אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ה-PC מחשב קיצו לאחור: הרבעון האחרון היה החלש ביותר מאז 2009

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ניתוח שטחי ולא משקף
1. מדובר במכירות מחשבים נייחים מורכבים ממותגים, מתעלם משוק הרכבת המחשבים על ידי חנויות וצרכנים פרטיים. מדובר בעיקר בארגונים עסקיים, ולא בצרכן הפרטי. 2. גם מחשבים מורכבים ממותגים לא מוחלפים תמיד, אלא מתבצע שדרוג רכיבים, גם בחברות וגם בפרטיים. כיום אין שינויים משמעותיים לצרכנים רבים בנושא העיבוד, ולרוב ניתן לשפר את ביצועי המחשב או להתאימו לדרישות משתנות על ידי החלפת רכיבים מסויימים. בקרוב נגיע לאותו המצב גם בסלולרי.
oh-da | 14.04.15
10.
מחשב תמיד יצטרכו
כל המקצוענים צריכים מחשב, החל ממנהלי חשבונות וכלה במהנדסים, גרפיקאים, תוכניתנים, מנהלי מכירות, רופאים וכו, אף אחד מהם לא יכול לעשות את עבודתו באופן רציני רק באמצעות טלפון או טאבלט, ולו משום שהתקנים אלו ממש לא נוחים לקלוט מידע ולבצע עליו מניפולציות, וגודל המסכים שלהם די קטן. המקום היחיד שבו המחשב האישי יכול להפגע הוא התחום הביתי, למי שמשתמש רק ברשתות חברתיות, מגיב בקצרה על מיילים אם בכלל, ורק גולש באינטרנט, יכול להיות שאין ממש צורך במחשב אישי, או לפחות אין ממש צורך במחשב אישי לכל אחד מבני הבית כפי שהיה לפני כמה שנים. כמובן שיכול להיות שאלו יהיו מחשבים ניידים, אבל נייד ונייח זה אותו דבר. באופן אישי אני לא רואה הבדל בין נייח ונייד, אבל כנראה שהנייחים הם אלו שיפגעו יותר. אז נכון תהיה קצת ירידה, בעיקר בגלל שהיום לא צריך לרוץ ולקנות מחשב חדש בכל שנה שנתיים, כי הכל היום רץ גם ככה בעיקר בדפדפן, וגם אם לא, עדיין צריכת המשאבים די דומה למה שהיה לפני כמה שנים, אבל בסופו של דבר השוק יתאזן גם אם יתכווץ קצת.
משה | 13.04.15
9.
פשוט אין צורך לקנות חדש.
כוח החישוב בPC לא התקדם בשנים האחרונות כשאינטל השקיעה בעיקר ביעילות וצריכת חשמל נמוכה. התוכנות התייעלו, ווינדוס 8 לא דורשת מחשב חזק יותר ממה שXP דרשה, וXP יצאה בשנת 2011...אין צורך לשדרג אלא אם כן מטרת המחשב זה משחקים, וגם זה כרגע די מקורקע כי דור הקונסולות הנוכחי מכתיב צורך בחומרה די עלובה. אז יש האטה. בנוסף אם פעם בשביל לגלוש באינטרנט, שזה מה שרוב האנשים עושים היית צריך PC, היום ניתן לגלוש בטאבלט ובפלאפון. העולם השתנה, והPC לא הולך לשום מקום.
 | 13.04.15
8.
על מה מדברים בדיוק? על PC מוכן מראש כמובן....
לא על הרכבה עצמית שיותר נפוצה אצל אנשים רגילים. היחידים שבד"כ קונים מחשב מוכן מראש הם מוסדות ואירגונים. המחשב האישי הוא פה לעוד זמן ארוך. מי שמחזיק מחשבים ישנים יצטרך להחליף לחדש יותר בסופו של דבר. כך שהמשך קניה יהיה רק מצומצם יותר. הצימצום יהיה עד גבול מסויים בו יווצר שיווי משקל בו הנושא של חדש וישן יהיה 1:1. כך גם הנושא של כל טכנולוגיה שמישה... בסופו של יום הפיתוחים כבר לא יהיו רלוונטים מבחינת הצרכן עקב שיפורים מזעריים.
מחשב אישי | 13.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת