אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אי אפשר היה לדבר עם אבא על פרידה. הוא לא קיבל את זה שהוא הולך למות"

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לראובן - קצת ידע כללי, קצת ידע אישי, קצת דרך ארך
עשירים רבים עשו כסף על גבם של אחרים, על גבם של עובדים, ואפילו על גבה של המדינה. יחד עם זאת, היזמה הפרטית והמוטיבציה להרוויח היא המניעה את גלגלי הכלכלה ומספקת תעסוקה. העברת טכנולוגיה וידע לחו"ל היא אחת הדרכים בהן מצליחה החדשנות הישראלית לפרוץ לעולם. במידה מסוימת אמנם על חשבון תעסוקה מקומית. אך מאידך, תוך הזרמת מיליארדים ליזמות הישראלית ולקופת המדינה ממסים. במקרה הספציפי של משפחת לאוטמן, מהיכרות קרובה, המדובר באנשים הגונים, ישרים וצנועים, שפיהם וליבם שווים, שמאד ברור שמונעים במידה רבה על ידי רצון כן לעשות טוב. מותר לחלוק על דעות ולגיטימי לקלקל זכרונות. נעים יותר היה לנהל את הדיון בשפה עדינה יותר בהתייחס לאדם שזה לא מכבר הלך לעולמו ולאחר מחלה קשה.
אא | 17.05.15
7.
הכרתי את אביך בימיו היפים
אני רוצה לומר לך נעם היקר, שזכית להיות בנו של אדם מדהים, אציל אמיתי ללא התואר הרשמעי אלא בזכות אישיותו הקורנת ולבו הרחב, אדם עם מעלות שקשה למצוא היום. אני מתגעגע לאנשים כמו אביך שיכולים לשנות את המדינה הזו לבלי הכר ולצערי כמעט ואין בנמצא כאלה. אתה והמדינה זכינו שהיה כזה אדם. מקווה שהוא נח במקום שהכי מתאים לו, גן עדן וסוף סוף ללא כאבים.
דוד שוורץ | 15.05.15
3.
יש את אלו שבונים מדינה וחברה והם המעטים ויש אחרים..
כשמשקיעים בחינוך במדינה נשאלת לעיתים השאלה האם נכון לתת יותר לאלו שמחוננים או מוכשרים יותר או מחוייבים יותר, או שלמען השוויון חייבים להקפיד לתת לכל אחד ואחת את אותה ההשכלה והתמיכה. ידוע שרק חלק קטן ביותר מהבודדים שמנסים רושם הצלחה. השקעה בחינוך בסיסי שוויוני זהו תפקידה של המדינה, אז מה תורמים כל הארגונים הלא ממשלתיים, שלא למטרת רווח, להגדלת סיכויי ההצלחה אם אינם מפוקסים על תמיכה דווקא בבודדים שמראים ומוכיחים יכולות וכישרון? נחמד רעיונית לזרוע בחברה ארגונים שמנציחים אנשים אבל כדי שיצליחו מעבר להנצחה נראה שחשוב יותר שיפעלו כמו חממות לפיתוח לאלו שמוכשרים כי הם שיוכלו להוביל את המדינה והחברה לעתיד טוב יותר. כמה באחוזים היה לאוטמן קפיטליסט וכמה סוציאליסט, כי מה מניע ומביא אדם לעשייה בתעשייה אם לא חזון לרווח כלכלי וליציבות הפיננסית כמבחן להצלחה. לא כל בעל רעיון חייב להקים מפעל חדש שיממש אותו כשאפשר לממש את הרעיון בחברות שכבר קיימות.
ככה בונים מדינה | 15.05.15
2.
צר לי לקלקל את מקהלת הזכרונות הטובים
לאוטמן כמו כל איש עסקים ששורת הרווח מניעה אותו סגר מפעלים פיטר את העובדים הישראלים לקח את הציוד והידע הישראלים והעבירם למצריים וירדן . האם בשם השלום? לא . בשם הרווח . פועל מיצרי וירדני מרוויחים עשירית מפועל ישראלי וצייתנים ממנו . כך עושים כסף . המפעלים קרובים הביתה כך שלא צריך לנסוע רחוק כדי לשלוט בהם . הכל קרוב . ובעת צרה , הופה , מפרקים הכל ומחזירים לישראל . הידע שפותח בישראל מועבר למדינות אחרות . איצטלה של שלום מאוד טובה לשורה החשובה באמת - שורת הרווח . לאוטמן היה שותף להפיכת התעשייה הישראלים לאחת הריכוזיות ביותר בעולם . אין כאן תחרות אמיתית , ולאוטמן היה אחד האדריכלים העיקריים שהובילו לכך . החור בכיס שלנו , ממנו נשפכים ההוצאות שלנו למחיה , הוא בחלקו תוצאה של עבודתו הקלוקלת של לאוטמן .
ראובן | 15.05.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת