אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

להציל את מרכז פרס לשלום: כך פועלת חברת הייעוץ של הנשיא לשעבר

91 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

87.
לא להאמין. מהכתבה מצטייר מלאך. אבל מי שקצט מבין רואה כמה שחיתות יש כאן
אוי אוי אוי. מה היה קורא אם זה היה ליברמן, ביבי או סתם מושחט כמו קצב. הכותרות בתקשורת לא היו מפסיקות וטוחנות את הנושא בלי סוף. בושה .בושה. אין בארץ עיתונאות חוקרת ואמתית לצערם של רבים פרס ובנו מתגלים כאחרוני החמדנים. חברה בע"מ?? שיפרסמו את המשכורות למקורבים את החוזים שעשו מול כל החברות. בושה. בושה
פשוט לא להאמין | 26.04.15
86.
מנגנון כספי משומן היטב ומסואב
"תמונה מרתקת של פעילות עסקית־פילנתרופית המתקיימת בחברה החדשה בידי מי שהיו אנשי לשכתו הקרובים של פרס עוד מתקופת בית הנשיא, שמועסקים בחברה בשכר"? האם בכלכליסט לא יודעים שפילנטרופיה איננה נעשית בשכר? פרס הפך ליחצ"ן עבור החזירות הקפיטליסטית של בניו, לפחות של חמי. משפחה מסואבת ומעוררת בחילה.
אבשלום | 26.04.15
85.
פרס האיש שכביכול חי בישראל מאוהב בדולרים .
החתרן הבלתי נלאה אוסף כספים להעשיר את משפחת פרס. כביכול "פעילות פילנטרופית" מנסים לעבוד על עם ישראל בעיניים . הגיע הזמן שהתקשורת האוהדת את הפילנטרופ הגדול תתחיל לפשפש במעשיו ותגלה שהאיש אינו צדיק הדור .אדם שעוטף את עצמו בחבורה של מושחתים הדואגים לעצמם על חשבונם של אחרים .
אזרח ותיק | 26.04.15
82.
הבעייה איננה פרס אלא חבר עוזריו
מי שמוביל את פרס אלה עוזריו שעושים קופה על חשבונו. מאד דומה לכל הרבנים שבערוב ימיהם הובלו ע"י קרובי משפחה ועוזרים. תראו מה עשו לרבי מלובביץ', המר"ן, הרב כדורי ורבים אחרים. אצל הרבנים זה נמשך אחרי מותם. מענין מה יעשו אחרי 120 של פרס. חבל מאד.
איזק | 26.04.15
77.
כמה רוע צריך כדי לעשות כתבה כזאת ולעורר את כל האנשים השונאים מתרדמתם
הבן אדם בן 92 . כל חייו הקדיש לעשייה למען המדינה והחברה. גייס את המשפחה שלו וכל מי שסביבו למטרות חיוביות למרות הקרבה אישית. גם אם אתם לא מסכימים עם הדרך אתם צריכים להיות חולי נפש כדי לנסות ולהשחיר את שמו של אדם כזה.
די לפגוע באנשים טובים | 26.04.15
75.
חחח תגובות של ימניים "שכחו" שביבי התעשר כביכול מהרצאות
ואת השכר תרם לגברת שרה הנזקקת חחח שכחו שביבי שימש כיועץ בשכר לחברת אלקטריק פיול שם קיבל שכר נאה וחבילת מניות בשווי מיליון $ אלקטריק פיול בגילגולה החדש עושה עסקים עם משרד הביטחון להבדיל מביבי אנו מאמינים שהשכר לפרס הוא עבור הרצאות אמיתיות ולהבדיל מביבי שהזמין את עצמו לכנס התרמה לועד למען החייל בניו יורק ודרש תשלום של 30 אלף$ עבור הזכות לשמוע אותו בקשה שזכתה לסירוב מהמארגנים פרס תורם את ההכנסות ביבי עדיין לא תרם שקל מכספו הוא בכלל מסתובב בלי ארנק שאחרים ישלמו
 | 26.04.15
62.
שכחתם להזכיר, לא עלינו, שפרס אשכנזי !!
לפי הכתבה, ואין באפשרותי לבדוק זאת, כל ההכנסות מופנות למרכז פרס לשלום. כבר מתחילת הפרסומים האינטנסיביים על פרס ובנק הפועלים, היה ברור שיש מישהו/הם שמנסים ללכלך על פרס, כאילו להגיד לו שאם יתערב בפוליטיקה, יבולע לו. ואכן היו שמועות בזמנו שלאחר פרישתו פרס העביר ביקורת על נתניהו. להזכירכם, לפרס לא היה מיליארדר שעמד מאחוריו עם עיתון של מלכחי פינכה. האם מישהו בדק את המשמעות התועלתית/כספית של פרוייקט כזה של "עיתון אישי"? האם מישהו שאל את עצמו איך מימן נתניהו וילת פאר עם בריכה, (שיש להחליף את המים בה עשרות פעמים בשנה. אולי בגלל שהמאבטחים שחו בה ללא אישור), בקיסריה, כאשר פרש מתפקיד עם משכורת של "עובד מדינה" ?? קצת יושרה לא תחסר.
מיכאל | 26.04.15
55.
נוח לתקוף את פרס אבל מה עם אישים אחרים
מה אתם קופצים - פרס מעביר את הכסף למרכז פרס לשלום ולא לעצמו. הוא אישית לא צריך כסף למחיתו בגלל שהמדינה מכסה את כל הוצאותיו. אם היה לוקח כסף לעצמו אז זה היה בסדר ? נתניהו וברק הרוויחו מליונים מהרצאות וישיבה בדירקטוריונים של חברות בין לאומיות זה בסדר.חכי"ם וחברי כנסת לשעבר שהופכים ללובסטים בארץ ובחו"ל לטובת חברות מקומיות או בינלאומיות זה מותר. אבל מיד שהשם פרס מוזכר ישר קופצים הפיוזים.
חיים | 26.04.15
54.
איש חביב פרס אבל לא מבין מה אנשים כאן מאדירים את שמו.......
עם כל הכבוד לו, האיש פעל רבות בשירות המדינה אבל לא מדובר באיזה מדינאי עילוי. לא זכור לי איזה מהלכים האיש עשה או יזם שהופכים אותו לטוב מאחרים, הם משמאל והן מימין. רבים מאלו שעבדו בתקופתו העידו דברים לא חיוביים עליו, כולל רבין המנוח. לא אשמיץ לרגע ת פועלו אבל הסגידה הזו לפרס נראית לי לעיתים מוגזמת ולא ברורה. עיסוק של דמות ציבורית בעשייה שיש בה כאילו תרומה לקידום חברות להשקיע בישראל תמורת עמלה שמנה נראית לי ערכית פסולה ולא ראויה, זה אני חושב לבדו מוכיח למעשה את טענותי בפסקה הראשונה.
בוב ספוג | 26.04.15
53.
מה רע בשימוש בפלטפורמה של מרכז פרס לשלום להשגת תרומות ?
התיאור המופיע בכתבה שמיסוי כחברה בע"מ הוא אגרסיבי יותר לא מצביע על השקיפות הנדרשת מחברה בע"מ לעומת עמותה שספריה פתוחים ומבוקרים באופן מלא. ההסתתרות מאחורי החברה בע"מ היא הבעיה ולא פעולותיו הלגיטימיות של פרס בהשגת תרומות. מבחינתי, הרצאה בפני מנהיגים באפריקה או נאום נלהב בעד השלום בקרב שוחרי שלום אמריקאיים, הם היינו הך, כל עוד הכסף מגיע ישירות למרכז פרס לשלום ומטרותיה הטובות. אל תשכחו שכבוד הנשיא לשעבר ממש לא צריך תמיכה כספית. יש לו פנסיה יפה מהכנסת ומבית הנשיא, נהג ומזכירה, לשכה ואחזקת הבית הפרטי שלו, טלפון ואינטרנט וכל זאת לאדם שלא צריך לפרנס אשה ושלושה ילדים רכים. אלא שכאן, התכנון המסובך שבו הוכנס הבן כבעלים של החברה בה עובד שמעון פרס בהתנדבות , יש בה טעם לפגם. מרכז פרס לשלום יכול לנתב את הכנסותיו איך שבא לו - ממימוש מטרותיו בקשרים בין ישראלים לפלסטינים ועד עבודה משותפת עם עמותות כמו האגודה למלחמה בסרטן , מד"א והסהר האדום ומה לא. על כן, הצעד התמוה בו נקטו פרס ובנו, מעוררים חוסר נוחות . אם הבן לא מושך כסף והאבא לא מושך כסף אז היכן החברה בע"מ כגוף עסקי חי ? ומהן מטרות החברה ? ומדוע דווקא דרך הבן הידוע כאיש עסקים בינלאומי ? פרס טעה ולצערי גם פגע בבייבי שלו, מרכז פרס לשלום. נראה כאילו הקשיש חסר המנוח נושא על כתפיו רשימה של מקבלי משכורות שמנות ממרכז פרס לשלום המצפים לתרומות, ואם אין כאלה, הם שולחים את הקשיש לתור בעולם ולקושש כסף שיממן את משכורותיהם. אין תיאור אחר מאשר מילה אחת - בזיון לשמו.
עמרי | 26.04.15
49.
Forign Coruption Act, SOX הכל טוב עד החקירה הבאה
חברות הנסחרות בחו"ל צריכות לבדוק היטב בהסכמים של "פותחי דלתות" עבור מה הם משלמים ריטיינר ובמיוחד העמלה הקבועה משווי העסקה. לא משנה איך ומה יחביאו בהסכמים - הרשויות האמריקאיות ראו מספיק הסכמים כאלה. שלא יגלו פתאום שהכסף מתחלק בין עוד גורמים מעורבים...והמבין יבין. אגב, כל אותם פונקציונרים/מקורבים לפרס - לא הבנתי מה בדיוק הם עושים בחברת הייעוץ. הם בטוח לא "פותחי דלתות"
עוד תרגיל מסריח? | 26.04.15
46.
כל הכבוד על המרץ והיכולת להמשיך לפעול ולגיס כספים למטרות טובות
תרם למדינה עשרות שנים, הציל את מעמדנו בעולם בתקופת נתניהו. עכשיו עובד למען מטרות נעלות - קידום השלום ופילנטרופיה. כשנתניהו יסיים את תפקידו גם הוא ייתן יעוץ והרצאות בשכר, אבל כדי לתחזק את ביתו בקיסריה ואולי להקמת מוזיאון שרה נתניהו להנצחת פועלה.
הלוואי עלינו | 26.04.15
41.
אין כל הצדקה מוסרית להציל את מרכז פרס לשלום.
פרס, אמר על ערפת שאנו, הישראלים , עשינו לו דמוניזציה... רון פונדק, אמר דברים דומים בשם מרכז פרס לשלום והגדיר את ערפת כאדם נחמד... בחלומות ההזויים של שלעון פרס, הוא גם חזה שישראל תתקבל לליגה הערבית... אני לא מכיר אף אחד שמסוגל , אחרי כל הדם שערפת שפך כאן מאז שפרס הביא אותו לכאן, שמסוגל היה לומר על ערפת שהוא איש של שלום... מרכז פרס לשלום, אינו ראוי שימשיך להתקיים.
דוד מלכי | 26.04.15
37.
קשה להאמין איך בן 90 מצליח להמשיך ולמשוך בחוטים
לא חסרים קנאים, ויש גם מספיק מפקפקים ומתנגדים לדרכו של פרס, אבל עם יד על הלב, פרס הוא תופעה מעוררת השתאות של אדם שהאנרגיות שלו ממשיכות להוביל אותו בגיל 90 לפעילות יוצרת ובס"כ מבורכת. הדרך להשגת אמצעים יכולה כזו או אחרת, והשאלה שתמיד תישאל: האם האמצעים משרתים את המטרה? בתקווה שדרכו של שמעון פרס תקדם את השלום ותחסוך בדם ילדינו - צריך לתמוך בו, כי מחיר המלחמה יקר יותר בכל המובנים.
יעקב גרוס | 26.04.15
27.
לא צריך מרכז על שמו ואז לא יהיה צורך בריטיינר
עשרות אלפי דולרים כל חודש רק כדי להאכיל כמה פיות שמועסקות בעסקי השלום. פרס מקבל שכר, לשכה, רכב ותנאים מהמדינה. אין שום בעיה שיפעל לטובת ישראל בעולם עם התקציבים שכבר יש לו. ואם קרן כלשהיא (שפועלת למען ישראל, היהודים או כל מטרה אחרת בעולם) רוצה שכבוד הנשיא ינאם - אפשר בהחלט לממן לו טיסה ושהייה בתנאים מכבדים, הוא ועוזריו (2-4, לא עשרות). פרס, כמו שאר מפלגת העבודה, מדברים יפה יפה על שוויון וצדק בעוד הם גורפים מיליונים דרך הילדים שלהם, האישה שלהם והשכנה של הסבתא.
שחר | 26.04.15
24.
נהנתן בלתי נלאה,בקלות יכול לזכות בפרס גינס במקום ראשון
לא אשכח את הפסטיבלים הבינלאומים בהיכל התרבות בתל אביב ובבניני האומה לחגוג את יום ההולדת...כשמאות אלפי ילדים ומשפחות בארץ אין כסף ליום יום לאוכל. היה יפה אם היה מארגן חינם יום הולדת מרוכז לאותם ילדים פעם בשנה,אבל הנרקיזיסים אצלו ללא גבול.
 | 26.04.15
19.
מה פשר המונח "קפיטליזם חזירי" בו השתמש שמעון פרס ?
קפיטליזם חזירי: כינוי גנאי בו משתמש השמאל הכלכלי (שמעון פרס כינה את מדיניותו של שר האוצר "חזירית", ואמר בכנס שנערך בבית מפלגת העבודה בתל אביב כי "אנחנו מתנגדים לקפיטליזם חזירי".)‏[7], בהתייחסותו לגישה הכלכלית של ממשלת ישראל ושל המגזר העסקי בישראל מאז תחילת כהונתו של בנימין נתניהו בתפקיד שר האוצר. כל התועלת במרכז פרס לשלום היא תשלום למקורבים אליו, סידור ג'ובים ומשכורות מפנקות, טיולים לחו"ל, משלחות וכדומה... למה ה דבר דומה ? למשרד הדתות, שם מרבית הכסף מיועד למשכורות ומיעוטו לענייני דתות. אגב, כיצד מרכז פרס לשלום מקדם את השלום? מלבד לדחוק במדינת ישראל לוותר עוד ועוד תחת שמי הים התיכון ... סליחה, תחת שמי המזרח התיכון החדש
דוד ש | 26.04.15
10.
סוף סוף כתבה אובייקטיבית
אוכלי הנבלות בתקשורת רצו לצאת על מישהו, וכתבו כתבה על איך פרס מייעץ לבנקים. פתאום מגלים שהוא לא מקבל משכורת בכלל (אלא רק מימון של הטיסות והשהות במקומות שהוא בא להרצות בהם) ושהרווחים של החברה הולכים למרכז פרס לשלום. אבל מה זה משנה? העיקר מצאו עוד מישהו לצאת עליו...
יוסי | 26.04.15
7.
שמעון פרס האיש שזקנתו מביישת את נעוריו
שמעון פרס עשה ותרם רבות למדינה, אין ספק בכך, אך כעת שינה פניו לחלוטין ,לדעתי זה החל ממתי שאישתו סוניה ביקשה ממנו לשוב הביתה,וסרובה להתגורר בבית הנשיא, והוא העדיף את בית הנשיא על בית אשת הנשיא,שם החלה ההדרדרות שלו, רדיפת הכבוד, טיסות לחו'ל, מלונות פאר, מנעמי החיים הטובים, גם כיום כשיש לנו נשיא חדש, הוא דומה דוחף עצמו לכותרות, מסרב להיעלם מהמסך, ונראה שאיבד כל כבוד עצמי. מורשתו? מה הוא השיג בשנים האחרונות? כלום! די לנו שמעון, פנה את הבמה, שב בבית תנוח, ושלא נשמע ממך יותר. עשית את שלך בעבר,כעת הנח לנו...
יעקב | 26.04.15
6.
השחרת פניו של פרס, היא עוול משווע.
אינני נמנה על מעריציו (ויש לו רבים), אבל הלוואי שהיו עוד שמעון פרסים במדינתנו. אולי אז, היינו נראים טוב יותר. מה אכפת לכם מה הוא עושה כאזרח? הוא גנב כסף? הוא לקח/נתן שוחד? כל שקל שהוא מרוויח הוא שקל נקי! כבר קפצו להם מליצי יושר למיניהם. תסלחו לי, אבל מה הבעייה עם זה שהוא יהיה לוביסט של בנק הפועלים? זה זכותו לעבוד במה שהוא רוצה. כל הכבוד לו שבגילו הוא קם בבוקר, עובד ויוצר. יותר טוב תתעסקו בעניינים שלכם.
יוסי | 26.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת