אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תושבים ויזמים בשיכון ותיקים מוחים על הקפאת תמ"א 38

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

40.
התנהלות חובבנית ואימפוטנטית של העיריה
העיריה מנסה להתנער מאחריותה באצטלה של שמירה על צביון השכונה. כמובן שהכי פשוט לא לעשות כלום אבל הבעיה לא תיעלם. הבנין הזה מט לנפול כתוצאה מגורמים שהם באחריותה הישירה של העיריה\המדינה בין אם זה עליה של מי תהום ובין אם זה שורשים של עצים שחודרים דרך היסודות של הבנין ועל הדרך עושים שמות במערכת הביוב. הייתי מבין את ההחלטה איכשהו אם היתה נעשית איזושהיא בדיקה מטעם העיריה כדי לקבוע אם הבניין ראוי\לא ראוי למגורים אבל בעיריית רמת גן לא אוהבים לקחת אחריות, עדיף להקפיא. הטיעון של שמירה על צביון השכונה חלש ביותר. לא מדובר על פינוי בינוי והקמת מגדל. סה"כ מדובר על 2.5 קומות נוספות (5.5 קומות במקום 3) עם תוספת חניה ליחידות החדשות. יש בשיכון במרחק של כמה עשרות מטרים מהבנין המדובר בנינים של 10 קומות ו-12 קומות. אולי אפשר להוריד אותם כדי לשמור על צביון השכונה? מציע גם להרוס את גן צלינה הסמוך. הוא מושך אוכלוסיה מחוץ לשיכון שחוסמת את החניה של תושבי השכונה וממש פוגעת בצביון.
אבינועם | 28.04.15
39.
לכל צרי נעיין שמכנים אותנו קמצנים
לידיעתך אדוני בתגובה מס 5 השקענו מעל מאה אלף ש״ח בשיפוץ, מס חודשים לאחר שסיימנו כל הבית שוב סדוק ונאמר לנו שהעמודים שתומכים בבינין הם במצב של קריסה , רואים את הברזלים החלודים בתוך העמודים התומכים כל השיפוץ היה כלא היה???? אנחנו לא היחידים ששיפצו, זהו גורלם של כל מי ששיפץ. אתה כנראה לא גר בביניין אתה מוזמן לבוא לסיבוב ולראות בעיניים את הזוועה. אין לי ספק שלאחר שתראה תתמוך בנו במלוא הכוח!!!!
דייר שהשקיע מעל מאה אלף שקל בשיפוץ | 26.04.15
38.
בושה וחרפה של העיריות והוועדות!
איך לא מתביישים בעירייה להקפיא את הפרוייקט בסמדר?!? איפה העיניים שלהם??? האם מישהו מהם בא לראות את הבניין שעומד להתמוטט בכל רגע??? האם מישהו מהם חווה נפילה של טיח וחול ואבנים על ראשו מחותץ לבניין או בחדר המדרגות??? הבניין הזה הוא סכנה לציבור! סכנה למי שגר בו וסכנה למי שעובר לידו! כל השכונה הזו יושבת על מי תהום, והבניין הזה בסמדר מועד לפורענות יותר מכולם! בניין ישן ורקוב!!! ממש אסון שמתחולל לנגד עינינו והעיריות לוקחות להן את הזמן...יום אחרי שהאדמה רועדת בנפאל, למה ביוק מחכים כאן? שחמישים משפחות יפלו יחד עם בניין שלם?!?!?
דיירת מודאגת | 26.04.15
37.
מעניין איפה גר ראש העיר?
מכובדי, למה יש לי הרגשה שאתה גר בבית מהודר שרחוק שנות אור מלהראות כמו הבניינים בשכונה המדוברת.???? אני משוכנעת שאם ילדיך היו גרים בבית מתפורר לא היית מצליח לישון בלילה, יחד איתך גם כל מקבלי ההחלטה ההזויה הזאת, החלטה חסרת הגיון , החלטה בלתי נתפסת לנוכח המצב הרעוע של הבתים. אתה מוזמן לעשות סיור בשכונה ולהתרשם . מעניין אם לאחר שתראה את גודל הסכנה תחשוב אחרת ותועיל לשנות באופן מיידי את ההחלטה ההזויה שקיבלתם!!!!
דיירת באיזור | 26.04.15
35.
מציבת ענק של כיעור והזנחה בלב השיכון
שמירה על צביונה של השכונה היא אכן מעשה ראוי. אך בהחלט יש מקום גם להפעלת שיקול דעת. האם לדעת מאן דהוא בעיריה המשך קיומו של בנין מט לנפול בליבה של השכונה, בנין המהווה מצבת ענק לכיעור ולהזנחה, תורם במשהו לצביונה של השכונה, או למראה, או לכבודה? ועוד לא הוזכרה סכנת הנפשות ממש הכרוכה בהמשך השארת הבנין במצבו הנוכחי, על 51 המשפחות המתגוררות בו, בכלל, ובמקרה של רעידת אדמה העלולה להתרגש על ראשינו בכל יום, בפרט. אז מישהו שם בעיריה חייב להתעשת ולשוב בו מהחלטתו הרעה, וממש ממש יפה שעה אחת קודם.
עמוס וולפסון | 26.04.15
34.
הזנחה פושעת
סמדר 1 עומד בכל הקריטריונים שבעקבותיו הציעו את תוכנית המתאר הזאת, לא ברור איך אפשר להתעלם בכזאת גסות מבניין בן 60 שנה שסובל מתזוזות חדות ונראות לעין, שיש מפוצץ, אריחים שנופלים, כל דייר בבניין יוכל לספק רשימה של תקלות חמורות ביותר שקשורות קשר ישיר לגיל הבניין ובנייה ישנה ולא בתקן. יש כאן דיירים שחיכו כמעט עשור בפחד ובחוסר ידיעה לגבי תוכנית המתאר של העירייה, אני לא חושב שקיים הגוף/בן אדם שיבוא להציץ בסמדר 1 ויוכל לישון בלילה אחרי מה שהוא ראה, סדקים שכבר אי אפשר להבליג, חדר מדרגות עקום והטייה של כל הבניין. אני חושב שלהתעלם מהדיירים שגרים בסמדר 1 יהיה בגדר הזנחה פושעת.
נועם | 26.04.15
30.
דורש טיפול דחוף!!
לא יתכן שבניין במצב כזה לא יטופל! זה פשע להשוות את המצב ליתר בניינים באיזור - והוא צריך טיפול יסודי ודחוף - מוזמנים לבוא ולראות. בנוסף, בכלל לא מדובר על פרוייקט פינוי-בינוי ובנייה של מגדלים שיפריעו לשכנים, אלא בתוכנית תמ"א 38 צנועה ביותר שמטרתה להציל את הבניין מאסון! הבעיה שבארץ הכל זז רק לאחר וועדות חקירה...
רותם | 25.04.15
27.
פחד מוות
לא יאומן !!להחליט באופן שרירותי ולא לגופו של עניין אני מבקשת בכל לשון של בקשה ממקבלי ההחלטה לבוא ולבקר בסדר 1 הן מבחינה חיצונית והן לבתים פנימה למשל אצלי מידי שנה יורדת הרצפה במרפסת לעומת הסלון ב2 ס״מ מישהו מבין באיזה פחד אנו חיים ? ובאיזה סיכון ???? אני מברכת תוכניות מתאר אך צריך לתת הדעת גם למקרי חירום ומצב הבניין של סמדר 1 זועק לשמיים !!!!! מסוכן !!!! כמו שאמרנו רק שלא נצטרך לומר אמרנו לכם
טלי  | 25.04.15
26.
בר"ג צריך תוכנית מתאר עירונית. לא תוכניות נקודתיות!!!
למה יש שחיתויות ברמת גן? בין היתר כי אין תוכנית מתאר עירונית. אז בשכונת הגפן פתאום בונים בניין של 50 קומות, בניין דב גרונר שינה ייעוד מבית אבות למגורים, בשכונת הראשונים במקום מפעל נטוש בן קומה 1 בונים היום 9 קומות. כל הבניות ללא מספיק תקן חניות ובלי שאף אחד חשב האם בית הספר השכונתי יכול להכיל. צריך תוכנית מתאר עירונית שתקבע כמה מותר לבנות בכל רחוב ובכל שכונה. אני בטוחה שאם התוכנית שלכם סבירה, ולא דרשה שימונים, אז היא תעבור גם בהמשך. חיכיתם שנה ועוד שנה ועוד שנה, תחכו עוד אחת - ועדיף שהכל יהיה מסודר ולא במחשכים.
הדיירים לא צודקים! | 25.04.15
24.
50 דירות בשד' העם הצרפתי 23 פינת סמדר 1
האם ראש העיר או מהנדסת העיר יישאו באחריות כשהמבנה הרקוב והמתפורר יקרוס על 50 המשפחות שמאכלסות אותו? מה יהיה מחר כשיפלו טילים ולאן ילכו הדיירים? ההחלטה להקפיא את הבניה בשכונה ל-שנה עד שלוש שנים היא גזר דין מוות לבניין שלא ישרוד עד שהעירייה תחליט להחליט אחרת. האם למישהו יש את הלוקסוס לשחק בחיים של דיירים? מישהו כאן לא קורא את המפה. תנו ליזמים לעבוד לפני שיהיה מאוחר מדי!
פליקס | 24.04.15
23.
הבניין מתפורר לנגד עינינו יום יום שעה שעה
אני מציעה לכל המלעיזים לבוא לגור יום אחד בבניין שעליו מדובר - פחד לעלות במדרגות, טיח נופל על העוברים מכל עבר, חוטי חשמל ושקעים חשופים - סכנת חיים אמיתית. לא צריך רעידת אדמה כדי שהבניין ייפול, מספיק עוד סופה אחת או שתיים כמו שהיו בחורף האחרון והבניין קורס. לצען השקיפות, ראש העיר וחבורתו היו צריכים להגיד שיש הקפאה אבל עם ראש עיר ומושחת ומנגנון מסואב ומקומבן, מי ישורנו???
מירי אשל | 24.04.15
22.
בניין ברחוב סמדר 1 רמת גן מסוכן לסביבה !!!
ועדה המחוזית תמ"א 38 שלום. לפני 4 שנים קיבלנו מכתב ממהנדס העיריה שהבניין בסמדר 1 רמת גן( בלב שכונה פסטורלית)מסוכן למגורים. היינו חסרי אונים. באו יזמים ונתנו לנו תיקווה. מאז רק סחבת של בירוקרטיה שגובלת באי צדק . אני מזמינה את אחד הנציגים מהעירייה שיראה במו עינוי איך מיום ליום מצב הבניין מידרדר והפעם מדובר סכנה לדיירם וגם לסביבה . חלקי ביטון נופלים בחצר ובמדרכה חדר המדרגות לא יציב חלקו של הגג כמעט קורס. בתוך הבית שלי במשך החורף ירד גשם לתוך החדרים למרות שנעשה איטום . בתקרה נוצר חור והכל מתפורר וסדקים לאורך כל הקירות . מי שבא לכאן מזדעזע !!!!!! אני פונה אליכם עזרו לנו למנוע אסון סביבתי ולהציל את הבית שלנו לפני שהייה מאוחר מידי !! תודה
לילי | 24.04.15
21.
מחוייבת התערבות משפטית בשערוריה
אני מבינה שעיריה מבקשת לשמר צביון של איזורים מסוימים. לא יתכן שהחלטות/הנחיות הנדסיות עירוניות באשר לצביונם של איזורים ספציפיים תינתנה בדיעבד , כל שכן בכל הנוגע לחיזוק מבנים מסוכנים (המועדים לפורענות) עפ"י תמ"א 38 שהינה תכנית ארצית ולא עירונית. מוטב שבית המשפט יתערב ויכריע בסוגייה זו , מוקדם ככל האפשר , למניעת נזקים פיזיים ח"ח מהתערערותם של מבנים שכאלו. דליה רוזנבלט
רוזנבלט דליה | 24.04.15
19.
תמ"א 38 או פינוי בינוי
עיכוב בפרויקט תמ"א 38 לבניין בעם הצרפתי/סמדר עלול לגרום לקריסת הבניין ולמעבר לתוכנית פינוי בינוי . הרי ברור שהבניין עומד לקרוס והשאלה רק מתי. לא מדובר בשנים, מדובר בחודשים !!! או אז לאחר ההתמוטטות ולאחר גביה של קורבנות בנפש חס וחלילה תתחיל החשיבה מה בונים ולאיזה גובה. חשבו כבר היום וחסכו בחיי אדם.
יוסי | 24.04.15
17.
אחריות אישית
ההחלטות של הוועדות שלתל אביב ורמת גן ניתנו באופן גורף בשיכון הוותיקים הן החלטות שגויות לחלוטין אני גר בבנינים האמורים כבר כ50 שנה. הבתים שלנו האמורים..העם הצרפתי 23 וסמדר ה1 ..3 הם הבתים במצב הגרוע ביותר בשיכון הוותיקים..כל בר דעת רואה זאת במבט ראשון. לקחנו יזמים מהימנים אחרי בדיקה יסודית והוגשו לנו תוכניות מהממות מבחינת חיזוק הבתים. בנייה חדשה שלמערכת הביוב שקורסת..כל יום שני וחמישי הביוב פורץ עם סירחונות שאני ואחרים לאחר ניתוחי סרטן צריכים לסבול..יש כמה כאלה. הבתים המחודשים הם יפים להפליא. ארכיכטורה מהממת. מעליות מודרניות ועוד 2 בכל כניסה.לובי יפה חיזוקי ענק בטיחותיים.ועוד. דבר שייקנה לשכונה גם צביון מודרני ויפה. היזמים עשו כל שנוי שנדרש מעיריית רמת גן עם עשייהבמשך. שנתיים לכן אם לא נקבל במיידי את אישור הבנייה. המחליטים יישאו באחריות. ותוצאה הרסנית מטילים..רעידת אדמה.. אוכל אסון אחר.. תוטל על ראשם בלבד מ
אברהם לוין | 24.04.15
14.
תדהמה מהחלטת עירית ר"ג שלא לאשר חיזוק המבנה בסמדר 1
עוד כשהורי ז"ל היו בחיים-היתה לי דאגה ממה שעלול לקרות להם בעליה במדרגות וגם בתוך הדירה שלהם,ביצענו שיפוצים חוזרים ותמיד חזרו והופיעו הסדקים הרחבים בקירות ובתקרות....כרגע המצב הרעוע של הבנין-סמדר 1-הולך ומחמיר וממש מסוכן...כולנו-בעלי הדירות,חתמנו על הצורך בחיזוק הבנין בעזרת תוכנית תמא 38,וסמכנו על היזמים ועל העיריה-שתבין את הצורך ההכרחי בכך...לא תיארתי לי שהעיריה של העיר שבה נולדתי ושאני משלמת לה ארנונה כל השנים כנדרש,וכך גם הורי לפני,תתנגד ותמנע את חיזוק הבנין! משום מה בעיריה לא מודעים לסכנות שבהשארת המבנה במצבו הנוכחי.
דליה פידלר | 23.04.15
13.
שמירה על צביון השכונה הותיקה
סוף סוף מישהו מנסה לשמור על צביון השכונה המקסימה שאני גר בה כבר 55 שנה. חבל רק שנשקף ממנה הביזיון של גורד השחקים שהוקם ברחוב חרות הקרוב. אם לא נשמור על צביון השכונה נמצא בסוף דברים זוועתיים כאלה גם בשכונת ותיקים. בהזדמנות זו יש גם לקרוא לראש העיר לבטל את סימון הכחול לבן שחדר לשכונת מגורים שקטה זו.
מוטי | 22.04.15
12.
חלמאות
החלטה שרירותית ,כצפוי משתי עיריות ,העיוורות למתרחש בתחומי השיפוט שלהן... בניין מט לנפול, משנות ה-50, בנוי בשיטות החובבניות שאפיינו את שיכון התושבים באותן שנים (קירות מחול וצדפים למי שלא מכיר)...בתואנה ריקה של "שמירה על צביון השכונה" ,מתהדרות להן וועדות של חלמאים על חשבונן של למעלה מ-50 משפחות הגרות בדירות הנמצאות בתנועה מתמדת ומהוות סכנה לחייהן ולסביבה. לו היינו מדמיינים כי וועדה שכזו תבוא ותבחן מקרוב את מצבו המחריד של הבניין , את הנזק הנגרם מדי יום ביומו לדירות שבבעלותינו- או אז, ניתן היה להאמין כי יחול שינוי בהחלטה. וועדות חלם הממתינות ,כמו תמיד במדינתנו, ליום בו יקרה האסון!!
זהבה קוגן | 22.04.15
9.
די לבירוקרטיה!
תמ"א 38 מוגדרת כתכנית הצלה לאומית - לבניין ישן ומתפורר אין דרך להשתקם ללא שיזמים לוקחים אותו לידהם, מחזקים אותו, מוספים מעליות, יוצקים ממ"דים, משפצים חזיתות ומחליפים את התשתיות. עיריית ר"ג בכך שהכריזה על הקפאת הבניה ללא שפרסמה תכנית בניה מסודרת מקשה על היזמים ותורמת לעליית מחירי המקרקעין. אם הבניין יקרוס מישהו יצטרך לתת את הדין! יש לבטל את ההקפאה ודי לבירוקרטיה
ירדנה | 22.04.15
4.
הגיע הזמן להפסיק עם הסחבת והשיתוק בעיריית ר"ג ולדאוג לתושבים בבניינים המתפוררים !
רק תמ"א 38/2 או פינוי בינוי יביאו את הפתרון. אם ניסמוך על "הממשלה" או העירייה, נמשיך להתגורר בבנינים משנות ה50 חסרי מיגון מינימלי. פיקוח ובקרה זה טוב, אבל תנו ליזמים ולתושבים להתקדם עם מאות היתרים שתקועים!
תושב רמת גן | 21.04.15
1.
אני לא תושב העיר ולא האזור, אז אני לא מבין את משרד הפנים שלא בודק מה ראש העיר
שנבחר בבחירות האחרונות עושה. קודם פורסם שהוא דורש להחזיר את התכנון והביצוע של הרכבת הקלה לגובה הרחוב ולא מתחת לפני האדמה כמו שסיכמה העיריה בראשות ראש העיר הקודם. כאן כבר לפי הכתבה העיריה הסתירה במשך יותר משנה החלטה לשינוי תכנית שאושרה קודם \(גם ע"י המהנדס הקודם) תוך פגיעה קשה בתושבים באזור זה. נראה כאילו מתכנן ראש העיר הנוכחית למחוק את מה שבוצע ו/או הוחלט לפניו ללא שמירה על עקרון המשכיות שלטונית.
ליאור | 21.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת