אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מהסיירת לחזית ההייטק: סטארט־אפ המיליארדים של המטכ"ליסט לשעבר

60 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
ל-58
הצבא, כארגון וגוף מערכתי, שבמסגרתו ארעה התאונה, לא נתן גב ולא לקח אחריות. לצורך השוואה, כשכירורג גורם למות מנותח במהלך ניתוח, בית החולים, שבמסגרתו בוצע הניתוח, מתייצב לצד הכירורג. גרימת מוות ברשלנות במקרים כאלה היא הרשעה נדירה. או -- אם מטוס התרסק, הטייס נטש וניצל, הנווט נהרג: האירוע יתוחקר עד לפרט האחרון, יופקו לקחים, אך האם הטייס יועמד למשפט? האם יואשם בגרימת מוות ברשלנות? אלה תאונות. קשות ומצערות ככל שיהיו, אף אחד לא תכנן את המציאות שקרתה. אף אחד לא התכוון להרוג במהלך תמרון. כדאי גם לזכור, שלא מדובר בחוג סריגה. ולא בסדרת דרמה עם "טובים" ו"רעים". אסון צאלים ב' הוא טרגי לכל מי שהיה מעורב. ההעמדה לדין וההרשעה מעידים יותר מכל על חולשה ובהלה של המערכת הצבאית ולא על שיקול דעת ולקיחת אחריות. העיסוק התקשורתי בפרשה גרם נזק לצבא בכלל וליחידה בפרט. חשוב להבחין בין הצורך של המשפחות השכולות בכתובת לאחריות לבין תחקור האירוע באופן הוגן, פנים צבאי, שבו הצבא קודם כל מגבה את הפועלים בשורותיו. קל לירות חיצי האשמה כלפי מי שמרים ראש, משדר בטחון עצמי, נתפש כחזק, כישרוני ומצליח. אין לי ספק, שלולא הדרך בה התנהל הצבא בחקירת האסון, לולא ההרשעה המעוותת בכל קנה מידה, שהביאה לתחושת אי צדק משווע, דורון היה מגיע למשפחות השכולות, בדרכו ובזמנו. הגיע הזמן, שמה שקורה ב 2015 יופרד פומבית ותקשורתית מ 1992.
סגן ר' | 16.04.15
55.
כמעט מנע מלחמה כשחילץ תחת אש כוח עליו פיקד במדינת אויב, פעולה שעליה קיבל את צל"ש הרמטכ"ל
סיפור צאלים ב', בו הורשע בבית משפט, לא היה הפשלה הראשונה שלו. בפעולה קודמת, שאף היא נזכרת בכתבה, ירה צרור של ששה כדורים באחד הלוחמים (שהיה זה שחיסל את חיילי האוייב בהתקלות) ושרק בנס לא נהרג. התחקיר טוייח.
יורם | 11.04.15
51.
כל הכבוד!! לוחם משכמו ומעלה שצהל "זרק" לכלבים
דורון קמבל, מנהיג, מוביל, לוחם - נאלץ לעזוב את הארץ כי המדינה לא יודעת לשמור על מובילים כדוגמתו, שבתפקידו האחרון התנדב להוביל צוות למשימה מעבר לקווים, שלא בטוח שניתן לחזור ממנה חי. כוחות גדולוים, "גילגלו" עליו את הטעות של אחרים. והוא הסיק את המסקנה המתבקשת, ועזב. כל הכבוד שהצליח להוביל מהלכים עיסקיים פורצי דרך - הפסדנו, מנהיג ומוביל שהיה עשוי להגיע לגדולות במדינתנו.
יורם | 09.04.15
50.
דורון קמפל - ישראל זקוקה לך!
דורון הינו מטובי הבנים שצמחו בארצנו. הוא הצטיין בצבא והגיע להישגים יוצאי דופן. מסירותו למדינה והחיילות המדהימה שלו הביאו אותו למצב שהיה קרוב מאוד לחיסול סאדם חוסיין. בתוכנית דוקומנטרית על האסון שקרה בצאלים הוא העיד שהתוכנית שלו הייתה שלאחר ירי הטיל בסאדם חוסיין, לתצפת על סאדם מגבעה סמוכה ובמידה וסאדם רק נפצע הוא התכוון לצמצם אליו טווח במהירות ולחסל אותו מקרוב. זו דבקות במשימה, זה אומץ לב מהמעלה הראשונה, זו מסירות למען המולדת! לכל אלו המלגלגים על דורון ומדברים בגנותו בגלל האחריות שלו לאסון צאלים, מי אתם בכלל לעומת דורון? מה אתם תרמתם למדינה? מתי אתם לקחתם סיכון אישי למען מדינת ישראל? אני מקווה מאוד שלאחר שדורון יעשה ויצליח מאוד בבוסטון הוא יחליט לחזור לארץ ישראל ולקחת חלק פעיל בתחום הביטחוני בפיקוד ברמות הבכירות ביותר (כבר שנים שלא היה לנו רמטכ"ל ברמה של דורון) ובהמשך בהנהגת המדינה.
עידו טל | 09.04.15
44.
גיבור ישראל - חבל שהוא לא איתנו
אותי זה לא מפתיע , כל דבר שדורון נגע /ייגע בו , יהפוך להצלחה . אחד בדורו שנסיבות חייו הביאו אותו להצליח בבוסטון במקום להצליח ולהנהיג את כולנו כאן למדינה ולחברה אחרת . ליבי ליבי עם המשפחות השכולות ואני בטוח שגם של דורון , ולאחר שראיתי את התחקיר של אסנהיים בעובדה הבנתי היטב מי לקח אחריות(כוללת) על האירוע בשביל כולם וכיסה על כל הפאשלות מלמטה ומלמעלה ובחר לשלם את המחיר ומי עד היום עסוק בלברוח מאחריות ולהאשים . אין לנו הרבה אנשים באיכות של דורון אם בכלל וחבל שנהננו ממנו רק כשהיה צעיר ולוחם מיתולוג
דרור פ. | 09.04.15
43.
ל-32
שכר רב סרן ביחידה מובחרת (הוא שירת במטכ"ל) הוא בסביבות 20,000 לחודש. אם האסון לא היה קורה, והיה ממשיך בצה"ל, שכרו היה עולה עם הדרגות. בנוסף יש רכב צמוד, פלאפון, תקציב ביגוד, ועוד כל מיני צ'ופרים. קצין בכיר כזה שיגיע לגיל פרישה (45 נדמה לי), יקבל פנסיה עד סוף ימיו בגובה של 15,000 - 20,000 ש"ח. כמובן שגם בהייטק אפשר להגיע למשכורות כאלה, אבל לא לפנסיה כזו - למעט אם אתה מגיע לאקזיט כמו מר קמפל.
 | 09.04.15
41.
ל-38 הבעיה היתה לא היהורה של קמפל אלה של המודל הרוחני אהוד
כמי שנכח שם אני מאשים רק את הדרג העליון מר ברק קמפל היה חייב להיות יהיר ולחשוב שהוא בן אל מוות בכדי לקחת על עצמו משימה שכזו משלחו מר ברק שעלה דקות אחר כך לסייפנית ונעלם היה ראוי שישא באחריות אין בלבי על קמפל שיבושם לו למרות שכל מי שהיה ישם נושא בלבו
העז...משיקאגו | 08.04.15
38.
הרג ולא לקח אחריות!!!
קמפל הרג חמישה לוחמים ופצע ששה, עד היום הוא לא לקח אחריות!!! עד היום הוא לא בקש סליחה מההורים השכולים. כסף הוא יודע לעשות לקחת אחריות לא!! נשארו חמש משפחות הרוסות בגלל היהירות שלו, קמפל חשב שהא אלוהים!!! עו"ד וינרוט כינה אותו בבית המשפט לא פחות ולא יותר בן אלים.........
אבא של לוחם | 08.04.15
22.
הערות ל 1, 5 ו 15
1 - mainframe הוא ממש לא מחשב יחיד. לא בהכרח. 5 - אתה מראה ניתוק. ביום משתמשים ב 14 מוצרים שונים מחוסר ברירה. כל מנהל IT היה מאושר להחליף 14 קופסאות באחת, אולי בשתיים בשביל גיבוי. 15 - למה אתה מעוות את הטקסט? הטקסט שציינת מדבר על הגידול באנשי ה IT ובכל הציוד שהם צריכים לתפעל לותחזק, כאשר הגידול בחברה שלו הוא באנשי פיתוח, שיווק, כוח אדם וכדומה, ולא מדובר ככל הנראה על אנשי IT. על זה בדיוק מדובר, דרך אגב, יותר עובדים העוסקים בפעילות הליבה, פחות בתחזוקה ובאחזקה.
אסף | 08.04.15
20.
שתי שאלות שלא ברורות לי מהכתבה ומתבקשות
1. נאמר שאחרי הצבא הוא עבד בחברה לישראל ושלאחר מכן נסע ללימודי מנהל עסקים בארה"ב והתקבל לעבד כמנהל מכירות בחברת אימדיה. אחר כך נכתב שתאגיד האחסון אי.אמ.סי הציע לו הצעה לנהל את חטיבת האחסון בתחום הוידיאו והתמונות לא ברור מדוע תאגיד גדול פנה דווקא אליו לנהל חטיבת אחסון, כשברור שלא היה לו את הניסיון המתאים ואולי אף את הידע המתאים לתפקיד שכזה. משהו פה חסר לי מבחינת האינפורמציה, לא? האם ייתכן שאפי ארזי סידר לו את התפקיד? 2. כיצד הקים חברה כל כך טכנולוגית ללא השכלה מתאימה? האם מדובר באדם שבעזרת כריזמה ויכולת ניהולית הצליח לרתום למשימה אנשי טכנולוגיה שיממשו את רעיונותיו או שהוא עצמו בעל השכלה טכנולוגית והנושא פשוט לא הוזכר בכתבה?
גלעד | 08.04.15
18.
מלח הארץ מצד אחד ומדינה כפוית טובה מצד שני, מה חדש?
אז מה היה לנו כאן? מלח הארץ, אדם משכמו ומעלה מהרבה בחינות, בנאדם שחירף נפשו להגנה על המולדת ובתמורה המולדת דפקה לו מוחטה סמיכה בפנים. אותו אדם ששכל כן מצוי בקודקודו הבין מהר שפה מהחור הנידח הזה שנקרא ישראל, הרבה לא יצא ולא משנה מה יעשה ככל הנראה יקבל כאפה ולכן הלך לעשות ולצמוח היכן שנותנים לו ואכן גדל וצמח! בחו"ל ולא בפאקינג ישראל! כל הכבוד לך על היוזמות, תמשיך ככה ואל תחזור לפה אף פעם כי פשוט יגזלו ממך בכוח וירקו עליך ועל כל פועלך. המדינה הזו זה פשוט מקום טיפש! זה פשוט מדהים שאנחנו עדין חיים פה.
Omer | 08.04.15
16.
דורון קמפל הוא תותח !
הייתי עם דורון בטירונות צנחנים כבר אז היה ברור שלא מדובר בבחור מהשורה ! ראשית אדם חזק פיזית ברמות על שנית בן אדם ! כמה חזק ...ככה עוזר לאחרים נכון...מי שעושה ועושה הרבה גם טועה ...וכמובן שהטעות ההיא היא לא רק שלו אם בכלל ... (לעולם לא נדע בדיוק) אבל חשוב שתדעו ... יש אנשים שהם בדרגה מעל כולם ... כזה הוא קמפל. ולמי שכתב נפולת של נמושות ... חחח הלוואי וכולנו נהייה נמושות כמו קמפל ... קמפל הוא אחד בדורו ! חזק, אמיץ, וחכם יותר מרובנו ! כל הכבוד.
אני | 08.04.15
15.
"לאמן... אנשי מקצוע, לשכור עבורם חללי עבודה ולקנות להם ציוד"...
רגע, זה לא בדיוק מה שאנחנו שומעים שהחברה הזו עושה? "החברה מונה כבר 470 עובדים, זאת לאחר שבשנה שעברה היא גדלה בבת אחת מ־100 ל־360 עובדים... צמיחה שהובילה לכאבי גדילה בחברה... קשה כי בכל רגע נתון כ־40% בחברה עוסקים באיתור עובדים, ראיונות, גיוסים ואימונים וזה דורש זמן"... אה, אבל רק האחרים מעסיקים כמויות כוח אדם גדולות ומבזבזים עליהן משאבים? אולי זו הסיבה שהלקוחות לא רוצים להודות שהם עוברים למוצר הזה?
מאחל לו רק בהצלחה | 08.04.15
13.
קומבינה במסווה של טכנולוגיה
המטרה של מוצרים כאלו היא פשוטה: את הגדילה האינסופית במידע תעשו רק דרך המכונה שלי. כלומר, את כל צרכי החומרה רק אני אספק לכם ואחרי שתבחרו בטכנולוגיה שלי אז לא תהיה לכם ברירה אחרת. זו, על רגל אחת, הקומבינה של כל חברות האחסון. הם שוכחים שפעם חברות כמו סאן מיקרוסיסטם היו שם עם שרתי יוניקס וראו מה קרה להם. אם יש לו כזה רעיון מהפכני אז למה הוא לא משווק אותו כמו מיקרוסופט כמוצר תוכנה שעובד על חומרה בסיסית ונותן ללקוח להחליט ממי הוא קונה את הציוד. הוא בונה על הבורות של הציבור והפחדים של הלקוחות.
כנסו | 08.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת