אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נבואת זעם: משחק המחשב שחוזה את פני המלחמה הבאה

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
כמו שכתבו כבר-נשק זה עניין של מחיר
עם המצב היום רובוטים הם הפסד-הם יקרים מאוד יחסית לאידיוט עם חגורת נפץ. חיי אדם הם דבר זול מאוד, אין שום היגיון כלכלי להוציא כסף כדי לחסוך בחיי אדם. את רשת הפצצות האנושיות שנפרסת עכשיו באירופה (בכיסוי של פליטים) עוד תרגיש במשך שנים, מהגרים עניים בעירבוב נכון עם בעלי אידאולוגיה מתאימה מסוכנים בהרבה מכמה רובוטים אוטונומיים יותר או פחות.
גלעד | 26.05.15
11.
בהמשך ל-(2) מתגובה 2
מובן מאליו שכח שיש לגוף כלשהו יכול לשמש נגדי, ושאין בעולמנו משטרים צדיקים או חברות מושלמות ותמיד יש סכנות שכח יופעל נגד אזרחים שוחרי טוב. אבל... אותו דבר בדיוק נכון עבור המשטרה הרגילה. גם לה יש כוחות גדולים שהיא יכולה להפעיל נגדי. היא יכולה לשלוח אותי לכלא לשנים או לירות בי. היא משרתת את השילטון ולפעמים פועלת בצורה מושחתת או לא ראויה. ולמרות הנ"ל, לפחות ב-99.99% מהמקרים המשטרה הממש-לא-מושלמת היא מאד בעדי ומאד מאד תורמת לאיכות והתמשכות חיי, ולשמירה על חברה טובה צודקת יותר. ברור שאני רוצה פיקוח חיצוני ומגבלות על המשטרה ושיפור ברמתה, אבל אני בהחלט ממש לא רוצה ביטול של המשטרה. אז אולי מישהו יכול להסביר ברצינות למה הרשת או המידע כל כך שונים בעיניו?
מגיב 2 חוזר שנית | 26.05.15
8.
המלחמות בהווה ברחבי העולם מוכיחות בדיוק ההפיך
יש לא מעט סכסוכים על פני כדור הארץ ובחלקם בוחשות מעצמות. רוסיה מעורבת באוקראינה מדינות נאטו בחשו בלוב ועכשיו בעירק וסוריה. צרפת מעורבת בלא מעט מלחמות באפריקה. בכל הסכסוכים אנחנו רואים שני דברים בולטים : הצד העני שמתברך בשיעור ילודה גבוה ורמת השכלה נמוכה שולח כמות אדירה של חילים עם חימוש זול למות. הצד העשיר שולח בעיקר מטוסי קרב וטילים ארוכי טווח כדי למזער את האבדות בנפש. מלחמות העתיד הקרוב ישארו כאילה אם הייתי צריך להמר על נשק העתיד זה יהיה בכיוון של חימוש קטלני וזול כמו פצצות אויר קרקע או טילים ארוכי טווח אפשר לראות את שני הפיתוחים האחרונים בשדות הקרב חביות הנפץ של אסד והקסאמים של החמאס - אותו נזק בעשירית עלות
מלחמה זה לא משחק | 25.05.15
6.
2 כמעט הצלחת להבין...
1. תביעות תמיד יהיו כי זה עוד סוג של נשק דיפלומטי בידי החזקים נגד החלשים. את החזקים אף פעם לא יתבעו, זה חסר תוחלת, את החלשים כן. צריך רק למצוא את הסעיף המתאים (הנשק שולח ע"י הש"ג שוגי ולכן הוא אשם בתוצאה). כמו כן תמיד יהיה ניתן לתבוע את המדינה שתחת דגלה טס המזל"ט (כמובן אם היא חלשה). "מדינות" ששמות זין כי הן מאין ארגוני טרור רופפים ימכרו את דגלן לכל המרבה במחיר כמובן. 2. כנראה שאתה לא מבין משהו בסיסי פה. כל מידע עליך יכול להיות מנוצל כנגדך בשל אינטרס של בעל המידע או של גורם אחר שיכול לגנוב אותו. אפילו אם זה לא קורה הרבה למה שכזה נשק יהיה קיים כנגדך? לא חסרות כמובן דוגמאות של משטרים טוטליטריים או סתם קפיטליסטיים או קומוניסטיים או... שמנצלים מידע כדי לשלוט באזרחים. אפשר גם לראות פעמים רבות שחששות מסוג זה נדחים בלעג ע"י ציבור המגיבים בארץ. בהנחה שאלו מגיבים לגיטימיים ולא שופרות השלטון, ברור שהמגיב הישראלי נהנה כשדופקים אותו ובאמת לא מבין למה מישהו מנסה לקלקל לו את ההנאה. 3. נניח שאתה תמים. ראה סוריה שכנתינו כדוגמא קרובה בזמן ובמקום. הנשק שלהם מנוצל כרגע בעיקר לחיסול סורים. אני בטוח שתצליח למצוא דוגמאות נוספות בהווה ובעבר...
אמיר | 25.05.15
4.
ל-2. (2) מידע הוא כוח. כשיש מידע עליך זהו כוח שניתן להפעיל כנגדך.
כל אחד דואג לאינטרסים שלו בלבד ואם יש לצד שלישי כוח כנגדך, הוא ישתמש בו לתועלתו האישית בלבד ולעולם לא לטובתך. האם אתה תיפגע בהכרח? ממש לא- גם מאלימות עבריינית רוב האנשים לא נפגעים ועדיין ישנה הגבלה מחמירה על נשיאת אקדחים. אבל אתה חי כ90 שנה, אם למישהו אי פעם יהיה אינטרס כלשהו להוציא ממך משהו אז יהיה לו כלי עוצמתי נוסף בארסנל(ומגוון האינטרסים יכול להיות עצום. החל מהוצאה של כספים, אפליה נגדך למזעור הוצאות, וכלה ביצירת תיק חקירתי נגדך(ז"א לא תפירה זדונית כמו שעכשיו מתגלה עם הסיפורים של רונאל פישר, אלא פשוט צורך בסגירת מעגל ומציאת נאשמים) או הטקטיקות של השטאזי שמיושמות גם בארץ (אפילו על נבחרי ציבור!) בהן מציעים לאנשים לפעול בצורה כזו או אחרת אם לא רוצים שהמידע ש'יים עליהם ינוצל להאשמות נגדם).
 | 25.05.15
3.
אבי (מ-1), פחחח, אילו תחומים אלו בדיוק?
אני לא יודע לגבי רוב האנשים אבל אני קורא את המדור הזה ומתייחס אליו כאל מדור טרולינג לייט. בנאדם שאין לו מושג וחצי בטכנולוגיה (אני מתכוון להשכלה או ניסיון) כותב על טכנולוגיה. אתה באמת חושב שזה רציני? יוסי הוא פשוט קצת טרול וצריך לקרוא את מה שהוא כותב בהבנה שזה המצב. אז זה נהיה חומר לא רע בכלל.
אחד | 25.05.15
2.
רובוטים הם הסיכוי היחיד להתקדמות המשפט הבינלאומי
(1) כל עוד חיילי ארה"ב\בריטניה\נאטו חשופים לתביעות על התנהגותם בעת מלחמה, הפוליטיקה הבינלאומית עוצרת את המשפט הבינלאומי. כי עם כל הכבוד לזכויות אדם, זכויותיהם של חיילי המערב חשובות הרבה יותר. כשצבאות המערב יתבססו על רובוטים ולכן יהיו חסינים מתביעות כאלה, המשפט הבינלאומי יורשה לפעול יותר. (2) אני לא מצליח להתחבר ללחץ התמידי שלך ממעקבים ואיסוף מידע. אולי אני לא מבין משהו בסיסי פה? (3) על סמך מה אתה קובע שההוצאות הצבאיות של סעודיה לא מיועדות למלחמות חוץ? אם אתה רואה אדם שלא הפליג מעולם משקיע שנים מחייו וחצי מהונו בתחזוקת ספינה ולימוד שיט והעסקת צוות לספינתו - האם תגיד שהוא לא מתכוון לשוט רק כי הוא לא עשה את זה בעבר? או שאולי הוא מחכה לשיפור יכולות השיט שלו או לתנאי שיט טובים יותר באיזורו?
ונראה שזה הולך לכיוון חיובי מאד | 25.05.15
1.
ואו, ממש קשה לך להישאר בתחומים שיש לך מושג בהם.
1. שדה הקרב הגדול ביותר כרגע (וכפי שזה נראה להרבה שנים) כולל כנשק עיקרי טנדר פתוח עם מקלע וכמה ג'יהדיסטים. 2. סעודיה במלחמת השרדות עם איראן, שדות הקרב הם כרגע בעירק, לוב, מצריים, תימן וסוריה, אבל הם מתרחבים בהתמדה. 3. כל נהג שמצטרף לאפליקציה חותם על התחייבות, אובר תשנה את ההתחייבות כך שהתחת שלה יהיה מכוסה וזהו.
אבי | 25.05.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת