אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

8 יחידות העילית הצבאיות הטובות בעולם: גם ישראל בפנים

101 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

98.
ישראל מספר אחת ביחידות
כתבה לא ריאליסטית אם אלה תנאי קבלה לאריות הים בגיל 16 וחצי הייתימתאים לשם בלי להתאמץ הקבלה לשייטת\מטכל מפרכת וקשה הרבה יותר ואלה היחידות שעברו הכי הרבה לוחמה בעולם כמו שאתם רואים ישראל היא אומנם מדינה קטנה אבל אינספור מלחמות ומבצעים שכנראה לא תדעו עליהם לעולם.
אריות הים | 18.01.20
97.
sas הבריטים מקום ראשון תקראו עוד
sas הבריטי הם הטובים ביותר ראויים להערצה סיירת מטכ''ל לא מתקרבים לנעליים שלהם רק לראות את הליצן אהוד ברק ולחשוב שאחד כזה היה ביחידה כזו מראה הכל הם כשלו בשחרור נחשון ווקסמן .כשלו במלון סבוי .כשלו במעלות.כשלו בעזה . איבדו את סא''ל עמנואל מורנו הי''ד .באנטבה הרגו בני ערובה .ורשימת הפשלות ארוכה ארוכה הימ''מ ושייטת 13 יותר מוצלחים מהם .. גם בתחרויות כושר וקליעה בצה''ל הם לא זכו במקום ראשון ממליץ לשלוח אותם לבריטניה שיעברו את כל המסלול של הsas ורק אז נדבר על יחידה מיוחדת ..
יואל | 28.10.19
96.
הצחקתם אותי
האמריקאים טובים בעיקר בסרטי הוליווד שלהם....בכל מה שקשור לצבא שלהם הם תמיד משתמשים עם המון המון כוח אך בלי הרבה טקטיקה ...אותו הדבר בדיוק אריות הים שלהם ...כל אחד מהם גורילה אבל בשורה התחתונה הם פישלו בהרבה מבצעים שעל חלקם יצאו סרטים....אז איך לעזאזל הם במקום הראשון???
אמיר | 05.07.19
83.
מה שכתוב שטויות
בכלל כל הכתבה שטויות מה שכתבו על המבחנים ליחידות לא נכון בחלקו וכל הסקר לא נכון. הנה רשימת היחידות הטובות בעולם האמיתי לפי מקור מקצועי ואמין: מקום ראשון: SAS/ אס. איי. אס (בריטניה) 2. נייבי סילס/ navy seals (ארצות הברית) 3. שייטת 13 (ישראל) 4. כוח דלתא (ארצות הברית) 5. הכומתות הירוקות/ green berets (ארצות הברית) 6. ריינג׳רס/ rangers (ארצות הברית) 7. MI6/ אמ. איי. 6 (בריטניה) 8. הכוחות המיוחדים של המארינס (ארצות הברית) 9. הקומנדו הימי הצרפתי (צרפת) ���� מקום עשירי: הספצנאז/ spets (רוסיה)
לא מגלה | 07.08.15
81.
אני מכיר את הכותב: שרות כלכליסט. בחובה שירת כמש"ק הדרכה בבה"ד 11. לא משהו
עכשו לעניין : 11 דקות ל2500 מ' זה 26.3 שניות למאה מ'. אני עושה את הזמן הזה ב100 מטר - הליכה מהירה. ביזנס אינסיידר לא הוכתר אף פעם באתר בעל התמחות בנושאים צבאיים . על אחת כמה וכמה בביצועים חיילות. אז דחילאק. שחרר אותנו מהשטויות האלה. . תודה
שי  | 19.05.15
78.
יש הבדל חשוב בין היחידות הישראלית לאלו מחו"ל
רוב היחידות הישראליות למעט הימ"מ מבוססות בעיקר על חיילי חובה שממשיכים לשרות קבע קצר (2-3 שנים) כאשר מסלול ההכשרה לוקח כשנתיים. הימ"מ היא יחידת לוחמים המשרתים בקבע במשמר הגבול שהתקבלו ליחידה רק לאחר סיום השרות בצה"ל (חלקם באים מיחידות המיוחדות של צה"ל). סיירת מטכ"ל בנויה על המודל הבריטי של ה- SAS ואף חולקת איתה את המוטו שלה : "המעיז מנצח" ביחידות בחו"ל ,כל הלוחמים הם חיילים מקצועיים המתחילים את שרותם ביחידות לוחמות סדירות ורק לאחר מספר שנים הם מתנדבים ועוברים את המיונים ליחידות המיוחדות במידה והם מתקבלים אז הם מתחילים מסלול ארוך של הכשרה. לדוגמא קצין SAS מתנדב כמו כול לוחם ועובר את המסלול ומשרת ביחידה מספר שנים ואז חוזר ליחידת האם שלו. לצורך שרות נוסף ביחידה הוא צריך להיות מוזמן ע"י ה SAS. ישנן פעולות מסוימות שרק לוחמים ולא קצינים מבצעים אותן ,למשל חילוץ בני ערובה. לגבי פעילות : ליחידות האמריקאיות והבריטיות היה הרבה נסיון במשך השנים בלחימה בבעיקר בעירק ואפגניסטן ועוד פעולות לא ידועות. היתרון נגדול של היחידות הבינלאומיות הם התקציבים האדרים המושקעים ביחידות אלו.
חיים | 18.05.15
77.
42 שכיבות שמיכה ב- 2' ו- 50 כפיפות בטן ולרוץ 2.5 ק"מ ב-11 דקות. מה זה?
ככתוב: "כדי להתקבל ליחידת העילית צריך להיות מסוגלים לעשות 42 שכיבות שמיכה בתוך שתי דקות, 50 כפיפות בטן בשתי דקות, ולרוץ 2.5 ק"מ ב-11 דקות, וכל זה עוד לפני תחילת ההכשרה". אני בן 52, נכה, עם אפס הכשרה צבאית או כושר קרבי ועושה את זה בלי להזיע. באמת שלא משביץ. תרגילים כאלה עושה כל אחד בכל גיל בלי מאמץ. מה לא תקין בנתונים האלה או שאני מפספס משהו
RAMBO DELLA SHMATTE | 18.05.15
72.
כמו לקחת שני טנקים לאחד טווח של 3.5 ק"מ ולשני 4 ק"מ שניהם יורים
באותו זמן, הצד עם התותחים שיורה לטווח 4 ק"מ מוריד את כל הגדוד השני, הצופה התמים רואה ואומר, כמעט תיקו, חסר להם רק קצת כדי לנצח. כך עם טווח המטוסים, וטווח המכ"ם ואיכות הלוחמה האלקטרונית, וסיוע המודיעין, וסיוע לווייני, וציוד איכותי וקל יותר, וקצת יותר ידע תאורטי. הפער למתבונן מהצד נראה קטן אבל יש מכפילי כוח שבפועל לצד השני אין סיכוי. גם ביחידות האלה, כל יחידה כזו בפני עצמה נמדדת מול אויב אחר עם יכולות אחרות, במצבים שונים עם הכנות שונות וסיוע שונה. כנראה שכולם טובים ולא ילחמו אחד נגד השני. דבר אחד ברור, לוקחים את האנשים עם היכולות הגופניות הטובות ביותר ודופקים להם את הצורה, בגיל מאוחר יותר כולם משלמים את מחיר ההתעללות בגוף ואת המחיר של האימונים הנפשיים. לא מאחל לאף אחד להגיע ליחידות האלה.
כמעט | 17.05.15
63.
טוב לדעת
אנני רוצה להיות רברבן כל 8 היחידות שהוזכרו למעלה הן יחידות מצוינות, אולם כולן יחד [כולל אריות הים] לאורך השנים לא ביצעו מבצעיות כמו שביצעה שייטת 13. שני ילדי הינם טייסי קרב וכידוע אחת לזמן מה מתכנסים להם טייסים [הטובים ביותר] מכל העולם במקום ששמו טופ גאן [בית הספר ללוחמת אויר] ושם במשך הקורס נערכים קרבות אויר בין כל חילות האויר הנחשבים בעולם. לאורך כל השנים התוצאות הינם בין 95 ל-100 אחוז לטובת הישראלים לכן אני מעריך שאילו נערכה אולימפיאדת הקומנדו קרוב לודאי שהיינו מתברגים למקום מעט יותר טוב.
זיגי הקטן | 16.05.15
51.
הכל חרטא
כל פעם מחרטטים רשימה חדשה של יחידות..הנאבי סילס במקום הראשון חח באמת? איפה הדלטא פורס שממיינת אלייה לוחמים לשעבר של הסילס, רקון מארינס, איירבורן ושאר יחידות אמריקאיות מיוחדות?! פחח בדיחה מי שעשה את זה בקיצור. מה שכן זה ברור שהיחידות שלנו תמיד היו ויהיו מהטובות בעולם ואלה עם הכי הרבה נסיון מבצעי.
אק | 15.05.15
46.
חח ישראלים מצחיקים, כל אחד נהיה לי פה רמבו
יש בכלל ספק למישהו שיחידה ישראלית כלשהי יכולה להשתוות לאמריקאים, גורילות עם משמעת ברזל? עם כל הכבוד ויש כבוד לסיירת מטכ"ל, מקום רביעי זה מכובד אבל אל תדברו שטויות או תחשבו שיחידה ישראלית כלשהי עוקפת את השלוש יחידות שדורגו ראשונות כאן
חירניק | 15.05.15
44.
מי שמכיר את יחידות העלית בארץ יודע טוב מאוד
שבארץ כל יחידות העלית ברמה מאוד גבוהה, ולכל אחת מהן ולצוותים שבהן התמחויות בסוגי פעילויות שונים כך שההשוואה ״מי הכי טוב״ פשוט לא רלונטית ומשקפת חוסר היכרות עם היחידות. בכולן אנשים מצוינים, וההבדל הוא בנסיון שצברו בכל תחום שבו התמחו. רק לשם דוגמה, בכל הקשור לחילוץ בני ערובה ימ״מ ברשימה הזו בלי למצמץ וההגיון אומר שיתרונם נעוץ בין השאר בנסיון הרב שלהם, ולא במספר כפיפות המרפקים... מי שלא שם אותם ברשימה זה פשוט כי הוא לא מכיר את היחידה (ואני ממש לא מהימ״מ). אותו דבר אפשר לרשום בקלות לגבי אגוז, מגלן, סיירת מטכ״ל, השייטות, הסיירות החטיבתיות של חי״ר, שלדג, יהלום, פלס״ר 7, והצוותים הרלוונטים בשירות בתי הסוהר וכיוצא באלה. ומן הסתם בכל אחד מהתחומים האחרים יש אנשים מצוינים - ההסבר מאוד פשוט: אי אפשר לשים את כל הטובים באותו מקום כי פשוט בכל אחד מהתחומים צריך יחידות מצוינות. אנשים הם דבר חכם והם לומדים ומשתכללם עם השנים ועם הנסיון. מאותה סיבה בדיוק גם בהשבחת גדודים יש אנשים מצוינים, וגם ביחידות מובחרות אחרות, כולל כאלה שאינן נכנסות לקטגוריית ה״קומנדו רגלי״.
אחד שיודע | 15.05.15
43.
לא נראה שבכלל ניתן להשוות יחידות עלית כמות המידע אליהם הוא קטן מידי
בנוסף לזה היעוד שלהם שונה, זה כמו הנסיון להשוות טנקים מי הכי טוב, כאשר הטנק הכי טוב עבור מדינה אחת הוא לא יהיה הכי טוב עבור מדינה אחרת כי הטוב גם נגזר מתוך הצרכים של אותם מדינות, ומכיוון שבכלי כזה יש פשרות כל מדינה תעדיף להתפשר על מה שלפי תפיסתה הוא פחות נחוץ, אבל הפחות נחוץ הזה יכול להיות הכי נחוץ עבור מדינה אחרת, לדוגמא תוואי קרקע שונים בין מדינות שונות כל מדינה תכוונן את יכולת העבירות לאותם מקומות שבהם היא מצפה שצי הטנקים שלה ילחמו וזה יהיה על חשבון יכולות אחרות, בכלל בטנקים גם יכולת היצור והאחזקה של אותם כלים נכנסים למתאר של מהו טנק טוב אלו נתונים שהחובב המצוי לא יכניס למשוואה של מהו הטנק הטוב ביותר, כך שכמו ביחידות העלית יש המון פרמטרים שעליהם ניתן לבחון את אותם יחידות ובחלקם הגדול הוא לא חשוף לציבור הרחב כך שגם בחינה רצינית היא לא תמיד נכונה עד כמעט בלתי אפשרית, מכיוון שיש שם יחידה פקיסטנית בתוך הרשימה היתי מעריך שיוצא פקיסטן חיבר את הרשימה הזאת למרות שלא בדקתי אבל ראיתי שהם אוהבים להשוות בין דברים, יש כמובן גם יחידות עלית גרמנית ובעוד מדינות מערביות שיש שלהם יכולת גבוהה מאד כולל בישראל יש עוד יחידות ברמה גבוהה
קורא | 15.05.15
42.
לא יודע לגבי אריות הים
אבל אין סיכוי שהSAS והSBS עושים מה שסיירת מטכ"ל עושה. גם מבחינת כוח האדם שלהם, לא מדובר באנשים בעפרונות הכי חדים. וגם עובדתית, במהלך מלחמת פוקלנד בין בריטניה וארגנטינה התרחש קרב שארך שעות ארוכות בין סיירת מטכ"ל של ארגנטינה לבין הSBS (שקיבלה את המקום השני ברשימה) והSBS יצאו מהקרב בשן ועין ולמרות שניצחו זה היה רחוק מלהיות ניצחון מוחץ, למעשה זה היה קרוב להפסד.
 | 15.05.15
37.
מגיב 13
צא מנקודת הנחה שהתאורים בכתבה לא משקפים במלואם את ההכשרות, יתכן ולא טיפה מהמסלולים המפרכים שעוברים באריות הים, מטכ"ל או SAS. מבלי שום קשר, ע"פ פרסומים זרים מתחילת שנות ה-2000, SAS הם החלוצים המיומנים בכל הנוגע לצוותי קומנדו מקצועיים אשר נודדים ונלחמים בגרילה. בנוגע ליח' כידון, it's just a different kind of job שלעולם לא יהיה בטוח אם ניתן להשוות.
החתולהמעופף | 15.05.15
34.
חיילי ה"גורקה" הנפאלים שמשרתים בצבא הבריטי - הם הכי מפחידים
במלחמה בעיראק מפקד בריטי שואל חייל GORKHA אם חיסל את כל מי שהיה בעמדה , החייל אומר לו כן המפקד. המפקד, מסיבה כלשהיא, שואל אותו "אתה בטוח?" , והגורקה אומר לו "כן" ומוציא מהתיק שלו את ראשי חיילי האוייב, שלקח כהוכחה. הגורקות משרתים באנגליה מאז המאה ה-19 והם באים מאיזור נחשל שבו להתגייס לצבא זה מה שמציל את המשפחה שלך מעוני קשה.
מיאו | 15.05.15
33.
כל יחידה יש לה את היעוד שלה
זה כמו להשוות בין מכונית שרירים אמריקאית למכונית מסלול איטלקית- מה שיחידה כמו סיירת מטכל מבצעת היממ לא מבצע (וכמובן הפוך). אם משווים יחידות של לוחמה בטרור אין ספק שהיממ הישראלי תופס מקום של כבוד בראש הרשימה- מדובר בלוחמים מקצועיים לכל דבר שזה המקצוע הרשמי שלהם במשך לא מעט שנים, חיים את זה יום יום
תומר | 15.05.15
30.
אף אחת מהיח' לא הייתה שורדת יום בפתח תקוה ועולה ומתיישבת בקו לצריפין ביום ראשון
נדרשת חשיבה אסטרטגית מפותחת, אדפטיביות דינמית תוך כדאי התקדמות ויכולת פיזית עדינה ביותר על מנת לעלות על קו 155(קו שמרחף על פני מ"ץ ונכנס לצריפין) ביום ראשון בבוקר. כל מרינס עם כל הכוח שלו היה נזרק לעמוד כמו חמור את כל הדרך. הכי טובים בזה סיירת לוחמי הוירוסים של ממר"ם. לא סתם סינון שם קפדיני יותר מסיירת מתכ"ל. ובכלל לא הזכירו פה את הפאוור רנג'רס..
ג'ין | 15.05.15
24.
יש הרבה כבוד לצעירים הנאמנים האלה כולם. אבל רופא בתורנות מרתונית אחת עוקף אותם
מגיע הגיל , שבו התרגיל זה להציל חיים וזה קשה יותר מלקחת אותם. וכך רופאים , רק רופאות ורופאים , בלילות ללא שינה שמתחילים מוקדם בבוקר יום לפני , עונים לחולה ומשפחתו , רצים איתו לחדרי ניתוח , מצילים אותו דרך כמה משברים בטיפול נמרץ , וחוגגים איתו העברה לשיקום או שחרור הביתה בסופה של העבודה. במהלך 26 שעות רצופות של משמרת (מ-י-נ-י-מ-ו-ם) הם שוברים הרבה שיאים , גם של סיבולת , בכל תרגולת , ובלי לקשקש הרבה בכרבולת. אז איפה הכבוד
שולי שחארי  | 15.05.15
21.
הכושר - לא אמת מבחן מכריעה !
מה שחשוב הוא יכולת היחידה להוציא לפועל מבצעים מסובכים. אם החיילים יכולים לעשות 40 כפיפות סמיכה ב-2 דקות - זה רק מרכיב זעיר במקצועיות שלהם. יתכן שאריות הים האמריקאי באמת הטובים ביותר. אך גם ייתכן שלא. קשה מאוד לדרג את היחידות המובחרות הללו. לישראל יש מספר יחידות עלית: שייטת 13, סיירת מטכ"ל, סיירות אחרות. ימ"ם. אולי הם באמת מקום רביעי. אולי מקום ראשון. מה שבטוח - הם הוכיחו עצמם במאות מבצעים. אוהבים אתכם, עלו והצליחו.
חיים אבגד | 15.05.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת