אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

באוצר מכינים לכחלון תוכנית להקדמת העלאת גיל הפרישה לנשים ל־64 כבר בתחילת 2016

123 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

123.
העלאת גיל הפרישה
אני אהיה בת 61 בספטמבר הקרוב ואין לי עבודה. נשים בגילי לא יכולות למצוא עבודה וצריכים לחכות לפנסייה. מה גם שמשרדי הממשלה לא מקבלים אותנו לעבודה בגילנו. הם רוצים להעלות את גיל הפרישה אבל לקבל אותנו לעבודה - הם לא מקבלים. נשים שעובדות במוסדות ציבור יכולות להישאר עד גיל מאוחר בעבודה, אבל כשנשים עובדות במקום פרטי המעסיקים מפטרים אותנו מהעבודה בגיל הזה. כך שאם תאריכו את גיל הפרישה להרבה נשים לא תהיה הכנסה חודשית ולא יהיה להם ממה להתקיים, כך שאנחנו נזרק לעוני....
רותי | 25.04.16
121.
חייבים לאשפז את ההזויים לפני שיהרסו את החברה
חייבים להוריד את גיל הפרישה לגיל 50 הן לגברים והן לנשים... כי תקנה עבד עברי 6 שנים יעבוד ובשביעית יצא לחפשי..... ביובל 25 שנות עבודה חייבים לצאת להנות מהחיים. הזבלים הללו גזלו את הקופה וכעת רוצים שנעבוד ושלם פנסיה שלעולם לא נהנה ממנה.... מה ניתן לעשות בגיל 70 טרקים צלילה. סנפלינג...
אזרח | 17.04.15
119.
ברור שהם בעד, צריך שאנחנו נעבוד כדי לממן למר מור יוסף את שתי הפנסיות התקציביות שלו בסך..
מעל 100,000 שח בחודש (ממשרד הבריאות ומן הביטוח הלאומי). הוא ישמח לעבוד אפילו על גיל 70 שכן כל שנה נצברת לו עוד 2-3% לפנסיה. הוא יקנה דירה בערך אחת לשנתיים , יסדרת את כל ילדיו וכך גם את ניניו ואתם תעבדו! וכשאתם תעבדו עוד שנתיים נוספות תקבלו חזרה רק 2/3 מהכסף שחסכתם כי 1/3 הולך לחברת הביטוח. וזה ימשך, כי אין מדיניות צרכנית בארץ!
דוד | 17.04.15
115.
גיל הפרישה שיהיה 70 ! אבל בין 60-70 לתת השלמת הכנסה.
חצי מהחבר'ה בגיל הזה ישמחו לעבוד. אבל לרוב מדובר על שכר רעב ברבע משרה. רוצים שיעבדו ? תעודדו אותם(אותנו) ואת המעסיקם כמובן - מעסיק עם עובדים מעל 60 יקבל הטבת מס. התכניות האלה עובדות מעולה בחו'ל. בארץ רק גובים, לא נותנים .. לא ברור לי למה אמא בגיל 45 מקבלת השלמת הכנסה - וכשהיא מגיעה לגיל 60 אז לא. כאילו, הילדים הגיעו ל 18 עכשיו הם ישר צריכים לממן את ההורים? הכל כאן ככ הזוי ועקום ולא הגיוני (וכמובן שאין לקחת מהאמהות את השלמת ההכנסה - זה לא אחד על חשבון השני).
א.ד. | 16.04.15
113.
מנכ"ל הביטוח הלאומי מקבל משכורת עתק
בתפקידו הקודם ומשכורת עתק בתפקידו הנוכחי והוא לא חייב לצאת לפנסיה הוא יכול להמשיך אבל עובדים פשוטים בעבודות לא פשוטות מייחלים ליום שבו יסימו את עבודתם כדי לנוח ולהנות מעט אול לא, המדינה אומרת להם שהם יכולים לשכוח מזה הם יעבדו עד הסוף שלהם כמובן ואז יחסך מהמדינה הצורך לשלם להם בושה וכלימה שהמדינה מתנערת מחובתה כלפי האזרחים שלה
שוש | 16.04.15
112.
ראיתי תוכנית שמבוגרים בארה"ב בגילאי 90 עובדים במפעל בגלל מיידוק
לפני שנתיים ראיתי בחינוכית 23 תוכנית על מבוגרים שאיבדו את כל כספם בגלל מיידוף והם נאלצו לעבוד בגיל 90 באיזה מפעל עבודה לא קשה ולמרות זאת נראה שהיה להם דיי טוב אולי צריך להגדיל את הפרישה לגיל 75 אם הם יכולים לעבוד אז גם כאן אבל מה שניתן לעשות הוא בגיל צעיר יותר ביטוח לאומי ייתן כל שנה חלק מהקצבה העתידית
וורן | 16.04.15
111.
הבטוח הלאומי ייעל את הגביה??!!!יותר גרוע לא יכול להיות!!!!
אין עליהם!הם גובים ככל העולה על רוחם ואין מה להתווכח איתם! שולחים לך חשבונות מעוותים ולא נכונים על חובות דמיוניים ללא כל ביסוס "על סמך מידע שהגיע לידינו" מפברקים נתונים ודורשים סכומים לא הגיוניים ומצד שני לא משלמים את מה שחייבים! הפעלת עיקולים ללא הצדקה היא דבר שבשגרה אצלם והם מנצלים זאת ללא אבחנה! זה הגוף העושק הגדול ביותר במדינה!
צפוני | 16.04.15
108.
יש חוסר איזון קטסטרופלי לבין אלה שמקבלים פנסיות לבין אלה שאמורים לקבל בגיל 67
החלק ענק מעובדי המדינה כולל ביטחון מקבל פנסיה כבר מגיל 42 עד גיל 55 וזאת בלי פיצויים ענקיים שהם מקבלים , נשים לא צריכות לקבל פנסיה מגיל 60 אלא צריך לאזן זאת עם הגברים כלומר ששני המינים יקבלו מגיל 65 .'ועוד דבר שהאוצר יפסיק (פניה לבג"ץ)להשתמש ברזרוות של ביטוח לאומי .
MOR | 16.04.15
106.
מספרים סיפורים
ברצוני להאיר ולהעיר את תשומת לב הקוראים כי פרישת נשים בגיל 62 מביאה חלק גדול מהם לפנסיית מקסימום של 70% לפי 35 שנות עבודה, בהנחה שהחלו לעבוד בגיל 27. המשך עבודה מעבר לגיל 62 לא יתרום להם שום דבר מבחינת פנסיה היות והגיעו למקסימום האחוזים לפנסיה. המשפט מהכתבה "....אך גם תפיסה שלפיה התארכות תוחלת החיים מחייבת הארכת גיל העבודה כדי שהעובד יוכל לחסוך יותר שנים לקראת הפנסיה" מעוות את המציאות ואת הנתונים. דחיית גיל הפרישה לפנסייה מיועדת אך ורק לנפח את הקופה של הביטוח הלאומי על מנת שגורמים שונים יוכלו למצוץ את הקופה הנ"ל ככל שניתן במסגרת כל מיני הקבות למיניהם. רצוי שהשלטון ימצא הסברים טובים יותר !!!!!
משה | 16.04.15
105.
"הקיפוח הלאומי"
יש צורך בהסכמה לאומית של הממשלה מול האזרחים. אם מעלים את גיל הפרישה לדאוג במקביל למקומות תעסוקה לנשים ולגברים בגילאים אלה. ולא-להעלות את מספר חודשי האבטלה המשולמים לנשים ולגברים או לקיים את חוק הבטחת ההכנסה עד היציאה לגמלאות. אחרת מספר העניים בישראל יוסיף ויגדל .
אריסטו | 16.04.15
101.
פשוט כל פעם מחדש קונים אותכם אזרחי ישראל!
כל פעם מחדש שיש בחירות קונים אותכם ותופסים אותכם כמו זונות קטנות בביצים ישראלים פחדנים עם פה גדול לדבר את יודעים אבל לעשות דברים בפועל אין לכם ביצים לעשות רק פוזה,ובגלל זה המידנה שלנו היא ניראת ככה פוזה אחת גדולה חבורה של טמבלים במקום לעבוד ביחד כי אנחנו מדינה קטנה רק קומבינות אין לכם עמוד שידרה כולכם זונות בלי עמוד שידרה עם פה גדול,בצער רב יש לי הרגשה חזקה שהמצב שלנו שוב הולך לדרדר בה' אני טועה. וחלאס כבר עם הדת המזדיינת הזאת תצאו כבר מהסרט שה' יעשה לכם את העבודה לכו ותעשו שינוי !
צעיר ישראלי | 16.04.15
99.
בושה, ממילא אין עבודה בגיל מבוגר
במקום להעביר את קצבת הילדים לחסכון פנסיוני דבר שיגרום לכך שכבר בתחילת החיים הבוגרים יהיה לאדם חסכון פנסיוני שיצבור ריבית במשך כ 50 שנה. הפוליטיקאים בוחרים בפתרון הקל מול חלשים - העלאת גיל הפרישה. הרי ברור שבגיל זה מרבית האנשים כבר אינם עובדים, הכנסתם קטנה. זה פיתרון חשבונאי שלא סופר את האדם ממטר
אדם | 16.04.15
95.
50, אתה הזוי
ביטוח לאומי הוא בדיוק כמו שזה נשמע - ביטוח. הסיבה שלא לוקחים ביטוח לאומי ממעל תקרה מסויימת, הוא שאז תהיה להם את הזכות (ובצדק) להגיד "לא יכול להיות שאני משלם ביטוח לאומי, אבל אם אני אהיה מובטל, אני לא אקבל דמי אבטלה שדומים למשכורת שלי", וכשהם יעשו תאונה בדרך לעבודה, הם ידרשו להיות נפגעי עבודה ולקבל פיצויי עתק (בהתאם למשכורת שלהם, ובהתאם לסכום שהם שילמו ביטוח לאומי). המדינה מעדיפה לא לקחת כסף ולא לתת להם זכויות, כי זה לא משתלם לה. חוץ מזה - אל תשכח: העשירים משלמים הרבה הרבה הרבה יותר מס ממני ממך, גם באחוזים וגם אבסולוטית, ויש להם את האופציה הכלכלית לקום וללכת. איש עסקים עשיר שירצה להגר, יוכל להגר לכל מדינה מערבית ויקבל ויזת עבודה בלי בעייה ותוך כמה שנים גם אזרחות, וזה בניגוד אליך ואלי (אולי לך יש מזל ויש לך דרכון אירופאי, ואז רק אני נדפקתי). אם תקח מהם יותר מדי, הם יעזבו ביחד עם הכסף שלהם, ואז היחידים שהפסידו באמת זה אנחנו, כי הם לקחו כסף מהכלכלה המקומית ולא יחזירו אותו, והם לא ישלמו כבר מס בארץ ישראל בכלל. אז בהצלחה עם זה, תראה לי מדינה ששנאת עשירים באמת עבדה בה...
כותב | 16.04.15
88.
למה פורשי צה"ל מקבלים פנסיה תקציבית אפילו שהם עובדים בשוק הפרטי ומרויחים המון
הפנסיה התקציבית נועדה לעזור לפורשים המסכנים בגיל 40. אלא שנהנים ממנה גם כל אלה שהשתבצו בעבודה בחברות ציבוריות והם מקבלים פנסיה כפולה. הכל על-חשבון הציבור. אח"כ, אין מספיק כסף לקיצבאות בשביל הציבור הרחב. טפלו קודם בפנסיות של הטפילים לפני שאתם פוגעים בנו. הציבור החלש באמת.
מובטלת בגיל 50 | 16.04.15
87.
ממלאים את הקופה מאיפה שהכי קל להם
יש מיליארדים שעוברים במזומן בלי מיסים יש מיליארדים בשוק השחור יש מיליארדים פוטנציאלים באוכלוסיות לא "פרודוקטיביות" שלא תורמות כרגע לשוק העבודה יש מיליארדים אצל מלביני הון, מעלימי מיסים, גנבים, משכורות מנופחות, שוחד, פנסיות הזויות. אבל לרדוף אחרי הכסף הזה קשה ולא פופולרי, קל הרבה יותר להעלות את המיסים ולסחוט את הלימון עוד קצת ממעמד הביניים..
demos | 16.04.15
86.
כוחות הביטחון ופנסיה תקציבית
1. פנסיה תקציבית לא ניתנת רק לכוחות הביטחון אלא גם לעובדי מדינה ותיקים 2. בשנים האחרונות גם אנשי כוחות הביטחון לא מקבלים פנסיה תקציבית אלא צוברת. 3. אם יועלה גיל פרישה לאנשי כוחות הביטחון התקנים בצבא ובמשטרה יסתמו עם חיילים ושוטרים שרוצים לפרוש עם פנסיה מלאה. נקבל צבע של קצינים/נגדים מבוגרים ותקנים מלאים שלא יאפשר קידום לקצינים צעירים. מי רוצה מח"ט בן 60 מג"ד בן 50 או מ"פ בן 38 או שוטר סיור בן 45 שלא מסוגל לרוץ אחרי רכב עומד. צריך למצוא פתרון לשנים של בין הפרישה משרות לגיל הפנסיה/ איך מעודדדים אותם ומסדרים להם עבודה לתקופה של עד היציאה לפנסיה וכיצד דוחים את תשלום הפנסיה עד לגיל הפרישה.
חיים | 16.04.15
82.
סקנדל-מקוות שכחלון יתנגד לרעיון
מקוות מאוד שכחלון יתנגד לרעיון האנטי חברתי להעלות את גיל הפנסיה.כאחד שנשא את דגל החברתיות אין שום סיבה שיסכים לרעיון אנטי סוציאלי שכזה. שוק העבודה לא מאפשר בגילאי השישים למצא עבודה (וגם לא לפני זה).במידה ויעלו את גיל הפנסייה יהיו פה אלפים של נשים עניות
רינה וחברותיה | 16.04.15
80.
זאת לא הבעיה
הבעיה נעוצה דווקא בזה שהם רוצים שנחסוך יותר בכדי שיוכלו לקחת יותר ברגע שנגיע לגיל פנסיה!!1 אבא שלי יצא לפנסיה לפני חודשיים ואחרי שחסך (בהוראת הממשלה לקרן פנסיה ) הוא ביקש לפדות את מה שחסך ועכשיו לוקחים לו 30% מהסכום או שמחלקים לו 260 ש"ח בחודש לשארית חייו האם זה נורמלי!!!!??? איזה מדינה??? אין מילים
אסף | 16.04.15
69.
איש קבע לא צריך להשתחרר לפני גיל 55 (12 שנה מתנה זה מספיק הערכה )
עשרות אלפי מקומות עבודה במקומות נחשבים נתפסים ע"י מקבלי פנסיות ממשרד הביטחון , בני 45 עד 55 כשאחרים נשארים מובטלים חוסר צדק כחלון תטפל בזה לא מספיק פנסייה תקציבית , גם לוקחים עבודות מאנשים בלי פנסיות בכלל ?
כמו שוטרים - 55 זה מינימום | 16.04.15
67.
כבר מזמן היה מצריך להשוות את גיל הפרישה.
אין מקום למציאות בה אשה פורשת לגמלאות בגיל מוקדם יותר. כל הנשים והגברים צריכים לפרוש לגמלאות באותו הגיל. במקרה של ישראל גיל 67 הוא גיל נכון. לגבי הגרעון במאזן האקטוארי. מה עם הפנסיה התקציבית? זה הבור הגדול של מדינת ישראל!!!!
רונן | 16.04.15
64.
אנשי האוצר
אנשי אגף תקציבים הם הסרטן של הכלכלה והציבור וצריך להפטר מהם כמה שיותר מהר, הם לא מבינים שום דבר בכלכלה ודופקים כאן את המשק הישראלי כל שנה הם מבינים רק בקיצוצים וגזרות ולהחליף אותם באנשי מקצוע ולשנות את כל המדיניות הכלכלית מתחילתה ועד סופה מקווה שלכחלון יש את הביצים לעשות זאת !!!
יהודה | 16.04.15
59.
בממשלה הנשים יכולות לפרוש כמו הגברים בגיל 67 והן כבר לא עושות כלום
הנשים תקועות במשרדי ממשלה עד 67 כמו הגברים ומונעות הכנסת דם חדש יתן להם האוצר את מלא תיקרת הפנסיה ובטוחני שמחר הן יפרשו ויהיה מקום לצעירים . סתם זקנות שמחממות את הכיסא ולא עושות דבר בושה למדינה.
אדם | 16.04.15
57.
להאריך דמי אבטלה למבוגרים ולקצץ בפנסיות תקציביות
אני מובטל מבוגר וכמובן אינני מוצא עבודה. הפסקתי לקבל את דמי האבטלה אחרי חצי שנה, ואני עוד צריך להמשיך לשלם לביטוח לאומי דמי שימור כדי לממן את ביטוח הלאומי. מדוע לא מאריכים את דמי אבטלה למבוגרים כמו באירופה למספר שנים ? שנית הכסף הגדול נמצא אצל הפרזיטים כל עובדי כוחות הביטחון אשר יוצאים לפנסיה מוקדמת בגיל צעיר יחסית זאת על חשבון שאר האזרחים במדינה.
מובטל מבוגר  | 16.04.15
55.
לבטל את הפנסיה בכלל, לעבוד עד מוות....
הרי ממילה מה שחסכנו לפנסיה לא יוכל להחזיק אותנו בחיים אם מגיע למימוש של החסכונות שלנו, אז בשביל מה לחסוך בכלל? אני מציע בכלל לשנות את חוק הפנסיה כך שכשיגיע היום שבו כבר לא נוכל לעבוד, יחוייבו הילדים שלנו לקחת אותנו על הידיים, בשיא החורף, לחרמון ושם להשאיר אונו לקפוא למוות בשקט, בי להפריע לטייקונים לעשות רווח על הטיפה שאנחנו חוסכים ליום שנצטרך את זה.
אבנר | 16.04.15
48.
גיל פרישה ומציאת עבודה
זה נכון לצאת לפרישה בגיל 65. כאשר החיים ארוכים יותר, הבריאות טובה יותר והיכולת גדולה יותר, למה לא לעבוד עוד כמה שנים? הבעיה היא שאין עבודה למבוגרים. גם אנשים בני חמישים שמפוטרים מעבודתם, קשה להם למצוא עבודה. במציאות של ימינו, אנשים מבוגרים אשר אבדו את מקום עבודתם, יצטרכו לחיות על נדבות והבטחת הכנסה. כל עוד לא מוצאים פתרון עבודה למבוגרים, איך אפשר להעלות את גיל הפרישה? אין מספיק עניים בישראל שרוצים להוסיף?
אני | 16.04.15
47.
ביטוח לאומי מוסד שצריך לפרק אותו
לפני מספר שנים (3-4) הייתה ידיעה שבביטוח הלאומי התגלה עודף של 40 מיליון שקל????? אז מה קרה? הם חוגגים הם עושים ארועים גרנדיוזים לעובדי המוסד משפצים יוצאים לטיולים לסופי שבוע אז קודם כל שיקצצו אצלם שהם יתיעלו מליון פקידות/ים שיושבות ולא עושות כלום כל היום מעבירות 8 שעות בשיחות בינן לבין עצמן שהשינוי יתחיל שם קודם כל
נ.ש. | 16.04.15
43.
זה טוב לנשים!
נשים היום חזקות ובריאות יותר מאי פעם ולא רוצות להפוך לסבתות במשרה מלאה. אני וחברותיי מאד אוהבות לעבוד ורוצות להמשיך להיות משמעותיות כמה שיותר .עבודה היא הדבר הטוב ביותר נגד דכאון. הספרות מלאה כתבות על דכאון עם התחלת הפנסיה. מה עוד שאם אנחנו רוצות שוויון אז הנה ההזדמנות שאנחנו לא רק דורשות אלא גם מקיימות! לא נוכל לבקש שוויון אם זה רק בחלק מהדברים. בשאר - שהגברים יעבדו. זה רק פוגע בנו. יאללה בנות לעבודה! מי שרוצה לעבוד - יכולה! צריך רק קצת למחול על הכבוד ולא להתפנק.
אביגיל | 16.04.15
39.
יצא המרצע מהשק - רוצים להעלות את גיל הפרישה לנשים רק בגלל חור תקציבי
אין כאן שום שיקולים של טובת הנשים. כבר כיום נשים שרוצות - יכולות לפרוש גם בגיל 67. העלאת גיל הפרישה רק תגרום לדחית תשלומי קיצבאות הביטוח הלאומי והפנסיה. המהלך הוא בוודאות לרעת הנשים ולטובת קופת המדינה וקופות הפנסיה. אישה שעובדת 35 שנה וצברה את מלוא הזכויות בקרן פנסיה ותיקה, לא תוכל לקבל את קבצת הפנסיה עד גיל הפרישה (בעבר 60, כיום 62 ובמהרה 64 והיד עוד נטויה). נקווה שהנושא יעלה לדיון ולא יונחת חד צדדית על ידי פקידי האוצר.
ציפי | 16.04.15
38.
למגיב 8 : יש לך טעות . הם יוצאים לפנסיה בגיל 45 .
מענין לדעת האם גם משב"ס , שב"כ ומוסד יוצאים לפנסיה בגיל 45 או רק מהמשטרה ומהצבא ? ולא לשכוח שמצבת כ"א נשי בגופים הנ"ל רחבה מאוד, כלומר לא מדובר רק בגברים שיוצאים לפנסיה בגיל 45 אלא גם בנשים באותו מצב. בוודאי זה בריא , יעיל וחסכוני לתקציב המדינה.
למגיב 8 | 16.04.15
37.
אני סקרן לדעת האם דתי שלא עבד אף פעם מקבל פנסיה ?
מישהו יכול להסביר לי מה הסטטוס של איש דתי שלא עבד אף פעם , רק חי על תמיכת המדינה , האם ברגע שמגיע לגיל 64 ( נשים ) ו- 67 ( גברים ) האם הם מקבלים פנסיה מתקציב המדינה ? אני גם סקרן לדעת האם הם מקבלים גם קצבת זקנה מביטוח לאומי , למרות שמי שלא עבד לא שילם מס ביטוח לאומי. אודה להסברים שלכם.
אני סקרן לדעת | 16.04.15
35.
קודם נתחיל עם ביטול קיצבאות הילדים מעבר לילד
השלישי. יוריד לנו מהווריד את החרדים הערבים והערסים שמתרבים כמו עכברים. אחר כך נדאג שאנשים מבוגרים לא יעברו אפליה על רקע גילם במקום כבודם או כאשר הם מחפשים מקום עבודה חדש. אחר כך בשמחה, תעלו את גיל הפרישה. בעניין זה מעניין לציין במקומות עבודה ממשלתיים כמו מכוני המחקר של נחל סורק לא מקבלים עובדים חדשים לאחר שחצו את הגיל המופלג 35...
תמר | 16.04.15
31.
הפתרון למשבר הקשישים הוא אחר.
היום עובד מפריש 16.5% לפנסיה חובה (חלק זה כביכול ע"ח המעביד, אבל זה לא באמת משנה, כי המעביד לוקח את זה כחלק מעלות ההעסקה של העובד), כאשר חלק מזה זה לקופת פיצויים שבפועל העובד יכול למשוך ממנה. צריך: 1. להעלות את ההפרשה ל25%. מדובר בסכום נכבד שינפח את הפנסיה. 2. ביחד עם זה, להוריד את גיל הפרישה (לכולם!) ל60, כך שזה יהיה חלק מהתמריץ של המעסיקים - לא יהיה חובה להמשיך להעסיק עובדים קשישים שלא נותנים תפוקה. 3. לאסור על עובדים למשוך את קופת הפיצויים באופן מלא. רק כמשכורת חודשית שזהה למשכורת הגבוהה מתוך ה4 האחרונות שלו (למקרה שזה עובד שעתי שבחודש-חודשיים האחרונים "דיללו" את המשרה שלו).
יוסי | 16.04.15
27.
העול על הנשים בישראל הוא הגבוה בעולם המערבי
ולא, אין שוויון ולא יהיה כי נשים הרות ויולדות ובכם מבטיחות רצף בין דורי של כוח עבודה צעיר. יש להוריד את גיל הפרישה של הנשים ל-60. ולא נשבית את כל המשק!!! האשה החילונית בישראל יולדת בממוצע 3 ילדים- גבוה יותר מכל מדינה מערבית אחרת. הדור הצעיר הוא המשענת הכלכלית של המדינה. בנוסף משרתת בשירות חובה בצה"ל. מה שלא קיים בשום מדינה אחרת.
אמא | 16.04.15
25.
רק נכנס וכבר מנסים להכשיל אותו
גם את לפיד הכשילו וראינו את התוצאה.האם כחלון ייכשל או יילחם בפקידים ויפטר כמה מהם שרוצים להכשילו.ברור שלהעלאת גיל הפרישה של הנשים יהיו השלכות בבחירות הבאות.כחלון לבטח זוכר את המהלומה בבחירות שבהם בן היתר בגלל העלאת גיל הפרישה של הגברים הליכוד ירד ל12 מנדטים.
מרצע | 16.04.15
23.
מתי יבינו
מתי יבינו שהצעה כזו ללא דאגה לתעסוקה לנשים בגיל זה תגרום לעוד שנתיים של חיי דלות ועוני. היום יש מספר רב של נשים בגיל הנמוך מ - 60 ואינן עובדות עקב כך שפוטרו ולא מסוגלות למצוא עבודה אחרת, וממתינות בסבלנות לגיל 62 כדי שיתחילו לקבל קצבת זקנה ופנסיה מהקרנות הותיקות. עד לגיל זה נגזר עליהן לחיות בדלות. הגדלת גיל הפרישה תביא לעוד שנתיים של חיי עוני ודלות. הסיבה שהן לא עובדות אינה מרצונן החופשי , אלא אך ורק עקב כך ששוק העבודה לא מוכן להעסיק נשים מבוגרות אפילו תמורת שכר מינימום. רק בסקטור הציבורי מעסיקים את הנשים עד גיל פרישה, אפילו עד גיל 67 לאלו שרוצות להמשיך לעבוד, וגם אם פורשות לפני 62 מקבלות פנסיה (תקציבית) במיידית. אי לכך ובהתאם לזאת, לפני מהלך של הגדלת גיל הפנסיה לנשים יש צורך קודם לדאוג לתעסוקת נשים בגיל זה.
גדעון | 16.04.15
20.
הבעיה עם כחלון:
גם אם הוא כן יצליח להגדיל בניה, וכולנו מחזיקים לו אצבעות, ייקח לזה 3-4 שנים להשפיע על השוק. בנתיים יהיו בחירות והציבור יסתכל עליו באכזבה ענקית. שלא לדבר על מאות אלפי צעירים שירכשו במהלך השנים האלה דירה במחיר מופקע ובסופו של דבר כשהמחירים כן יחזרו לנורמה הם ירגישו עניים. אבל מיסוי כן יצליח לגרום להגדלה מיידית של ההיצע. הכוונה כמובן להיצע הדירות למכירה (חלק מהמשקיעים לא ירצו להחזיק בדירה בגלל המס). יש לזכור שקבלנים מוכרים כ 23,000 דירות בשנה, שזה חלק קטן מסך העסקאות (מעל 100,000 בשנה) ולכן כל השפעה על מוכרי יד שניה היא משמעותית. המיסוי גם יקטין את מספר המעוניינים לרכוש דירה להשקעה ולכן יפחית ביקוש, ואז מיידית ההיצע הקיים כבר יעלה על הביקוש ותתחיל מגמת ירידת מחירים. החוכמה לדאוג שהקבלנים לא יקטינו התחלות בניה, כפי שעשו כשראו ירידה בביקושים באפיזודות קודמות (המתנה למע"מ אפס, מחאה חברתית). יש לשווק קרקע עם מקל וגזר ולהבטיח שבעלי הקרקע יבנו - ותוך זמן קצוב. ברגע שיסתבר לציבור שהמחירים אכן יורדים, כבר בסוף 2015 נניח, כחלון ייצא "מלך" והשכבות החלשות יעריצו את המוכנות שלו לפגוע באינטרסים של החזקים. מגמת הירידות תיצור אמון רב ביכולתו להמשיך להוריד את המחירים ולהגדיל את הבניה כפי שהבטיח לעם. האמון שיש תקווה ירגיע את השוק הרותח. יש להעלות מס רכישה ל 15% כדי לחסום הרמטית רכישות של משקיעים חדשים, ולהטיל מס 30% על השכרה רק למי שיש לו 2 דירות להשכרה. אדם כזה כנראה ימכור, כי לא יוכל להעלות שכ"ד כאשר רוב המשכירים האחרים בשוק לא ממוסים. עד היום לא היתה מספיק בנייה חדשה לכולם, והצעירים נאלצו להתחרות במשקיעים על הדירות. אם כחלון יבצע פעולות שמשמעותן שכל עוד אין הצפה אמיתית של בנייה בישראל, העדיפות תהיה לרוכשי דירה למטרת מגורים על פני רוכשים למטרת השקעה- הציבור יעריך את זה מאוד
דנית | 16.04.15
17.
הגיע הזמן להעלות את גיל הפרישה של נשים ל-65 ולהשוות את זה של הגברים
גברים בני 67 הם לרוב אנשים שבריאותם לקויה והיכולת שלהם לעבוד אינה מיטבית. אני רואה בעיניי שלי בכל יום כיצד אותם עובדים מבוגרים נדרשים לעמוד בקושי בתחרות הטבעית מול הצעירים והרעננים מהם. בנוסף, תוחלת החיים שנותרה אינה גבוהה. מעבר לכך, נזכיר שחלק גדול מבני ה-80 כבר סובלים ממחלות קשות ולא ניתן להגדיר את מצבם כחיים. על פניו ומבלי לערוך מחקר מדעי, נראה לי שגיל 65 הוא הגיל האידיאלי לפרישה לשני המינים. רק כך נאזן בין הקופה המדלדלת לבין הרצון לאפשר לאנשים לפרוש בעודם בכושר, כשהם יכולים להנות משנים של חופש.
 | 16.04.15
10.
ברוב העולם גברים ונשים פורשים באותו גיל. והרי גברים מתים צעירים יותר אז למה לא שיפרשו קודם?
שלא לדבר על כך שנשים תרמו רק שנתיים למדינה בצבא (ולא בתפקידים הכי מסוכנים) ואילו גברים תרמו 3 שנים + 300 ימי מילואים. אולי צריך לקבוע גיל פרישה 64 לכולם, ולתת לזוג נשוי להגיש בקשה לשינוי אך ורק אם זה רצונו: למשל האשה תודיע שברצונה לפרוש שנתיים קודם, בגיל 62, והגבר יקח על עצמו את השנים האלו ויפרוש בגיל 66.
משה | 16.04.15
7.
כל הכבוד שנתנו למור יוסף הכושל להפיל גם את הביטוח הלאומי
אחרי שהחריב את בית חולים הדסה עם ניהול שערורייתי פזרני ומושחת קיבל האפס צעצוע חדש לשחק איתו. יאללה, אחרי הביטוח הלאומי שיתנו לו את משרד הביטחון ויהיה אפשר באמת לכבות את האור פה במדינה. אין דין ואין דיין. העיקר הוא מושך משכורות עתק ולא יזדקק לביטוח הלאומי לעולם.
שש | 16.04.15
5.
זאת תוצאה של הפרטה
עובדים מנוצלים מרויחים פחות חברות מרויחות יותר הבכירים בחברות שמרויחים המון הופכים להיות חברות ארנק כל אלה שהם חברות לא משלמים ביטוח לאומי רק העובדים שאמורים לקבל מביטוח לאומי אמורים גם לשלם אבל מכיוון שהם מרויחים פחות הם גם משלמים פחות לביטוח לאומי יוצא שלביטוח לאומי יש פחות כסף ואז מקצצים שוב בזכויות אלה שמשלמים ודורשים מהם שישלמו יותר שזה אומר יותר שנים. זה צדק חברתי נוסך המפריט הלאומי
עודד | 16.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת