אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כדוריות או לא להיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אפילו אם נצא מתוך נקודת הנחה שהפסיכולוג דואג בעיקר למקצוע שלו ולכן ההתנגדות לבדיקות תרופתיות
עדיין אף אחד לא מת משכיבה על ספת הפסיכולוג. מקסימום הבנאדם בזבז זמן, כסף ואנרגיה. לעומת טיפול תרופתי יש מחקרים רבים שמראים חד משמעית שחלק גדול מהתרופות שאנשים לוקחים הם כדי לטפל בתופעות לואי של הטיפול התרופתי שניתן להם. בקיצור: לעניות דעתי לא נכון להשוות בין המוטיבציה המטורפת של יצרני התרופות לדחוף לנו כדורים לבין המוטיבציה של פסיכולוג לשמר את הטיפול המסורתי.
צבי | 05.06.15
6.
דברי הפסיכולוג מגוחכים
הוא מייחס את המחקר למחשבה "אופנתית" הגורסת ששלכל תופעה נפשית יש גם סממן פיזי מובהק. אבל זאת בדיוק הנקודה! לכל תופעה נפשית חייב להיות סממן פיזי מובהק. וזאת משום שאין דבר כזה "נפש". או לפחות כחלק נפרד מגוף. בהנחה שאתה נקי מהלך רוח "דתי" על נפש ערטילאית שנתנה לנו מהבורא , הכל פיזיולוגי.
המצטט | 07.05.15
5.
צודק ראש NIMH
מציע שתלכו למאמר הזה שפורסם כבר בשנת 2013 באוניברסיטת תלאביב ותבינו למה אפשר יהיה כנראה למצוא סמנים ביולוגיים לדיכאון וזה כנראה לא קשור לסרוטונין ולנוגדי הדיכאון שעדיין מקובלים בפרקטיקה הקלינית: Genome-wide expression profiling of human lymphoblastoid cell lines implicates integrin beta-3 in the mode of action of antidepressants
גר | 01.05.15
1.
הטיעונים ש"הכל בגלל הרווחים של חברות התרופות" מעצבנים כל פעם מחדש
אפשר לחשוב שאלו שמעלים אותם (ולא משנה אם הם פסיכולוגים או הומאופטים או עוסקים ברפואה משלימה) עובדים לשם שמיים. אפשר לחשוב שלהם אין אינטרס עסקי. אפשר לחשוב שתרופות הומאופטיות מחולקות בחינם ושטיפולים פסיכולוגיים ניתנים ללא תשלום. הרי אם תתגלה בדיקת דם פשוטה שמאבחנת דיכאון ותמצא תרופה שתוכל לטפל בצורה יעילה במחלה - זה יהיה סופו של מקצוע הפסיכולוגיה הקלינית. מה הייתם מצפים מפסיכולוג ? שיתמוך במחקר כזה ? זה בדיוק כמו שהמקרר חיסל את מוכרי הקרח שפעם הסתובבו ברחובות. אני בטוח שאם היו מראיינים אותם הם היו מטילים ספק גדול בטכנולוגית המקררים וטוענים שהם לא יעילים ושחברות המקררים מעונינות רק לגרוף רווחים. בכל פעם שמישהו טוען שמשהו נעשה מהרווחים של חברה X - תשאלו את עצמכם מה האינטרסים של אותו מישהו. ברוב המקרים תגלו שיש סיבה טובה מאוד (ופרוזאית מאוד) להתנגדות שלו.
א. | 01.05.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת