אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הכנסת נרדמה בשמירה: ועדת הרפאים של המאגר הביומטרי

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
הצביעו ברגליים
מהתחלה היה ברור שיש גורמים שמעוניינים במעקב אחרי כל האזרחים, ולכן כל התרגילים הנבזיים סביב המאגר הזה. חובתנו כאזרחים היא להלחם במאגר הזה ע"י מרי אזרחי: לסרב למסור פרטים ביומטריים. החוק המוצע מטיל עונשים על סרוב (כמובן) אבל אם אחוז גדול מהאזרחים יסרבו לשתף פעולה, המדינה תאלץ לבטל את החוק הפשיסטי הזה.
אסף | 09.06.15
22.
תעודות חכמות כן מאגר ביומטרי לא
למגיב 12. ההבדל הוא שבחו"ל הנתונים אינם נשמרים במאגר כללי אליו ניתן לפרוץ, להעביר מידע לגורמים מעוניינים תמורת שוחד, להשתמש בו ע"י גורמים שונים שאינם מורשים, או ע"י הממשל לצרכים שלו שאינם תמיד חוקיים. אין לדעת איזה ממשל יהיה פה בעתיד הקרוב או הרחוק. זכרו את מאגרי הנתונים של השטאזי במזרחי גרמניה. המאגר כאן הרבה יותר זמין ומשוכלל.
אמה | 09.06.15
17.
בתקופת הפיילוט המאגר א היה קשור עם רשויות הביטחון, אולי זו הסיבה שלא היה צורך בועדה
מטרת הוועדה המשותפת ליישומים ביומטריים, לפי סעיף 32 לחוק, היא לפעול בעניינים הנוגעים לפעילות רשויות הביטחון ולאבטחת מידע. אבל בתקופת הפיילוט החוק אסר להפעיל את הסעיפים הקשורים לשיתוף פעולה עם משטרת ישראל וגופי הביטחון (סעיף 40(ב)(5)) לכן אפשר לטעון שחלק גדול מהנושאים בהם היא הוסמכה לדון לא רלוונטיים.
י. | 09.06.15
14.
האם ראש הממשלה והשרים הפקידו כבר את פרטיהם הביומטריים במאגר?
ואם עדיין לא השתתפו הבכירים בניסוי, מדוע לא עשו כן? - כל אישי הציבור, שופטים, מפקדי המשטרה, מבקר המדינה, פרקליט המדינה. היכן הדוגמא האישית? מדוע נטען "שהפיילוט מוצלח" ללא השתתפות הבכירים במדינה. אולי הפיילוט מוצלח רק למעמד הפועלים ולמעמד הביניים.
דוב עירון | 09.06.15
12.
אני נע עם דרכון ארופאי ביומטרי, זה חוסך זמן במעברי גבול.
כל האצבעות שלי כולל מכונה שסרקה לי את תווי הפנים בשגרירות, כולל נתוני גובה ומשקל נמצאים אצל המדינה בה אני חבר. פגיעה בפרטיות קלה, אולם מסייעת יותר לציבור. פרטים שיזייפו תעודות כדי לברוח ממדינה כזו או אחרת לא יוכלו כי הם יחוייבו לתת תביעות אצבע במעברי הגבול ובכך השרתים יאתרו אי התאמה תוך עניין של כמה שניות, לא משנה אם התעודה מזוייפת. תעודות ביומטריות נועדו לבטחון הציבור. היחידים שמפחדים מתעודות אלו הם עבריינים וקפיטליסטים. אלו שתי קבוצות הפוחדות שהממשל ינטר הלבנת הון ותנועה שלהם בין יבשות ומדינות מסויימות. אדם שלא עוול בכפיו, נקי מעבירות, הגון וישר אינו צריך לפחד משיטה זו. אנו לא נהיה תמימים, ונסכים לתאוריות "גניבת הזיהות" השטותיות, כיום - 2015 (וגם לפני 14 שנים) אם אני רוצה לדעת מה הגובה, משקל, נתונים, אילן משפחתי וכיוצא בזה על "ישראל ישראלי", אני לא צריך לגנוב לו את התעודה הביומטרית, תוך שבוע אני יודע עליו הכל. תעודות אלו נועדו לשמור על הציבור מפני גנבים ולסייע לממשל לעקוב אחרי גורמים המסכנים את בטחון המדינה פוליטית או כלכלית.
Lund | 09.06.15
10.
המאגר הביומטרי בכיה לדורות, לא רק בגלל האבטחה אלא בעיקר בגלל השלטונות
נניח לרגע שהמאגר מאובטח ב 100% ולעולם לא ייפרץ כולל כל המערכות שמעבירות את הנתונים מהמאגר למערכות אחרות (בפעם האחרונה שקראתי גילו שאחד המימשקים החוצה הוא בקובץ אקסל). אבל....נניח. עכשיו, יושב שוטר עם גישה למאגר ובודק בשביל חבר שלו או בשביל עורך-דין נכלולי או בשביל הבוס שלו או סתם בשביל סכסוך שכנים: הוא מכניס טביעות אצבע ומקבל את כל הנתונים על בנאדם.
גיל ג | 09.06.15
7.
מדינה הזויה.....
מה הפלא שיש אנטישמיות לאורך דורות, והעולם שונא אותנו ? כל מה שאחנו עושים לעצמנו היום, זה בדיוק מה שעשינו לאוך כל ההיסטוריה למדינות בהם חיינו. מדינה הזויה שאין לה זכות קיום לא צריך יותר מלפתוח כל יום את החדשות, ולהבין איזו מקום ועם בזוי אנחנו ראה: אולמרט, קצב, דרעי, הירשזון, ביבי, שרה, רונאל פישר, אורן חזן, והרשימה עוד ארוכה. ההבדל בין אלה לאחרים הוא שאת האחרים עוד לא תפסו !!! אהה, וכמעט שחכנו את את הגאון שיטרית שהביא לנו את המאגר הביומטרי, צריך לבדוק מה הוא מרוויח מהקומבינה ( רמז HP ). חרא מדינה, שווה לשלם כפול על מילקי ולעוף מפה לברלין.
IsraHell | 09.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת