אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הבנקים בלחץ: "באג 2000" של הריבית השלילית?

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
שום הסבר לא מתקבל . כל נגיעה בכסף הפרטי של הלקוח הינה גניבה.
לא משנה לי שום הסבר כלכלי / חלחלי / מיחשובי / או מהאחוריים. כל נגיעה בכסף הפרטי של לקוח פרטי שהפקיד אותו בתום לב בבנק , שקול בעיניי כשוד לאור היום. אם הדבר אכן יקרה זהו סימן מובהק לאנשים פרטים שהכסף שלהם נשדד במערכת הבנקאית ואז אין טעם להמשיך להחזיק אותו במערכת זאת. ד.מ.
נביא הזעם  | 30.04.15
12.
מה זהההה?
למה מי שכותב לא מבין על מה הוא כותב? 1. "כמו למשל שפת התכנות הוותיקה אסמבלר" השפה היא אסמבלי. אסמבלר הוא הקומפיילר שמתרגם את הקוד הכתוב לשפת מכונה. 2. "ריבית הוא שדה מחשובי המוגדר כ־character" באמת? ואיך בדיוק שדה character מחזיק ערכי ריבית, שכידוע הם לא מספרים שלמים? 3. בוודאי שידוע. מערכות רבות לא תמכו באפשרות לעבוד לאחר שנת 1999. דוגמה טובה היא מערכות הרמזורים, שהיו מבוססות מעבדי 286, והיו גורמות למהומה גדולה בכבישים, אם לא היו מוחלפות. דוגמה נוספת ממערכת הכספים של מכון ויצמן, לאחר כל התיקונים שנעשו כהכנה. כשהגיעה שנת 2000, כל תשלום שהיה אמור להתקבל לאחר המעבר לשנת 2000 הוצג כחוב בן 100 שנים.
 | 30.04.15
8.
באג 2000
עבדתי בארגון גדול בשנים שלפני שנת 2000. הסיבה שבאג 2000 לא השפיעה הייתה מכיוון שהושקעו כספים רבים במיפוי , בדיקות ותיקון בעיות. תהליכים דומים נעשו בכל רחבי העולם. היו מקומות בהם באג 2000 אכן קרה אבל מספר האירועים היה מזערי וההשפעה זניחה . לכן המעבר לשנת 2000 היה חלק.
איתמר | 30.04.15
3.
ריבית הוא שדה מחשובי המוגדר כ־character? מה??
אני מקווה שהטעות היא אצל כותב המאמר, ולא במציאות. יש בתוכנה אפשרות להגדיר characters, שמתארים - הפתעה הפתעה - תווים. אם רוצים להגדיר ערך מספרי (ונדמה לי שריבית היא ערך מספרים), צריך משתנה מטיפוס מספרי. בחלק מהשפות אפשר לדחוף מספר לתוך משתנה מטיפוס של תו, אבל זה עקום ומיותר. (למי שיאמר: אבל לריבית מספיק בית אחד, ולכן משתמשים ב-char - לא. לשימוש כזה אפשר לעשות typedef מ-char לטיפוס הגיוני, כמו למשל int8_t הסטנדרטי. זה לא עניין סינטקטי, זה עניין סמנטי. תווים הם לא מספרים)
 | 30.04.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת