אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

20 שנות Java: מיליוני מפתחים לא טועים

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
java- jack of all trades and master of none
ל5 מסכים איתך שבלי גוגל java היתה הרבה פחות פופלרית ושיש שפות יותר נוחות לתכנות רשת ,מסכים גם שזה סבל לגרום לה לדבר עם c++ ושזה תמיד מגיע לזה מצד שני גוגל כן קיימת, ואני מקווה שהבעיה שניה תיפתר בשנים הקרובות - חוץ מזה הרעיון של הjvm פשוט גאוני ויש מלא קוד ספרות ותמיכה שזה דבר שמגיע רק אחרי הרבה שנים( בשלות ) השפה עצמה בסדר- אני אולד סקול אז לא משנה לי כל הלמבדות ושאר ירקות מודרנים רק למה לעזעזל אין הורשה מרובה?
mr.Robot | 01.06.15
12.
לא יעזור כלום אופנות הולכות ובאות... java ו c++ זה לנצח
c++ תמיד תהיה שם כי אי אפשר בלעדיה java תמיד תהיה שם כי 20 שנות קיום העניקו לה את הכלים הכי טובים וצבא אדיר של מפתחים ובתכלס אין סיבה אמיתית להשקיע מיליארדים בהמרת קודים( חצי מהרשת כתובה בjava ) רק בשביל סינטקטיק סוכר אולי c# תיתן פייט אבל זה יקח הרבה זמן( רק עכשיו מיקרוטוסט נזכרו לפתוח את הקוד ) כל השפות האחרות עם כל הכבוד(ויש כבוד) מתגמדות ובהצלחה למי שמתכוון לכתוב פרוייקט מיליון שורות בפייתון או בjavascript שהולכת והופכת לאסמבלי של הדפדפנים( ונא לא לבלבל את המוח עם נפלאותיו של node.js ) כל שנה מספידים אותה - כבר 15 שנים...לא נמאס לכם? חוץ מזה הכתבה מטעה לחלוטין הכתב לא שמע על jit/aot/art java למי שלא יודע היא השפה השניה הכי מהירה אחרי c++/c
java forever | 01.06.15
8.
ל 5, כבר שמעתי את הספדי c/c++ לפני 10 שנים
כאחד שפיתח בכל שפות התכנות המרכזיות (C/C++/Java/C#) ועם רוב שפות ה hard-core scripting למינהם אני בסופו של יום, לא מוצא תחליף ראוי לקומפיילרים שמבצעים אופטימיזציית back-end ל IS הספציפי שעליו עובדים. נכון, c++ כשפה חטאה לתפיסה ששפה היא רק שפה ואכן התשתיות ההיקפיות (ספריות מוכוונות OS וכיו"ב) הייתה אפסית אך זה כנראה משתפר מאוד ב c++/03 והרחבותיה. מאחר ויצא לי לפתח שנים ב Java (על PC) ובשנים האחרונות על Android, אני עוד יותר מדגיש ש Java היא פשוט שפה חלשה (לא סמנטית אלא ביצועית) ודברים שעוד הייתי עושה בימי ה 286/386/486 מזכירים לי את היכולות של ה JVM היום (אני מגיע מן הסתם מתחום של ענ"ת ופיתוח משחקים) - בסופו של דבר אתה חייב תמיד לרדת ל native (על ARM לדוגמא) וזה די מוציא את הכיף מהפיתוח. בנוסף, אני עובד מעל 8 שנים בתחום חברות ה SoC ו RT/Embedded ואני מבטיח לך ש c ו c++ תהיינה שם עוד 20 שנים גם - אח"כ נעבור ל IoT ו Wearable למינהם ושוב יחזור הצורך באופטימייזרים של קוד מכונה. נכון, זה לא רוב התוכניתנים אבל בגלל זה כשאני מראיין חבר'ה היום אני מתבייש ברמה המקצועית שלהם (אולי למעט בוגרי הטכניון שרואים שהם יודעים ל"חשוב") - בשביל זה יש "תוכניתנים" ויש "מהנדסי תוכנה" ואני תמיד מדגיש את ההבדל בראיית העולם של אלו מול אלה...
נד סטארקיהו | 28.05.15
7.
ג'אווה כבר מזמן לא מתוחזקת, שפה מיושנת
מאז ש-Oracle קנו את Sun, השפה עברה הזנחה ברמות קשות. Oracle השתמשה בקניה כדי לדחוף את סרגל הכלים של Ask ולעשות קצת כסף על הרכישה אולם מעבר לזה, היא לא השקיעה דקה בתחזוקה ופיתוח השפה. אין async, בקושי יש lambda expressions והביצועים לא משהו. C# טובה בכמה רמות מעל, ועכשיו שהיא כבר חופשית לדעתי בעוד 5-10 שנים היא תהיה השפה הפופולארית.
אורי | 26.05.15
5.
ל-1: דווקא אחלה שפה, רק לאנשים שאוהבים את הפיתוח שלהם מסובך.
אפשר למנות לא מעט גורמים התורמים להחלטה (הסובייקטיבית, יש לומר) באיזו שפת פיתוח להשתמש. אבל חד-משמעית, הגורם מספר אחד הוא האקו-סיסטם, במובן הרחב של המושג. זה אומר תשתיות תוכנה ואינטגרציה, תיעוד טוב, סביבות פיתוח והתקנים, וכל הדברים שמאפשרים שהפיתוח, התמיכה, ההפצה וכיו״ב יהיו נוחים, זולים ומהירים. ג׳אווה, מכל מיני סיבות כמו המגרעות של סאן שפשוט היתה פחות טובה בדברים האלו מחברות כמו מיקרוסופט ואפל, נתקעה ולא התפתחה לכיוונים הנכונים. J2EE למשל, שמכונה כאן ג׳אווה לארגונים אבל בעצם היתה ספריה עשירה ליישומי ארכיטקטורה שונים, היתה פשוט מסורבלת ולא נוחה להבנה וליישום. מי שחי ועבד בתקופה שבה היו קללות כמו CORBA יודע שלהלכה סטנדרטים מסובכים נכשלים עד שהעולם בשל לסטנדרט נוח לעבודה כמו RESTful API. ולמרות שהעתיד כן צפן בחובו צורך בשפה כמו ג׳אווה לפיתוח להתקנים שונים, כובד המשקל עבר ליישומי ענן, ושם אנחנו רואים PHP ו-Python ו-Scala ושאר שפות אחרות, ולא משהו כבד כמו ג׳אווה שמעולם לא היתה באמת נוחה לפיתוח ל-Web. אבל מי שעבד בג׳אווה יודע שלא צריך ללכת כל כך רחוק: זו שפה שעד אמצע שנות ה-2000 בערך, עשר שנים אחרי שנולדה, לא נתמכה ע״י אף סביבת פיתוח טובה. ועד אז ג׳אווה כבר די הפסידה במירוץ. אלמלא גוגל שאימצה את אנדרויד וג׳אווה לצרכיה, סביר שג׳אווה היתה נמצאת היום במקום אחר לגמרי ועוד יותר נמוך בסולם העניין. בכל מקרה, באשר ל-++C: אף אחד היום לא משתמש ב-++C אלא אם הוא לחלוטין חייב, למשל לצורך התקני חומרה. חוץ אולי מסביבות פיתוח מודרניות וכלי דיבאג, אין שום דבר שעושה את השפה לנוחה ועדיפה על אף שפה אחרת. תמיד יבוא חכמולוג וישלוף איזה סיפור על ביצועים יותר טובים (ולפעמים זה אפילו נכון), אבל את הרוב המוחץ של התוכניתנים זה פשוט לא מעניין.
עוקב | 26.05.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת