אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד האושר הגלובלי: שוויץ ראשונה, ישראל לפני ארה"ב וגרמניה

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
מס' 11 מה אתה מקשקש ?
אני יכול להעיד רק על קנדה בה גרתי במסגרת שליחות. החיים נמשכים בכיף גם בחודשי החורף. בקנדה זוג מהמעמד הבינוני גר בדרך כלל בבית בודד, מרווח, ומחומם היטב עם שתי מכוניות גדולות שעולות, כמו גם הדלק, חצי מהמחיר בארץ. לא שמעתי ולא מכיר תופועות של התאבדות המונית וכמדומני במחקר שקראתי לפני מספר שיעור המתאבדים היה אף נמוך מבישראל. ועוד לא הזכרתי את ההבדל בין העמים שממלאים את שתי המדינות ... איחס עלינו. מספיק לראות את התמונות של ההרס והזבל שהשאירו אחריהם המוני המטיילים בחופשת פסח.
דן | 24.04.15
11.
אושר ואיכות חיים לאו דווקא הולכים יד ביד, לכן צריך להגדיר את המושג "אושר" מחדש
אין ספק שאיכות החיים הגבוה ביותר היא במדינות המערב, ולכן שוויץ וכל הסקנדינביות, אוסטרליה, ארה"ב, קנדה ומדינות מערב אירופה בכללן תמיד יהיו באיזה שהוא מקום בראש הרשימה. אבל ז הלא מדד לאושר של כל אינדיווידואל בה. שהרי בחמישיה הפותחת פה במחקר זה כל המדינות הן קפואות בחורף. לחיות כל שנה חצי מהשנה בטמפ. הרבה מתחת לאפס (הרבה הרבה מתחת לאפס) ועם שלגים, לא עושה אנשים מאושרים, אלא בודדים ומנוכרים. עובדה לכך היא שיעור ההתאבדויות הגבוה במדינות אלו. לעומת זאת מי שחי במדינה חמה בדרום אמריקה או באי טרופי, יכול להיות הרבה יותר מאושר מכל שוויצרי או נורווגי, שבדי ובטח שבטח קנדי. גם באפריקה יש מדינות מוכות עוני ומחלות, ויש כאלו במצב הרבה יותר טוב, ולכן שם יהיו כאלו הרבה יותר מאושרים. אנשים בקובה יושבים ושרים כל היום תוך כדי עבודה כי הם ביחד והשבטיות והשייכות, ההכלה הסביבתית והחברתית יחד עם מזג אוויר חם ונעים עושים אותם הרבה יותר מאושרים מאשר כל שבדי ספון בביתו תחת מעטה שלגים וחושך של החורף הארקטי.
לפני שמפרסמים תוצאות מחקרים | 24.04.15
2.
הסבר נוסף לתוצאת הבחירות האחרונות
לכל המקטרגים והעסקנים שניסו להסביר לציבור בישראל כי רע לו, כי הוא סובל, כי עליו למהר ולהחליף את השלטון .... כשבעצם, עם כל הטרוניות, מסתבר שהחיים בארץ לא ממש גרועים. עוד מסתבר, שאמריקאים, הגרמנים, הצרפתים, האנגלים, הבלגים, האיטלקים והספרדים חשים עצמם הרבה יותר "דפוקים" ופחות מרוצים מאיכות חייהם מאשר בישראל. נראה כי מחיר המילקי לא ממש קובע !!!
אלכס | 24.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת