אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סערה בלשכת עורכי הדין: יו"ר ועדת הבחירות והיועץ המשפטי של הוועדה התפטרו

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
מחנה ברזילי -על ראש הגנב בוער הכובע
לא מובן מדוע מחנה ברזילי נלחם שלא לאפשר לערבים להצביע. מה פסול מלפתוח קלפיות בטייבה כל עוד הן עומדות בדרישות החוק?. כדאי שמחנה ברזילי לרבות כצמן ינהלו קמפיין המבוסס על כישוריהם ולא על השמצת המחנה האחר בכל הזדמנות. על ראש הגנב בוער הכובע, מחנה ברזילי הם העסקניים ביותר
עורכת דין מאוכזבת | 04.06.15
16.
מי ישמור על החתול ששומר על השמנת ?
חובת עורך הדין לא להטעות את בית המשפט – עו"ד ד"ר לימור זר גוטמן, קובץ pdf מקצוע עריכת הדין פועל בתחום מתחם משולש של נאמנויות צולבות: נאמנות ללקוח, נאמנות למערכת המשפט ונאמנות עורך הדין לאינטרסים שלו עצמו. ההתנגשות בין נאמנויות אלה היא אינהרנטית לפעולת עורך הדין, ולעולם אינה חדלה. כללי אתיקה ראויים צריכים להכיר תחילה בקונפליקט המובנה בתוך המקצוע, ולנסות לאזן ולהסדיר את המתח הטבעי הנוצר בין חובות אלה. אין זה מצב שבו אחת החובות עליונה על האחרת, אלא מצב של קונפליקט ואיזון מתמיד המתקיים בין שלוש החובות. פעולת עורך הדין מתקיימת בתוך המתח המתמיד הזה: במקרה מסוים החובה האחת היא שתגבר, ובמקרה שונה דווקא החובה האחרת גוברת. תפיסה שגויה הרווחת בקרב עורכי הדין רואה בחובת הנאמנות ללקוח את החובה הבלעדית שעורך הדין כפוף לה. תפיסה זו שמה את האינטרסים של הלקוח במרכזף תוך שהיא מתעלמת ממחויבויותיו האחרות של עורך הדין. בראייה מסוכנת זו נהפך העורך דין ל"אקדח להשכיר" הנכון לעשות הכל, בגדרי החוק, למען הלקוח. חשוב להבין שחובת הנאמנות ללקוח היא אכן אבן המסד של מקצוע עריכת הדין, אך זו אינה חובה מוחלטת. במאמר זה אראה כיצד יש בחובה כלפי בית המשפט כדי להצר את גבולותיה של חובת הנאמנות ללקוח, ולמנוע בכך את עורך הדין מליהפך ל"אקדח להשכיר". סעיף 54 לחוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א-1961 (להלן: "סעיף 54"), מתייחס רק לשתי נאמנויות שעורך דין המייצג לקוח בבית המשפט חב בהן: מצד אחד חובת הנאמנות ללקוח, ומנגד חובת הנאמנות לבית המשפט. אי ציון נאמנות עורך הדין לאינטרסים שלו עצמו בסעיף 54 אינה ברורה, בעיקר לנוכח ההגנה הרחבה (ויש שיאמרו הרחבה מדי), הניתנת בכללי האתיקה בארץ לאינטרסים העצמיים של המקצוע. אינטרסים של המקצוע כוללים, בין היתר, ייחוד המקצוע, הבטחת שכר טרחה, שמירה על כבוד המקצוע. לנוכח העובדה שכללים רבים עוסקים באינטרסים העצמיים של עורכי הדין ומקדמים אותם, לא ניתן להסיק מאי ציון נאמנות זו בסעיף 54 על היעדרה המוחלט בשיטת המשפט שלנו. לכן, כל דיון חייב לכלול התייחסות אל שלוש הנאמנויות.
אריה | 03.06.15
8.
העסקנות המושחתת של סיעת נווה נחשפה בדקה ה90
יש לברך על כך שיו״ר הועדה עו״ד ציון אמיר, והיועמ״ש - עוד מירון, שני עורכי דין ישרים ומקצועיים , בלמו את סיעת נווה והחלטותיה בועדת הבחירות בשל חשש לפגיעה בטוהר המידות בבחירות ללשכה. ניסיונו החצוף של אפי נווה בעקבות התפטרותם - להכפיש את שמם של עוד אמיר ועוד מירון - יש לגנות בכל תוקף. החומה האחרונה בדמותם יו״ר ועדה ויועץ משפטי של הועדה , שעמדו כל עוד יכלו בפרץ, נפרצה בפני עסקני הלשכה סיעת נווה . יש לקוות ששרת המשפטים תעשה מעשה לעצור התנהלות קלוקלת ובלתי נסבלת זו . מביש לאן הגענו.
עורכת דין | 03.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת