אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הפילנתרופיה היא כלב השמירה של הממשלה"

122 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

120.
איזו התנגדות למס ירושה מצד העניים, שלא מבינים שהוא יוטל בצדק רק על ירושות גדולות
מייאש חוסר ההבנה הבסיסי: מס ירושה שקיים ברוב מדינות המערב נועד לדאוג שהמאיון העליון לא יעביר את כל כספו הלאה אלא יחזיר משהו לחברה שאפשרה לו להתעשר. זה חוק שמצמצם במעט את הפערים, והוא צודק כי הוא לא מוטל על האנשים שעבדו ושילמו מסים, אלא על ילדיהם שלא עבדו דקה עבור הכסף. מדובר בירושות מעל 10 מליון, אז תנוחו, בחיים לא תורישו או תירשו סכום כזה
מס על הילדים של עופר ואריסון שלא עבדו בשביל הכסף | 11.04.15
119.
4% זו פילנטרופיה?
אני ועוד מגזר שלם מפרישים 10% מההכנסה הפנויה כל חודש. אני פילנטרופ? הכי מצחיק שיש לי אח שחזר בתשובה והוא חי כיום בדוחק , וכשאני עוזר לו הוא גם מפריש 10% מעשר. כל הכבוד לאבי על תרומותיו, אבל במקום לנסות לחנך אנשים אחרים לתרום מכספם (או להציע חוקי מיסוי) הוא יכול פשוט לתרום יותר מהונו כמו שאני ורבים אחרים עושים.
גלעד | 11.04.15
118.
מס ירושה רק על כסף שלא שולם מס לפני כן. לא כפל מס. הבעיה במקום אחר בכלל.
הכסף שעובדי המגזר הציבור הלא יצרני שמרווחים 15 אלף בחודש ומעלה בלמ לעשות כלום פנסיות אנשי קבע. משולם מכספי המיסים נצבר הם קונים דירות ומשכירים לענייים שמקבלים קצבאות ותמיכה בגיור חד הוריות וכו. כלומר מיסים הולכים למגזר זגם גורף את הקצבאות של העניים בעקיפין.
 | 11.04.15
115.
ציונות אמיתית חדשה, פעם אחת תורידו את הכובע בדממה רועשת, פעם אחת
קודם כל לכל המתלהמים שנגד מס ירושה כי זה יפגע במעמד הביניים , מדובר במס למי שהוריש יותר מ 10 מליון ש"ח כך שאין שום קשר למעמד הביניים נקודה דבר שני הבן אדם מקדיש את חייו לעזרה ותרומה איפה לעזאזל הבעיה שלכם את הכסף הוא לא לקח מכם לוזרים, כשהייתם בים הוא למד והרבה וקשה, כשהוא עבד והתקדם מלמטה ולקח סיכונים אדירים אתם הייתם בטיול אחרי צבא או באיזה סטאלבט אחר עכשיו כשהוא עשיר וזכותו ליהנות מפרות עמלו הוא מקדיש את חייו לתרומה ועשייה דבר שאתם לוזרים בכיינים לא יודעים איך נראה (אולי רק מהצד המקבל) האנשים המעטים שנראים ומתנהגים כך הם הציונים האמתיים בעיניי
אבי | 10.04.15
114.
ככה הוא חושב
אני יכול לכבד את דעתו אך לא להסכים איתה. לא מבין את מס הירושה שבעצם הוא כפל מס. אם הורי החליטו לתת לי ירושה של מיליארד שקל הרי על הכסף הזה שילמו כבר מיסים לא? עוד נקודה שאני לא מסכים איתה היא להגיד לאנשים שעבדו קשה בשביל הכסף שלהם מה לעשות איתו?! כל אחד רשאי לעשות ככל העולה על רוחו עם כספו שלו. עוד נקודה שאני לא מרגיש נוח איתה זה אחרי שעשירים מסוימים נהנו מפירות הקפיטליזם ועשו הון, מטיפים לכל האוכלוסיה להיות סוציאליסטים על גבול הקומוניזם.
עודד | 10.04.15
113.
שדרות
עם 300 מליון דולר בכיס הראש שקט אבל את הרעיונות שלך והכאב שלך תשארי לעצמך להקת הגנבים בראשות דרעי ליברמן אולמרט הכניסה את הידים שלהם עמוק לכיס של הציבור אין צורך לתרום כי הליכוד ממשלה חברתית כל הדפוקים והמסכנים הצבעו להם וכל עדות המזרח ושכבות המצוקה צרכים לקבל סעד מנתניהו את הכסף העשרים מרוויחים בעבודה קשה לא בבכי נאור או לא נאור נמאס לנו לשמוע את הרעיונות הדפוקים שלכם יאללה ביייייייי
דורון | 10.04.15
111.
שבחים לאור ירוק !, הערות למס נוסף על גב רובד הביניים.
יש לשבח ללא הרף את תרומתו של אבינועם נאור למפעל חייו- "אור ירוק", אך כל מה שחזונו ייושם, נרמס באופן בוטה על ידי עשרות אלפי נהגי ישראל,שאינם נשמעים לחוקי התנועה הברורים ומבחינה זו אנו ממש "בעולם השלישי". וכראיה לכך, נסו לירשום ביום אחד כל עברות התנועה שהנכם רואים בדרככם: נסיעה פרועה במהירויות ,מעבר מנתיב לנתיב ללא איתות, אי שמירת מרחק, אי מתן זכות בתמרור "תן זכות" , עוברים על קו לבן ,אי מתן זכות מעבר להולכי רגל, משאיות ענקיות עוקפות מימין ומשמאל,ועוד... המשטרה כלל לא אוכפת את חוקי התנועה . ניידות שנתרמו על ידי אור ירוק ,לא נראות בכבישים ,בקיצור בלגאן אחד גדול . בעניין מיסוי , שוב רעיון לרמוס את שכבת הביניים שמתלבטת אם להשאר במדינת המיסוי האלופה מבין המדינות המפותחות בעולם המערבי.
אריק | 10.04.15
103.
מס ירושה כן ,אבל לעשירים בלבד מי שבבעלותו יות מי 2 דירות ובעלי ממון .
אני בעד מס ירושה אבל לעשירים בלבד ובעלי 2 דירות ומעלה , יש כאלה שגם ירושה אין להם ורק דירה 1 מסכנה בקושי . הילדים שלך חיים על כפית של זהב ואין לי בעיה עם זה ,אז לא צריך להטיף שהילדים לא צריכים לקבל הכל כי יש כאלו שאין להם לתת כלום .בהצלחה לכולם
אור | 10.04.15
101.
מיסים במקום תרומות
על המדינה לגבות מס פרוגרסיבי גבוה ביותר שיבטיח שהמרויחים יותר ישלמו יותר. על המממשלה להחליט איפה להשקיע את הכספים ומהם סדרי העדיפות שלה. זה לא תפקידם ולא מקומם של גבירים, עשירים ככל שיהיו וגם אם יש להם כוונות טובות. אין מקום להשען על נדבות ותרומות והכתבה כולה היא מסע יחצנות לאיש הזה.
משה | 10.04.15
100.
עוד לא הבנתם, שהמסע התקשורתי למען מס ירושה נועד לדכא את מעמד הביניים??
והנה עוד אחד נשלח לחזית, להצדיק את זה, מאחורי חסות ה "אני תורם". ויתכרו לכם את זה כ"מס תצודק להשית על המיליונרים", ויקוו שלא תזכרו שכל מס שהתחיל עליהם, חלחל לאט למעמד הביניים. כל ממשלה תוריד את הרף קצת , רק כדי לכסות עוד חור בתקציב, ותוך 20 שנים כולכם משלמים מס, שוב, על דירה ה 4 חדרים שלכם. אז תרגיעו את שאגות ההערצה וההסכמה, כי מתגנבים , בחסותן, כדי לקחת מכם את המעט הכלכלי שתשיגו פה.
גל | 10.04.15
96.
צודק ב-100%!מס ירושה הוא מס צודק!אין שום סיבה שאדם יקבל "מתנה" של 10 מיליון שקל
ואתם עם העיניים הצרות, חושבים על הקנסות, ולא על עשרות הניידות שהעמותה הזו תורמת כל שנה. וכן, אכן המצלמות מעצבנות - אבל תראו לי אחד שלא מאיט שהוא באיזור שלה. אם מס הירושה הוא מעל 10 מיליון שקלים. 95% מהציבור, זה לא מעניין! אם הורשת דירה או שניים לילדיך, לא ילקח מס מהם! הם לא יגיעו ל-10 מיליון. אם הורשת 100 מיליון - אין שום סיבה שדור הבא יקבל את זה כמתנה. שלם 10 מיליון מס, ותודה רבה.
בלי שישלם מס. | 10.04.15
95.
אתי אשתו לא הייתה מתכנתת באמדוקס
אלא המזכירה של אבי נאור כשהיה מנכל אמדוקס. ודרך אגב, האיש הכאילו נאור שמדבר על ערכים סוציאליסטים, בנה לו מעלית נפרדת באמדוקס כדי שיוכל לעלות מהחניה למשרד בקומת ההנהלה מבלי להתחכך עם ה״עם״ הפשוט. יורשיו בתפקיד ביטלו את המעלית הזאת (אם כי גם דב בהרב וגם אלי גלמן ששימשו אחריו כמנכ״לים של אמדוקס לא תרמו מימיהם שקל פרטי שלהם).
יוסי | 09.04.15
94.
אבא שלך אמר שתתרום למדינה ולא תנקוט עמדה כפילנתרופיה לטובתך לדעתי
משום שאתה לא יכול לדעת מה הסיבה שהמדינה מזניחה והשלטון מזניח או מתעלל. יכול מאוד להיות שזה חלק מ"הכנת הקורבן" או הכנת האזרחים לקבלת מדיניות שהמדינה רוצה להוביל או מניעים נסתרים שאתה לא יודע. הרעיון הוא שהמדינה אמנם שולטת על רמת הסבל של האזרחים אבל צריך לתת לה לנהל ולתת בהנחה שמתי שהוא גלגלי המצפון שלה יתגלגלו או שהיא תדע היכן היא צריכה להשקיע כדי לקדם מדיניות שהיא בעיקרון לטובת האזרחים. הרעיון הוא שאם אתה כמו "גאידמק" אמנם נראה כמושיע אבל מהר מאוד יעיפו אותך אם פעילותך תהיה יותר מידי מפריעה למדיניות שלא תמיד מספרים לנו. יש דברים שקובעים לנו ואנחנו לא מבינים וכנראה הרעיון של אבא שלך היה להמנע מחיכוכים עם השלטון. גם אם בא עשיר ונותן לכולם מתנות זה מפריע לשלטון... מפריע לשלטון "לשים לנו גבולות". אבל כולם צודקים שצריך גבולות ולפעמים גם גבולות צריכים גבולות. נראה לי שאבא שלך התכוון לזה שתתן כסף לשלטון ותנסה לגרום לשלטון או למדינה בדרך של תקשורת שיחות והידברות להשקיע את הכסף שלך במקום שאתה חושב לנכון כדי שהשלטון יעשה את זה בצורה שלא פוגעת במדיניות שלו ובצורה שתשרת את כל המערכת הזאת של אזרחים ושלטון ומדינה. כשאתה "פעיל" אתה לא יכול לדעת למי אתה עולה על העצבים וכשאתה יותר "עדין" ומשתף פעולה ועושה יותר תקשורת זה כאילו אחרת... למען גילוי נאות יש לי בעיית תקשורת ואני לא איש מקצוע אז הכל כאן בעירבון מוגבל.
כרמלה | 10.04.15
92.
מס ירושה ? תרומות ? לא על אלה מדינה מתוקנת צריכה לבסס את מימון פעולותיה.
מדינה מתוקנת צריכה לדאוג על חלוקה שוויונית של הנטל על אזרחיה, וגם חלוקת משאביה בצורה שוויונית ככל שניתן בנסיבות פוליטיות אלה או אחרות. אלא שלשם כך , העם צריך להיות חכם ולתת כח פוליטי לאדם חזק , חכם וישר. ראה ערך יצחק מודעי.ואז הכל אפשרי. ועד אז, נמשיך להתבוסס בכל הספקולציות היהודיות, רק לא נעשה את הנדרש במשבר החברתי בו המדינה התגלגלה.
אבי | 10.04.15
91.
בנאדם עובד מזיע עבור ילדיו, ובמותו המדינה לוקחת להם את הכסף?
אז מה עם המוטיבציה להצליח ולתת חיים טובים לצאצאים? בשביל מה לעבוד קשה אם אחר כך לא רק לוקחים מיסים פעמיים, על עבודה וגם על אחרי העבודה? ועוד לוקחים ממה שנותר ובמקום להשאיר למשפחה נותנים לזרים? איזה מין חוק זה שמשתלט על חיי האדם? אולי צריך קודם כל לקחת הכל ממחוקקי חוקים כאלה וכשיכאב להם מאוד בכיס אולי הם יתחילו להבין מה הם עושים לאחרים, או אולי הם הספיקו כבר להבריח מראש את הכספים שלהם לכל מיני מקלטי מס בעולם כדי שהם לא יהיו חייבים באותו מס ירושה והצאצאים שלהם כבר יהיו מסודרים ולא יפגעו מהחוק המכוער הזה? למה אני חייב לעבוד ולהזיע בשביל אחרים?
חזירות כלכלית  | 10.04.15
89.
מס ירושה הוא שוד של המדינה. ההורים כבר שילמו על הכסף הזה מס, הוא שלהם
אם הם לא בזבזו אותו, אלא חסכו ליום סגריר, אז במקרה אסון הכסף הולך למדינה ? מה פתאום ? שולם מס הכנסה על הכסף הזה. אם ההורים חסכו לילדים, למדינה אין זכות לגעת בזה. תעשו מס ירושה, אז כל אדם בעל שכל שיידע כי גוסס הוא, יעביר לילדיו את הכסף כמתנה. מדינה אוכלת יושביה.
אבי | 09.04.15
87.
לא נעים להגיד, אבל מי שאין לו ממילא למי להוריש, שלא יטיף לנו על מסי ירושה
בשורה התחתונה מדובר באדם, שאמנם הוא אב שכול ובאמת לא נעים לצאת נגדו (וייתכן שהוא באמת רצה לעשות טוב עם עמותת "אור ירוק"), אבל בעיניי הוא ככל הנראה רחוק מלהיות צדיק. את השכול והקטל שדי סביר (בעיניי) שהאיש הזה הביא בפעולותיו על הרבה בתים בישראל אפשר לראות דרך הסטטיסטיקה היבשה של הרוגי תאונות הדרכים, שמצביעה באופן ברור על עליה בהרוגים מאז הצבת מצלמות המהירות החדשות, שעמותת "אור ירוק" (לפי מיטב ידיעתי) היתה כוח שדחף להצבתן (עכשיו, אחרי העליה במספר ההרוגים, "אור ירוק" פתאום נזכרו שאולי זה לא היה רעיון כל כך טוב. אבל למי שנהרג זה כבר לא יעזור). ועכשיו האדון בא כנראה לדחוף, וסביר בעיניי שזה שוב יקרה תוך שימוש בלוביסטים המנוסים שלו, להטיל עוד גזירה את הציבור בדמות מסי ירושה - כאילו נטל המס בישראל הוא לא כבר מהגבוהים בעולם. ומה אכפת לו? בשבילו זה כנראה ממילא לא רלוונטי - הבן שלו לצערנו כבר לא יירש כבר כלום, אז מה אכפת לו להרוויח עוד כותרת במסווה של "חברתי"... זה הרי באופנה היום, לא? מה שכן צריך לחוקק זה חוק שבעלי ממון כמוהו ייאסרו מיידית אם ינסו להשפיע במשהו על החלטות ושיקולים של רשויות המדינה. כמו במקרה של "אור ירוק" והלוביסטים שהיא מפעילה. לא ייתכן שבן אדם פרטי שמעולם לא נבחר לתפקיד ציבורי, "יכופף" אנשים שכן נבחרו לעשות כדברו, רק בגלל שהוא עשיר. זו פגיעה בבסיס של עקרונות הדמוקרטיה וצריך לאסור על קיומה בחוק.
וגם, לא בטוח שאור ירוק לא תרמה לקטל בכבישים | 09.04.15
86.
מדוע למסות משהו שכבר עבר מיסוי?
נכסים ומשכורות עברו מיסוי. גם עבודה קשה עד שהגיעו אליהם. אז בעתות הכי קשות לאדם ימסו מה שכבר עבר ושולם עליו כחוק מיסוי? כמה מולטי מיליונרים כבר יש, ולמה הוא חושב שהם לא ימצאו את הדךר או השיטה ככה ששוב שכבות נמוכות יותר הן שישלמו? דוגמא: מדוע נותנים פטור של סכומים עצומים למפעלים גדולים ממיסוי, ולאזרח הקטן, זה שכל חייו שילם כחוק מיסים, עד שישלמו לו קצבה עם כמה שקלים בודדים יעברו הרבה טפסים וזמן?
גל | 09.04.15
84.
נראה שכל אחד בוכה מאיפו שכואב לו,ולא רואה אף אחד מימטר
על זה נאמר: על כל פשעים תכסה אהבה..אם אין אני לי מי לי וכשאני לעצמי=בהמה... והפועל יוצא מיזה..שתמיד יהיה עישירון עליון ועשירון תחתון ובין לבין הממוצע בשטח... בתפיסה האגואיסטית והצרה אינטרסים אישיים..מעולם לא הפיקו דברים טובים לכלל ולפרט.. ההפך הוא הנכון..תמיד יהיו אלה שעושקים ואלו שנעשקים על כל המשתמע מכך! חברה העוצמת עיניים לכאב ומצוקה של הזולת,ולא דואגת לחלש והנדכה..סופה להיכחד.
נביא זעם | 09.04.15
83.
לדעתי האיש מבולבל - בגלל פעילות אור יורק כולנו משלמים יותר
על קנסות, לכאורה - העקיפה גדלה והענישה התעצמה כולנו משלמים יותר אבל אין שום השקעות בתשתיות. למעשה המעשים שלו גרמו בעקיפין לציבור לשלם הרבה יותר מס (קנסות). ממליץ שאת המשאבים שלך תשקיע בקידום פיתוח תשתיות וחינוך תחבורתי ולא בהגברת ענישה שהיא - סוג של מס עבור המדינה עם יעילות אפקטיבית לא משמעותית.
 | 09.04.15
82.
עם כל הכבוד לאור ירוק ויש כבוד .. כנסו!
אנחנו שילמנו מיסים רבים ולא עשינו אקזיט ואת מה שיש לנו נוריד לילדים. ולא מעוניינים שגם זה ימוסה. אז שמר נאור עם כל הכבוד ליוזמתו אור ירוק שאין עליה ועל חשיבותה וויכוח, שישב בשקט. לנו אין פנטהאוז ב 80 משח ולא עשינו אקזיט של 300 מדולר. יאללה שב בשקט.
רועי | 09.04.15
81.
שהמדינה תלך לעזאזאל, הכסף שלי הוא שלי בלבד!
אסור לשום גורם לגעת בו. ירושה זה כסף שכבר שולם עליו מיסים במשך עשרות השנים שהכסף נצבר...צריך להיות חלאת אדם מהזן הנחות ביותר שיקח מס נוסף מעבר לזה שכבר נגבה במשך השנים. זוהי מדינה שעושקת וגונבת את אזרחיה ואנשים כמוך הם הסיבה לכך. תתביש!
מישהו | 09.04.15
76.
הוא רוצה שיהיה מס ירושה אבל מס על חשבונות בנק בשוויץ לא - פחחחחחחח
פשוט מאד, שיטילו מס הכנסה של 80% מעל שכר של 20000 ולא להכיר בכלום בתור הוצאה מוכרת ולבטל אפשרות של חברות בע"מ - כלומר שלא יהיה דבר כזה חברה בע"מ שלא משלמים חובות כשפושטים רגל אלא שיהיה התחייבות אישית לחובות וזהו
מושמוש | 09.04.15
74.
ל-12: אני אסביר לך למה מס ירושה
למה שיורש יקבל הזדמנות להתקדם בחיים על חשבון מישהו אחר שאולי הרבה יותר מוכשר וחרוץ אך נטול ירושות? האם לדעתך מצב בו אנשים מקבלים בירושה ללא מס מספר דירות במרכז ועל הדירות מקבלים הכנסות שכירות שמשלמים עליהן 10% מס (במקרה הטוב) מצב הוגן ותקין? מס ירושה מס הוגן. מס ירושה מצמצם את הפערים בחברה ומאפשר יותר הזדמנויות גם לאנשים שלא נולדו למשפחות מבוססות.
לב | 09.04.15
73.
בעלי עבד קשה מאוד מנעוריו, כבר שילם מסים עבור המעט שנוריש.אין לנו דירה ב80 מיליון,
בהתחשב שילדיי-מעמד הביניים- עובדים קשה מאוד ומשלמים הרבה מאוד מיסים עבור אוכלי לחם חינם. אז הדברים שמופנים לכולם מקוממים . עם 300 מיליון דולר [סכום בלתי נתפס]אתה מציע שלא אעזור לילדיי ,שלא אוריש להם,?שלא אחסוך. עבורם ?גם ילדי רוצים חינוך פרטי אליטיסטי אנטרופוסופי . לילדיהם ואין באפשרותם... קצת מקומם.לא כולם במעמדך החיים הם ממש לא וזלין וגם לא דבש.כל אחד עם הטרגדיות שלו. ואני כן רוצה לעזור לעזור לילדיי. ולנכדיי..לי לא עזרו כי לא היה לפי המצב כיום אין טעם לחסוך ואין אפשרות . .אגב,אם אלך לדיור מוגן כלשהו ואאריך חיים גם ירושה לא תישאר .
 | 09.04.15
72.
מס ירושה צריך להיות מתוכנן מראש וכנגד זיכוי חלקי + אפשרות קרן פילנטרופית
א. ראשית מס ירושה הוא מס המוטל על היורשים - שלא עבדו למענו ולו יום - ולכן הוא מוצדק יותר ממס המוטל על אדם עובד. ב. הוספת מס ירושה בלי להוריד מיסים אחרים = מתן יותר כסף לפוליטקאים חסרי אחריות ולכן אני מעדיף קרן פילטרופית - וכן הרעיון של מצ׳ינג היא הדרך הנכונה של המדינה להשפיע. ג. הדבר יעבוד הרבה יותר טוב אם הוא ישולב עם נקודות זיכוי של מס של האדם בחייו (אפשרי עבור נכסי דלא-ניידי למשל ע״י הערת אזהרה בטאבו) - ויתוכנן מראש.
אישאחד | 09.04.15
70.
מס הירושה הוא מס-עושק אנטי חברתי
שרק פוגע בכלכלה!! זה הוא מס עושק משום שהוא מהווה מיסוי נוסף על כספים ורכוש שכבר שולם עליהם מס!!!! למס כזה יש את כל הסממנים של הברחת אנשי עסקים מהמדינה. מי ירצה להפיל על היורשים שלו את הקללה של תשלומי מס שנובעים מתאוות בצע של השלטונות? אסור בשום פנים ואופן להרשות מס כזה בשום מקום. והעובדה שהוא קיים פה ושם בארצות שונות אינה מהווה כל צידוק לקיומו גם בישראל!!!!
דוד אורן | 09.04.15
69.
לא ידעתי שיש פה כ"כ הרבה מיליונרים שמתנגדים למס ירושה...
למיעוט שיש פה ממעמד הביניים, לבעלי העסקים הקטנים וכל מי שמתקשה ל"גמור" את החודש - מס ירושה מושת מעל רף מסויים, נניח 10 מיליון ש"ח. כך שאתם ממש לא צריכים לדאוג. לכל המודאגים שהתבטאו פה - סחתיין על האופטימיות שתהיו בין אלו שייצטרכו לשלם את המס.
פקיד שומה | 09.04.15
64.
אדון נכבד
אבי קרע את ה.. כל השנים כדי שיהיה למשפחתו טוב ושילם מיסים כחוק והרבה מיסים. אני למרות שאני יכול לא לעבוד עובד קשה ונאבק להיות בזכות עצמי. מי אתה שתחליט שנשלם מס על כספים ששולמו עליהם מלא המיסים? שהרבה זיעה והקרבה של זמן המשפחה על חשבון חיי המשפחה הוקרב למען עתיד טוב והבטחת ההכנסה? סלח לי אבל אתה חתיכת חוצפן בלי קשר לפועלך
שני | 09.04.15
60.
מס על ירושה
החלטה להחזיר את מה שנקרא פעם מס עיזבון היא מסוכנת לחלק גדול מהציבור. בהתחלה, כדי שהחוק יעבור ללא התנגדות גדולה, יקבעו סף גבוה למדי שרק ממנו ומעלה יגבו את המס. אחרי שיצליחו לחוקק את החוק, תחל השחיקה בו וכל פעם יורידו עוד ועוד את סכום הסף שממנו ומעלה יגבו את המס, כך שבסופו של דבר חלק גדול מהציבור ייפגע ממנו.
ירושלמי | 09.04.15
59.
סימני שאלה?
לא לשכוח, כשמצביעים, ארבע אצבעות מצביעות בחזרה... - האם 'בסיבוב' של אמדוקס נעשו תרגילי מס שונים כדי לא לשלם מס למדינת ישראל? - האם העמותות והתרומות לא משמשות כמכבסות כספים? כל אחד יכול לתרום לעמותות שהוזכרו? - האם האירועים השונים לא נעשים מאמצים עילאיים כדי 'לשרוף' כספים. בדומה למשרדי הממשלה ה'שורפים' תקציבים בסוף השנה.... -
דודו | 09.04.15
52.
מר נאור, כל הכבוד לך באמת.
אבל גם אתה לא תורם לקופת המדינה,אלא תורם ישירות למטרה הנבחרת. למה אתה רוצה שאני אתרום בכח את עתיד ילדיי ,בכדי שעוד אלפי פרזיטים יחיו על חשבוני? היות ואת איש מאד עשיר (בזכות כמובן) קשה לך לראות את הבעיה במס ירושה גם אדם שמחזיק בהון של 20 מיליון שקל לדוגמא ( 4 דירות בתל אביב) שכל רצונו לראות את ילדיו מסודרים במקצת ולא עובדים ב 2 משרות או 16 שעות ביום בכדי להרים . יורשיו יאלצו לחלוק עם המדינה...? למה
מוטי,תל אביב | 09.04.15
49.
אור ירוק היא לא פחות מאסון.
היא חלק מרכזי מהתפרקות המדינה מתפקידיה. משטרה פרטית, בה הגביר מחליט כיצד תבוצע אכיפה, ע"י פנסיונרים משועממים וכל מני גרושים משועממים תאבי שררה שמחפשים דרך להעביר את הזמן בסופיי שבוע. אכיפת תנועה בארץ הפכה להיות תחביב לחובבנים (ואכן חלקם אנשים חביבים להפליא), במקום תפקידה של משטרה מקצועית. מפחיד לאן הגענו.
 | 09.04.15
46.
מס ירושה נכון שיהיה רק על ירושות גבוהות של המעמד הכלכלי הגבוה
וזה צודק לקחת מס על ירושה. הרי אם על עבודה לוקחים מס, שבזה הבנאדם עבד על הכסף ובכל זאת לוקחים ממנו מס, אז ודאי שמוצדק לקחת מס בירושה, שזו טרנזקציה שבה הבנאדם לא עבד על הכסף, שהרי את מס הירושה לוקחים מהיורש שמקבל את הירושה בלי שעבד עליה, ואילו המוריש מת וממנו כבר לא לוקחים מס בכל מקרה.
יוסי | 09.04.15
45.
לפני שתקחו מס על ירושה תתחילו קודם לבדוק איך זה שאינדיבידואלים
זוכים להתעשר ? מילא אם זה על חשבונם - אין בעיה אבל ככל שמדובר בהתעשרות שנובעת מלקיחת כספים מהציבור - חייבים גבולות. אחכ דברו איתי על מס ירושה. קודם שלא תהיה להם ירושה מראש שלא יהיה לה רכוש והון רב כל כך מראש לגבי מיסוי על ירושות של האזרח הרגיל אין מה לגעת ואסור להטיל מס כי זה נראה מגעיל (לא מדובר על מיליונים ורכוש רב
 | 09.04.15
44.
מר נאור-אביך הצליח בהורשת התרבות המפאיני"קית.ותרשה לי לנסח מעט שונה את דבריך.
מדינת ישראל ניצבת בפני איומים קיומיים. הדרך הנכונה החשובה והיחידה להתמודד נגדם בהצלחה היא באמצעות הזדהות חבריה עם כל הקומפלקס שנקרא "המדינה". השגת דבר זה אפשרית רק כאשר המציאות תראה לאנשים שכדאי להם לחיות ולהתאמץ למען עצמם ולמען אחיהם ולמען המדינה. אבל על אחים חלות חובות ואחריות. כשעשירים מתיחסים לאחיהם ולמדינה כשקופים. כאשר המדינה מעדיפה קבוצות מסויימות על אחרות הרצון לחיות ולהסתכן ולהתאמץ נחלש מאד. כאשר צופים בחתונת המיליונים של ביתו של תשובה ורואים את התנגדותו להתחלק עם המדינה בעושר האדיר שנפל לידיו סרור שרבים מסיקים מסקנות. אנחנו לא ארה"ב ולא שום מדינה אחרת. מושגי המצויינות,ההתאמצות,הצניעות,התרומה לכלל,העשייה היצירה והבניה הפכו לבזויים. אישית אומר לך כל הכבוד.
ערן | 09.04.15
41.
דמגוגי משהו לכתוב בכותרת מס ירושה
כשמושא הכתבה מתייחס לדבר רק במשפט אחד ולאחר שהמראיינות מפנות אותו לעניין. כפי שנאמר בתגובות, מס ירושה הוא מס על מס (על מס, עם איך שדברים מתנהלים בארץ). גם בהנחה שהמס יוגבל על ירושות מסכום מסוים (מה שרק ניתן לקוות לאור העובדה שאחרת הדבר רק יגדיל את הפער בין העשירונים במדינה) ולאחר כל הדיונים והבירוקרטיה של ההגדרה על מה ישולם המס (האם על כספים נזילים ? על כספים בשוק ההון ? אופציות ? על נדל"ן ? על בעלות של עסקים חיים ? ואיך כל זה יתומחר? ) הרי מי שיש לו כבר ישכור את עורכי הדין ורואי החשבון הטובים ביותר ויצליח לשלם הרבה פחות מס, אז זה מרגיש קצת מיותר, לא כך?
א.א | 09.04.15
38.
ומה חלקה של המדינה??
ראשית כל הכבוד לך וצר לי על הטרגדיה האישית. האם לא היא שדחפה אותך לפילנתרופות? לבעלי ולי רכוש קטן שצברנו בעבודה קשה ולאחר תשלום מיסים רב לאורך השנים. 3 ילדי עובדים גם הם קשה ומרוויחים יפה, לא יותר מכך. מתקשים לגמור החודש עם עלויות הגנים והמשכנתא. למה שלא אוכל להעביר רכוש זה ל-3 ילדי ולנכדי אחריהם? מדוע שהמדינה לא תשנה סדרי עדיפויות ותשקיע יותר בתחבורה (אור ירוק) בחינוך (אנתרופוסופי?), בריאות, גם אתה תזדקן וביטוח פרטי אינו מספיק, משטרה, בתי המשפט ופחות בביטחון, התנחלויות וחרדים? האם עלי לממן אותם? ממש לא!
נורית | 09.04.15
36.
מס ירושה לפטפטנים עשירים.
כל הפילנטרופיה הינה בסופו של יום נרקיסיזם ו/או מאוזוליאום לחי ו/או למת. הכל בסדר. הכל חיובי. כולם מרויחים. אין הגיון למסות שוב את מה שכבר מוסה. מי שמוכן להתנדב למסות את עצמו שיהיה לו לבריאות ואפילו פעמיים מס. 80% ממקבלי הירושה בארץ מקבלים אויר לנשימה לחיות נורמלי !!! די לפופוליזם.
תמהה | 09.04.15
33.
אבי נאור אתה חסר כל התחשבות והבנה. מס ירושה מסוכן
אבי נאור תתבייש, הרווחת סכומי עתק ולנו אין סיכוי לדירה מעופשת. אנו נאבקים כל יום רק לשרוד אז מס ירושה אתה מציע? ירושה זה כסף אירי מיסים מטורפים. מי שחוגג על מות קרובי ועוד בא לקחת כספם הוא גנב מחריד. זה רק ייתן למדינה רצון להרע את סל התרופות ומי שצריך טיפולים מאריכי חיים יפגע ומהר. אסור להעלות על המחשבה מס ירושה. אלא על אלו שיש להם מעל עשרה מיליון דולר וחיו חיים מפנקים מאוד. מס ירושה זה פשע וגניבה מהחמורים ביותר. בא נהפוך את כל האזרחים לעבדים וזהו גם ככה אנחנו בקושי מצליחים לממן אוכל או ילד.
עידן לשעבר עובד אמדוקס | 09.04.15
32.
מס ירושה אבל לא לכולם
לא צריך להטיל מס ירושה על אלה שיש להם דירה של 2 מיליון והם מחלקים אותה בין 10 נכדים. יש להטיל מס ירושה גבוה על אלה שיש להם 20 מיליון ורק 2 נכדים. צריך רף מינימלי למס שמתיחס למספר הצאצאים ולגובה הירושה. והכי חשוב הכי חשוב!!!!! מה המדינה הולכת לעשות עם הכסף? מס יכול להיות ראוי רק עם הכס שנגבה הולך למטרות ראויות!!!!
זומבי | 09.04.15
31.
מס ירושה אבל לא לכולם
לא צריך להטיל מס ירושה על אלה שיש להם דירה של 2 מיליון והם מחלקים אותה בין 10 נכדים. יש להטיל מס ירושה גבוה על אלה שיש להם 20 מיליון ורק 2 נכדים. צריך רף מינימלי למס שמתיחס למספר הצאצאים ולגובה הירושה. והכי חשוב הכי חשוב!!!!! מה המדינה הולכת לעשות עם הכסף? מס יכול להיות ראוי רק עם הכס שנגבה הולך למטרות ראויות!!!!
זומבי | 09.04.15
29.
נאור היקר : תתרום למדינה מהירושה שלך -אני מעדיף להשאיר את שלי לילדי
כל מה שיש לי הרווחתי במו ידי ושלמתי על זה ( או הורי) את כלה מסים המזעזעים שהמדינה זו מצצה מכולנוץ אז אל תטיף לי להעניק למדינה בחזרה אחזורים נוספים ממה שנותר. אם אתה רוצה ממרום חשבון הבנק שלך לתת תמתנה -אעביר לך את מספר חשבון הבנק המתאים. אל תהיה צדקן על חשבון אחרים או בשמם.
שביט | 09.04.15
26.
כשיהיה לי כמו שיש לו, גם אני אסכים למס ירושה
אבל כל עוד כל מה שיש לי זו דירה סבירה שאותה ארצה לתת לנכדים שלי כדי שיוכלו אולי להתחיל חיים במדינה הזו... זה מאוד נוח לבוא מכיסא של מולטי מיל ועוד קצת ולתת 4% מהונו המטורף שממילה אין לו מה לעשות איתו, ולהטיף לאנשים שאין להם הרבה גם ככה ולדרוש מהם לחלק גם.
יוסי | 09.04.15
22.
איזה איש. כל הכבוד לך אבי נאור. הלואי וכל בעלי ההון בישראל
היו נאורים כמוך. והלואי שהמחוקקים יקשיבו ויטילו את מס הירושה/עזבון, לירושות מעל 10 מיליון ש"ח וכו'. אפשר לחשוב על איזה 'שוד' מדובר, מדובר הרי במס שמוצע שיהיה בשיעור של 10 אחוזים בלבד. מס צודק מאין כמוהו, והלואי שיישמע קולם של בעלי ההון האחרים בזכות מס כזה.
חיים | 09.04.15
17.
שפו לאבי=דרוש פילתרופ להצלת ילדים שמנותקים מהוריהם עי עובדות סעד תוך הטעיית המערכת
בישראל = פי 6 ילדים מנותקים מהוריהם בישראל מאשר באירופה!! זו תרמית שההיעסטוריה לא תיסלח לנו עובדות הסעד מעלימות מבתי המשפט את המצב האמיתי- כל כוונתן = להשיג עלית דרגות = לפי כמות הילדים = הילדים שמנותקים וכלואים במוסדות-= זה לא יסולח= ההיסטוריה לא יסלח לנו !
כותבי תרחישים1-12-15 | 09.04.15
16.
הילדים לא מקבלים ירושות הון תועפות
לפעמים 5 אחים מקבלים דירה קטנה של הוריהם. כל דירה שהילד מקבל בירושה חסכה ממנו הרבה דברים בילדות כי ההורים שילמו משכנתא וחובות נוספים על הדירה. לא כל הילדים גדלו כמו ילדיו של נאור. רוב הילדים (היורשים) גדלו במצוקות שונות. נכון כיום קיבלתי ירושה מהורי אבל בילדותי נחסכו ממני הרבה דברים כגון, ביגוד שלא היה מספיק כסף כדי לקנות ל 4 אחים. ציוד וספרים לבית הספר, סרט ראיתי פעם בשנה אולי. הרבה מאוד ילדים יודעים מחסור בילדותם כי ההורים קנו בית ושילמו משכנתא. מר נאור גורלך שפר עליך אתה נמנה אל האלפיון העליון אבל רוב המדינה נמצאת באיזור ששהורים מתקשים לתת לילדיהם מה שהם זקוקים לו.
בן עמי | 09.04.15
12.
מס ירושה?
למה שאזרח מהשורה , שקיבל ירושה מההורים , ששילמו על הכספים האלה מס , עוד בהיותם בחיים, וכך הכספים האלה הם מה שנותרו , אחרי מס על רווחי הון או מס על רווחי עבודה יצטרכו היורשים לשלם שוב מס על זה , מס על מס , אן כספים ששמו ההורים בצד בביטוח חיים והפרישו מעבודה קשה. יצטרכו לשלם מס גם על כספים אלו לאחר שהחברות ובעליהם לקחו כבר מהם דמי ניהול. וכו' איפה ההיגיון. במצב של היום אחד הזדמנויות היחידות של זוגות צעירים להתקדם בחיים או לקנות דירה זה על ידי שימוש בכספי ירושה, אם כבר לצערם קרה המקרה ,וזה מקדם את המשק גם. לכן דבריך בנושא זה מפליא אותי. בניגוד לחברה כמו אמדוקוס שיכולה להעביר עבודה לקפריסין למשל... זוגות צעירים רובם רוצים הזדמנות לבנות חיים כאן.
זאב  | 09.04.15
11.
לבטל הכול לכולם ולחלק לכול נצרך לפי מדד ההכנסה והחסכונות לא יהיו עניים כך
צודק. חייבים לבטל את כול העמותות צדקה די כבר זה מבייש לגשת לקבל נדבות. צריך לעשות בדיוק מה שעשו לניצולי שואה הם לא מתחננים לאוכל .מקבלים כספים מתנות ופטורים ישרות לחשבון הבנק ולכול אחד בנפרד מבני הזוג ללא בדיקת מבחני ההכנסה. זה היה שיון וצמצום הפער. בכלל למה לא בודקים אם יש להם הכנסות .?
מאיר נחום | 09.04.15
10.
מספר הערות
ראשית, כל הכבוד!! דרך ההנצחה מדהימה. כאדם דתי בעולם הדתי התרומה למוסדות כהנצחה היא סטנדרט. בתי כנסת, ישיבות, עמותות. המדינה נותנת באמת קצת. הרוב תרומות מיהודים בעולם ובארץ. קצת מצחיק לדבר על מס ירושה, שהילדים לא יקבלו הכל . כאשר הנכדים בחינוך פרטי, והבת גרה בסביון עם דירה להשקעה בשווי של 80 מיליון (טעות או אמיתי) במגדל בתל אביב. באמת מצחיק. חג שמח
עמי | 09.04.15
6.
האם יש תרומה מיטבית להורדת התאונות באור ירוק?
אור ירוק מנסה לשנות את תרבות הנהיגה וההתנהגות בכבישים,,על פי התוצאות זה לא ניראה שהתוצאות שוות את ההשקעה ,התפיסה של האירגון היא להצביע לאחר המעשה מה הסיבה ,לכך יש אתהמישטרה ומשרד התחבורה ,יש כפל,משהו לא פועל נכון תפיסת הניהוג מתאימה לעבר,אמרתי ,תמיד אני צודק,אני נקי...... יש לבצע רה אירגון חשיבתי ,לפעול בהתאם ,היום באור ירוק המון פירסום ,תוצאות הפוכות,צריך ליהיות יותר יציא קורה ,מה היה בשיטות זה יהיה.
תרבות בכבישים | 08.04.15
2.
העם לא יודע מה טוב לו ולכן עדיף לעם שהאמידים יקבלו עבורו החלטות ע"י קשרי עבודה
עם הפוליטיקאים. לאנשים עממיים אין את משאבי הזמן והמקורות של האינפורמציה שיש לאנשים עמידים ולכן מראש היכולת של העם לקבל החלטות נכונות קטנה יותר אפילו כאשר מדובר בעם חכם כמו היהודים.
יובל | 08.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת