אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרוסים כבר לא חולים

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
עכשיו מובן למה מנסים לייצר מצב שיש משבר בבתי החולים
הרופאים שמתפרנסים מתיירות המרפא טענו כל הזמן שתיירות זו היא זו שמחזיקה את בתי החולים ומונעת את קריסת הרפואה הציבורית. כיום בשל ירידה במספר צרכני תיירות המרפא מנסים להוכיח שמה שאמרו זה נכון אז טוענים שבתי החולים במשבר. מובן שטענה זו היא פיקציה לתאר מצב שאינו קיים ומייצרים כאילו משבר כדי להכשיר את שרץ הרפואה הפרטית. אז מי מהרופאים שלא טוב לו שיעזוב לרוסיה לטפל שם בחולים ויקבל שכר במטבע הרובל ויחיה טוב ברוסיה. מי שרוצה שיעזוב למדינה מערבית אחרצת אם תאוותו בידו ורוצה להיות מאוד מאוד עשיר. יש מספיק רופאים טובים וצנועים ובטוח שאלו שיישארו כאן הם אלו שיודעים להתייחס יפה גם לחולים ולא מסתכלים על החולה דרך החור שבגרוש. ואם בתי החולים קורסים אז כנראה הניהול לא משהו. כל הרופאים שמקבלים על עצמם להיות מנהלים של בתי חולים שיזכרו שהם מנהלים מקצועיים ואין להם את ההכשרה המתאימה לבצע ניהול כלכלי. הם אינם כלכלנים או רואי חשבון או כל הכשרה ניהולית איכותית. להיות בעל תואר במנהל מערכות בריאות לא עושה אותך מנהל טוב שיודע לנהל בחוכמה וביעילות בתי חולים. בטוח שיש מספיק תקציבים והשאלה לאן תקציבים אלו זורמים. ואם אינם מספיקים אז ראוי שהמדינה תקצה יותר משאבים לבריאות התושבים ושלא יבכו לנו מנהלי בית החולים שטיב הרפואה שאנו מקבלים תלוייה בתיירות המרפא הרוסית. תיירות זו רק מעשירה את כיספ של הרופאים הגרידיים ומונעת מאיתנו לקבל רופאים טובים, כי רופא שתופס תקן ומטפל במקביל בתייר רוסי, זה אומר שמספר התקנים המוקצים לטיפול בנו הינו בחסר ובמקום לטפל בנו הוא הולך לטפל באחרים. ואם הוא עושה זאת בשעות הפנאי ולא על חשבוננו אז ממש לא מענייננו אם הפציינטים שלו הם מרוסיה. הוא עושה שימוש במשאבים ציבוריים כמו חדרי ניתוח ובטוח שאינו משלם עבורם את הסכום הריאלי. וכשהוא עושה שימוש בחדרי הניתוח זה אומר שחדרי הניתוח לא יכולים לשרת אותנו. ושלא יטענו שהם משתמשים בחדרי ניתוח מעבר לשעות הטיפול, כי אפשר להקצות תקציבים לאייש את חדרי הניתוח יותר שעות ביממה ולקצר בכך בהרבה את הזמן שאנו מחכים לניתוחים. חדרי הניתוח בבתי החולים הציבוריים הם אך ורק לנו ואם רצונם של הרופאים בתיירות מרפא, יואילו נא לבנות מכספם בתי חולים וחדרי ניתוח פרטיים ולא להשתמש באלו המיועדים לנו רק כי זה מכניס כסף לבית החולים. תפקיד המדינה להכניס כסף לבתי החולים ולא של תיירות המרפא.
מצפון הצפון | 24.05.15
25.
רפואה פרטית במערכת ציבורית זו שערוריה וטוב שהסתיימה
כדאי שהרופאים היקרים יפנימו: הציוד, הבניינים והתשתית אינם פרטיים ואינכם רשאים למכור אותם. כאשר רופאים לא יעבדו משמרות של 28 שעות במיון ואדם לא יחכה חודשים לניתוח - יהיה על מה לדבר. והטיעון המטומטם שהכסף שנכנס מתיירות מרפא משמש לחידוש ציוד וכו' - אינו מחזיק מים, ברור שזה לא נכון והכסף הולך ברובו לכיסי הרופאים הבכירים, ולכן הם נזעקים ובוכים בדמעות תנין...
 | 24.05.15
24.
מי שאשם בזה הם לא הרופאים
מערכת הבריאות לא מקבלת מספיק כסף בשביל לשרת את הציבור, אז מנהלי בתי החולים מקבלים תיירות שמביאה המון כסף. מי שאשם בזה זה התופעה האטומה שיושבת על כס הממשלה, וחלומה הורוד הוא להפריט את מערכת הבריאות, ככה שרק עשירים יוכלו לממן לעצמם רופא. ממש כמו בארצות הברית. הוא מייבש במתכוון את בתי החולים, בשביל שהם יופרטו ויהפכו לפרטיים (זה מה שכבר קורה, הלכה למעשה, באמצעות שר"פ). ולמה שיהיה לו אכפת. לבדיחה מדביקת השטיח על הפדחת יש רופא פרטי. זה לא שהוא עומד בתור כאחד אדם.
מתמחה צעיר | 24.05.15
18.
בתי החולים הציבוריים הם רכוש בציבור
ולא רכוש מנהלי בתי החולים שמרשים לעצמם משום מה לנצל את הרכוש של הציבור לטובת עשיית כסף לרופאים באמצעות שימוש ברכוש שלנו. נמאס ממערכת הרפואה שבדיוק כמו אחותה מערכת הבטחון החמדנית שרוצה למכור נשק לערב הסעודית, לוקחת את נכסי הציבור ומוכרת אותם למרבה במחיר.
ארז | 24.05.15
17.
בשורות טובות לחולים בישראל. שיהיו בריאים הרוסים ולא יבואו לישראל
אבא שלי חיכה בחדר מיון בהדסה עין כרם 13.5 שעות עד שראה אותו לראשונה רופא. בשערי צדק הוא חיכה רק שעה. הבכי של מנהלי בתי החולים הוא בשבילי דמעות תנין. אני לא רוצה שיביאו חולים מחו"ל ויגרמו לחולים הישראלים לחכות יותר לטיפול. א רוצה שנחכה פחות לטיפול רפואי
בן של חולה | 24.05.15
9.
מערכת הבריאות קרסה, פרט להפרטות וריבים עם הרופאים סגן השר לא עשה מאומה בכהונה הקודמת
מערכת הבריאות בארץ קרסה, אין תקציבים, קופות החולים בגירעונות, בתי החולים קורסים. סגן השר שהתחיל כהונה שניה במשרד הבריאות כיהן בעבר 4 שנים רצופות בתפקידו בתקופתו מערכת הבריאות עברה שביתה גדולה ומשמעותית, עדיין יש עומס רב בחדרי המיון, קופ"ח בגירעונות כי לא מעבירים תקציבים למרות גידול אוכלוסיית המדינה המתמדת. בתי החולים עובדים בחסר תקציבי . סגן השר הרס מערך בריאות ציבורי וותיק וענף לטובת הפרטה. סגן השר הפריט שירותי בריאות הנפש במדינה , התנער מאחריות כלפי חלשי החברה הישראלית ללא מחשבה על זכויותיהם המינימליות.
לא לדאוג לתיירות מרפא תדאגו לאזרחי המדינה | 23.05.15
8.
תיירות מרפא לא מתאימה למערכת הרפואית בישראל
הרפואה הציבורית בישראל היא די טובה באופן יחסי, אך היא מאוד קומוניסטית: מעמד הביניים בישראל מממן את המערכת הזאת בתשלום של מאות שקלים לאדם, כשהאוכלוסיות החלשות יותר בישראל - בעיקר חרדים וערבים משלמים מעט עד כלום אך נהנים מאותם תנאים, ומכאן יוצא שכולם "נהנים" משירות ברמה בינונית. אם מכניסים למשוואה מטופלים שמשלמים יותר ומקבלים שירות טוב יותר, זה יכול להרוס את כל המבנה הקיים.
ג'ו | 23.05.15
4.
גועל נפש! בא לי להקיא את נשמה ולהסתלק!
זה נוראי! אנשים שקיבלו מהחברה פיקדון לשמר את החיים ולעזור לחולים, מנצלים את הידע והמעמד לננצול לרווחים אנשים שאינם בעמדת מיקוח כלשהי במשא ומתן לסחיטת כסף. כסף רב. הרפואה הציבורית בארץ בפח. הרופאים במצויים הזויים ןאין להם יכולת לתת דיאגנוזות בסיסיות או לתקשר עם חולה. החזקים מוכקים שירות למסכנים מרוסיה שהרפואה שם התפרקה. לכו תבנו את הרפואה ברוסיה אם איכפת לכם.
עוזב השער | 23.05.15
1.
סע ליצמן סע
המפתח לתמיכה בבתי החולים הציבורים ובקיצור התורים הוא הזרמת כספים! מאחר ואין כאלה מהאוצר יש לעודד את בתי החולים ביצירת הכנסות עצמיות. תיירות רפואית היא מפתח לקדם רפואה פרטית בבתי החולים הציבוריים מבלי לפגוע בישראלים. להפך תיירות רפואית מסייעת בחיזוק תקציב בתי החולים ובקיצור תורים בפועל.
יוסי | 21.05.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת