אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מסתמן: פרק הזמן המאפשר פטור ממס שבח במכירת דירה יקוצר לשנה אחת

106 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

106.
הוראת השעה
אמנם באיחור המודעה. אבל כחלון הורג לי את הפנסיה הקטנה שיש לי משתי דירות בירושה קשה לי ולא יכול לגמור את החודש ללא ההכנסה מהשכירויות. למה שלא יחשוב על פתרונות יותר יצירתיים ולא כל הזמן לרדת על האנשים.לא נותנים לחיות . שילכו הרשויות ללמוד ממדינות אחרות.
Ert | 20.04.17
99.
קשקוש גמור. זה יפתור את בעיית הדיור?? זה יפתור לצעירים את בעיית המחיר המטורף
ויתכן להם יכולת פיננסית לקנות דירה במחיר שפוי? הוא עושה לי לא יהיה וגם לך לא יהיה. פשוט דירות שיירשו אותן לא יימכרו ויישארו ברשות המשפחה ויזכירו אותן. איפה כאן פתרון בעיית הדיור?? לילדים שלי אין אפילו את הסכום הראשוני שמגיע למאות אלפי שקלים עד מיליון שקל כדי להתחיל לחשוב על קניית דירה. איך מס רכישה יותר גבוה יעזור????? לא לשטויות שהכי קל לעשות העלאת מיסים למעמד הביניים ציפינו. אכזבה, לחפש את המטבע מתחת למנורה.
שרה | 10.06.15
97.
כחלון - כשלון כמו קודמיו
הדירות שבנים ירשו מהוריהם אשר רכשו אותם ביושר , בנו את המדינה ושילמו מיסים , מושכרות . התעמרות ביורשי דירות , ממילא לא תפתור את בעיית הדיור . הורינו לא אכלו ועבדו 24 שעות ביום כדי להגיע לדירה , אז מה רע בזה . הילדים לא רוצים למכור כי הדירות מושכרות וממילא יש גם נכדים . אדון כחלון , בעית דיור לאומית לא פותרים ע"י התעמרות ביורשי הציבור הכי חרוץ בארץ . כל שנה צריך 60,000 דירות ובונים חצי מזה . תוך 10 שנים יחסרו 600,000 ש"ירות אז מה יעזור התעמרות ביורשים ?? כחלון ייתכן שהוריך לא הורישו לך דירה אך עליך להבין כי מדובר במלח הארץ , אנשים שבנו את המדינה וממילא גם אחרי כל המיסים המטופשים שתטיל , לא תפתור כרך את בעיית הדיור . לך לגז , שם הכסף הגדול . או בטבע , כיל ושאר טייקונים שחילקתם להם את רכוש המדינה בחינם .
מייק  | 10.06.15
96.
במקום מיגבלות תנו הטבות. צריך לפעול להיפך!!
תודיעו, שנה ללא מס שבח, בלי הגבלת דירות, סכומים, שכולם יוציאו את הדירות למכירה. בין כה מס הרכישה (שיהיה גבוה בדירות להשקעה) שהמדינה תקבל יפצה על אובדן מס השבח, המון דירות שנקנו להשקעה ייצאו למכירה, והמחירים יירדו בעשרה אחוז במהירות. ומבחינתי מפרגן לכל המוכרים על הרווחים וחיסכון המס.
 | 10.06.15
87.
71, מת על הדמגוגיה שלכם, קרעת אותי מצחוק -עוד "משקיע" מאוכזב
לא... אנשים באבל לא צריכים להתמודד עם מכירת הדירה של הוריהם, דירה זה לא עסק, רוצים למכור דירה תשלמו מס. רוצים לעשות מזה עסק, ברוכים הבאים לעולם האמיתי, בעסק שלי לא רק שאין לי לפעמים זמן לאבל משפחתי, אני אפילו לא מקבל עזרה מהמדינה כשאני על ערש דווי ולא יכול לעבוד. איפה הייתם, כשכל האבלות האלה קרו? אה.. נכון... שפשפתם ידיים וחיכיתם לירושה. באסה. ככה זה כשהבועה... אה.. סליחה הפרמידה מתרסקת, קצת אנשים מרוויחים השאר בוכים. עדיף עכשיו לפני שיהיה יותר גרוע, יישר כוח כחלון! דירה להשקעה ודירה כמקלט מס אלה שני דברים שונים, תתחילו להפנים!!!!!!! רוב שוק הנדל"ן עשה את ה"רווחים" שלו בשנים האחרונות ממקלטי מס ולא מהשקעות. נ.ב שההורים שלכם יעבירו את הדירה על שימכם לפני מותם, דמגוגים צבועים.
 | 10.06.15
85.
אחרי שהמדינה ירדה מחיוב בניה חהשכרה, והטייקונים ממילא לא נכנסים לשוק - מי יספק דירות להשכרה ?
רדו כבר מהמשקיעים. הם היחידים שמספקים דירות להשכרה- הם לא הבעיה אלא הפיתרון! הבעיה במחירי הדירות נובעת מחד מהריביות שזה עניין גלובלי שישתנה יום אחד בלי קשר לכחלוניזים, ומנגד בממשלה שמנפחת מכרזי קרקע ובטייקונים שמנפחים מחירים. רוצים להקפיא משהו? תקפיא מחיר מ"ר בבניה חדשה - זה קל וצודק- ויש רק בעיה אחת- הטייקונים הללו חברים של כחלון ומימנו את מפלגתו- לכן הוא נטפל לבעלי הבתים להשכרה- שהם בכלל ממעמד הבניים.
גזירות ומשחקי מס זה בלוף להמונים | 10.06.15
83.
הנה עוד אחד שמתעסק בזוטות
במקום לתת פטור גורף ממס שבח לבעלי דירות להשקעה לזמן מוגבל של שנתיים נגיד כולל דירות ירושה ובכך להגדיל את היצע הדירות יד שניה ובמקביל לשחרר קרקעות ולבנות לתת למחירים לרדת מעצמם עפ"י החוק הפשוט של היצע וביקוש. באים שרי אוצר ילדים וחושבים שהמציאו את הגלגל ועושים בדיוק הפוך ממה שצריך ומצפים שהמחירים יירדו. לפיד הביתה
יאיר | 10.06.15
74.
כחלון הוא חתיכת אפס ללא שום הישג. בשר מבשרו של הליכוד שיפגע רק באלו שבחרו בו.
כחלון בדרך הנכונה לרסק את המשק הישראלי זוכרים את סילבן שלום? זוכרים איך הוא כמעט הביא את המשק הישראלי לפשיטת רגל? אתם הולכים להתגעגע אליו. מחירי השכירות והדיור הולכים לעלות פה ביג טיים בשנים הקרובות מי שחושב שמיסים יפתרו את הבעיה שישלם.
שי | 10.06.15
69.
אנשים עובדים עליכם תתעוררו !!! מספיק!!
לא רוצים שתראו את האמת.... נתחיל בכמה עובדות: מכיוון שנושא המחסור בהיצע אחראי רק ל 37% מתוך עליית המחירים (כך קבע מבקר המדינה), הפתרון שלו יביא לירידה של 37% מתוך 30% ירידה שיש להשיג. שזה בערך 11% ירידת מחיר בלבד, וגם זה יקח 5 שנים של בניה מואצת. דווקא את רוב המחיר יהיה ניתן להוריד על ידי טיפול בביקוש, עם עזרה על ידי מתן תמריץ לאנשים למכור דירות ולהגדיל את ההיצע של דירות יד שניה למכירה. מס רכישה גבוה באופן מוגזם (המעבר מ 5%-6% שיש היום, ל 8% בקושי ישפיע) יבלום חלק ניכר מהביקוש. מס רכוש גבוה (2% מערך הנכס) על בעלי 2 דירות להשקעה או יותר (3 דירות על שמם) יגרום להם לרצות למכור דירה אחת כדי לא להיחשב כחייבי מס, ובכך יצליחו להתחמק ולא לשלם את המס. לנו זה טוב - אנחנו רוצים שימכרו. ככל שיש יותר מוכרים המחיר יורד. זיכרו: הבורסה יודעת לרדת ב 50% בגלל שיש יותר מוכרים מקונים, גם אם אין הנפקות של מניות חדשות (גם אם לא "בונים" היצע של מניות חדשות). צעדי המיסוי ישפיעו מיידית - המגמה תתהפך מעליה לירידה, האמון בכחלון ובממשלה יחזור, הדחיפות לקנות דירה מהר תיפסק, והכל יירגע. אנשים אני ממליץ לכם לראות סרטון מעולה שראיתי, עדיף בערב כשיש לכם זמן: https://www.youtube.com/watch?v=OMATs337gnw
בובליל | 10.06.15
66.
יש רק דרך אחת
גם משהו מציע כחלון זה לא יעזור. יש רק דרך אחת. להביא ביתים להרכבה. אפשר להעמיד את הבית הזה תוך שלוש שבועות וזה לא קרבנים שבזמנו הביא שרון והם התפרקו אחרי גשם הראשון. הביתים האלה גם בפינלנד עם מזג האוויר שלהם עומדים אין סוף שנים. הביתים האלה ניתן להרכיב בנגב ,בגליל וקודם כל בשומרון במחירים נמוכים ביותר ודבר נוסף יש להביא חברות מחו"ל שיבנו ביתים להשכרה בלבד. הדירות יתנו לשוכרים במחירים שלא יעברו 20 % מההכנסה של המשפחה ובהתאם לגובה ההכנסה וגובה התשלום תקבל משפחה דירה גדולה או קטנה משהו מנסה לעשות כחלון חוץ מהרעש לא יהיה כלום
ל.מ | 10.06.15
55.
מתי תרדו מהאשליה שהגברת ההיצע תוריד את הביקוש? דירות הן לא כיכרות לחם
הפער היום בין ההיצע לביקוש הוא גדול מדי. גם אם יפשירו אלפי קרקעות - סיומי הבנייה לא יהיו באותו הזמן, ואזורי הביקוש העיקריים (מרכז הארץ) גם לא ישתנו משמעותית ללא פיתוח סביבתי מאסיבי שלוקח עוד יותר זמן. אפילו אם רוב העם ומעמד הביניים יפלו לעוני ואף אחד פה לא יהיה מסוגל לקנות דירה - הן לא תעמודנה ריקות ולא תהיה ירידת מחירים. למה? כי הגלובליזציה דופקת אותנו (זה קורה בכל מקום בעולם): יבואו עשירים מחו"ל שיקנו את הדירות בדיוק כמו שכבר קורה בפועל. אז תתעוררו, שמים עליכם %*ן. מדובר פה על תהליך לטווח ארוך ואין אף אחד עם ביצים במדינה הזאת לא מקרב השלטון ובטח שלא מקרב בעלי ההון, את האינטרס להוריד את מחירי הדירות.
והמוכרים רודפי הבצע תמיד | 10.06.15
50.
יש להתקין תקנות שעה דחופות
כל עוד השוק מאוד חופשי ומאפשר לאנשים לקנות כמה דירות שירצו אז לא יהיה שינוי צריך להכריז מספר שנים של אי אפשר לרכוש יותר משלוש דירות למשל ועוד הגבלות ואז הכסף של המתעשרים והעשירים בעלי הפנסיות הגבוהות והכסף השחור למינהו יופנה לאפיקים אחרים אולי ליצרנות כלשהי (יקבלו על זה הנחות במיסוי ) אפילו שזה יהיה על חשבון השוק החופשי והדמוקרטי מידי ראו הלל הזקן שידע לתמרן בתקנות שעה!!!
דללית | 10.06.15
46.
השר הפריח עוד בלון
כל יום ממציא טפשות חדשה . למה לשלם מס שבח על ירושה ... שיטיל מס ירושה מעל 10 מליון לכל יורש מס שבח על מס ירושה משמעותו שאם היו 4 ילדים ומכרו דירה במליון וחצי ישלמו מס שבח לא ישראל להם אגורה כך ניצלים שוב המיליונרים ממס. כל מה שהוא עושה זה להטיל עוד ועוד מיסים על המסכנים.
 | 10.06.15
43.
כחלון זה כשלון ואסון , למה לפגוע במספר יורשים קשי יום שקיבלו דירה שנקנתה לפני 60 שנה
כחלון הוא כולו אסון וכישלון, רואה שהוא לא יכול להביא כלום בממשלה המצוקמקת הזאת אז הוא רוצה להראות שעשה משהו ופועל מהבטן ללא שום הבנה כלכלית, מה הרווחנו מהסלולר, אין שירות לקוחות כי פיטרו מ50% מהעובדים הכל שם תוהו ובוהו ואין עם מי לדבר, בגלל עמלות קטנות של 30 שקל לחודש הוא רוצה להביא גם תוהו ובוהו לבנקים, כולנו נפגעים ממנו בקרנות הפנסייה בחסכונותינו ובקופות הגמל.
משה | 10.06.15
41.
כל הפתרונות מתחילים ונגמרים בהעלאת מיסים ובדיכוי העם
למה בחרתם כחלון? בשביל מה????? עוד מיסים ?? עוד דיכוי עם??? נכנסתם לאנשים לנשמה גם בשמחות גם באבל תעזבו אותנו בשקט!!! תביאו פתרונות לא בעיות בגללככם מה שיהיה זו מדינה עשירה ואזרחים עניים!!! חלאס יש פתרונות חוץ מלהעלות מיסים??? כולם יודעים להעלות מיסים אז איפה הבשורה שלך??? איפה החדשנות? איפה היזמות?? נמאסתם כולם!!!!!
לא להאמין | 10.06.15
34.
מסים ועוד מיסים
אפשר לחשוב שכל הדירות כיום עומדות ריקות. כל המיסים האלה לא יעלו את ההיצע בכלל, ורק יעלו את מחירי הדירות !!! אולי תעשו משהו בתחום ההיצע. חוץ מזה למה להטיל מיסים על דירות. מה ההבדל בין אחזקת דירה נוספת, לבין אחזקת מטוס פרטי, או יאכטה מפוארת. הכל אחיזת עיניים לצורך העשרת קופת המדינה.
מס נשימה | 10.06.15
33.
כחלון ידידנו
כחלון ידידנו, אנחנו מודעים לכך שאתה רוצה לעזור לנו לעזור לילדינו, אך מה דעתך לטפל בהיצע ולא בביקוש? במקום למסות את בעלי הדירות שעמלו וחסכו עד שהגיעו למשהו, הפשר קרקעות לבניית דירות הגדל מספר פרויקטים ותן לזמן לעשות את שלו. אני מנסה לרכוש דירה להשקעה כדי לאבטח את הפנסיה שלי שגם עליה לא ניתן לסמוך היום וכדי לא להיות נטל על הילדים או המדינה , אז אתה בא וקונס אותי?
תומר כהן | 10.06.15
32.
כחלון פחדן
כל פעם מגיח ליצן אחר ומשאיר אותנו עם סט חוקים ש"לדעתו הכי טובים" כחלון מתעסק רק עם החומר שנוח לו הוא לא מתעמת עם הטייקונים ומחפש מי אתה כחלון איזה השכלה פיננסית יש לך לבנות יהיה קשה יותר מאשר מה שתהרוס בדרך לפגוע באנשים שעבדו קנו דירות להשקעה או קיבלו בירושה דירות שנקנו בעמל רב ושולם עליהם מס החל מהשקל הראשון. מדינה שאוכלת את יושביה
 | 10.06.15
27.
השר הפריח עוד בלון
כל יום ממציא טפשות חדשה . למה לשלם מס שבח על ירושה ... שיטיל מס ירושה מעל 10 מליון לכל יורש מס שבח על מס ירושה משמעותו שאם היו 4 ילדים ומכרו דירה במליון וחצי ישלמו מס שבח לא ישראל להם אגורה כך ניצלים שוב המיליונרים ממס. כל מה שהוא עושה זה להטיל עוד ועוד מיסים על המסכנים.
 | 10.06.15
25.
הגדלת היקף הבניה תוריד 11% ממחיר הדירות, וגם זה יקח 5 שנים. רק שינויי מיסוי יעשו שינוי מיידי
מבקר המדינה כתב שיש מחסור של לפחות 53,000 דירות (משרד השיכון חושב שיש 100,000 והקבלנים מנסים להפחיד אותנו וצועקים שיש מחסור של 130,000). אבל מבקר המדינה גם כתב שדו"ח בנק ישראל קובע שרק 37% מעליית המחירים (של הדירות, לא של שכר הדירה) מקורם במחסור בהיצע. מספר המשכורות הדרוש היום לרכישת דירה עלה ב 40% (מ 100 ל 140) ולכן יש להוריד את המחירים ב 30% (חזרה ל 100 משכורות, שאגב, גם זה יקר ביחס למדינות אחרות בעולם שאינן עולם שלישי). מכיוון שנושא המחסור בהיצע אחראי רק ל 37% מתוך עליית המחירים, הפתרון שלו יביא לירידה של 37% מתוך 30% ירידה שיש להשיג. שזה בערך 11% ירידת מחיר. את רוב המחיר יהיה ניתן להוריד על ידי טיפול בביקוש, עם עזרה על ידי מתן תמריץ לאנשים למכור דירות ולהגדיל את ההיצע של דירות יד שניה למכירה. מס רכישה גבוה באופן מוגזם (המעבר מ 5%-6% שיש היום, ל 8% בקושי ישפיע) יבלום חלק ניכר מהביקוש. מס רכוש גבוה (2% מערך הנכס) על בעלי 2 דירות להשקעה או יותר (3 דירות על שמם) יגרום להם לרצות למכור דירה אחת כדי לא להיחשב כחייבי מס, ובכך יצליחו להתחמק ולא לשלם את המס. לנו זה טוב - אנחנו רוצים שימכרו. ככל שיש יותר מוכרים המחיר יורד. זיכרו: הבורסה יודעת לרדת ב 50% בגלל שיש יותר מוכרים מקונים, גם אם אין הנפקות של מניות חדשות (גם אם לא "בונים" היצע של מניות חדשות). צעדי המיסוי ישפיעו מיידית - המגמה תתהפך מעליה לירידה, האמון בכחלון ובממשלה יחזור, הדחיפות לקנות דירה מהר תיפסק, והכל יירגע. אנשים אני ממליץ לכם לראות סרטון מעולה שראיתי, עדיף בערב כשיש לכם זמן: https://www.youtube.com/watch?v=OMATs337gnw
עמירם כצנלסון | 10.06.15
21.
לא יעזור - אנשים לא ימכרו דירות - אין מה לעשות עם הכסף - אין ריבית
ישכירו עד קץ הדורות. כבר שמעתי על יורשים שמתחלקים בשכירות ולא מוכרים (ולא רק שני אנשים). כל עוד הריבית כ"כ נמוכה שלא מאפשרת לשמור על ערך ריאלי של הכסף או לקבל תשואה סבירה - אנשים ימשיכו להחזיק נדל"ן.
יונה | 10.06.15
19.
די עם המיסים המטורפים האלה
מה גם שזה לא יעזור במאומה לשינוי המחירים בשוק. חוץ מלהעשיר את קופת המדינה זה לא יועיל לכלום. איך זה בדיוק יועיל לזוג צעיר שעומד לקנות דירה ראשונה? האם היא תעלה פחות כתוצאה ממס זה? בוודאי שלא. למי שיש דירה נוספת, לא המס הנוסף יהיה מה שיגרום לו למכור אותה. גם אתה, מר כחלון הנכבד, לא היית מוכר דירה להשקעה בגלל עוד 2 אחוז מס. מה שצריך לעשות הוא לשחרר קרקעות לבנייה של 500 אלף יחידות דיור במיידי. זה יוריד ביקושים אם הקרקע לדירות אלה תהיה במחיר סמלי. הקרקעות במדינה לא שייכות למינהל מקרקעי ישראל וגם לא לממשלה, הן שייכות לעם והעניין הזה שהמינהל משחרר קרקעות לבנייה בקצב הכי איטי שאפשר ובמחירים מטורפים, זה מה שגורם לכל מה שאתה רואה מסביב. אתה רוצה לפתור את הבעייה? זהו הכיוון. והלוואי שתצליח לטובת ילדנו ונכדנו כדי שלא יצטרכו לחפש עתיד במקום אחר.
דני | 10.06.15
10.
תביאו לישראל תאגידי בניה סיניים שיבנו כל שנה 200,000 יח"ד בפריסה ארצית אחידה
כמו כן אותם תאגידי בניה סיניים יקבלו את הקרקעות מהמדינה בהנחה של 90%, כך שתוך שנתיים משבר הדיור בישראל יעלם כלא היה ודירת 4 חדרים תימכר מקסימום ב-600,000ש"ח,פשוט קל וזול. *השאלה כמה באמת רוצים לפרק לאלתר את בועת הנדל"ן בישראל??
לא פרייאר | 10.06.15
7.
להגדיל את היצע הדירות - יש לבחון הקמת עיר חדשה דוגמת מודיעין !
שרון ז"ל ידע להקים עיר חדשה - מודיעין. הפיתרון למצוקת הדיור הוא בעיקר בהגדלת ההיצע. יש למצוא אתר לעיר חדשה בין גדרה לחדרה. רמת המיסוי הישיר והעקיף בישראל היא מהגבוהות בעולם, עוד מיסים לא יביאו מזור לבעייה.
די למיסים | 10.06.15
5.
כחלון אתה רשע אתה פוגע באנשים עניים
אנחנו משפחה שבקושי שורדת ואמורים לקבל בירושה בית ישן באזור טוב. למה אזור טוב ? כי ההורים שלנו קנו לפני קום המדינה בית באיזה חור שנקרא היום רעננה ההורים שלנו עבדו קשה כל חייהם וחיו בבית קטן וצנוע, גידלו אותנו ונתנו לנו מה שיכלו. אנחנו לא חשבנו כשהיינו ילדים שהחור הזה יגיע למה שהוא היום. מעולם לא היינו תאבי בצע וכסף. אנחנו לא אנשים עשירים אנחנו אנשים עובדים וחיים בקושי ממשכורות עלובות ומשלמים מיסים בלי סוף למדינה. עד שסוף סוף נקבל משהו מהורים שהקימו את המדינה שאתה וחביריך בכנסת היום נהנה ממנה אתה רוצה עכשיו לקחת מאיתנו עוד כסף ? איפה הגבול ? תחשבו קצת לפני שאתם מקבלים החלטות !!! לפחות תקבעו מיסים על שתיים שלוש דירות ומעלה, או לפי הכנסה, קחו ממי שיש לו ולא ממי שחי חיים צנועים כל החיים. דיי לגזל !!!!!!!
איציק | 10.06.15
1.
כחלון אל תהיה לפיד
אתה מתחיל להסתמן ככשלון הבא, אתה חייב להעלות את מס הרכישה בצורה רצינית יותר , בתור יוצא אחת הסיירות בצה״ל , ובעל משפחה כואב לי שאני ומשפחתי לא יכולים לקנות דירה ומשקיעים קונים לעצמם מספר רב של דירות, בחרנו בך במקום לפיד בגלל הרקורד שלך , האמת שאתה התקווה האחרונה שלנו כי כולם איכזבו
מצביע כחלון  | 10.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת