש צוות מצומצם. לפעם הבאה שינאצו את "מדינת תל אביב", בה גרים משלמי המיסים שלא חוזרים אליהם.
טל | 01.04.15
80.
עם נבל ולא חכם - הוי למתחברים לפיטמתה של המדינה
הסתרת הנתונים האמיתיים הינה מכוונת. במדינה "הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון" ניתן לצפות שהנתונים יהיו שקופים וגלויים. יש נתון אחד שהיה מפיל את כל מגדל השקרים הזה אבל אותו הס מלהזכיר. תואיל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לפרסם את נתוני התעסוקה ביהודה ושומרון ברמת כל אחד מהישובים בפילוח הבא: כמה עובדי מדינה, כמה עובדי מוסדות וגופים ציבוריים ועובדי עמותות וגופים נתמכים ע"י המדינה וגופים זרים: בגוש קטיף לדוגמא מתוך כ-8000 תושבים היו מעל 65% עובדי מדינה והמיגזר הציבור . חקלאים היו כ-800 אך רק כ10% מהם עבדו בעצמם בחקלאות, היתר היו אפנדים שהעסיקו בשכר עלוב, פלסטינים ועובדים זרים. למען ידע העם תנו בבקשה נתונים רשמיים אודות מספרם של המועסקים עובדי המדינה במיון לפי: משרדי הממשלה: כמה רבנים, ר"מים , בלנים, עובדי רשויות מקומיות, מועצות דתיות, פקידי מימשל אזרחי, שוטרים, שוחטים ומוהלים, סופרי סת"ם, מנהלי ועובדי עמותות שהמדינה ומוסדותיה מפרנסים במישרין ובעקיפין,אנשי קבע, וכו' וכו' . במקומות הללו שם מונח הכסף הגדול. מדובר באלפי משרות מיותרות שכל כולן משולמות חודש בחודשו במשך שנים,במטרה אחת בלבד כדי לתחזק את המערכת החולנית של ההתנחלויות ." עם נבל ולא חכם" כפי שקבע משה רבינו בשירת האזינו . יואילו חברי הכנסת החדשים לדרוש את פירסום נתוני האמת למען ידע העם.
חוני | 01.04.15
78.
מדהים עד כמה הטייה פוליטית גורמת לכתב עתון כלכלי לשכוח לימודי כלכלה
סתם שאלה ... אם האנשים האלה לא היו גרים "בהתנחלויות" , איפה בדיוק הם היו גרים ? האם הם לא היו מנסים לרכוש דירה "לא בשטחים"...וארבע מאות אלף מהם היו מעלים את הביקוש לדיור עוד ועוד ? התשובה לבעיית הדיור היא בדיוק הפוכה ממה שאתה מציע, אם משקיעים ביהודה ושומרון ויש שם אפשרות לקנות דירה, אז תעודד אנשים לקנות שם כדי להקל על הלחץ במרכז. אפלו ג'ון סטיוארט הבין את זה והוא לא ממש ימני. אך מאחר וכל הכתבה הזו היא עם הנחת עבודה מוטית ופוליטית, כך נראות גם ההמלצות ואין לי אלא לאמר לך שתתבייש ושיהיה לכולנו חג פסח שמח.
נתן | 01.04.15
76.
בושה של כתבה, לכותב ולאתר
עוד נסיון להכפיש את המתנחלים לפי הכותרת זה נשמע כאילו המתנחלים מקבלים 1.7 מיליארד על חשבון כולם. 1. בגוף הכתבה פתאום מדובר גם על רמת הגולן (מה הקשר לשטחים?!) 2. פתאום מוסבר שאלו תקציבים רגילים שהיו מגיעים בכל מקרה לישובים, גם אם היו לצורך הענין בגליל. 3. אין השוואה להשקעה בישובי פריפריה אחרים 4. בכותרת כתוב "עליה של 10%". בגרף רואים הפוך - היתה ירידה. העליה היתה רק כשמסתכלים על 9 חודשים. אולי נשווה בדקות? אני בטוח שבהשוואה של דקות אפשר לכתוב שהיתה עליה של 1000% בזיון
צבי | 01.04.15
71.
כתבה מלאה בחצאי אמיתות והצגה שיקרית של נתונים
עוד קישקוש מקושקש מבית היוצר של מוזס. אין שום הבדל בין מה שמקבלים מיחוץ לקו הירוק למה שמקבלים בתוכו. ההבדלים הקיימים לנפש - נובעים מאופי ההתיישבות המפוזרת ליישובים במועצות איזוריות אל מול התיישבות עירונית מרוכזת שמבחינות רבות זולה הרבה יותר. המתנחלים היו מתים שתתנו להם לבנות ערים גדולות בשטחים - הממשלה פשוט לא מאפשרת את זה בחסות אידאולוגיית השמאל שממומשת תמיד על ידי ממשלות הימין. לגבי הטענה שהם מקבלים כפול: המשרדים שהשקיעו את הכספים הם חינוך, תחבורה ופנים. החינוך כולל ההסעות אינו שונה במאום מכל מועצה איזורית עם יישובים. זה שאופי ההתיישבות ביהודה ושומרון הוא אופי של יישובים גורם לצורך בהסעות. זה שיש להם הרבה ילדים גורם לצורך בכיתות ובמורים. אם הם היו חיים ביישובים בתוך גבולות הקו הירוק - אותם הכסספים בדיוק היו מושקעים בהם. תחבורה - ההשקעה בתחבורה נובעת גם היא באופן ברור מאופי ההתיישבות המבוזרת ליישובים. התחבורה במועצות איזוריות דורשת יחסית יותר קילומטרים של כביש לכל אזרח אין בזה שום הבדל בין מועצה איזורית ביהודה ושמרון למועצה איזורית בחוף אשקלון. בנוגע למענקי האיזון של משרד הפנים - אלו מענקים שמוענקים לכל המועצות שצריכות בלי הבדלי מיקום אם הן עומדות בתנאים של מנהל תקין (בניגוד להרבה מועצות ערביות) - גם פה אם המועצות הללו היו בתחומי הקו הירוק הן היו זוכות לייחס זהה. הטענה של הכותב היא בעצם: לא חבל להשקיע באופן זהה באזרחים שגם ככה צריך לפנות אותם? לאחבל לבנות תשתיות במקומות ששלא יהיו שלנו? אז התשובה שלנו היא - לא כולם סבורים שהמקומות הללו יפונו בכל מקרה! אנחנו מעוניינים בסיפוח יהודה ושומרון למדינת ישראל והשארת השטחים הללו תחת ריבונות יהודית. אי לכך, אין שום סיבה לקפח את זכויותיהם של הגרים שם - על אפו וחמתו של השמאל.
יהודי | 01.04.15
67.
תקציב תל אביב לבדה בשנה אחת לא 5 - 5 מיליארד שקלים
תושבים: 400 אלף, בזהה לתושבי יו"ש לבד, דהיינו יו"ש + רמת הגולן הם יותר תושבים. מדוע אם כן מתבכיינים שביו"ש ורמת הגולן מקבלים ב5 שנים מה שמקבלים בת"א בשנה? זה כיוון שהשמאלנים ששודדים את קופת המדינה היו רוצים לקבל יותר בשביל פחות. כפי שכבר פורסם למשל משרד הרווחה נותן לעשירים עשרות אחוזים יותר, כי רווחה נועדה לעשירים בלבד. אם תושבי השטחים מקבלים פי 2 מחלקם היחסי, תושבי ת"א מקבלים פי 10 מחלקם היחסי. ומה נשאר ליתר הארץ!? שום דבר! מוכרחים להחזיר את תל אביב!!! הזבל הזה יקר מדי ומלא בטינופת!
עמוס | 01.04.15
64.
רק ביבי, כי הערבים ממלאים את הקלפיות
פשוט מגיע לנו. מגיע לאימהות החד הוריות, לזוגות הצעירים המתגוררים בשכירות, לבעלי המשפחות שבקושי גומרים את החודש. מגיע לנו כי אנחנו עם מטומטם שמבין שרק ראש ממשלה ציני ומושחת זה מה שטוב לנו. מגיע לנו כי הכול פשוט נרקב ואנחנו שוחים בתוך הרקב והביוב הזה. עם סגולה ? עם הספר ? עמבה !!!
עמרי | 01.04.15
63.
כמה שגיאות עובדתיות
1. למרות שהכותב יוצר פה מצג שווא כאילו אין שום השקעה בגולן (יהודה+שומרון=יהודה+שומרון+גולן), זה ממש לא המצב. 2. ישראל מחויבת לדווח לאמריקנים במסגרת הזו גם על השקעות במזרח ירושלים, מכיוון שמספר התושבים היהודים במזרח ירושלים דומה בהיקפו למספר התושבים היהודים באיו"ש, יוצא שאין בכלל פער ומתנחלים מקבלים בדיוק כמו כולם... 3. מדו"חות קודמים כבר ברור שחלק משמעותי מהכסף שמושקע בשטחים בכלל נועד לטפל באוכלוסיה הפלסטינית בשטחי C וצרכיה. לדוגמא, כביש הגישה לקלקיליה שופץ לאחרונה ע"ח ישראל כאשר רוב המשתמשים בו הם פלסטינים (ורוב הישראלים שמשתמשים בו הם ערבים). בקיצור, חרטא
ל | 01.04.15
58.
כמה מפחיד
כלכך הרבה ישראלים משיחים!!! תגידו מה שתגידו אתם חשוכים-החיים יותר חשובים מפיסת אדמה ועדיף להשקיע בחינוך בבריאות ובאזרח מפיסת אדמה שיש עליה קונפילקט מסורת חשובה לשיכות למשפחתיות ולאחדות אך אסור לנו לעשותה לעיקר!!! האדם יותר חשוב מפיסת אדמה וגם מאלוהים!!!
יניב | 01.04.15
52.
שקרים ובלופים
אוסף הבטלנים והסחטנים כמו כרגיל ממשיך לסחוט כספים מהמדינה, הגיע הזמן לעצור את מסחטת הכספים . רק מה ביבי מפחד מהם ומאחרים ועל כן הכסף ממשיך לזרום. אבל תושבי הדרום ממשיכים להצביע לימין עליו זאת שהוא דופק אותם כבר 40 שנה. מה שהם זוכרים גרם להם לשריטה עמוקה בראש .
שמעון מזרחי | 01.04.15
51.
אני אסביר לכם מה הבעיה
נניח לרגע שהשטחים לא היו נמסרים מתישהו לפלסטינים אלא מוכרזים כחלק רשמי של מדינת ישראל והישובים הקיימים בהם היו נבנים כמו כל ישוב אחר לפחות "על הנייר" עדיין היתה בעיה עקרונית אחת, והיא שהציבור הקיים בהם היה הופך אותם למדינה לעצמו, שבה כל מי שאינו שתיך לקבוצה הרעיונית שלהם לא יתקבל. ספיפית, זה היה נראה כמו קסרקטין צבאי בשילוב עם אולפנה. לא משהו שמדינה מודרנית ומתקדמת יכולה לחיות איתו בשלום. ישובים קהילתיים עם ועדות קבלה שמאפשרות לעצמן לבדוק עם מיקרוסקופ מה עושה כל אחד הן דבר לא דמוקרטי. לא מדובר כאן על מקרים קיצוניים של גורמים עבריניים, לא שגם אז היה נכון לומר:" כל אדם הוא בחזקת חף מפשע עד שהוכחה אשמתו". כך שלי יש בעיה עם זה שכספי מיסים של כלל האזרחים מועברים לקבוצות בעלות חשיבהלא דמוקרטית מבחירה.
חילוני אתאיסט | 01.04.15
45.
שערבים ישראלים יעשו שרות לאומי למה רק חרדים?
שתעיפו מכאן את הסודנים כך יתפנו דירות בתל אביב, פחות עול יפול על המדינה שצריכה לממן להם שרותי בריאות חינם, שרותי חינוך חינם, אכיפת חוק ועוד. ואז לא תצטרכו לעלות מיסים. לא יתכן שיעלו מיסים לטובת אוכלוסיות שאינן אזחרים חוקיים ואנו נצטרך לשלם את זה. גם כך אנו כבר קורסים! שר וחברי כנסת אמיצים יביאו שינוי גם ולמרות צעקות של ארגונים שונים כי יזכרו שהם מייצגים אותנו אזרחי ישראל החוקיים משלמי המיסים שמתקשים לממן שגרה. אז מי יהיה זה האמיץ שיביא השינוי?
גלי | 01.04.15
43.
ראו מה זה עיתונאי שמאלני - הגרף מראה ירידה בהשקעות מאז 2011
אבל הוא מדגיש את העליה בשלושת הרבעונים של 2014 לעומת התקופה המקבילה ב-2013. ציניות של דיווח, דיווח שאינו מייצג את העובדות האמיתיות, כותרת סנסציונית ומטעה - הכל רק לפי האג'נדה האישית של אמסטרדמסקי (שבד"כ משקיע בעבודה עיתונאית כלכלית וראוי לשבחים).
ידעיה הפניני | 01.04.15
41.
לפי הכתבה - כנראה שהכותב רואה גם בעיה עם השליטה ברמת הגולן....
אולי פשוט לך תגור במדינה אחרת ותעשה לכולנו טובה. אתה רוצה לגור עם הערבים, מבטיחה לך שנפתח לך את השערים מ"יהודה ושומרון" היישר לשטחים הכבושים על ידי האוכלוסיה שם שקוראת לעצמה "פלסטינאים" (שהם ירדנים ומצרים שירדן ומצרים לא רצו לקבל חזרה...). לך תגור שם ונראה כמה טוב יהיה לך!!!
 | 01.04.15
36.
אוח, איזו דמגוגיה נפלאה. כמה פשוט וקל.
הנה עוד כמה כותרות דמגוגיות : אם לפיד לא היה מוותר לטבע על הרווחים הכלואים היו עוד כמה מליארדים בקופה. אם לפיד לא היה מוותר לענקי הגז, היו עוד כמה מליארדים בקופה. והכל - ניחשתם נכון - על חשבון הדיור. ועל חשבון הבריאות. ועל חשבון החינוך. להמשיך ?
דן | 01.04.15
31.
איזה צרות עין! זה לא ייאמן!!!!!
אני דרומי שגר בפריפריה ואין לי שום בעייה עם זה שהממשלה משקיעה גם ביו"ש. זה ממש לא בא על חשבוני ואני מעדיף שהמדינה תשקיע גם שם כי זו חגורת הביטחון של גוש דן ואנשים לא מבינים את זה! תתחילו להציף את האיזור בדירות, זה גם יגרום לירידת מחירים במרכז. במקום לתמוך ולעודד אנשים מעדיפים לבכות ולהתלונן...... אנשים לא מבינים שההתיישבות ביו"ש מונעת מגוש דן להיות "עוטף עזה" של המרכז! חבר'ה תתעוררו ותפקחו עיניים זה לטובתכם
שפיצי | 01.04.15
25.
750,000 יהודים גרים ביהודה ושומרון, בתל אביב גרים רק 404,000
1) סכומי עתק מהקופה הציבורית (מסים) מושקעים בגוש דן בכלל ובמדינת תל אביב בפרט!!! סכומים אלה גבוהים עשרות מונים מסך כספי משלמי המסים המושקעים בפריפריה (נגב+גליל+יהודה ושומרון+גולן). 2) הוצאות הבטחון הגבוהות ביהודה ושומרון מיועדות לשמור על בטחון גוש דן בכלל ותל אביב בפרט!!!
האוזן השלישית | 01.04.15
13.
הכותרת מפוצצת - והפואנטה מתחבאת בפסקה האחרונה. איפה היושרה העיתונאית??
"הממשלה תומכת בתושבי השטחים באופן שוטף כפי שהיא משקיעה בכל אזרחי ישראל, גם אלה שמתגוררים בתוך הקו הירוק... כל ההוצאות השוטפות האלה לא היו נחסכות גם לו תושבי יהודה ושומרון היו חיים בתוך הקו הירוק." אז במקום להציג לציבור בצורה רצינית את אותו הפרש שגורם לשטחים להיות יקרים יותר אתה כולל את מה שבא לך (הוצאות שוטפות, רמת הגולן) כדי להגיע למספר מפוצץ שיעשה לך כותרת. שאול, בוקר טוב, זה עולם חדש. הציבור כבר לא קורא כותרות כאלה ונבהל. הוא כבר יודע, אפילו בלי לבדוק באמת, שאתה בסך הכל מקדם אג'נדה באמצעות כותרת מפוצצת ושהמציאות שונה בהרבה ממה שאתה מנסה להראות פה. ועדיין אפילו לא הגעתי לזה שרוב הציבור בעד השקעה בהתנחלויות, לפחות לפי הבחירות האחרונות, והנסיונות העלובים שלכם לשכנע את כולם שההתנחלויות דופקות אותם ולוקחות להם את כל הכסף לא ממש יצליחו כפי שלא הצליחו עד היום. שאול, תלמדו להפסיד.
זה חמוד שהשמאל עדיין מנסה | 01.04.15
12.
מגבעות איתמר - רואים את כל תל אביב. גם זו מדינת ישראל!
מספיק עם הפופוליזם עלוב, לא זוכר שיוסי שריד נבחר כראש ממשלה אז למה מצפים שניישם את המצע של שלום עכשיו ? לא המתנחלים נשלחו לבנות את מה שהיו פעם היאחזויות נח"ל - אלא מדינת ישראל כצורך בטחוני/אסטרטגי/מדיני/כללי ( פיתוח נוסף לאזרחי המדינה במקום שקל וזול יותר לפתח) אם משהו לא מבין את הצורך של מדינת ישראל להחזיק למשל בבקעת הירדן ובמיוחד כיום, שיראה את הסרטון "גבולות בטוחים לישראל" ויחפש את דבריו של יצחק רבין על האזור. תראו תמונות מהישובים היהודים בשמורון (למי שלא היה קרבי בצבא) רואים משם את השפלה, החוף, נתבג, תחנות הכח וקיצור תצפית ישירה על 80% מהאכוליסה במדינת ישראל.. יהיו שם המתנחלים או החמאס נמאס מפופוליזם!
רן | 01.04.15
10.
כתבה מגמתית שעדיף היה לו לא הייתה מתפרסמת
מדובר על 4% מהאוכלוסיה שזה המון המון המון אזרחים. הוצאות המימון של רכבים ממוגנים - זה קשקושים. כמעט בכל יישוב ביהודה ושומרון יש בתי ספר וגנים והגישה אליהם לא מצריכה בכלל נסיעה. רק חלק יחסית קטן מהילדים שמתגוררים ביהודה ושומרון נוסעים ברכבים ממוגנים, וההורים גם משתתפים בהוצאות של הנסיעות האלה. לגבי תשתיות - לא מדובר באזרחים משלמי מיסים??? לא מגיע להם את המינימום שיש לאזרחים אחרים (מים זורמים, חשמל וכבישים??). מי שכתב את הכתבה הזאת כנראה לא מכיר את הארץ, לא ביקר "ביהודה ושומרון" שהפך משום מה למילה מגונה אבל בסך הכל מדובר בחבל ארץ במדינת ישראל כמו שפלה, גליל, נגב, רצועת החוף והערבה, וגם לא מבין איפה הוא חי. מציעה לכל התל-אביבים להוציא את האף מגוש הבטון שאתם חיים בו ולהסתכל סביב אולי תגלו שיש חיים (וחיים טובים יותר) מבחוץ..
 | 01.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת