אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המשק הישראלי בטוח מפני איום חיצוני. בינתיים

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
אני מאמין גדול בשלום אבל יש לי דרך פתרון לשלום שהימין יאהב
מגיעים להסדר כולל עם הערבים כל מה שהם רוצים מקבלים מדינה גישה לירושלים וכו' כאשר אף אחד מאיתנו לא מאבד גישה לכלום. בינתיים ישראל אוספת סחורות ומפזרת בצורה שקשה לפגוע בה לעצמאות מלאה תחת חרם ל-10+ שנים הנה מגיע הקאטש - במידה ויש הפרה של הצד הערבי - טיל אחד, ישראלי הרוג, פיגוע או כל דבר שקובעים - או אז ישראל פותחת בהשמדה מהירה של האיזור ממנו יצא המפגע כולל ועד איראן עם או בלי גיבוי העולם. עדיף עם.
ג | 22.04.15
28.
אף כלכלה בעולם לא עצמאית לחלוטין. סנקציות יכולות לפגוע בכולם.
האם זה אומר שהאסטרטגיה הטובה ביותר לנקוט במצב זה הוא הפניית הטוסיק כלפי העולם והמתנה שידחפו לנו....? יש איזשהו איזון נכון בין רודנות פשיסטית לבין התרפסות פתטית. בקצה אחד של הסקאלה תקבלו סנקציות כלכליות ובקצה השני פשוט ישחטו אתכם. אנחנו כנראה לא יכולים להגיע להסכם עם הערבים אבל אולי אנחנו יכולים להגיע לאיזושהי הבנה בין השמאל לימין לגבי חזית אחידה והגיונית פחות או יותר מול העולם? כזו שתשמור על כבודנו וכושר ההרתעה שלנו מצד אחד ותהיה ניתנת להכלה ע"י העולם מצד שני. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לדבוק באמת ובעובדות, ולא ללכלך על המדינה מול כל העולם. אני חושב שזה משהו שייתרום לכולנו.
סנופקין | 22.04.15
27.
הלו!!! בצוק איתן לישראל נגמרו כדורים מסויימים של תחמושת
וביקשה מארה"ב לפתוח את מחסני החירום שלה במלחמת לבנון השנייה ישראל ביקשה דלק למטוסים כי כמעט נגמר לה הדלק ובנוסף אם צוק איתן היה נמשך גם הטילים של כיפת ברזל היו נגמרים אז דיי עם השחצנות אסור להיות שאננים
רוני | 22.04.15
25.
העכבר ששאג, כן בטח.
אוי ואבוי לנו אם ארה"ב ואירופה יחליטו להעניש אותנו כלכלית. מדובר ב-50% משוקי היצוא הנוכחיים שלנו! חצי!! למעשה יותר מחצי כי יש סיכוי שיפאן ודרום קוריאה יישרו קו עם ארה"ב ואירופה. איך בדיוק הצמיחה בישראל תמשיך לטפס אם השווקים האלו יסגרו בפנינו או שיוטלו על סחורות מישראל מכסים כבדים? איך שוק הנדל"ן ימשיך לתפוח פה אם יאסר על משקיעי חוץ מאירופה ומארה"ב לקנות פה דירות (כחלק מהסנקציות) וכל העוסקים ביצוא בישראל יסבלו מקיטון של 50% בהכנסות שלהם? התוצאה תהיה שבתוך חודש השקל יחתך ב-30% ובתוך שנה הנדל"ן יצנח בחצי (לפי ערך דולרי). מעבר לזה תחשבו על הלחץ האדיר שיהיה על הממשלה מצד כל העשירים שהגישה לחשבונות החוץ שלהם תוגבל והשיחות הצפופות שביבי יקבל מתשובה ומנובל אנרג'י שהגז שלהם יתקע מתחת לים בלי רוכשים. אל תצפו להבנה ואורך רוח מצד אילי ההון של ישראל - רוב הטייקונים, כולל המסורתיים והימנים עאלק, ימכרו את כל ארץ ישראל, לא רק את ההתנחלויות, בעבור עוד כמה גרושים. למה? כי אם לא היו כאלו, לא היו טייקונים. ואחרי שיחות הטלפון מעשירי המדינה יבואו ראשי מערכת הבטחון ויבכו שהטנקים נתקעים בלי חלקי חילוף (מנועים ותיבות הילוכים), שתחזוקת המטוסים הופכת קשה יותר ויותר ושחסרים חלקים קריטיים להרכבת עוד טילי כיפת ברזל וחץ. הם ידליפו לתקשורת שהנשק שהרוסים והסינים מציעים הוא תת רמה לעומת הציוד הנוכחי שלנו שתלוי באספקה מערבית ושהדבר יסכן את חיילי צה"ל ואת המדינה כולה בעימות הבא. לסיכום - עצם העלאת הנושא של סנקציות כלכליות ולו עדינות ביותר, יגרמו לראש הממשלה "הגיבור" שלנו לרעוד ולשלוח את הצבא לפנות שלל מאחזים.
אזרח | 22.04.15
24.
ישראל היא ברווזה בנחל עם הרבה תנינים שרוצים לנגוס בה.
יהודים זה כסף , כך מדמיין כל ערבי במדינה ערבית . אפשר לכבוש את ישראל ולגרש את עמה לים . אבל הכי חשוב אפשר לפרוץ לבנקים שלה כי שם יש כ100 מיליארד דולר מחכים לבועל. לישראל יש עתודות של כ100 מיליארד דולר של כספי כנופיות פשע רוסיות, אוליגרחים , יהודים שפשעו במדינותיהם והחביאו בישראל את שללם. זה הכסף שישראל מתגאה בו בימים אלו ככסף שיושב בכספות של בנק ישראל. על כסף כזה ישראל בונה מדיניות , עמך ישראל ממן ריבית להר הכסף הזה שיכול להעלם בדיוק כפי שהגיע ובמהירות של האור , ושום פולטקאי נוכל לא יוכל לעצור את הצונמי של בריחת הכספים הזו בחזרה לחו"ל . יש לפולטקאים תמיד תירוץ לתבוסה שלהם וזו האנטישמיות . תמיד קל להאשים כל גוי באנטישמיות, אבל יותר קשה להגיע להסכמות של בני אדם עם בעיות האיזור. עבור ביבי תמיד ההכתבה היא הסכמות שאירופה ואמריקה מכתיבות לישראל בכח , כמו גוש קטיף למשל. אם שרון לא היה מחזיר את גוש קטיף הוא היה עוסק היום בהתגוננות בהאג על תיקו בסברה ושתילה. עדיף לכרות שטח מישראל ולתת אותו לזאבים הנובחים , מאשר להלחם ישירות מול הזאבים. זו תורתו של הליכוד מחזיר השטחים והמחבלים הגדול ביותר שהעם היהודי ידע בהיסטוריה שלו.
המגיב | 22.04.15
22.
יצוא הייטק תלוי לחלוטין בארה"ב
אני יצואן הייטק מזה 30 שנה. אנחנו עולים ויורדים במכירות בדיוק לפי המצב הכלכלי בארה"ב. זה השוק המתפתח ביותר בעל כושר הקניה הגדול ביותר. האירופאים די "מבלבלים את המוח" ובקושי מוציאים הזמנות. האסייתי מוציאים אבל בתדירות נמוכה ואפריקה כמעט בכלל לא כי אין להם תקציבים. מארה"ב יש לנו כל יום כמה הזמנות. ואנחנו לא חברת סטארטאפ שנולדה אתמול. ויש לנו 38 מוצרים בתחומים שונים שאנחנו מוכרים באופן שוטף.
אבי | 22.04.15
19.
כתבה שהיא ממש בדיחה
בלי ארצות הברית ישראל כבר ממזמן היתה מבודדת ומנותקת משאר העולם כמו צפון קוריאה. אם לא ארצות הברית מאיפה לישראל יהיה אף-21 ושאר נשק שהופך את ישראל למעצמה צבאית? נחזור לייצר את הכפיר? בלי ייצוא לאירופה ישראל תהיה במצב של פשיטת רגל. חשוב להסתכל לא רק על היצוא מבחינת כסף אלא גם על הרווחיות שלו למשק, והיצוא לאירופה הוא הרווחי ביותר.
א.ג. | 22.04.15
17.
לא רציני
היצוא הישראלי לאירופה מהווה עדיין 30% מכלל היצוא. אם האירופאים יחליטו להחרים תוצרת ישראלית המשק יקרוס. חד וחלק. בנוסף לכך הם יכולים להפוך את החיים שלנו לבלתי נסבלים, למשל לאסור על מטוסים ישראליים לטוס בשמי אירופה (מה יחסום גם את הטיסות לצפון אמריקה). גם ארה"ב יכולה להכות בנו קשות אם רק תרצה. מספיק שאובמה ידבר על "חשיבה מחודשת" בכל מה שקשור לתמיכה האמריקאית בכלכלה הישראלית בשביל להוריד את דירוג האשראי של ישראל ולהפיל את השקל לקרשים. לקראת יום העצמאות נורא כיף לטפוח לעצמנו על השכם ולהרגיש גדולים אבל בסופו של דבר בסטנדרטים עולמיים אנחנו זבוב קטן. אפילו בהייטק שאנחנו כל כך גאים בו, אם מחר ישראל תעלם ההשפעה תהיה די מינורית. בכמה תחומים (כמו אבטחת מידע) אולי ירגישו יותר את העלמות ההיטק הישראלי, אבל ברוב התחומים העולם ימשיך הלאה בלי הרבה זעזועים.
א. | 22.04.15
15.
אמרו תודה לשמאל הישראלי
לפני 40 שנה היה כיבוש כמו היום. וכשנלחמנו עשינו את זה בכל הכוח ולא עם ידיים קשורות מאחורי הגב. היום אנחנו מפחדים לגעת בערבים, בעבר שברנו להם את העצמות. ודווא בעבר העולם כיבד אותנו והיום שונאים אותנו. יודעים למה? בגלל השמאל הישראלי. העולם לא מאמין לערבים, אבל ברגע שיהודים מתחילים ללכך על עצמם אז העולם מקשיב. וכך, בעזרת חצאי-אמיתות, הצגת עובדות מאוד סלקטיבית, מניפולטיבית, מעוותת ואף שקרית השמאל הישראלי דאג לשטוף לכל העולם את המוח שישראל היא מדינה נוראית כשבעצם ישראל מפעילה את הצבא המוסרי ביותר בהיסטוריה של הלוחמה האורבאנית.
שמוליק | 22.04.15
14.
עד מתי תאכילו אותנו בסיפור הזה??
לעולם נִהְיֶה תלויים בארה"ב או במעצמה כלשהי!! , היצוא והצמיחה הרסו את המדינה! המדינה מתעלמת מרוב תושביה וכל הזמן מפמפמים צמיחה- איזו צמיחה, למה צמיחה- רבותיי - הצמיחה היחידה בארץ היא במגדלים שנפרסו-(- עד לב שמיים , ולבבות האנשים יוצאים אל המנהיגים כדי לראות אותם מצעידים את מדינתנו לצמיחת הערכים, הנתינה, שותפות הגורל, ופחות חומרנות ואיחוד העם וגישור פערים. חג עצמאות שמח לכולם.
שום יצוא לא יביא אותנו  | 21.04.15
9.
עוד שנה שנתיים העולם כבר לא יעניין אותו מהערבים,הם נחלשים
מדינותיהם בכאוס מוחלט שימשך עוד מאה שנה לפחות (אורכה של נקמת דם ממוצעת) התלות המערבית בנפט הערבי הולכת וקטנה בגלל הפקה מסיבית של ארה"ב. ולעולם כבר די נמאס מסיכסוך האיסלמי/יהודי כי הוא מבין שהמוסלמים מסוכסכים עם כל העולם ובייחוד עם עצמם.
ilan.s | 22.04.15
4.
זה לא גורל או מזל - זה מדיניות
צריך להשקיע מיליונים בתעמולה שקטה, ובתעמולה פחות שקטה על מנת להפריך את השקרים וההסתה שהפלשתינאים מפיצים באירופה ובארה"ב. זה חשוב מאוד גם פוליטית, וגם כלכלית. זה נמדד אחר כך ברגעי משבר כמו צוק איתן. צריך להיות בשטח, בערוץ טלויזיה באנגלית וערבית, ברדיו, בקמפוסים, בפרלמנטים, באתרים חשובים באינטרנט, ברחובות בארגונים חברתיים, בלובי. אנחנו חייבים להפיץ את האמת שלנו ולהפריך שקרים גדולים ורבים שמופצים על ישראל. הפלשתינים משקיעים בזה מיליונים - אנחנו צריכים להשקיע ולהכשיר אנשים בכל מדיה לעשות עבודה חזקה מאוד של יחסי ציבור למען ישראל. אין לנו ברירה. ויפה שעה אחת קודם.
מירית | 21.04.15
3.
אתה לא מדגיש מספיק את התלות הגיאו-פוליטית בארה"ב
כל עניין הצמיחה, הייצוא, ההוצאות על הביטחון וכו' - תלוי בכך שאנו מדינת חסות של המעצמה הגדולה בעולם, ובהמשך מתן החסות הזה. אם זה ייפסק או לפחות ייפגע - הפגישה בכלכלת ישראל תהיה עצומה. משקיעים זרים מגיעים לפה וגורמים בחו"ל עושים אותנו עסקים על סמך התמיכה הזאת, שבלעדיה ההשקעה שלהם תרד לטימיון
רמי | 21.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת