אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החיים בהדמיה

46 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
ל-29: לא נמאס לך לכתוב את השטויות האלה?
ברשותך ננתח את כל התרחישים: 1. גם אם כחלון יצליח להעביר רפורמות ושינוי חקיקה כנגד כל הסיכויים יחלפו שנים עד שהרפורמות יבשילו והיצע הדירות יעלה. כחלון יכשל כי הציבור דורש תוצאות באופן מיידי. 2. תרחישי החזרי המשכנתא לא יתגשמו כי פירושם קריסה מוחלטת של רוב משקי הבית במדינת ישראל. הבנקים ימחזרו משכנתאות וימחקו חובות כמו שקרה באמצע שנות ה-80. 3. אם יהיה מיתון ואבטלה קבלנים יקפיאו פרוייקטים. הביקוש יגדל עוד יותר כי האוכלוסיה גדלה. 4. השפעת המשקיעים על שוק נדל"ן מחוץ לתל אביב וירושלים זניחה לחלוטין. 5. מחיר מטרה ומחיר משתכן בוטלו. אתה לא מעודכן. 6. בינתיים כל הגבלות משכנתא שהטיל בנק ישראל נכשלו בצינון השוק.
 | 09.05.15
36.
מי שמספיק טיפש לא לנהל משא ומתן תקיף ברכישה כל כך גדולה - מגיע לו
מי שהולך לקנות דירה ב"ירידי דירות", שם מוכרים דירות מבלי שללקוח יש בכלל הזדמנות להבין מה הוא קונה - מגיע לו. דירה קונים לאחר בחינה מדוקדקת של התכניות (תכניות אמיתיות בקנה מידה ולא איורים), בחינת התאמת הדירה לצרכים ולרצונות, בחינת היכולת לעמוד בהוצאות הגדולות הנוספות שנלוות למחיר נטו של הדירה, בחינה מדוקדקת של המפרט לאחר ביקור אצל מספר ספקים והכרת המחירים האמיתיים בשוק וניהול משא ומתן קשוח מול הקבלן. לאחר כל זה, בוחנים בקפדנות את החוזה. לא צריך להיות עורך דין כדי להבין שבחוזה יש תנאים שלא נראים לכם. וכמובן, לקחת עורך דין שמיצג את האינטרסים שלכם ולא ללכת לעורך הדין של הקבלן. רק כך קונים נכס שההוצאה עליו היא, עבור רובם המוחלט של הקונים, הגדולה ביותר בחייהם.
אזרחית | 09.05.15
34.
אנחנו פשוט עם של מפגרים.
אני גם מחפש דירה לקנייה עם הון ראשוני מכובד. לדירות יש ערך אמיתי והוא רחוק מעכשיו. נכון שהריבית נמוכה, אבל עדיף לקנות דירה זולה עם ריבית גבוהה ולא הפוך. הריבית יכולה רק לעלות. אני מתקשר לפרוייקטים וצוחקים לי בפרצוף שאני אומר שאני מחפש עד סכום של 1.4 מיליון (שזה אגב לא סכום נמוך לדעתי). בהתחלה חשבתי שאני ממשיך עם העקרונות שלי אבל אני לא רואה איזה שינוי באוויר. אני מפחד להתחייב ובינתיים כל שנה משלם 50K שכירות. מה עושים? האם נשברים וקונים 4 חדרים ב 1.8?
חמי | 09.05.15
29.
מסכנים הצעירים שרוכשים דירה ב 2015, הם לחלוטין נאלצים להמר, ועל סכום ענק:
היום שוק הנדלן כבר ממש לא "סולידי" כפי שהיה פעם, לטוב (רווחים גדולים כמו בבורסה) ולרע (אפשר להפסיד את כל ההון העצמי שהבאתם, בגלל ירידת מחירים של 30%). מי שקונה היום דירה, נאלץ היום להמר נגד 6 תרחישים: ההימורים הם: שכל הפוליטיקאים יכשלו בהגדלת ההיצע למרות שהם הבינו שהם יבחנו על כך. שהריבית בארה"ב לא תעלה בשנים הקרובות, כי אם כן גם בנק ישראל יאלץ להעלות ריבית והמשמעות היא שהישראלים כבר לא יוכלו להיעזר במשכנתאות ענקיות כמו היום - מה שיביא לירידת הסכומים בהם נערכות עסקאות. שלא יהיה מיתון או אבטלה למרות שפעם בכמה שנים יש. שלא ישנו את מדיניות המיסוי (שלא יכבידו על הנדל"ן ושלא יקלו על הבורסה). שלא ישתמשו בהיקפים גדולים בתוכנית "מחיר מטרה" ו "מחיר למשתכן" דבר שיוציא לצעירים את הרצון לקנות דירה בשוק החופשי הרגיל. שלא יוטלו הגבלות משכנתא רציניות שיקטינו ביקוש ויכולת לקנות. להבדיל מהשנים 1999-2006 בהם ירדו מחירי הדירות בהדרגה אך לא קרסו, הפעם התחלה של מגמת ירידה, אפילו איטית וחלשה, תהפוך בהכרח למפולת שלא נראתה כמוה. המצב היום שונה, כמעט כל מי שקונה חולם על עליות מחירים או חושש שהמחיר יברח לו (זה אותו דבר). אם תתחיל מגמת הירידה המיוחלת, כל ההיסטריה של הרוכשים תיעלם. כלומר דווקא כשיגדילו היצע יבואו פחות קונים. עלות ההמתנה תוך תשלום שכר דירה ירדה ל 3% בלבד מערך הנכס בשנה. אז בשנה הקרובה המחיר אולי יעלה, אך האם אתם קונים רק לשנה? ואגב, הימור נוסף הוא על ההחזר החודשי שיהיה לכם בעתיד, וזאת אם לקחתם חלק מהמשכנתא בריבית משתנה: הנה מספרים ממחשבון משכנתא עבור הלוואה מסוכנת במיוחד. לוקחים 1,200,000 שקל פורסים ל 30 שנה נניח שהכל בריבית משתנה, זהו ההחזר החודשי: 1) כיום, כשהריבית היא אפסית: 4,140 שקל 2) כשהריבית בגובה שלה מתקופת המחאה החברתית: 6,200 שקל 3) כשהריבית בגובה שלה מתקופת מלחמת לבנון השניה: 7,900 שקל. אם לקחתם מסלולים צמודים למדד, גם הסכומים שכתובים פה ילכו ויטפסו במשך השנים עם העליה הטבעית שיש במדד המחירים לצרכן. וההחזר הכולל שתשלמו על ה 1.2 מיליון , במרוצת השנים, גם יגדל בשלושת תרחישי הריבית השונים: 1) 1.490 מיליון 2) 2.220 מיליון 3) 2.840 מיליון הצמדתם את המשכנתא למדד? הסכומים האלה יתנפחו בעוד 30%-40%
כלכלן | 09.05.15
28.
6, תחזית קצת לא הגיונית...
גם אם המחיר יצנח בחצי זה לא אמור לשנות הרבה לרוכשים הקיימים, הרי הם ימשיכו לשלם את מה שממילא היו אמורים לשלם. אז נכון שעל הנייר הנכס שלהם יהיה שווה פחות אבל איך זה בדיוק יגרום לקריסה? בארה״ב נוצר מצב שבו מחיר הנכס אכן היה שווה פחות מגובה ההלוואה אבל שם ניתן לוותר על הנכס ועל ההלוואה ואילו בישראל לא ניתן לעשות זאת לכן התרחיש שלך לא הגיוני.
יאיר | 09.05.15
26.
אזרחי מדינת ישראל טיפשים. יפסיקו לקנות, ירדו המחירים.
מה קשה להבין? אבל פה, במדינת הכבשים, אי אפשר להתאפק. צריך הכל עכשיו ומייד, אחרת יצחקו עליך. אם מישהו חושב פה שהמדינה תתערב ושלמישהו אכפת, הוא טועה. גם כחלון הדגול לא יהיה מסוגל לעשות שום דבר כשהוא מתחיל את הכהונה שלו עם בור תקציבי של 11 מיליארד שקל שוחד קואליציוני שאותו יצטרך להמציא מאיפשהו.
שדגדג | 09.05.15
23.
אאורה ישראל האמת
ברצוני לשתף אתכם על הנעשה בחברת אאורה ישראל והקבלן אמפו חשמל ובנייה. באתר המצורף יש רק עובדות ודברים אמיתיים שכדאי שכולם,רוכשים קיימים ורוכשים פוטנציאליים ,ידעו שתפו דף זה אם אתם מכירים מכרים חברים אנשים שמתעניינים בקניית דירות מחברת אאורה ישראל הגיע הזמן שהאמת...תצא לאור http://aurathetruth.tk
אאורה ישראל האמת | 09.05.15
20.
קבלנים הם נחשים ומנחשים צריך להיזהר
יש בארץ מעט חברות קבלניות עם מוניטין של יושר ואמינות. הקבלנים מכסתחים את עצמם מכל כיוון. כשקונים דירה צריך לדרוש תוכניות עם קנה מידה, להגיע לאתר הבניה, לקרוא בפירוט רב את החוזה והמפרט ואפילו לשכור בעלי מקצוע כמו עו״ד ומעצב פנים/אדריכל שיעזרו לכם להבין מה המשמעויות האמיתיות מאחורי הניסוחים הפתלתלים והתוכניות של הדירה. רצוי לנהל מו״מ על כמות השינויים שאתם יכולים לבצע בדירה ובכמה מתומחרים שינויים כי שם הקבלנים והספקים חוגגים לכם על התחת.
דוד | 09.05.15
12.
מה עם שיטת ההטעיה הידועה, "משכנתא בריבית משתנה" ? קחו 1 מיליון אבל איש לא יודע כמה תחזירו...
אם הריבית תישאר לנצח קרוב לאפס (תרחיש שמשמעותו אגב, שלכל הישראלים לא תהיה פנסיה יותר), תחזירו רק 1.2 מיליון וזה לא נורא. אם הריבית תחזור לרמות הנורמליות שבה היא היתה לפני 2009, אתם תחזירו בסביבות 2 מיליון. אם יש לכם הצמדה למדד, זה כבר יתקרב ל 3 מיליון. נו, עדיין בטוחים שהעיקר זה לא לשלם 4,000 שקל שכר דירה?
מתילדה | 09.05.15
6.
אין אור בקצה המנהרה
מבטיח לכם שהמחירים לא ירדו באופן דרסטי. ירידת מחירים בסביבת הריבית האפסית של היום בהכרח תגרור מיתון, הפסדים כבדים לבנקים, נפילות בבורסה, וגלי פיטורין המוניים במשק. אף שר אוצר שפוי לא יעשה את זה כי יאשימו אותו במשבר (בצדק),והוא לא יבחר שוב. פשוט ימשיכו לעשות צעדים שיראו טוב בתקשורת, אבל מקסימום נקבל ירידה קטנה של 5 אחוז, אבל לא מה שהציבור מייחל לו. אגב - גם לא כל הציבור מייחל לירידה. כל מי שקנה דירה (שזה כולל גם זוגות צעירים רבים) מקווה שהמחירים רק יעלו. אם תהיה קריסה גם הם יקרסו .
יוסי  | 08.05.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת