אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גיל הפרישה והפנסיה הצה"לית על השולחן של ועדת לוקר

51 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
נמאסתם
חבל שכולכם לא באמת מבינים מה זה להיות בקבע. רוב אנשי הקבע נשארים משליחות ולא ממושכורת אטרקטיבית..לראיה הקושי בהשארת אנשי קבע היום. אם כל כך טוב בקבע וכולנו אוכלי חינם, למה לא נשארתם כולכם בקבע והייתם ״נהנים״ מכל התנאים. בתור מהנדס עם ותק של 10 שנים בצבא שמרוויח משכורת של 9500 ₪ ( חצי ממה שמחר אני יכול להרויח בחוץ)..הסיבה היא נטו שליחות ואהבת הארץ! אבל כמו כל פעם נחקה לעימות הבא שבו תרעיפו עלינו שבחים ו-״תאהבו״ אותנו... תודה לכם אזרחי ישראל הנהדרים
איש קבע | 18.06.15
47.
כסגן בשירות קבע
אני שואל את עצמי למה לי להישאר בקבע? למה לקבל משכורת של 5,000 שקל בחודש,לתת מעצמי כל יום בין 9-12 שעות(בלי לדבר עם בסיסים סגורים!),לתת לילות,שבתות,חגים,שמירות,פקודות,בזמן שחברים שלי עובדים בשוק החופשי ומרווחים יותר ממני (לעיתים גם כפול ויותר)בסה"כ 100% משרה. בלי חגים,שבתות,העתקת מקום שירות אחת ל-שנתיים או שאר ממטעמי הקבע. אז תרשו לי לא לצאת מגדרי מכל טוב הלב שנשפך על חיילים צה"ל ב"צוק איתן" ודומיו, כי ביום יום,בשגרה,אנחנו משרתי הקבע,הרי אנחנו מזלזלת כספי הציבור.
אור | 10.06.15
46.
אשת קבע לשעבר
כאשת קבע לשעבר,אמא ךילדה שעושה מילואים בהתנדבות ןכאישה שבאה ממדפחה של אנשי קבע ,ממליצה בחום לכל מי שיש לו להגיד משהו נגד אנשי קבע שיתחלף לאיזה יומיים עם איש קבע....חבורה של צרי עין שלא מבינים עניין, מי יושב בבית בזמן שאנחנו בחזית בתקופות של מתיחות, כשבעלי איש קבע ואני עושה מילואים והבת שלי בת 4 אצל סבתא לפעמים מעל שבוע בלעדינו, ממש ישראלי עד הסוף
ענת | 09.06.15
44.
כששינו לכל המשק את גיל הפרישה מ65 ל67
באופן אוטומטי הקטינו לי (שיש לי קרן פנסיה ותיקה שמאוזנת אקטוארית כמוגדר בתקנון שלה )את הפנסיה ב7.5% . לא שאלו ,לא התיעצו פשוט הודיעו. מה קרה עם כל הקרנות של הפנסיה שלא היו מאוזנות אקטוארית ? אותו דבר , עדכון של הפנסיות כלפי מטה כך שהן תהיינה מאוזנות . ועכשיו מדינת ישראל שהיא קורסת תחת עומס הפנסיות התקצביות של הצבא המשטרה וכיו"ב , צריכה להגיד ,לא יכולה ,אני מורידה ב25% לכולם (למעט אלו עם פנסיות שלא עוברות את ה5k). יהיה רעש שבוע ואח"כ ותשקוט הארץ.
גידי | 08.06.15
42.
34 אני מציע לך להתחלף עם איש קבע לשבוע אחד בלבד
נראה אותך מתחלף עם איש קבע לשבוע אחד ואז תדבר,אתה תישן בתוך נגמש 4 חודשים בשנה תטפס על טנקים תתאמן ימים לילות לא תראה את הילדים שבוע רצוף תצא מהבית ביום ראשון מבלי לדעת מתי אתה חוזר אליו . אתה יודע מה ? 67 אין בעיה, אבל לא בתנאים האלה
אלון | 08.06.15
41.
עבור רוב האנשים- צבא זה בדיוק כמו כל עבודה. די ללוקש של "משרת את המדינה"
רוב האנשים בקבע זה עבודה מסודרת עבורם וטו לא. בסה"כ מקום עבודה מכניס, עם יתרונות וחסרונות כמו בכל מקום. תנאים טובים, יציבות, לפעמים הרבה שעות (אז מה, יש עוד מקצועות באזרחות עם הרבה השקעה). שבאים לקצץ, םתאום כולם שם ציוים, "שעשו ויתור גדול רק בשביל לשרת את המדינה". חלאס עם השטויות. רוב האנשים נשארו בקבע מתוך אינטרס אישי, בין אם מכך שלא היתה אלטרנטיבה תעסוקתית טובה יותר בחוץ, בין ממשכורת, בין מעניין אישי, או אתגר לקבל תפקיד נחשק. קומץ מאוד מאוד קטן ואיכותי באמת ראה בכך שלחות וגם אז...אם זה לא היה משתלפ לו (מכלל סיבה אישית שהיא) והיתה לו אופציה טובה יותר בחוץ היה עוזב בלי לדפוק חשבון.
כולנו הינו בצהל ויודעים את האמת | 08.06.15
40.
מפקדים ולוחמים תומכים בחוק שיפריד בין דם לדם ויפסיק לבזות את מי שמת בפעילות צבאית.
כמפקד ולוחם קרבי אני בעד הפרדת דם מדם!!!! חברינו שנפלו בקרב או אימון דמם סמוק וקדוש מדמו של איש קבע שנפגע בסופ"ש בביתו או חייל שנהרג שתוי בסופ"ש. הגיע הזמן להפסיק לסבסד כל מי שהתמזל מזלו לחלות או להיפגע בזמן הוגדר חייל ולא היה בפעילות מבצעית ובעיקר להפסיק להשתמש בדם הנופלים והנפגעים בפעילות מבצעית כדי להשיג הטבות יתר ל- 66% מנכי ונפגעי צה"ל שנדבקו ללוחמים ללא כל צדק.
מפקד ולוחם קרבי, מיל. | 08.06.15
37.
היו צריכים להתחיל מצעד אחד פשוט.
להפריד את תקציב הביטחון לפי נושאים (כוח אדם, שיקום, טכנולוגיה, אימונים, מילואים, וכו...) ושלא ניתן יהיה להעביר כסף מאגף לאגף. כלומר לאפשר לדרוש הורדה בתקציב והתייעלות לפי נושאים ולא כל קיצוץ ישר מוותרים על מטוס F-16 כי אין כסף, או מבטלים אימונים. ואז ללמוד כל תקציב ותקציב ולפעול בו נקודתית.
שגיא | 08.06.15
36.
די לצבא שיש לו מדינה !
לבטל הפנסיות התקציביות - לעבור לפנסיות צוברות כמו כל המשק. העובד והצבא יחסכו לפנסיה אותה הוא יקבל בפרישה ללא קשר לגילו. מצד שני מספיק לביזיון חיילי החובה - יש לבטל את מענקי השחרור, וההטבות השונות אולם לתת משכורת (גבוהה משכר מינימום) לכלל חיילי החובה. לקרביים מובן שמגיע יותר. נמאס מצבא שמבזבז מיליארדים בלי לדפוק חשבון. נמאס מאבטלה גלויה בבסיסים. נמאס מפנסיות עתק בגיל מצחיק. נמאס מכלכלנים ומהנדסים שפורשים בגיל מופלג של 44.
ג'וני | 08.06.15
30.
מבחינה כלכלית לא משתלם להשאר בצבא.
מבחינה כלכלית לא משתלם לקצינים מקצועיים בצבא.המשכורות בחוץ פי 4 עם תנאים טובים ואפשרויות קידום.בגיל 40 קשה להתחיל המקצועות האלה קריירה. הקצינים המקצועיים שנשארים בצבא הם בדרך כלל חדורי מוטיבציה ומכורים למדינה.יחד עם זאת היום צריך לחשוב גם על העתיד.אי אפשר להשאר ללא ביטחון כלכלי עתידי.לכן תשכחו מרעיונות הזויים. היום כשמיטב המוחות בורחים לחו"ל,אין מקום גם לכרות את הענף הצהלי.אין בעיה.שום קצין מנוסה לא ישאר .אמרו פעם צבא קטן וחכם? אז שהחכמולוגים יפסיקו עם העליהום על אנשיהקבע והפנסיונרים
גילה | 08.06.15
29.
מדינת ישראל אינה חברת סטארט אפ - אלא יישות מוקפת אויבים
וועדת לוקר סכנה קיומית למדינת ישראל - יותר מאיום הגרעין הארני. במלחמת יום הכיפורים חווינו תוצאה של זחיחות ויוהרה. גם כיום ביצועי הצבא תחת מדיניות ראש הממשלה הנוכחי ושר הביטחון ירודים. משמעות כל הצעה לקצץ בתנאי השירות של חיילי צה"ל בקבע היא חוסר יכולת של כל ראש ממשלה או שר בטחון עתידיים להעביר את הצבא הגנתי להתקפי או להיפך בהיעדר שדרת פיקוד וביצוע איכותיים. אם נושא האיום האירני אמיתי כפי שטוען ראש הממשלה תקציב הביטחון צריך להכפיל עצמו על מנת להערך נכון לתוצאות של תקיפה גרעינית אירנית. לצורך ההבנה היערכות מיטבית תושג 15 שנה מעכשיו בהנחה שצה"ל ייכנס להיערכות ממחר בבוקר. הפרטת הלוגיסטיקה בצה"ל עולה למשלם המיסים פי 2 מחיילי קבע ואנחנו משלמים מס הכנסה מטורף מע"מ מהגבוהים בעולם בלו ועוד כדי לממן את הטייקונים שמתעשרים מזה. גם העברת מפקדות צה"ל לדרום עלתה למשלם המיסים למעלה מ-22 מיליארד ש"ח וההכנסות ממקרקעין צפויות להיות 9 מיליארד סה"כ בתנאי שמחירי הנדל"ן ימשיכו לעלות. מכאן שכל פעולה מהסוג המוצע משמעותה לשאת על גבינו את המימון של תשובה, לבייב, שטראוס, אדלסון, דנקנר ודומיהם, רק נקבל כלום במקום בטחון, במקום פנסיה וקיים סיכוי סביר שנאבד את עצמאותינו.
אלף | 08.06.15
25.
אנשי קבע
גם ככה המשכורות של מתכנתים ואנשי הייטק הצבא נמוכות יחסית למשכורות בחוץ. הורדת משכורות רק תגרור בריחת מוחות טובים מהצבא וישארו יותר אנשים שבתכלס מקבלים משכורות גדולות מידי יחסית למה שהיו מקבלים בחוץ. חבל, בעלי לא נשאר בקבע רק כי בחוץ הוא מרוויח פי 3 והוא באמת בחור מבריק.
א | 08.06.15
20.
מר לוקר, אתה את הפנסיה שלך מקבל, תפסיק להתערב!!! הגיע הזמן
שמישהו במדינה יעשה סדר - אנשים שנמצאים מרבית זמנם בצבא, מסכנים את חייהם עבור המדינה - להם מגיע הכל!!! ראשי ערים, שרים, חברי כנסת ויועצים למיניהם שיושבים על התחת השמן שלהם ולא עושים כלום כל היום - שיוותרו על המשכורות המנופחות ועל הפנסיות, שיתחילו לשלם עבור המכוניות שלהם, הדלק, הביטוח והארנונה!!! אתם רוצים מלחמה בנושא השכר? ניתן לכם!!!!!!!!! כל רשתות הטלויזיה בארץ ובעולם תדענה מה אתם מתכוננים לעשות לאותם אנשי צבא מסורים!!!!!!!!!
אני | 08.06.15
17.
צביעות רגעית
חבוקה של כלומניקים שמדברים מחמדנות לחא הבנה בסיסית של קיום הצבא במשינת ישראל. הרי חבורת המטומטמים שמגיבים פה על צבא כאוכלי חינם להבנתי זה חבורת חסרי השכלה שלא החזיקו נשק מעולם ולא מבינים את המושג של ביטחון למדינת ישראל! אנשים ששילמו בחייהם בשביל נבלות שכמותכם.
א.מ | 08.06.15
16.
הישראלי המצוי-מברבר גם בלי לדעת
מתי תבינו שהפנסיה התקציבית בצבא כבר בוטלה ורק מי שהחל התקציבית מקבל תקציבית. לעומת זאת פקידי האוצר, השרים, ראש הממשלה העני שלנו וכל חברי הכנסת עדיין מקבלים פנסיה תקציבית. יתרה מכך אין לכם מושג על מה אתם מברברים: הלוואי ואיש קבע יכל להשאר עד גיל פרישה מלא אך דגם כזה פשוט לא קיים בעולם היות ומחד היקף התפקידים המועט יחסית לא מאפשר להשאיר איש קבע עד 67 אחרת לא יהיה מקום לגידול של שדרה חדשה של מפקדים ואז כל הזוטרים יפרשו. תוך פחות מעשור פשוט לא יהיה צבא.
אזרח מודאג | 08.06.15
13.
שירות חובה=אפליה כלכלית על רקע גזעני
למה גזעני?כי רק אזרחים יהודים חילוניים מאבדים 3 שנים שכר+וותק לפנסיה כשערבים וחרדים עושים לביתם. כל משוחררי צה"ל צריכים לתבוע את מדינת ישראל על אפליה גזענית ופיצוי על אובדן ההכנסה והותק לפנסיה צמוד למדד+ריבית רטרואקטיבית 67 שנה. מאיפה הכסף?ביטול קיצבאות ילדים וזיקנה,ביטול סבסוד האוניברסיטאות והתיכונים וקיצוץ רוחבי בכל המשרדים.
משוחררת ותיקה | 08.06.15
12.
אנשי קבע יקרים אני מבקש שתבינו שאנחנו לא יכולים לשאת כזה משקל על גבינו
זה לא מרוע לב או צרות עין. אנחנו אזרחי ישראל פשוט קורסים מעומס התחייבויות וכמו בכל משפחה ובכל מדינה כאשר אין אז מתחילים לקצץ. . בנוסף צריך להעביר הצעת חוק בכנסת שכל מי שמקבל פנסיה צבאית לא יוכל להמשיך לעבוד בשכר בשירות המדינה כי על ידי כך הוא גוזל מקום עבודה ממי שאין לו עבודה וגם אין לו פנסיה. נחמד יהיה אם תתרמו מהיכולות הגבוהות שלכם לסקטור הפרטי,הייטק ,חינוך, הוראה וכדו'
אין ברירה | 08.06.15
8.
אסור לגעת באגף השיקום!!!
המדינה שיודעת לקחת מאזרחים 3 שנים (מהטובות ביותר שלהם) לטובת שירות צבאי מחוייבת לתת לכולם (לכולם! כולל משרתי עורף, "ג'ובניקים") כיסוי רפואי ופנסיוני מלא למקרה שיהפכו לנכים בעת שירותם, ולא משנה הסיבה שבגללה הפכו לכאלה. (כן! גם אם זה קרה בחופשה, כשנהגו תחת השפעת אלכוהול). חייל בשירות חובה מקבל דמי קיום זעומים שלא מאפשרים לו לרכוש ביטוחים שונים כמו ביטוחי חיים, אבדן כושר עבודה וביטוח סיעודי. לכן, אגף השיקום חייב למלא את החסר הזה. בנוסף, ביטחי אבדן כושר מגבילים את הפיצוי ל 75% מהשכר האחרון של המבוטח, מה שהופך אותם ללא רלוונטיים גם אם המדינה או הצבא היו רוכשים על חשבונם ביטוח כזה לחיילים (במקום תשלומים של אגף השיקום). לכן - במודל כזה של שירות חובה, על המדינה להמשיך ולתמוך במשרתי החובה בראש וראשונה, לבמשרתי הקבע אפשר שהמדינה תרכוש ביטוחים כאלה בשוק הפרטי, בתנאי שלא יוחרגו מהביטוחים האלה הסיכונים המיוחדים שיש לאנשי קבע לעומת עובדים באזרחות.
יובל | 08.06.15
7.
פנסיה צוברת מול תקציבית
כל העובדים צוברים 2% פנסיה לשנת עבודה, צריכים לעבוד כמו חמורים 35 שנה כדי שתהיה להם פנסיה 70%, אנשי קבע עם כל הכבוד יוצאים בגיל 42 עם פנסיה מלאה, ומענק פרישה של מאות אלפי שקלים, ועוד היד נטויה. הם מתחילים לעבוד במקום חדש וצוברים עוד פנסיה עד גיל 67 ,התוצאה של כך שהציבור משלם להם למרות שלא חסכו שקל אחד עד גיל 42, וגם בנוסף הם לוקחים מקומות עבודה של צעירים שמחפשים עבודה לאחר הלימודים.
עובד במשמרות | 08.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת